pORO NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. GEBROEDERS DUPONT DE POLITIEKE TOESTAND IN DUITSCHLAND. DE INDEXGETALLEN. DE MARKENKWESTIE. GENEESHEER EN APOTHEKER. GEEN INFLATIE. DE STRIJD TEGEN DE WERKLOOSHEID IN DUITSCHLAND. OUDERDOMSPENSIOEN. MEN NEEMT VOORZORGEN. BljStukzitten Stukloopen Zonneslag DE NIEUWE REGEERING. DRINK KRONEN PILSNER 14 JAAR. NUMMER 26. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 1 JULI 1934. ABONNEMENTEN 1 6 fr. Congo 25 fr. 25 fr. 30 fr. Losse Nummers .0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgie, die van woonit veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan on*. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 48459 Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel1.00 fr. (minimum 3.00 fr. Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Wordt er een schijnaanslag op Hitier voorbereid De Londensche «Daily Herald» kon digt aan, dat de leiders van de nazi beweging, opgeschrikt door de groeien de ontevredenheid tegen hun regiem het plan hebben gemaakt een schijn aanslag op Hitler in te richten, zooge zegd gepleegd door Joodsche en Com munistische samenzweerders. Dit zou een heftige vervolging ah gevolg hebben welke, zoo meenen zij, de aandacht van de economische moei lijkheden van het land zou afwenden. De schrijver van dit artikel verklaart dat hij om begrijpelijke redenen den naam van den persoon, die hem deze inlichtingen verstrekt heeft, niet kan bekend maken, maar hij voegt er aan toe, dat deze persoon een helder oor deel heeft, absoluut betrouwbaar is en dat de bronnen van deze inlichtingen volkomen geloofwaardig zijn. De voorgewende aanslag zou heel in het kort plaats moeten hebben, maar is door het bezoek van Hitier aan Ve- netie en van minister Goebbels aan Warschau uitgesteld. De «moordenaar» zou een Jood zijn, die neergeschoten zou worden op het oogenblik, dat hij zijn revolver zou willen trekken of wan neer hij, als zijn schot het doel gemist had, zou willen vluchten. Het bericht van dezen aanslag zou het sein zijn voor een verscherpte cam pagne tegen de Joden, communisten en socialisten. De woede van het Duitsche volk zoo neemt men in officieele krin gen aan, zou zoo groot zijn, wanneer het den aanslag op den Fuhrer vernam, dat al het ander zou ophouden te be staan, hetgeen een nieuwe moraal zou scheppen. Keert de ex-Keizer naar Duitschland terug De ex-keizer van Duitschland zal voor het begin van 1935 te Berlijn te rug zijn, zegt een speciale correspon dent van de Daily Herald Of hij zal terugkeeren als particulier persoon, ofwel officieel als keizer, weet de correspondent niet. De Daily Herald voegt er aan toe dat deze vertrouwelijke mededeeling hem gewerd uit Huize Doorn, en wel van een lid der huishouding, dat in nauwe dagelijksche betrekking met den ex-keizer staat. Wat de Duitsche Leiders per jaar verdienen. De Engelsche bladen bevatten een opgave van wat Hitier en zijn naaste medewerkers ongeveer alle jaren ver dienen. Onmiddellijk nadat Hitier aan de re geering kwam, verklaarde hij, dat hij van zijn salaris als Rijkskanselier af stand deed, ten behoeve van den Staat. De Duitschers vergeten hierbij, dat Hitier de eenige eigenaar is van de Volkischer Boebachter het officieel hationaal-socialistisch dagblad en dat dit blad in 1933, aan zijn bezitter een zuivere winst van I 89.000 Reichsmark opleverde (volgens de opgave welke alle ondernemingen, van regeeringswe- ge verplicht zijn te doen). Verder komen de kleine bijver diensten. Het schrijversrecht van zijn boek Mein Kampf heeft Hitler in 1933, in Duitschland en het buitenland 420.000 mark opgebracht. En dan zijn hierbij nog niet de honoraria voor zijn talrijke artikels en persgesprekken