De Duitsch-Belgische Overeenkomst Qroote BETOOGING STAD ROESELAERE. Heden Zondag 16 September om 3 uur ten voordeele van het OFFICIEEL ONDERWIJS. 14 JAAR. NUMMER 37. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 16 SEPTEMBER 1934. ABONNEMENTEN Men abonneert op alle belgische postkantooren. NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. Uitgevers-Eigenaars GEBROEDERS DUPONT Yperstraat, 2, POPERINGHE. AANKONDIGINGEN DE STEDEN IN BELGIE. 2J 15 LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE DE GRONDBELASTING. GEDENKPLAAT LANDBOUWKRONIEK. DE HERBEWAPENING IN DUITSCHLAND. GAZET VAD POPERINGHE I Jaar, per po«t16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk25 fr. Amerika30 fr. Losse Nummert0.25 fr. De poatabonnenten in Belgis, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't poat- bureel dat hen bedient, en niet aan ona. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Postcheck 48459 Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag morgen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Per regel1.00 fr. (minimum 3.00 fr. Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notariaten en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. REGELING DER HANDELSSCHULDEN. KONINKLIJK BESLUIT TOT REGELING DER BETALINGEN. In het Staatsblad is het koninklijk besluit verschenen betreffende de beta lingen der handelsschuldvorderingen tusschen eenerzijds de BelgischeLuxem- burgsche Unie, Belgisch Congo en de grondgebieden onder Belgisch mandaat en anderzijds Duitschland. In overeenstemming met de Duitsche Regeering en in afwachting van het in werking treden der algemeene overeen komst betreffende de betalingen die op 5 September 1934 te Berlijn onder teekend werden, is er besloten, dat te beginnen met 10 September de som men verschuldigd voor aankoopen van Duitsche goederen ingevoerd in de Bel- gischLuxemburgsche Economische Unie Belgisch Congo en de grondgebieden onder Belgisch mandaat, op den verval dag in belga's bij de Nationale Bank van Belgie moeten gestort worden. Indien de schuld in Reichsmarken of in een andere munt dan den belga uit gedrukt is, zal de tegenwaarde in bel ga's gestort worden op den grondslag van den gemiddelden koers van de Reichsmark of van de betrokkene munt genoteerd op de Beurs van Brussel den dag welke dien der storting voorafgaat. Te beginnen met 10 September de sommen verschuldigd voor aankoopen van Belgische of Luxemburgsche goe deren ingevoerd irj het Duitsche tolge- bied, op den vervaldag in Reichsmar ken moeten gestort worden op het cre- diet der rekening van de Nationale Bank van Belgie bij de Reichsbank te Berlijn. Indien de schuld in belga's of in een andere munt dan de Reichsmark uitge drukt is, zal de tegenwaarde in Reichs marken gestort worden op den grond slag van den gemiddelden koers van den belga of van de betrokkene munt genoteerd op de Beurs van Berlijn den dag welke dien der storting voorafgaat. De Nationale Bank van Belgie zal, in de mate der conversiemogelijkheden en zonder dat, wat haar betreft, daar uit eenige verantwoordelijkheid kan voortvloeien de tegenwaarde in belga's van de sommen in Reichsmarken, die op het crediet van haar rekening bij de Reichsbank te Berlijn zullen gestort zijn, aan de schuldeischers overgedra gen. Zij zal de som in belga's, verkre gen door de omzetting der Reichsmar ken, aan de rechthebbenden uitbetalen. De Nationale Bank van Belgie wordt er toe gemachtigd een recht van 2 per duizend te heffen tot dekking der kos ten voortvloeiend uit haar tusschen- komst in deze verrichtingen. De invoer van goederen herkomstig uit Duitschland is onderworpen aan de overlegging van een duplicaat der fac