Oud-President Raymond Poincaré te Parijs overleden. NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. GEBROEDERS DUPONT drinkt 't zwijnlands bier den «UITZET» MINISTERRAAD IN BELGIE. BIJ BRANDRAMP. de evenredige regeling in brandverzekering. 160.000 160.000 TREKKINGEN 14 JAAR. NUMMER 42. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 21 OCTOBER 1934. GAZET VAK POPERIKGHE ABONNEMENTEN I Jaar, per poat16 fr. Congo25 fr. Frankrijk25 fr. Amerika30 fr. Losse Nummers0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. AANKONDIGINGEN De postabonnenten in Belg'e, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't puat- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor >nt- woord te voegen. Per 1.00 fr. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 48459 Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag morgen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. regel (minimum 3.00 fr. Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. EEN GROOTE FRANSCHE FIGUUR VERDWENEN. Afsterven van een beroemde figuur. Maandag meldde het Agentschap Havas uit Parijs De heer Poincaré is Maandagmor gen om 3 uur 30 overleden in zijn woonst 26, rue Marbeau te Parijs Dit telegram in zijn reede bondig heid kondigt de verdwijning aan van een van de grootste parlementaire fi guren van onzen tijd. Zooals die van Clemenceau beheerscht zij de politie ke geschiedenis van Frankrijk van vóór en gedurende den grooten oorlog, en van nog meer dan tien jaren die volg den op de onderteekening van den vrede. Foch, Joffre, Clemenceau in Frank rijk. Hindenburg in Duitschland. As- quith, French, Douglas Haig in Enge land. Wilson in Amerika. Onze Koning Albert in BelgieZoo verdwijnt dus de een na den andere der groote figu ren uit de oorlogstragedie van het we- reldtooneel. Onder de ontelbare meeningen die op dit moment over den grooten staats man worden uigesproken, is een der allermerkwaardigste zeker deze van Lloyd George, die verklaart, dat met Poincaré de laatste der groote figuren van den oorlog is heengegaan Lloyd George zal natuurlijk wel ver wachten, dat men hem antwoorden zal Pardon... de vóórlaatste De loopbaan van M. Poincaré M. Poincaré Raymond, werd op 20 Oogst 1860 te Bar-le-Duc in het de partement van de Meuse, in het oude hertogdom Lotharingen geboren. Hij was een kozijn van den beroemden ma- thematieker Henri Poincaré. Na schitterende letterkundige en rechtskundige studies, werd hij inge schreven in de balie in 1 880, maar van af 1 886 ging hij in de politiek, daar hij verkozen werd tot algemeen raadslid van het departement Meuse. In Juli 1887, nog geen 2 7 jaar oud, was hij kamerlid voor het zelfde departement. Hij werd steeds herkozen tot hij in 1902 de Kamer verliet om naar «den Senaat over te gaan. Achtereenvolgens algemeen verslag gever van de begrooting in de Kamer, minister van Openbaar Onderwijs, en daarna minister van Financies, is hij vanaf dat oogenblik de ware leider van de progressistische partij. Het is inderdaad 41 jaren geleden dat M. Poincaré yoqr de eerste maal rninister werd in een kabinet Dupuy, waar topn ook, de nu pas in zoo tra gische omstandigheden om het leven gekomene Barthou, deel vgn gitmaakte Men vond de beide jeugdige staats- lipdpn zoo jong, dat zij den bijnaam kregen vap de jongens Dp groptp stgajsmgn dip hjj yvorden zop, kwam tot uiting gedurende de ge beurtenissen ven 1912. Het kabinet Cpillapx, tengevolge Vgn de moeilijk heden opgerezen door het vraagstuk van Marokko, was moeten aftreden, daar het er niet io gelukte den heer de Selves, minister van Buitenlandgche Za ken te doen vervangen, M. Poincaré nam in deze omstandig heden het voorzitterschap van den mi