be grepen. Goering, de naaste medewerker van Hitier, ontvangt ook zeer onbedui dende sommen voor zijn nationaal- socialistische werken. Vooreerst ontvangt hij de volgende salarissen 1Als voorzitter van den Minister raad 2. als minister van binnenland- sche zaken van Pruisen 3. als minister van luchtvaart 4. als hoofd der poli tieke politie 5. als bdstuurder der Pruisische schouwburgen en 6. als de voorzitter van den Rijksdag. Bovendien ontvangt Goering nog 4000 mark per jaar aan legerpensioen, 18.000 mark in zijn hoedanigheid als «technisch raadgever» der Benzfabrie- ken en eveneens nog I 2.000 mark voor een dergelijken post in de fabrieken van Junkers. Hierbij moet men niet uit het oog verliezen dat Goering ook nog een der grootste aandeelhouders der fabriek Benz is. Goebbels is niet alleen minister der Propaganda, doch ook voorzitter der cinematografische Kamer van Koop handel. Hij is daarenboven de eige naar van het dagblad de Angriff dat in 1933 zijn bezitter 247.000 mark zuivere winst opbracht HEEFT HITLER UITGEDIEND Een gewezen Lid van Pruisischen Landdag drukt zijne meening uit. In Duitschland gebeuren er thans een heel hoop zaken, waaruit men met volstrekte zekerheid mag afleiden, dat het Reich tot boven den kop in moei lijkheden genesteld zit. Een gewezen lid van den Pruisischen Landdag, die Johannes Steel teekent, heeft in een blad van New-York als volgt zijn meening uiteengezet Het Hitlerstelsel loopt ten einde en de nazi-diktatuur zal gevolgd wor den door een diktatuur van de Reichs- wehr, de policie en de Staathelmen. De gebeurtenissen in Duitschland zullen elkaar opvolgen in dezer voege 1. Over een paar weken waarschijn lijk zal Hitier alle macht verloren heb ben en deze zal in handen zijn van krachten, waarop Hitier geen invloed kan doen gelden 2. Dr Schacht, die de laatste zes maanden feitelijk Duitschland beheerd heeft, zal voortgaan met de ekonomi- sche en financieele aangelegenheden van zijn land te leiden 3. Maarschalk von Hindenburg zal zich terug trekken 4. De gewezen kroonprins of een cleinzoon van den verbannen keizer, of Hitier zelf zal regent ofwel Reichs- president worden 5. M.von Papen ofwel generaal Goe ring zal Reichskanselier worden 6. Indien Hitier Reichspresident wordt, zal de uitvoerende macht gege ven worden aan den Reichskanselier in het geval dat een Hohenzollern de Reichspresident zou worden, zou hij in theorie de uitvoerende macht be- ïouden 7. M .Fritz Thyssen, magnaat van iet staal en van de elektriciteit in Duitschland, zal de hooge hand blij ven hebben over de Rijn- en Roer- aekkens. Voorts legt M. Steel uit hoe Hitier naar het bewind gedreven is geweest tengevolge van den strijd tusschen de nijveraars. Daar de hitleristische extre misten thans veel te verre gaan en een gevaar zijn voor de belangen van ze- tere machtige nijveraars,hebben dezen aesloten zich van den Fuhrer te ont maken Wij geven deze inlichtingen voor ïetgeen ze waard zijn. Dat er veel misnoegdheid heerscht in Duitschland, is geenszins te ontken nen. Evenmin is te loochenen dat Hit- er niet gegeven heeft wat men van rem verhoopte. Voor de gematigde elementen in zijn eigen partij, weet de Fuhrer geen paal en perk te stellen aan de roeke- ooze drijverijen van de extremisten, die verwoed doorbijten en slechts droomen van nieuwe revolutionnaire daden en geweldplegingen. Voor deze extremisten echter is Hitier niet wils krachtig genoeg en ze verstaan slecht dat hij hen in hun beweging zoekt te remmen, waar hij nochtans, eer hij aan t bewind was, voor niets of niemand scheen te zullen of te willen zwichten. Er smeult voorzeker iets onder de asch in Duitschland. Voor het oogenblik waait de wind hoegenaamd niet in de zeilen van den -uhrer, wiens