tuur afgeleverd door den verkooper aan den kooper in Belgie. Dit duplicaat zal door den verkooper eensluidend moe ten verklaard worden en inzonderheid bevatten de namen en woonplaats van verkooper en kooper, den verval dag en andere voorwaarden van beta ling, een gedateerde en onderteekende verklaring, waarbij de kooper de ver bintenis aangaat de waarde der inge voerde goederen binnen den vermelden termijn te vereffenen bij de Nationale Bank van Belgie. Een voldoende borgtocht kan eischt worden, om de betaling door den kooper der ingevoerde goederen te waarborgen. De invoer van de hierna opgesomde goederen herkomstig uit alle landen uitgezonderd Duitschland wordt onder geschikt gemaakt aan de overlegging van een getuigschrift van oorsprong Granen, zelfs gebrande mout, zelfs gebrand of gemalen hop ertsen steenkool breiwerk van loutere zijde en breiwerk vermengd met zijde tim mer- en meubelhout, in de schors of on gezaagd in de lengte, met of zonder schors, maar niet met de bijl vierkant behakt hout in de schors hebbende een lengte van minder dan 1 meter 90 en een cirkelomtrek van minder der 73 centimeter aan het dik uiteinde, voor de vervaardiging van papierpap en van houvezels, mits bewijs van 't gebruik gezaagd hout, elders niet genoemd meubels papierdegen werken in pla teelwerk werken in porselein wer ken der nrs 824 en 825 met monturen garnituren of deelen in metaal borst beelden, standbeelden, standbeeldjes enz. tafelglaswerk in gewoon glas tafelglaswerk in kristal of halfkristal andere werken in gietijzer niet afzon derlijk getarifeerd gereedschappen voor werktuigmachienen werken in ijzer, in staal of in smeedbaar gietijzer, niet afzonderlijk getarifeerd vaste stoommachienen immer in hun ketels afgescheiden stoompompen en andere mechanisch in werking gesteld samen- persers van lucht en van allerlei gas sen gas- petroleum- alcohol- heete- luchtmotors, motors met samengeperste lucht en met elk ander gas- of ontplof baar mengsel en alle andere motors niet bijzonder genoemd. Werktuigmachienen. Allerlei naaimachienen borduurma- chienen met zwergel. Schrijf- en rekenmachienen, eenvou dige of gecombineerde registreerkassen controolkassen en hun losse stukken. Landbouwmachienen. Volledige machienen, mechanische werktuigen, van toestellen en van drijf werken niet afzonderlijk getarifeerd. Dynamo-electrische machienen. Electrische gloeilampen. Electriciteitmeettoestellen. Telegrafische en telefonische toestel en, niet elders genoemd of inbegrepen. Radio-electrische toestellen voor te- egraphie, telephonie, televisie en an dere toepassingen. Electrische en electro-technische toe stellen, deelen of losse stukken van lectrische en electro-technische toe stellen, van dynamo-electrische machie nen en voor de toepassingen der elec- triciteit onder al hun vormen, niet af zonderlijk getarifeerd. Precisie-instrumenten, enz. Waarnemingsinstrumenten, enz. Piano's. De zendingen met bestemming naar Duitschland van Belgische of Luxem- aurgsche koopwaren, van koopwaren uti Belgisch Congo of van de grondge- aieden onder Belgisch mandaat, zullen, om het voordeel te kunnen verkrijgen van het overdragen van het geld, ver gezeld moeten zijn van een afscrift van het origineel van de factuur van den leverancier door den Belgisch-Lu- xemburgschen Verrekeningsdienst gevi seerd en waarbij verklaard wordt, dat zij betrekking heeft op koopwaren her komstig uit het grondgebied der Bel- gisch-Luxemburgsch Economische Unie uit Belgisch Congo of uit grondgebie den onder Belgisch mandaat, of die als uxemburgsche genationaliseerd zijn krachtens de Duitsche wetgeving te dier zake. De Nationale Bank van Belgie zal raar betalingen afhankelijk