nisterraad aan en nam tegelijkertijd op zich de zware taak als leider van het ministerie van de Quay d'Orsay in nochtans zeer delicate omstandigheden. Hij speelde een zeer belangrijke rol gedurende het verloop van de Balkan crisis. President der BePubliek. Op 17 Januari (913 volgde M. R. Poincaré M- Armand Fallières op als Rrpsident van de Republiek. H'j heeft zijn plichten vnn president van de Republiek volbracht met de nauwgezetste inachtneming van de wet ten van 1875 en de regels van het parlementaire spel. Hij bleef volledig tot in 1 9 1 4 in de administratieve rol, die de grondwet hem toevertrouwde. Hij had in het be gin van dat jaar een nogal ernstige inwendige politieke crisis op te lossen. Hij deed toen beroep, om hem daarin te helpen op den heer René Viviani, met wien hij in Juli 1914 naar Rusland Vertrok. Op 23 Juli verliet de president Rus land en kwam op, 25 Jp!i te Stockholm aan, waar hij ontvangen werd door Koning Gustaaf V. Zoo ernstig nieuws bereikte hem daar, dat hij om zoo te zeggen onmiddellijk weer scheep ging naar Copenhagen, vanwaar hij recht streeks naar Frankrijk weerkeerde. Hij geraakte gelukkig zonder moei lijkheden tot Duinkerken op 29 Juli. De gebeurtenissen hadden elkaar in een vreeselijk snel tempo opgevolgd Oostenrijk, Rusland, Duitschland mo biliseerden. De oorlog was onvermij delijk. De oorlogsjaren. Op 2 Oogst 1914 werd besloten tot de Fransche mobilisatie. Daarna kwam de overrompeling van Belgie, de eerste nederlagen, het vertrek van de regee ring naar Bordeaux en haar weerkeer naar Parijs na den slag van de Marne. Gedurende vier jaren die volgden, bezocht Raymond Poincaré het front, moedigde de bevolkingen van de in genomen provincies aan en vergat nooit zijn vaste overtuiging in de eindover winning te betuigen. Men kan zich licht voorstellen welke zware zorgen het hoofd van den Fran- schen Staat gedurende die zoo roereq- de periode van de geschiedenis heeft moeten torsen. De onderteekening van den vrede. Het is bekend, dat Poincaré geen voorstander is geweest van het sluiten van den wapenstilstand na den grooten oorlog op I I November 1918. Hij heeft echter ook toen het presi- dentieele gezag niet in de weegschaal geworpen, om het staken der vijande lijkheden, dat hij op dit oogenblik rampspoedig achtte, te beletten. Aan de opstellers van het vredesver drag heeft hij wel brief op brief ge schreven, om hen te waarschuwen voor een slechten vrede. Maar hij heeft den tegen zijn waarschuwing in gemaakten vrede geteekend en is de verdediger geworden van het Verdrag van Ver sailles, welks volledige toepassing hij later, toen hij niet langer staatspresi dent was, heeft bepleit, zooals hij ten Gerechtshove een zaak zou hebben be pleit, waarvan hij zich de verdediging tot plicht zou hebben gesteld. Eens het Verdrag van Versailles uit gewerkt en onderteekend, naderde M. Poincaré langzamerhand het einde van zijn z^ven jaren presidentschap. Ge durende het laatste jaar van zijn regee ring, (eekende hij op 20 Januari 1920 het decreet, waarbij het vredesverdrag afgekondigd \verd. Het parlement besloot toen eensge zind Président Raymond Poincaré a bien mérité de la Patrie Terug in de politiek. Eindelijk op 18 Februari 1920, ver liet hij het Elysée, zijn machten af staande aan den nieuwen President M. Paul Deschanel, Hij hernam zijn plaats in den Senaat Hij was afgevaardigde voor Frankrijk bij de commissie van herstel. Na de mislukking van de Conferentie van Cannes en den val van het kabinet Briand, gelastte de heer Millerand hem met de vorming van het kabinet. Hij bleef minister-president van 1922 tot 1924. De verkiezingen van II Mei 1924 wijzigden de meerderheid van de Ka mer. Poincaré trad af