voetstuk bestormd wordt en wellicht reeds aan het wankelen is. Het Ministerie van Arbeid kondigt als volgt de indexgetallen af, vastge steld op I 5 Juni. Wij geven hierbij de vergelijking met de getallen der vorige maand. Juni Mei Voor het Rijk 653 662 Brussel en omgeving 696 700 Antwerpen en omgeving 682 693 Gent en omgeving 629 633 Luik en omgeving 639 646 Provincie Brabant 659 666 Prov. Antwerpen 666 676 Prov. West-Vlaanderen 666 672 Prov. Oost-Vlaanderen 642 650 Prov. Henegouwen 669 677 Prov. Luik 639 646 Prov. Limburg 645 666 Prov. Luxemburg 648 659 Prov. Namen 648 657 Het stabilisatie index-getal voor het Rijk, bedraagt 83.3 punten, tegen 84.6 punten de vorige maand. Het Schatkistkomiteit, voorgezeten door M.de Broqueville en samengestelc uit MM. Sap, Ingenbleek en Van Zee land, heeft zich tijdens zijne vergade ring van Maandag avond, bezig gehou den met de markenkwestie. Alhoewel Duitschland bij iederen vervaldag, in de omzettingskas te Ber lijn, de sommen blijft storten, voorzien door het akkoord betreffende de be zettingsmarken, toch heeft het de over dracht ervan stopgezet, na verzaakt te hebben aan het modus vivendi van 5 October 1933, dat de modaliteiten vaststelde. Thans zijn er tusschen de Belgische en Duitsche regeeringen nieu we onderhandelingen aan den gang voor het sluiten van een nieuw dus vivendi Zoo heeft Duitschland aan de Bel gische regeering voorstellen gedaan welke deze laatste onaanneembaar heeft geoordeeld. Ingevolge de laatste beslissingen ge troffen door de Duitsche regeering voor wat de regeling der overdrachten be treft, zal de kwestie opnieuw moeten onderzocht worden. mo De h. Sinzot heeft namens de be voegde Kamerkomissie verslag uitge- aracht over een wetsvoorstel van den Coelst, in verband met de gelijktij dige uitoefening der genees- en artsenij- aereidkunst. De kommissie heeft een nieuwen tekst voorgesteld, die luidt als volgt Flet is verboden gelijktijdig 't beroep van geneesheer en dat van apotheker uit te oefenen. Het is aan den geneesheer toegela ten deze beroepen gelijktijdig uit te oe- enen zoo er - in de gemeente van zijn verblijfplaats geen apotheek bestaat dit geval echter is het hem alleen toegelaten eene voor het publiek niet open apotheek te houden. In het geval voorzien bij boven staand artikel mag de daardoor begun stigde geneesheer met de cumulatie voortgaan, gedurende zes maanden na datum van de vestiging van een apo theker in de gemeente van zijne ver- slijfplaats. Elke overtreding van de bepalingen dezer wet wordt gestraft met eene geld- aoete van 50 tot 1000 frank en met eene gevangenisstraf van acht dagen tot drie maanden, of met slechts eene dezer straffen. Verplichte Arbeid in den Landbouw. In de groote steden van Duitschland onder andere te Berlijn en te Liepzig, wordt het Goeringplan tot bestrijding der werkloosheid krachtdadig doorge dreven. Op straf van berooving van eiken steun worden de werkloozen, zoo man nen als vrouwen, verzocht zich te laten inschrijven voor den arbeid in den andbouw. Zij moeten een eerste kon- trakt teekenen en worden dan ter be- chikking gesteld van landbouwers, die werkvolk noodig hebben. Zij krijgen 8 mark per maand, plus kost en in woon bij den boer. De Berlijner werkloozen, zelfs de gehuwden, zullen naar Oost-Pruisen gestuurd worden, waar er landarbei ders te kort zijn. Ook de werklooze vrouwen worden naar den buiten ge stuurd. Zieken en gebrekkelijken al- een worden op advies van den ge neesheer ontslagen. De stad Liepzig betaalt geen werk- oozensteun meer dan tegen geleverden arbeid. Zeven duizend Liepziger werk loozen zijn naar de arbeidskampen gestuurd, waar zij zeven uren per dag moeten werken om den werkloozen- steun te bekomen, 's Morgens en