maken van de voorafgaande ontvangst van een tweede duplicaat van de factuur dat raar zal worden toegezonden door den verrekeningsdienst. De invoerders van goederen van Duitsche herkomst in het grondgebied der Belgisch-Luxemburgsche Economi sche Unie, van Belgisch Congo en der grondgebieden onder Belgisch mandaat zullen, zoodra hun bestelling bevestigd is, aan den Belgisch-Luxemburgschen Verrekeningsdienst een duplicaat moe ten verstrekken van de factuur, afge leverd door den Duitschen verkooper en betrekking hebbend op de stortingen die zij bij de kas der Nationale Bank van Belgie zullen moeten verrichten. Dit stuk is bestemd om te dienen tot bewijs dat de goederen, waarop het betrekking heeft, wel degelijk begrepen zijn onder die voorzien bij dit besluit. Deze verrichting van toezicht zal aanleiding geven tot de heffing van een recht zooals we hierna zeggen. De Belgisch-Luxemburgsche Verre keningsdienst, die gelast is de voorziene verrichtingen van toezicht te verzeke ren, zal de volgende rechten heffen tot dekking der kosten van de werking zijner diensten 1. Voor de facturen van uitvoer 2 frank 50 per factuur 2. Voor de facturen 2 frank 50 per factuur. Voor de goederen die niet uit Duitschland komen, worden er vana den 20 September a.s. certifikaten ge- eischt. Zonder certifikaat worden de goederen beschouwd als uit Duitschlanc komende en dus moeten betaald den aan het vergoedingsambt. Het Vergoedingsambt is gevestigd Edelmanstraat, 1 I, Brussel. van invoer Ons land telt de laatste jaren een aevolking van 8.214.000 mannen, vrouwen en kinderen. Die bevolking is sedert 1932 te verdeelen over 2670 gemeenten, maar hij die zou denken, dat deze eenvoudige verdeeling vol doende is om 't aantal inwoners per gemeente vast te stellen, zou zich deer- ijk vergissen. Weinig onzer lezers weten misschien dat er in ons land maar 5 gemeenten meer dan 100.000 inwoners tellen iet zijn Antwerpen, Brussel,Gent,Luik en Schaerbeek en Antwerpen staat aan het hoofd met meer dan 280.000 groote en kleine Sinjoren. Verder zijn er slechts zeven gemeen ten van 50.000 tot 100.000 inwoners, namelijk Anderlecht, Borgerhout, El- sene, Brugge, Mechelen, St. Gillis bij 3russel, St. Jans-Molenbeek. Dan volgen er 2 7 van 25 tot 50.000; 3 van 20 tot 25.000 19 van 15 tot 20.000 64 van 10 tot 15.000 179 van 5 tot 10.000; 261 van 3 tot 5.000; 264 van 2 tot 3.000 660 van 1 tot 2.000 685 van 500 tot 1000 304 van 300 tot 500 en eindelijk 182 van minder dan 300 inwoners en waarin Zoetenaye begrepen is Als we dus de rekening maken, zijn er op 2.670 gemeenten in Belgie slechts 314 gemeenten die meer dan 5.000 in woners hebben We zijn er zeker van dat dit getal veel kleiner is dan dat onze lezers zouden verwacht hebben. Nochtans groepeeren die 3 I 4 gemeen ten ongeveer 5 millioen van de gansche aevolking en blijven er voor de 2.356 andere gemeenten nauwelijks 3 miljoen over. Oprichting en opheffing van Genieenten. Wij zegden hierboven dat de bevol king «sedert 1932 te verdeelen is over 2.670 gemeenten. Inderdaad het aantal gemeenten wordt van tijd tot tijd gewijzigd. Sedert onze onafhankelijkheid na melijk, werden gemeenten afgestaan bij verdragen van 19 April 1839 aan Ne derland 124 gemeenten van Limburg en I 1 9 van Luxemburg, en kwamen er □ij namelijk de 30 gemeenten van de cantons Eupen, Malmédy en St. Vith. Bovendien echter werden er van 831 tot op onze dagen 156 nieuwe opgericht, terwijl er 12 afgeschaft wer den. Vier daarvan verdwenen nog in de vorige eeuw Hermelghem in 1 849 dat bij Nederzwalm in Oost-Vlaanderen gevoegd werd Battignies in 1881 dat 3inche ging vergrooten Mariakerke 1 889 dat afhankelijk van Oostende werd gemaakt en in hetzelfde