pp 12 Mei, en liet den weg vrij voor den heer Edou- ard Herriot, maar twee jaren later, bij den val van den frank, die een gods vrede vereischte onder de partijen, deed de heer Gaston Doumergue, pre sident van de Republiek, beroep op Raymond Poincaré om na den val van het kabinet-Herriot op 23 Juli, de nieu we regeering te vormen. Het is dan dat het groote ministerie van NLtionale Unie opgericht werd, dat de vertegenwoordigers van alle partijen, met uitsluiting van de socia listen, omvatte en dat de maatregelen deed nemen die de toestand van de geldmarkt vereischte.De toestand werd snel hersteld en op de paniek volgde een tijd van voorspoed. Zijn ziekte. Maar al dat werk hebben den leider Van de regeering, die een onvermoei baar werker is, te zwaar beproefd. Hij heefit zijn krachten ten dienste van Frankrijk niet gespaard en moet er de erge gevolgen van dragen. Op 2 7 Juli 1929 moest Poincaré op raad van zijn dokters zijn ontslag ge ven voor gezondheidsredenen. Hij on derging toen een eerste zware heelkun dige bewerking, en in October nog een tweede waarvan hij nooit meer volle dig herstellen zou. Hersteld in 1930, het jaar van zijn 70-jarigen verjaardag, hernam de grijze maar van kracht en overtuiging onge broken vaderlander, ook in het open baar zijn werkzaamheid. In October 1931 herviel M. Poincaré in de ziekte, die reeds de eerste opera tie noodzakelijk had gemaakt. Toen zond hij ook zijn ontslag in als stokhouder van de Balie van uit zijn landgoed van Sampigny. De laatste oogenblikken van M. Raymond Poincaré. Het is een nieuwe aanval van de ont steking der prostate, waarvoor M. Poincaré reeds twee jaren geleden een dubbele heelkundige bewerking onder ging, die hem ten grave gesleept heeft. De gewezen president der Repu bliek was over een drietal weken naar Parijs gekomen. Hij was welvarend onder voorbehoud van zijn steeds min der goeden gezondheidstoestand se dert twee jaren. Maar enkele dagen geleden gaven enkele teekens onrust aan den gewo nen dokter van den president, daar deze spoedig vermoeid bleek. Hij moest zelfs soms zijn dossiers terzijde leggen, wat bij een man, wiens werk kracht spreekwoordelijk geworden is, een erg teeken is. Zijn hart klopte zwakker en onre gelmatig. Zaterdagavond nam dokter Gennes het initatief de dokters die vroeger de ziekte van Poincaré nagegaan hadden te ontbieden. Men schreef den zieke een weinig rust voor. Men bemerkte nochtans den diepen indruk, die het drama van Marseille op M. Poincaré maakte. Hij was niet te troosten over den aanslag op een vorst, dien hij beminde en over den dood van M. Barthou, zijn vriend van zooveel jaren. Hij hernam zijn werkzaamheid, om aan een blad een artikel te dicteeren over de verdwijning van M. Barthou. De laatste dagen vooral verzwakte hij meer en meer, maar de dokters waren nog niet zeer ongeïust. Zondag nochtans tegen den avond, heeft Mevrouw Poincaré, die de aan- ïoudeqde verzwakking zag van haar echtgenoot, enkele personen verzocht den nacht met haar te komen doorbren gen. Mevr. Lucien Poincaré en de heer Ribière gingen op dit verzoek in. De gewezen president is dan zacht jes heengegaan, in den kouden nacht, die zoo moeilijk te overwinnen is voor de zieken,zonder strijd tegen den dood. Heden Zaterdag Nationale Begrafenis. Na een onderhoud tusschen de heer Gaston Doumergue, voorzitter van den Franschen Ministerraad en den heer Lebrun, President der Republiek, over de te treffen schikkingen voor de be grafenis van M. Raymond Poincaré, werd besloten dat er Zaterdag Nationa le Lijkplechtigheden zullen plaats heb ben. Tot den dag der begrafenis werd het lijk tentoongesteld in een rouwkapel in het Panteon. De lichting van het overschot zal