De Volmacht gestemd Zonneslag PUROL NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. GEBROEDERS DUPONT INHULDIGING VAN HET BELFORT KOLONIALE LOTERIJ en de fiscus. kritieke toestand in de fransche TEXTIELNIJVERHEID DRINK KRONEN PILSNER DE SAMENWERKING tusschen de fransche socialisten en communisten. HET GEHEIM VAN DEN RIJKSDAGBRAND EN DE LAATSTE GEBEURTENIS IN DUITSCHLAND. LANDBOUWKRONIEK. drinkt 'T ZWYNLANDS UITZET FRANKRIJK WILT VREDE 14 JAAR. NUMMER 30. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 29 JULI 1934. GAZET VAK POPERIHGHE ABONNEMENTEN I Jaar, per post16 fr. Congo25 fr. Frankrijk25 fr. Amerika30 fr. Losse Nummers0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgis, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat ben bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 48459 Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel1.00 fr. (minimum 3.00 fr. Rouwberichten minimum 3.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. STAD YPER. door HH. MM. den Koning en de Koningin. PROGRAMMA DEN ZATERDAG 28 JULI 1934 Om 19 uur Plechtige terugkomst van Goliath, Reus der stad. Wegwijzer Lange en Korte Thou- routstraat, Groote Markt, Diksmuide- straat, Surmontstraat, Boesinghestraat, Van den Peereboomplaats, Boterstraat, de Stuersstraat, R. Colaertplaats, Sta tiestraat, Tempelstraat, Boterstraat, Mondstraat, Lombaardstraat, Rijssel- straat, Groote Markt, Van den Peere boomplaats. Om 20 u. 30 Beiaardconcert door M. Van Geyseghem Victor. Om 2 I uur op de Groote Markt Concert door de Harmonie Ypriana. Om 21 u. 45 Beiaardconcert door M- Jef Denyn, Om 22 u. 15: Taptoe 1830. Wegwijzer Rijsselstraat, Klaver straat, Zaalhof, Yperleestraat, Rijssel- straat, Wenninckstraat, Hondstraat, St Jacobs Nieuwweg, St Jacobsstraat, Groote Markt, Boterstraat, de Stuers straat, R. Colaertplaats, Statiestfaat, Tempelstraat, Boterstraat, Mpndstraat, Seminariestraat, Kiekenmarkt, Boom gaardstraat, Belfort. M. Staf Nees, stadsbeiaardier van Mechelen. Om 21 u. 30 Groot Nachtfeest. Venitiaansche Gondels. Balletten. Vuurwerk. Speciale diensten van Trams, Trei nen en Autobussen. Talrijke be waakte parken voor auto's. (Minne plein, Esplanade, Statie, Kalfvaart). Groot gemak van toegang. Talrijke spaarinrichters en houders van deelen van biljetten der Loterij stellen zich de vraag, zoowel als de houders der officieele biljetten, of zij vrij zijn van alle belasting. Om desaangaande allen tijfel te doen verdwijnen, deelt het Bestuur der Lo terij mede, dat niet een enkele taks, van welken aard ook, de groepen van bijeenleggers, of hunne bewerkingen treft. Hetzelfde geldt voor alle inrichtin gen aangaande uitgifte van strookjes of knipsels als premies of tot andere doeleinden. En aldus zal er bij de verdeeling van een lot gewonnen door een groep bijeenleggers niet een enkele belasting geheven worden, zoomin als bij de uitbetaling van de bezitters van aan- deelen van loten bij de trekking uit gekomen, DEN ZONDAG 29 JULI Om 9 u. 30 in St Maartens Kathe draal Pontificale Hoogmis, opgedra gen door Mgr Lamiroy, Bisschop van Brugge. Uitvoering der vierstemmige mis van Rheinberger, door het ge mengd koor van St Maartens, met be geleiding van orgel en orkest. Om 12 uur Groot Beiaardconcert door MM. Jef Denyn en Van Geyse ghem. Om 15 u. 30 Aankomst der Vor sten. Wegwijzer van den Koninklijken stoet R. Colaertplaats, de Stuersstraat, Boterstraat, Rijsselstraat, Patteelstraat, Bukkerstraat, Hondstraat, Gr. Markt. Om 16 uur Plechtige Ontvangst ten Stadhuize. Om 1 6 u. 20 Inhuldiging van het Belfort. Om 