ook 's middags krijgen ze eten. De aldus aangeworven werkloozen worden per troepen van 1 50 man sa men gebracht onder de leiding van een officier der Hitlertroepen. Zij krijgen eiken dag ook een konferencie over het nationaal-socialism. Alleen de mannen en de vrouwen, die zich aan dit regiem hebben onder worpen, hebben kans later weer werk te vinden in de private ondernemingen. Met voldoening mag worden vast gesteld, dat de ministerieele krisis, aan een voortdurende grooter getal Belgi sche bladen gelegenheid heeft gegeven om zich krachtdadig uit te spreken voor de deflatie, 't is te zeggen de verlaging der prijzen en de gezondma king der merkten, en tegen de waar devermindering van den frank. La Gazette schrijft En wat zou de nieuwe waardever mindering van den frank, die zekere gewetenlooze beursspekulanten, oneer lijke schuldenaars en economisten vol van theorieën, zouden willen zien ge beuren, wel medebrengen Eene ware afpersing van een deel van het bezit van al de Belgen de tien miljard belegd in de Spaarkas, het an derhalf miljard in den Boerenbond gedeponeerd, de depositos der verschil lende spaarkassen en hypothekaire maatschappijen, de in omloop zijnde bankbiljetten, al het spaargeld belegd in de openbare fondsen, dat voor het meerendeel dit is der kleine lieden De Nation Beige zegt dat de waardevermindering van den frank, in dien deze bij uitzinnigheid ooit ge beurde, ons regelrecht naar de inflatie zou leiden en het blad betoogt zulks onweerlegbaar Wij moeten onze grondstoffen en voor een groot deel onzer levensmid delen, koopen in het buitenland. Beide zullen ons meer kosten, dat is klaar- olijkelijk, in gedevalueerde franks dan in goud franks. Gevolg steiging der levensduurte. De loonen zullen moeten volgen. Met de grondstoffen en de loonba- rema zullen ook de voortbrengstkosten stijgen. Een vinger, de hand, het gansche icbaam zal in 't rampvol en helsch ra derwerk worden meegetrokken. De loonen zullen den index volgen die onophoudelijk verhoogen zal. De uitgaven van den Staat en der Nijver- ïeid zullen aangroeien, en er zal enkel overblijven de biljettenplank in wer- cing te brengen De XX'' Siècle verklaart zich for meel vijandig aan een waardevermin dering der munt, oordeelende dat al de economische en financieele formulen die na den oorlog oprezen als padde stoelen en waaraan wij wellicht de erge wanorde te wijten hebben waarmede de wereld te worstelen heeft, genees middelen zijn slechter dan het kwaad zelf dat zij koesteren en versterken in plaats van uit te roeien Eindelijk mogen wij ten stelligste verzekeren dat M. Sap, de nieuwe mi nister van financies, tegen elke waar de vermindering van de frank gekant is. M. Van Zeeland, ondergouverneur der Nationale Bank, met M. Ingenbleek zullen met M. Sap, de finantieele vraag stukken samen beheeren. Deze heeren zullen de deflatie poli tiek der oude regeering de Broqueville voortzetten, daar valt niet aan te twij felen. De herziening van de dossiers voltooid. De minister van Arbeid en Sociale Voorzorg antwoordde het volgende op een vraag van Kamerlid Goetgebeur Het onderzoek van de aanvragen om den kosteloozen ouderdomsrente toeslag, ingediend door bejaarde lie den die in 1933 of 1934 den ouder dom van 65 jaar bereikten, liep eenige vertraging op ingevolge de algemeene herziening van de dossiers, waartoe de koninklijke besluiten van 31 Mei en 14 Juli 1933 aanleiding hebben gege ven. Vermelde herziening is thans zoo goed als geëindigd en over tal van in 1933 of 1934 ingediende eerste aan vragen werd insgelijks reeds een be slissing getroffen. Herhaaldelijk heeft mijn departe ment de kontroleurs en ontvangers van belastingen die trouwens, over 't alge meen, allen lof verdienen om de