plaats hebben in tegenwoordigheid van den President der Republiek M.Lebrun, der leden van de Regeering, van het diplomatisch korps en van de Parle mentsleden. Vervolgens zal het lijk naar de kerk Notre-Dame overgebracht worden, al waar een plechtige dienst zal gecele breerd worden, waar de voorzitter van den Ministerraad zijn redevoering zal uitspreken. Het troependefilé zal on middellijk daarna aanvangen. De teraardebestelling zal te Sampig ny geschieden in den familiekelder en in de grootste intimiteit. De Duitsche Pers over M. Poincaré. In het Hitleriaansche Duitschland, herinneren de bladen er aan dat de heer Poincaré de meest geduchte te genstrever was die Duitschland ooit heeft gekend. Verschillende Duitsche bladen spre ken zich in dien zin uit. De B.Z. am Mittag schrijft «Tegenover Duitschland was de heer Poincaré de eeuwige beschuldiger,nooit de gelegenheid verzuimende om te her halen dat Frankrijk de rechten en de waarborgen van het Verdrag van Ver sailles nooit zal opgeven. Duitschland weet dat deze politie ker de ergste hinderpaal vormde voor een Fransch-Duitsche entente. De Deutsche Allgemeine Zeitung schrijft Het Fransche volk beweent den beste der advocaten die het ooit kun nen kiezen heeft om zijn rekwisitorium tegen Duitschland te handhaven. M. Poincaré zal de profeet blijven van het Fransche Volk. De Angriff schrijft Poincaré was een groot Fransch- man, maar hij haatte ons. GENERAAL NUYTTEN WORDT UIT ZIJN AMBT VAN HOOFD VAN DEN LEGERSTAF ONTSL AGEN. Verleden week Vrijdag hebben de eden der Regeering een belangrijken Vlinisterraad gehouden. De ministers hebben eerst'het ge schil Devèze-Nuytten in zake de grens- verdediging, uit de voeten geholpen. Vlen weet dat dit geschil liep over de grensverdediging in het Oosten, ge schil waarbij generaal Nuytten zich erg zou vergrepen hebben aan de militaire tucht en aan den eerbied, welke den Vlinister van Landsverdediging ver schuldigd is. Er was maar eene oplossing moge- ijk het ontslag van M. Devèze of de ontheffing van generaal Nuytten uit zijn ambt. De regeering heeft de volgende be slissing genomen Luitenant-generaal Nuyten wordt uit zijn ambt ontheven van Hoofd van den Algemeenen Legerstaf, en zal op het eind van dezen trimester benoemd wor- i 1 11 l 1 i tl,, i iiiaaiouiiaupijcii mei ecus zaii uctc uc* den tot bevelhebber van het 11 Leger- pahng hebben uitgevonden, vermits het korps te Antwerpen, in vervanging van1,. hier de eenvoudige toepassing geldt De brandverzekering is in de zeden en gewoonten doorgedrongen men mag, inderdaad, zeggen dat tegenwoor dig iedereen zich tegen brandgevaar laat verzekeren. Gaat nu ecljter eenieder zulke ver zekering aan met kennis van zaken en met het doel van, bij brandschade, volledig vergoed te worden Dit mag wel eenigszins betwijfeld worden. Hij, die zich laat verzekeren, heeft gewoon lijk maar ééne bekommernis zoo wei nig mogelijk premie betalen. Wat de bepalingen der algemeene voorwaarden betreft, hieraan iaat hij zich, in 't algergeen, (slechts weinig gelegen. En toch zijn het juist deze bepalingen die de rechten en verplich tingen der partijen vaststellen en die, in voorkomend geval, voor hen die ze miskennen heel wat onaangenaamheden kunnen meebrengen. Nemen wij, bijvoorbeeld, hoofdstuk VIII van de algemeene voorwaarden der polis van het Comiteit der Belgi sche Verzekeraars, art. 25 en 26, waar gezegd wordt hetgeen volgt Indien uit de raming in der minne of uit de schatting blijkt dat de polis gedekt, op het oogenblik van de ramp de gewaarborgde som niet overtrof, dan heeft de verzekerde recht vergoed te worden voor het wezenlijk en vast gesteld verlies, naar verhouding var. zijn belang in het gewaarborgd