jaar ook St. Pieterdijk, dat een gehucht werd van Lapscheure West-Vlaanderen) Dichter bij onzen tijd, in 1921 zijn het aeken, Haeren en Neder-over-Heem- aeek, die (met een stuk van Schaer- aeek en St.Jans Molenbeek) het twee de distrikt van Brussel gaan vormen, en in 1929 Austruweel, Oordeghem en Wilmarsdonck, die Antwerpen komen vergrooten. Ten slotte hebben in 1930, Hodi- mont (provincie Luik), dat slechts een oppervlakte van 18 Ha. en in 1932 illignies-les-Frasnes, dat slechts I 1 6 in woners telde, opgehouden te bestaan als onafhankelijke gemeente. Lijst der Steden in West-Vlaanderen. Wij geven hieronder de lijst der ste den uit de provincie West-Vlaanderen en doen er als bijzonderheid telkens de oppervlakte en het aantal inwoners bij, om aan onze lezers toe te laten zelf vergelijkingen te maken Provincie West-Vlaanderen Opp. in Ha. Inwoners Brugge 2916 52.571 Oostende 1209 47.859 Kortrijk 39.509 Rousselare 2313 28.321 Meenen 1630 21.124 Yper 1561 15.782 Iseghem 1429 15.455 Poperinghe 4762 1 1.910 Thielt 3465 1 1.849 Wervick 2020 1 1.775 Thourout 4263 1 1.165 Veurne 2223 7.289 Nieuwpoort 205 4.856 Waasten 1752 3.488 Dixmude 200 3.234 VERMINDERING OP De wet voorziet verscheidene geval- en van vermindering in zake grond- Delasting artikel 13 I bevat eene nuttige verbetering wanneer men na gaat dat in zekere gevallen het vast stellen van het kadastraal inkomen erg overdreven is. Dit artikel laat toe vermindering toe te staan in zake grondbelasting indien iet werkelijk inkomen minder is dan de kadastrale schatting (kadastraal in- comen), maar gezegd artikel is ver van duidelijk en heeft aanleiding gegeven tot een rechterlijk geding behandeld door het Beroepshof van Brussel, het geen een vonnis velde ten voordeele van den schatplichtige! Ziehier de tekst van art. 1 3 I Teruggave of vermindering dei- grondbelasting kan verleend worden naar verhouding van het verschil tus schen het kadastraal inkomen der on roerende goederen en het werkelijk in- comen dezer goederen gedurende het aelastingsjaar, in acht nemende dat het verschil ten minste 10 t.h. van het wer- celijk inkomen moet bedragen. Veronderstellen wij een bebouwde eigendom, waarvan het kadastraal in- comen vastgesteld is op 16.000 frank en de werkelijke inkomsten ervan als ruurprijs op 1 5.000 frank. Kan er vermindering bekomen wor- en Neen zegt het Beheer der Belastin gen, want het verschil tusschen de twee nedragen is 1000 frank en bijgevolg minder dan 10 t.h. op het werkelijk inkomen van 1 5.000 fr., zijnde 1 500 rank. Maar de schatplichtige wedevlegde deze uiteenzetting doordat het werke- ijk inkomen geen 1 5.000 frank be draagt, vermits van deze som een vijfde [1/5) moet afgetrokken worden voor costen van onderhoud en herstelling deze bewerking gebeurde reeds op het aruto inkomen bij de vaststelling van ret kadastraal inkomen (§2, art. 5). Bijgevolg, zegt het vonnis, het ka dastraal inkomen 16.000 frank, en ret werkelijk inkomen 2.000 frank 15.000 1 5'' of 3.000) geven een verschil dat toelaat vermindering der relasting te bekomen. INHULDIGING DER VAN HET 13th BELGIAN FIELD ARTILLERY TE YPER. Het I 3th Regiment Geschut werd in 1915 opgericht om ter beschikking ge steld te worden van het Britsche Leger, en werd terug ontbonden in 1917. Het had geen vaandel en in geen enkele kazerne werd een herinnering bewaard aan dit regiment, waarvan de geschiedenis nochtans een der roemrijk ste is van het Leger. Zij, die echter wel de tragische uren rond Yper medebeleefd hebben, de stad, waarvan zij tezamen met Engel- schen en Franschen de verdediging op genomen hebben, hebben ervoor ge zorgd, dat in die martelaarstad, iets aan hun opoffering zou