wijze waarop zij zich, bij de algemeene her ziening, van hun kiesche en lastige taak hebben gekweten, er op attent gemaakt dat alles dient in het werk gesteld om binnen den korst mogelijken tijd, de dossiers van de nog hangende eerste aanvragen af te handelen. Steunende op de inlichtingen die desaangaande door den kontrooldienst van het alge meen bestuur voor ouderdomspensioe nen werden ingewonnen, mag ik de verzekering geven dat het onderzoek van deze aanvragen reeds op bevredi gende wijze is gevorderd. De heer Deveze heeft aan den Bel gischen grooten staf moeten herinneren dat hij als Minister boven die officieren staat, die als ambtenaars aan hem moe ten gehoorzamen en dus geen camarilla mogen vormen, een slach staat binnen den staat. Generaal Gallet meende dat hij bo ven iedereen stond en zijn opvolger meende dit ook tot dat de heer Devèze halt riep. Brommende heeft generaal Nuytten zich moeten neerleggen bij de verma ning van den minister die het laatste eind heeft gehad. Die generaal had ge hoopt dat de heer Devèze geen minister in dit nieuw kabinet zou geweest zijn Om zijn positie te versterken had die opperofficier een zijner vrienden doen hechten aan het militair huis van den Koning om er de traditie van Galet voort te zetten. Die kneep werd geneu traliseerd door de benoeming van kolo nel Six, die als officier de liaison op treedt tusschen den Koning en den Mi nister. Daar die officier het volle vertrou wen van beiden bezit zal de camarilla van Galet machteloos wezen. Nu kan onze wakkere minister zijn besten tijd besteden aan de weerbaar heid des lands. Zooals we gezien hebben, heeft hij het veertiende linie bekomen tegen den wil en den dank van generaal Nuytten, die aldus een nieuwe neerlaag geleden heeft. Dezer dagen zullen rond Luik,vooral aan den rechteroever der Maas, belang rijke krijgsoefeningen plaats hebben onder toezicht van den minister. De Devolking van de Oostgrens zal aldus zien dat het niet om te lachen is dat de grens versterkt wordt zooals de Duitsche partij in Belgie propageert. De pers zal uitgenoodigd worden die maneuvers te volgen en te bespreken. Het staat nu vast dat de Belgische troepen nevens de Fransche zullen kun nen staan in het Oosten als Belgie ooit zou aangevallen worden. Er is meer. Besprekingen zijn aan gang om de 3ritsche luchtvloot te versterken in zul te maat dat zij ook aan de Belgische Oostgrens haar basissen zal hebben ne vens de Belgische en Fransche om elke poging der Duitsche luchtvloot te ver- linderen. Men verneemt dat besprekingen met dolland in gang zijn om te beletten dat de Duitsche vliegers zich met gan sche zwermen in Holland zouden neer zetten om van daar naar Engeland te vliegen. In den oorlog vlogen Zeppe- ins en Duitsche vliegtuigen over Hol- and om Engeland te gaan bestoken. Meer dan eens zijn we zelf daarvan getuige geweest. Nu gist men dat de Duitschers door een brusken aanval Holland zouden averzwermen, en van Holland een basis voor hun luchtvloot maken zooals zij dit ook in Belgie vooral aan de Vlaam- sche kust zouden verlangen. Engeland en Frankrijk onderzoeken thans hoe zij dit gevaar kunnen af wenden, dat niet alleen Belgie en Hol- and bedreigt, maar tevens Frankrijk vooral Groot Brittannie. De Britsche overheden zijn zeer on gerust. Daarom zal de regeering eenige mil jarden vragen om de Britsche lucht vloot te versterken. In dit geval zullen Britsche basissen voor die vloot in Belgie en Holland voorzien worden als die staten toe stemmen. Ziedaar waarom de heer Devèze mi nister blijft met nog grootere machten dan vóór de ministerieele crisis. Zijn werk zal, zegt men, vergemak kelijkt worden door den heer Jaspar. Deze is niet bang van zijn adminis tratie of bureaucratie. Laat