voor werp. In het tegenovergestelde geval i: de verzekerde zijn eigen verzekeraar voor de meerdere waard en draagt hij als dusdanig zijn evenredig aandeel in de schade. Indien de huurder van een gehee' gebouw zijn huurgevaar heeft doer, dekken voor eene som die lager is dan de waarde van bedoeld gebouw, blijfl hij, in geval van ramp, zijn eigen ver zekeraar naar verhouding van het ver schil tusschen de verzekerde som er de totale waarde van bedoeld gebouw>: Merk wel op dat de verzekerings maatschappijen niet eens zelf deze be generaal Pouleur, die dan de ouder- domsgrens zal bereikt hebben. Tot hoofd van den Legerstaf zal be noemd worden Luitenant-Generaal Vanden Bergen,thans onderoverste van den Legerstaf. De Regeering had moeilijk een an dere oplossing kunnen treffen, daar zij niet kon dulden dat de grensverdedi ging opnieuw te berde werd gebracht. Wij zijn van meening dat Generaal Nuyten al zijne bezwaren tegen de ver dediging der Oostergrens had moeten voorbrengen op het oogenblik dat er over deze zaak een definitieve beslis sing werd getroffen en vooraleer het parlement de 750 miljoen voor die verdediging had gestemd. Naar er gemeld wordt, zal Generaal Nuyten de benoeming van bevelhebber van het II" Legerkorps te Antwerpen niet aanvaarden, en zou hij zijne op pensioenstelling aanvragen. DE BEGROOTING VOOR 1935. De Minister van Financies heeft ver volgens den Raad op de hoogte ge bracht van de bezuinigingsvoorstellen op de begrootingen der verschillende departementen. Uit een eerste onderzoek zou blijken dat het evenwicht nu gemakkelijk zal kunnen bereikt worden, voor zooveel er nog eenige andere maatregelen bij komen. De Minister van Financies is dan ook overtuigd dat de begrooting van 1935 volledig in orde zal komen. Koninklijk Besluit tot Vaststelling van den Grensleeftijd voor toelating van de Oud-Strijders tot de sedentaire betrekking van de Staatsbesturen. Eenig artikel. Onder voorbehoud van de bij de wet bepaalde uitzonde ringen, wordt de maximum-grensleef- tijd voor de toelating van de Oud-Strij ders en de daarmede gelijkgestelden tot de sedentaire functies en betrekkin gen bij de Staatsbesturen en -inrichin- gen op 45 jaar gesteld, met inbegrip van de in artikel 8 der wet van 3 Au gustus 1919 voorzien vijf jaren. LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE van de wet van I I Juni 1874 op de verzekeringen, diei, onder meer, be paalt dat,ingeval de verzekering slechts een gedeelte dekt van het verzekerde voorwerp, de verzekerde aangezien wordt als zijnde zelf verzekeraar voor het overblijvende gedeelte. Welnu, tengevolge van de waarde vermindering onzer munt, van de prijs- verhooging der bouwmaterialen, ge bouwen en meubelen, zijn, op dit oo genblik, het meerendeel der verzeker den hun eigen verzekeraar voor een min of meer groot gedeelte van de voorwerpen die zij door de verzekering lieten dekken ze zijn, inderdaad, niet talrijk degenen die hun verzekering lie ten herzien en heelemaal aanpassen aan de huidige noodwendigheden. Zelfs zij die, gevolg gevende aan ons herhaald aandringen, een daad van goed beheer hebben gesteld, met onlangs nog de herschatting te doen van de gewaar borgde voorwerpen, verliezen uit het oog dat, van nu af reeds, die nieuwe schatting niet meer beantwoordt aan de huidige marktprijzen. Uit de hierboven aangehaalde tek sten kan men afleiden dat, wanneer een risico ter verzekering tegen brand gevaar wordt voorgesteld, dit noodza kelijkerwijze voor zijn volle en wezen lijke waarde moet geschieden. Dat, wanneer de schatting der voorwerpen, door de polis verzekerd, te laag is, er niettemin volledige verzekering bestaat maar dat, in zulk geval, het te dragen risico