16 u. 30 Optocht van den HISTORISCHEN STOET waarvan hieronder de Schets der Verscheidene Groepen I. INLEIDING. Bereden Rijkswacht, in oude kleedij. Kartel met de wapens der Stad, gedragen door Edelknapen Yper verrezen». Een muziekkorps. Ruiter met de Gemeentevlag. Acht Bazuinblazers. De piaagd van Yper te paarcj, voqrafgegaan pq gevqlgd door Edelknapen. II. HISTORISCH PEEL. Blijde terugkeer der Milities Beleg van 1383 Qrqepen zingende en dansende kinders. £es Blazuinblazers. Stacjsyaande}, Het Magistraat vart Yper. Abt en Mqnnikeq vqq St. Augustiqus. Vaandel van Vlaandereq, De Bevelhebber der Ypersche troepen Jean d'Oqltrq, gevolgd van ffen Heet Yan Elver s' dinghe, Jan van Konren en van 9 Officieren, gemaakt na het Beleg yan Yper. Yperman en de Monnik Paeldijnck, St. Sebastiaans Gilde. St. Joris Gilde. Orde der schermers van Jacques Ramault. Muziekkorps. Groep der Ambachten met Vaandels. Milities te Wapen. Oorlogstuigen. 111. ZINNEBEELDIG DEEL. Poorters en volk 1 50 man. Burgersdamen Confrérie van O. L. Vr. der Halle. Wagen van O. L. Vr. der Halle. Groep van 36 Graven en Gravinnen van I Vlaanderen te Paard. Wegwijzer Elverdinghestraat, Boe singhestraat, Surmontstraat, Carton straat, Kauwekijnstraat, Meenenstraat, Groote Markt, Boomgaardstraat, O. L. R^opwstraat, Mondstraat, Boterstraat, de Stuersstraat, Maloulaan, Capronstr., Mk Fochlaan, R. Colaertplaats, Statie straat, Tempelstraat, Boterstraat, Rijs selstraat. Orp 16 u. 45 Koninklijk Bezoek aan het Gedenkmaal der Ypersche Ge sneuvelden, St Maartens Cathedraal Engelsche School en het Gedenkmaa der Meenenpoort. Wegwijzer Groote Markt, Vanden Peepeboqmplaajs, Qioote NJarkt, IVfpe npnstraaj. Om 18 uur Galaconcert door de ftHarmonie des Mines de Lens», op de Van den Peerebooprplaats. Om 20 u. 30 Beiaardconcert door De wolkammerijen ïe Tourcoing en te Roubaix gesloten. De wolkammerijen te Tourcoing en Roubaix werden gesloten, om reden van opeenstapeling der stocks gekamde wol in de kammerijen der streek van Roubaix en Tourcoing, spijts een be perkte voortbrengst. Ten gevolge van dezen maatregel vallen I 5.000 arbeiders werkloos. Het syndicaat der werkgevers heeft de regeering verzocht ten opzichte van Duitschland, dat zijn poorten heeft ge sloten voor de Fransche wolkamme rijen, ernstige maatregelen te treffen. In het bijzonder wordt er op gedrukt iet handelsverdrag, dat thans te Berlijn wordt besproken, niet te onderteekenen zoo Duitschland niet aanvaardt met "rankrijk normale betrekkingen te her stellen in zake textielnijverheid, ten minste tot op het einde van het jaar. Stuklqqpen vaq Hqid en Voeten en Stukzittep bij Wielrjjdeq verzacht en genees^ Uooa 1 co 7'y Prank In ^llt Appthcfccft Naar een proletarisch eenheidsfront Het besluit van de Fransche socia- isten en communisten om samen te werken tegen fascisme en oorlog, trekt in de pers zeer de aandacht. Men noemt het een eersten stap op den weg naar het proletarisch een heidsfront waardoor revolutie en klassenstrijd in een nieuw stadium ko men. Men is het er alleen niet over eens, of zich in de toekomst twee groepen zullen vormen, een linksche en een rechtsche, welke alles wat hiertusschen zit zullen verpletteren, dan wel of de hurgprlijkjj partijen eveneens zullen samenwerken. Volgens nationalistische kringen be staat er slechts één oplossing Tus- schen de nationale eenheid fR het re- yplp(ipnnaire blok ia geen plaats voor een middengroep. Het uur der beslissing heeft geslagen aangezien de gebeurtenissen elkaar in buitengewoon snel tempo zullen opvol gpn. Dp toekomst van den Staat