herinneren. De Plechtigheden. Zondagmorgen stoomde dan een bij zondere trein de statie van Yper bin nen, opgepropt met lieden, die hulde twamen brengen aan het 1 3th Regi ment Belgisch Veldgeschut. Aan de statie werden de opgekomen elangstellenden ontvangen door de muziekmaatschappij Ypriana onder eiding van heer Deridder. Door deze maatschappij werden achtereenvolgens iet «Groet aan het Vaandel» en het 3elgisch, het Engelsch en het Fransch Volkslied uitgevoerd. DRINKT 'T ZWIJNLANDS BIER DEN «UITZET» De Tabakoogst en wat er moet gedaan worden voor het volgende jaar. De tabakoogst heeft gewoonlijk plaats, drie maanden na het uitplanten. De kenteekens van rijpheid zijn gele vlekken, die grooter worden, op de aladschijven het weefsel wordt sprok- cig en de beplanting verspreidt een speciale geur. 1 e vroeg geoogste tabak deurt slechts tijdens het drogen. Te aat geoogst verliest de tabak van zijn arandbaarheid en geur. Alle bladeren rijpen niet te gelijker tijd eerst rijpen de onderste ze wor den in Augustus geplukt, maar hebben weinig waarde. Er zijn verschillende manieren om te oogsten. 1 De laderen worden geplukt naar mate ze rijpen 2) men oogst al de bladeren 3) men snijdt de plant af. De twee laatste manieren worden aanbevolen, en zijn volgens Nestles e- ven goed. Het drogen op stam heeft nochtans dit voordeel, dat de bladeren van elkander afgezonderd en beter aan de lucht blootgesteld zijn. Om goed te groeien, gemakkelijk te branden en geurig te zijn, moet de ta bak wel bemest worden met zeer op neembare voedende stoffen. Daarom werkt men vóór den winter 30.000 kgr. stalmest onder en een mengsel van 800 kgr. supra en 500 kgr. potasch-sulfaat Voor het planten egt men 400 kgr. am moniaksulfaat onder. Als de tabak niet flink opgroeit strooit men ammoniak- sulfaat uit tusschen de rijen en daarna hakt men. De beste stalmest is van zwijnen en schapen. Daarna volgt het koeimest. Voor deze teelt moet de potasch toe gediend worden onder den vorm van sulfaten. Dit element heeft bijzonder invloed op brandbaarheid en geur, twee zeer voorname hoedanigheden. Gustaaf Gillekens. aaLiwiLiuiaB— tekst «Van 17 Mei 1915 tot 17 Mei 1917 datum van ontbinding en van zijn weggaan uit het Britsche Leger, waar bij het ingelijfd werd, heeft het I 3th 3. F. A. in een gemeenzame actie deel genomen aan de verdediging van het onsterfelijke fronthoofd van Yper. Daarna gaf de heer burgemeester Vanderghote, van Yper, de verzekering dat dit gedenkteeken met zorg door de stad zou bewaard en beschermd wor den, als een heilige gedachtenis aan het glorievol ontbonden regiment. Na een korte Engelsche redevoering door majoor Alexander, legde luite nant-generaal Gillieaux een prachtige aloemengarve neer voor het monument Aan de bloemen was een driekleurige strik vastgehecht, waarop de namen Leopold-Astrid prijkten. Vervol gens legde de heer Vander Ghote, bur gemeester der stad, een bloemenkrans neer namens zijn medeburgers. Indrukwekkend was het oogenblik, als de blinde kolonel Serekx, oud-com mandant van een groep van het I 3th Belgian Field Artillery, aan den arm van een zijner oud-soldaten, langzaam naar het gedenkteeken stapte, om insge- ijks een bloemenkroon neer te leggen. Na deze plechtigheid had een ont vangst ten stadhuize plaats, terwijl Volksliederen op den beiaard werden gespeeld door kapitein Van Gyseghem. De Stoet. Dadelijk zette een stoet zich in be weging. Voorop stapte de muziekkapel der Gidsen onder de leiding van den leer Prévost. In den stoet defileerden de generaals De Cuyper en Moraine de kolonels Aerts, Sanders en Serekx de Engelsche kolonel Iligginson gravin van der Steen en barones Ferlinden, oud-bestuursters van de Belgische