ons hopen dat de genomen voorzorgen een nieuw 1914 zullen ver hinderen. Belgie en Frankrijk zullen ditmaal tijdig klaar gezien hebben. Men weet dat John Buil altijd de laatste komt maar vasthoudt en niet loslaat wanneer hij toebijt. B. K. Doos 4 en 7'/, frank. In alle Apotheken. DE VOLMACHT. en Indiening in het begin van Juli met eene hoogdringende bespreking. De Regeering was nog niet klaar met het volmachtsontwerp. Er was aange kondigd dat er Maandag een laatste Kabinetsraad zou aan gewijd worden en dat den Dinsdag het ontwerp in de Kamer zou ingediend worden. Dit kon evenwel verleden week nog niet gebeuren. In het Kabinet van den Eersten Mi nister en in het Ministerie van Financies wordt de laatste hand gelegd aan den opstel van het ontwerp en van het plan der te verwezenlijken hervormin gen. De Ministers zullen er over be raadslagen, en er desnoods wijzigingen en verbeteringen aan brengen. De kabinetten van den Eersten Mi nister en van Financies, met de mede werking der Ministers zonder porte feuille, MM. Ingenbleek en Van Zee land moesten dan nog over den tijd beschikken om alles klaar te maken, zoodat het ontwerp Dinsdag 3 Juli a.s. op het bureel der Kamer zal kunnen neergelegd worden. Proceduur van Behandeling door de Afdeelingen door de Kommissie van Financies Na de neerlegging zal moeten vast gesteld worden welke proceduur van behandeling de Kamer zal aannemen. Het is zeker dat de regeering zal aan dringen op de hoogdringendheid. Bijgevolg zal zij moeten vragen het ontwerp te verzenden naar de Kom missie van Financies, in plaats van het de gewone proceduur der afdeelingen te laten volgen. Het ware gewenscht dat het ont werp verzonden werd naar de Kom missie van Financies, welke samenge steld is uit de financieel-bevoegdste Kamerleden, welke onmiddellijk kan vergaderen en den verslaggever aan duiden. Wil deze er dan wat spoed bijzetten, dan kan het verslag dadelijk ngediend worden, zoodat de bespre king een aanvang kan nemen. Zal deze proceduur aangenomen worden Het is niet de regeering,noch het Bureel der Kamer die daarover beslissen, maar de Kamer zelf. En daar zulks zal geschieden op een dag dat de Kamer-dagorde geen stemmingen vermeldt, wat beteekent dat de helft van de meerderheidsgroepen zal afwezig zijn zal de oppositie, die doorgaans op post is, deze gelegenheid te baat nemen om het ontwerp een eersten boycdtt te doen ondergaan, met het naar de loterij-afdeelingen te verzenden. Of zullen de leden van de meerderheid deze maal op post zijn Gaat het ontwerp naar de Kommis sie van Financies, dan zal de bespre king den Dinsdag I 0 Juli kunnen aan vangen. De regeering zal alleszins aan dringen op hoogdringende behandeling in een enkelen zitdag, desnoods met nachtvergadering tot uitputting der be spreking en tot stemming in eerste le zing. Den 1 1 of den 12 Juli zou de hoofdelijke stemming geschieden, en wordt de volmacht verleend, dan kan de Kamer onmiddellijk met verlof LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE LEENING 5 T. H. 1932. Trekking van 25 Juni. Maandag morgen heeft de 28e trek king der Leening van Vertrouwen 5 t.h. 1932 plaats gehad. De uitslag is Serie I 74.6 I 9 wint het lot van frank 250.000 fr. De volgende 33 series zijn uitbetaal- baar met 25.000 frank 100.207 109.197 111.341 132.977 133.439 135.885 151.996 161.799 162.877 197.095 198.300 211.943 221.849 228.943 231.866 237.849 239.237 246.988 256.586 257.770 265.665 279.695 286.615 292.538 297.446 Elk der obligaties van een der uitge komen series heeft recht op het tiende van het lot dat aan de serie ten deel valt. I 19.770 149.713 188.757 219.540 231.973 255.395 271.803 296.255

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1934 | | pagina 1