sta«\t op hpt spel, zpgt pten. ^oowel van socialistische als van communistische zijde wordt verzekerd dat men zich eerlijk zal hpydpn aan de beiderzijds aangegane verplichtin gen, ten einde een zoo groot mogelijk succes te boeken. Belangrijke Onthullingen van een gevlucht S. A. man. Door een zekeren Kruse, een lid van de S.A., die tot de staf van Roehm aehoorde, en welke thans in Zwitser and vertoeft, werd aan von Hinden burg een open brief geschreven, waar in hij mededeelt dat hij, in een hooi wagen verborgen over de Zwitsersche grens is gevlucht, maar dat Hij zich thans nog niet in veiligheid acht. De man bekent verder dat hij de aatste overlevende is, van diegenen welke het Rijksdaggebouw in brand staken en voegt erbij dat men hem in Duitschland daarvoor reeds lang zou doodgeschoten hebben, indien Roehm ïem niet beschermd hadde. Deze S.A. man zegt verder ook, dat til] aan drie neutrale bladen van het buitenland, afschriften van dezen brief zal sturen, opdat deze aan de wereld zouden kond kunnen doen, op welke wijze het gebouw van den Rijksdag in brand gestoken werd. Het oogenblik is gekomen om de waarheid te zeggen, want hij heeft alle ontzag voor zijn vaderland verloren, en hij zal, indien bij niet vermoord wordt, alle stukken die hem door Roehm toevdrtrouwd werden, aan de Engelsche regeering, voor openbaarmaking, overmaken. Dan verhaalt Kruse dat hij een per soonlijk dienaar van Roehm was, en gaat dan verder met te beschrijven wat er vóór 30 Juni gebeurd is Op aandringen van Goering zou be sloten zijn de S.A. te ontbinden. Goeb- bels deed alsof hij op de hand van de S.A. was, maar wanneer hij alles ver nomen had wat hij weten wilde, ver ried hij al diegenen die zich tegen de ontbinding wilden verzetten. Roehm en verschillende leiders der S.A. voerden ange onderhandelingen, om de ont binding van de S.A. tegen te gaan, en dreigden ten slotte Hitier, zich in ver binding te zullen stellen met militairen om, indien het noodig was, de ontbin ding met geweld te verhinderen.Roehm zou in geval van weigering, het geheim van den Rijksdagbrand openbaar ma ten, en daardoor den val van Goeb- bels, Goering en Hitler veroorzaken, ■^oehm eischte een definitief antwoord en dit vóór Jpli 's middags. Verschei dene militaire persoonlijkheden waren reeds bereid om gebeurlijk Roehm te ïelpen. Generaal von Schleicher dip ook ge raadpleegd werd, verklaarde met eene regeering van brandstichters niets te maken tp wiljpn hebben. Dpze verkla ring werd a?*n Hitier en Gpeying over verteld, waarop Hitler hevig door de telefoon tegen Roehm te keer ging. In den nacht van 30 Juni is Hitier dan met de moordactie begonnen, wanneer zijn tegenstrevers erop ver trouwden dat hij niets vóór l Juli zou ondernemen. Roehm zou geenszins te bed hebben gelegen, evenmin als de andere leiders, want in den loop van die nacht werd de opstand voorbereid. De yerdere onthullingen van den gevluchten S.A. man, zouden te vinden zijn in de stukken die hij aan de En gelsche regeering zal overmaken. Verder zegt hij nog, dat de Rijksdag niet door communisten, maar door S.A. lieden met medehulp van Van der Lubbe in brand gestoken werd. Op l 0 Februari 1933 duidden Roehm, Heines en Ernst, tien mannen aan, waar onder ook de briefschrijver, die dit werkje moesten opknappen. De brand werd gesticht door verschillende zak ken, waarin een poeder was, met cel- luloid-reepels te verbindep, pn daarna deze vlugbvandende lonten aan te steken. Van der Lubbe was in de groote zaal van den Rijksdag, pn moest zich daar, zooals afgesproken was, laten aanhouden. Men