Am- Dulance Et. Elisabeth te Poperinghe. Vóór het gedenkteeken, aan de oemrijke dooden van D per opgericht, werden bloemen neergelegd door den leer Rozée, voorzitter van de Verbroe dering/ Ook vóór het Gedenkteeken aan de Meenensche poort werden bloe men neergelegd. Daarop begaf de stoet zich naar de rathedraal, waar een plechtige dienst werd opgedragen door den oud-krijgs- aalmoezenier van het 13th Regiment 3elgisch Veldgeschut. Vóór het médaillon ter eere der ransche Gesneuvelden, in de kathe draal opgericht, werden insgelijks bloe men neergelegd. De Onthulling. Het Gedenkteeken ter eere der oud strijders van het 13th Regiment Bel gisch Veldgeschut werd opgericht niet verre van dit aan de Ypersche Dooden. Rond twaalf uur zag het ruime plein zwart van 't volk. Over het gedenk maal hing de Belgische driekleur, ter wijl een dertigtal Belgische, Engelsche en Fransche vlaggen rond het gedenk teeken geschaard lustig in den wind flapten. Luitenantgeneraal Gilleaux vertegen woordigde den Koning, terwijl ridder de Greef, majoor bij de artillerie, den minister van Landsverdediging verving. Onder de aanwezigen waren verder ge neraal Lushington, voorzitter van de «YP res League kolonel Ashwander onder-voorzitter van de British Legion te Londen; heer Collard vertegenwoor diger van de «Poilus de France» aan het hoofd van een 1 50-tal «Gueules Cassées». Na de aanwezige personen bedankt te hebben, nam de heer de Rozée het woord om in korte trekken de geschie denis weer te geven van het 1 3th Re giment Belgisch Veldgeschut. Na deze redevoering speelde de muziekkape der Gidsen het Vaderlansch Lied, ter wijl de vaandels eerbiedig bogen en de driekleur van de gedenkplaat were weggenomen. Op de plaat staat in 't Vlaamsch, het Fransch en 't Engelsch, de volgende Daarna gaf het beroemd Muziek der Gidsen, op de Groote Markt, een groot concert, dat door een groot getal toehoorders, uit de aanpalende gemeen ten en uit het Noorden van Frankrijk, uidruchtig werd toegejuicht. Belangrijke Onthullingen. In de groote Engelsche bladen wor den nog geregeld onhullingen meege deeld aangaande herbewapening van duitschland. De «Daily Herald» komt met een reeks onthullingen aangaande den bouw van onderzeeërs, die van uit Duitsch- and zouden verzonden zijn aan de -ïoofdkwartieren van de Duitsche anti- ascistische organisaties in den vreem de. De scheepvaart, zegt de mededeeling werft personeel aan om dienst te doen aan boord van onderzeeërs. Uit Keulen wordt bericht dat een groote fabriek n Deutz, die sinds langen lijd was stilgelegd, thans op volle kracht werkt. Gedurende den oorlog was deze fabriek de grootste leverancier voor motors met innerlijke ontbranding die aan boord van de onderzeeërs werden gebruikt. Het fort van Herwarth, nabij Kiel- Friedrichsort, dat werd ontmanteld in gevolge de bepalingen van het verdrag van Versailles, werd weer in staat van verdediging gebracht en heet thans Meteorologische Observatiepost van de S. A. Een firma te Kiel is met den aan bouw van onderzeeërs begonnen en al de werklieden werden verwittigd dat zij als landverraders zouden worden aanzien indien zij aan wie ook aan gaande het door hun verrichte werk eenige mededeeling zouden doen. LEENING 5 T. H. 1922 DER VERWOESTE GEWESTEN. Trekking van 10 September. Maandag te 10 uur heeft de 148* trekking plaats gehad der Leening 1 922 aan 5 per honderd van de Verwoeste Gewesten. De uitslag Reeks 194.283 nr I wint 250.000 frank. De Reeksen 93.986 nr 2 en 194.283 nr 2 bekomen elk 100.000 frank. De andere nummers van deze reek sen, evenals de reeks 3 7.91 I zijn uit- keerbaar aan 300 frank.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1934 | | pagina 1