had hem beloofd dat hij, na een tamelijk, lange gevangenis straf, in het geheim zou losgelaten wor den en dat hij met veel geld naar Ame rika zou mogen vertrekken. Al de brandstichter^, pl.i® pnder doodsbedreigingen tot de daad ver plicht werden, zijn de een na den ander spoorloos verdwenen, alleen Kruse is overgebleven. Om de wollige Bloedluis te verdelgen. De bloedluis is de geesel van onze appelaar zij is een klein bruin-rood achtig insect, bedekt met een witte zichtbare dons. Ze voedt zich met het sap van de boomen. In den loop van den zomer volgen acht generaties elk ander op en elk van hen brengt 30-40 individuen voort. Sommige appelaars hebben een groot weerstandsvermogen tegen de bloed luis er zijn er zelfs die er heelemaal vrij van blijven. Deze variëteiten zijn Reinette, Etoilée, Gucule de mouton, Transparte de Croncels, Barovitsky Gravenstein, Belle Dubois en Belle Fleur van Brabant. Een goed bestrijdingsmiddel wordt gemaakt met oplosbaar carbonyle, dat gebruikt wordt in winter en zomer. Vanaf half October zelfs als de blade ren nog op de boomen staan, wascht men alle deelen met een carbonyle- op lossing van 10 In Maart doet men een tweede was- sching met een oplossing van 6 In den zomer onderzoekt men de boo men alle I 5 dagen en men bestrijkt de aangetaste deelen met een oplossing van 6 Als we dit werk twee jaar herhalen, dan zijn we verlost van de wollige bloedluis. Enkele jaren geleden schreef M. Henrioulle een artikel in de Tribune Horticole ter bestrijding van de wollige bloedluis. Op 50 m. van zijn eigendom bevindt zich een boomgaard waar de appelaars fel zijn aangetast door de wollige bloedluis. Niettegenstaande deze ge vaarlijke buren bleven de boomen van M. Henrioulle gespaard. Hij schrijft dit toe aan het gebruik van potasch- mesten gedurende verscheidene jaren 80 gram potaschsulfaat per vierkante meter oppervlakte die door de worte len ingenomen wordt. Deze proef is het waard genomen te worden door de boomkweekers en landbouwers. Het verzekerd eene grootere op brengst fruit van betere hoedanigheid en houdt de boomen gezond. Om het weerstandsvermogen nog te vergrooten is het goed nog 3 kg. Supra te gebruiken per boom. Deze meststoffen worden tpegediend in den winter. Men volledigt deze be mesting door het uitstrooien van 2 kg. ammoniaksulfaat per boom, de lente daarna egt men het onder. Tegenwoordig kent p>en een woe- cerzwam pip de lpizen te verdelgen de Aphelinus Mali, M. M.ayné, bestuur der van het Entomologisch instituut te Gembloers zpekt middelen op om deze woekerzwatn te acclimateeren. Dit mid del gaf reeds uitmuntende uitslagen in pns land. De personen die er belang in stellen kunnen zich wenden tot M. Vlayné te Gembloers. Gustaaf Gillekens. LEENING VAN HET VERTROUWEN 5 T. H. 1933. Verleden week heeft de 10e trek king plaats gehad der Belgische Lee ning 5 ten honderd 1933. Reeks I I 3.1 04 wint het lot van één miljoen frank. De 70 volgende reeksen zijn uitkeer- baar met 25.000 frank 103151 108535 110922 11 5499 117102 119769 126468 I31755 141787 50000 62206 203061 216618 237665 255238 289378 321587 346176 363320 377983 389130 397744 Iedere titel, behoorend tot eene uit getrokken reeks, heeft recht op het vijfde van het lot, toegekend aan de reeks, waartoe hij behoort. In de Kamer gestemd. Verleden week werd dus door de Camer, de Volmacht aan de Regee ring de Broqueville-Devèze toegestaan. Op eene gestelde vraag, antwoord de de heer de Broqueville, dat het wel verstaan was dat de volmacht moet uitgeoefend worden door de regeering zooals deze thans samengesteld is en moest er een crisis uitbreken, dan zou den ook de bijzondere machten ver vallen. De bijzondere machten nu verleend door deze wet, nemen een einde na nen aanvangen, om de Kamer dan in Door de Solidariteit van allen in de waardigheid van ieder. Verklaring van President Lebrun te Clermont-Ferrand. De President der Fransche Repu bliek M. Albert Lebrun, heeft een be zoek gebracht te Clermont-Ferrand, waar hij eene groote redevoering over de buitenlandsche politiek heeft uitge sproken. Het is hoog tijd, zegde hij, een einde te stellen aan dt* onzekerheid s den twijfel, welke de wereld bevangen en welke mede oorzaak zijn van de eco nomische ontreddering en van de alge meene onrust. Het moet uit zijn met uitvluchtsels. F,r rpoet duidelijk gespro ken worden. Frankrijk heeft altijd klare wijn ge schonken en heeft altijd in de interna tionale betrekkingen oprechtheid en duidelijkheid betoond. Nooit heeft het gedroomd van een opperheerschappij welke men ons soms verwijt. Wij zullen niemand uit de Europeesche gemeen schap sluiten. Wij zullen den vrede door de solidariteit van allen en in de waardigheid yan ieder. Doch, wij zijn ook overtuigd dat zulke vrede in oen overspannen en koortsige wereld niet is te bereiken tenzij hij gevestigd weze op de veilig heid. Juist daarom zijn wij zoo zeer gesteld op den eerbied der internatio nale verdragen, welke de veiligheic moeten waarborgen. 126567 I 37121 146172 153235 I70029 203064 221086 245714 276850 291588 341801 348163 372225 378782 394356 399646 130409 138645 147589 156508 I78280 204030 223329 247431 281086 3085 72 345360 359246 373245 380058 397089 111911 124337 131506 139181 149949 160365 191306 214016 235048 251065 286166 316956 346130 361233 373988 381679 397338 LEENING 5 T. H. 1923 DER VERWOESTE GEWESTEN. Trekking van 20 Juli. De volgende reeksen zijn uitgeko men Reeksen 086.629 nr 5 en 047.755 nr 2, winnen elk 100.000 frank. Reeksen 014.065 nr 2, 333.683 nr 5 en 099.691 nr 5 winnen elk 50.000 fr. De volgende 15 loten winnen elk 10.000 frank 1 12277 n.4, 138054 n.4, 063249 n.2, 193790 n.5, 304632 n.4, 244855 n.l. 226777 n.3, 335104 n.4, 137152 n.4, 013682 n.3, 051572 n.l, 320550 n.3, 093603 n.3, 024525 n.3, 064633 n.2, Al de andere titels van deze twin tig reeksen zijn uitkeerbaar met 550 fr. ONZE HANDEL IN FRANKRIJK. Tengevolge van een algemeenen maatregel, heeft Frankrijk den invoer stopgezet van alle vreemde aardap pelen. Van uit Belgie werden ieder jaar ongeveer 35.000 ton aardappelen naar Frankrijk ingevoerd. Er zal dus moe ten onderhandeld worden om dit be sluit, dat een zwaren slag beteekent voor onzen landbouw, op de een of andere wijze te verzachten. DE VOLMACHT LOOPT OVER ZES MAANDEN. welaert en Van Isacker. Dit comiteit zou reeds aanstaanden Maandag voor stellen doen aan den ministerraad. Dit comiteit heeft opdracht gekre gen het terrein voor te bereiden voor de economische, fiskale en financieele hervormingen, alsmede voor het op maken der begrooting voor 1935. Men weet dat de regeering in de Kamer beloofd heeft reeds in Septem ber de begrootingn in te dienen, zoodat in October de Kamerkommissies het onderzoek dier budgetten zouden kun- 6 maanden. Na 6 maanden zal de regeering over iet gebruik der bijzondere machten, verslag uitbrengen in het parlement en eene bekrachtigingswet indienen be treffende de genomen besluiten. De stemming van de wet in haar geheel. De wet werd in haar geheel bij naamafroeping ter stemming gelegd. Zij wordt aangenomen met 89 stem men, tegen 7 7 en 7 onthoudingen staat te stellen in November, bij de heropening van den parlementairen zit tijd, de begrootingen te stemmen. Men zal trachten de Grondwettelijke voorschriften in eer te herstellen de begrootingen goedkeuren vóór Nieuw jaar. De begrootingen voor 1935 moeten opgebouwd worden op nieuwe basissen van bezuiningen en besnoeiingen, wel ke door de volmachtbesluiten zullen voorgeschreven worden. De Regeering zal dus vóór Septem- Tijdens de stemming waren er 14jber met deze besluiten moeten klaar eden van de Kamer afwezig. komen. Drie leden van de meerderheid heb- Den tegen het ontwerp gestemd, deze zijn de heeren Foucart en Jennissen (lib.) en Vouloir (christ. demokraat). De zeven leden die zich onthouden lebben, zijn de heeren Marquet, Mun- deleer, Baelde en Boedt, (lib.) de leeren Borginon en Van Opdenbosch ronters en Mathieu Fernand christen democraat. 't Programma voor de Hervormingen zal door een beperkte Commissie opgesteld worden. Maandag heeft een vergadering van den ministerraad plaats gehad. De raad heeft zich bezig gehouden met de bespreking van den toestand gevolgd uit de stemming van de Ka mer van Volksvertegenwoordigers en die voorzeker door den Senaat zal be krachtigd worden, en volgens dewelke de bijzondere volmachten aan de re geering worden goedgekeurd. De ministers hebben de te nemen maatregelen bestudeerd en de hervor mingen die noqdig geacht worden voor den economischen heropbloei van ons land en de volgorde waarin deze laat- sten aan den Koning zullen voorge legd worden. Naar het schijnt zou een van de eerste maatregelen zijn de verlaging van den huurprijs van het geld. Noch tans is de regeering niet zinnens over haast te werk te gaan. Men moet zich dus niet aan besluiten verwachten, voor een paar weken verloopen zijn. De ministerraad was van oordeel dat het overbodig zou zijn de veertien leden, waaruit hij is samengesteld bij een te roepen voor een actieprogram ma en heeft het opgedragen aan de heeren graaf de Broqueville, Sap, Van Zeeland, lngenbleek, Pierlot, Van Cau- VEREENVOUDIGING VAN DEN PARLEMENTAIREN ARBEID. Wijzigingen aan het Kamerreglement. Vrijdag werden de teksten van de voorstellen rondgedeeld die in eerste lezing door de commissie van het re glement van de Kamer werden aange nomen. Deze wijzigingen aan het reglement hebben voor doel den parlementairen arbeid te vereenvoudigen. De thans aanvaardde wijzigingen zijn voorloopig maar men zal aan de Kamer vragen deze ook voorloopig te aanvaarden met het oog op de budgetten die vóór 3 1 December door het parlement moe ten gestemd zijn. Er zullen nog slechts vijf afdeelingen zijn in plaats van zes. Zij zullen in het begin van het jaar bij loting aangeduid worden en zullen zich nog maar alleen met belangrijke of politieke kwesties hebben bezig te houden, terwijl de an dere kwesties onmiddellijk naar de be stendige commissies zullen verzonden worden. Zij zullen twee verslaggevers benoemen in plaats van één, zoodat de middenafdeelingen zullen bestaan uit tien leden, waarbij nog de voorzitter te voegen is. Er zal voor al de commissies een tijd vastgesteld wordep waarop een be paald ontwerp moet worden afgehan deld. De lijst van de tegenwoordige leden, evenals die van de afwezigen, zal bekend gemaakt worden. Ook wordt een snellere regeling voor de amendementen voorzien, terwijl eveneens de misbruiken voorzien zijn die zouden voortspruiten uit het niet beperken van den spreektijd. Tegenover de huidige regeling van den parlementairen arbeid, zal de nieu we regeling een groote verbetering daarstellen.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1934 | | pagina 1