verdeeld is tusschen verzekeraar en verzekerde. Het spijtigste is dat de verzekerde, hetzij door onachtzaamheid, hetzij uit onwetendheid, doorgaans geen reke ning houdt met de wettelijke voor schriften, noch met de bepalingen zij ner polis. Maar kome de ramp, dan zal de harde werkelijkheid eens te meer den nalatige doen ondervinden wat al schade zijn handelwijze hem berok kent. Veronderstellen wij, bijvoorbeeld, dat de door brand getroffen eigendom gebouwen en meubelen verze kerd zij voor eene som van 80.000 fr. maar dat uit de schattingen blijkt dat hij, na aftrek voor sleet en verva werkelijk 160.000 fr. waard is en dat hij volkomen vernield werd, dan zal de verzekerde het heel natuurlijk vin den dat hij slechts 80.000 fr. trekt. zijnde het bedrag door zijn polis voor zien. Daar nu, echter, de algeheele ver nieling door het vuur slechts zelden voorkomt en er gewoonlijk, alleen min of meer, erge beschadiging te vergoe den valt, zal, in de eerste plaats, de werkelijke waarde van den eigendom vóór den brand worden geschat en daarna de waarde van de voorwerpen die na den brand bleven staan het verschil tusschen de twee geeft het werkelijk bedrag van de schade aan. Als we nu, om op ons eerste voorbeeld terug te komen, veronderstellen dat er geene volledige vernieling plaats heeft, maar dat er alleenlijk schade is voor 100.000 fr., dan zal de verzekerings maatschappij in deze Jaatste slechts tusschenkomen in evenredigheid van de door haar verzekerde som. En zie hier de eenvoudige redeneering die zij den belanghebbende zal voorbehou den Voor een totaal bedrag van 160.000 fr. zoudt gij recht hebben op 30.000 fr. vergoeding. Voor één frank zoudt gij recht rebben op 80.000 Voor 100.000 fr. hebt gij recht op 80.000 X 100.000 50.000 fr. Redelijker zou het niet kunnen en de verzekerde zou alleszins ongelijk hebben, moest hij beweren dat de be palingen der polis, waarop de maat- ichappij zich beroept, al te streng zijn. Hoeft het gezegd dat deze regel riet alleen op den eigenaar maar ook ap den huurder toepasselijk is De huurders hebben er het grootste be- ang bij, hun huurgevaar voor de volle waarde van het gebouw te laten ver zekeren, want in de meeste gevallen zijn zij verantwoordelijk voor de scha de door den brand veroorzaakt aan de door hen betrokken gebouwen. Is hun huurgevaar dus niet hoog genoeg ver zekerd, dan bestaat er kans dat er be- lag gelegd wordt op het bedrag dat hun toekomt voor de schade aan hunne meubelen veroorzaakt en, zoo deze om niet voldoende is, dat zij uit hun ïigen zak het tekort moeten bijbetalen. Uit hetgeen voorgaat besluiten wij dus het is niet voldoende verzekerd te zijn, onverschillig hoe, men moet het ook zijn zooals 't behoort, dat is voor de volle en werkelijke waarde der verzekerde voorwerpen. Wanneer dan de verzekering op die basis is aan- egaan, mag men ze in geen geval verder uit 't oog verliezen, maar moet men, integendeel er voor zorgen dat ij aan de vereischten blijft beant woorden. N. R. DE SNELTREIN PARIJS-RIJSSEL TE ARRAS ONTSPOORD. De sneltrein, die om 10.15 uur Pa rijs verlaat en die om 13.01 uur te -(ijssel moet aankomen, is Maandag in de statie van Arras ten gevolge eener verkeerde wjsselnaaldwerking ont spoord. Op hetzelfde oogenblik werd een trein, die de statie verliet, aangereden door de wagons van den ontspoorden sneltrein. De locomotief en de fourgon van het deine konvooi werden omvergeworpen len remmer werd met een erge sche delbreuk opgenomen. LEENING 5 T.H. 1922 VAN DE VERWOESTE GEWESTEN. Verleden week had de 149" trek king plaats der leening 5 ten honderd 1922 der Verwoeste Gewesten. De volgende premies werden gewonnen Reeks I 243 I 0 nr 5, wint 250.000 fr. Reeks I 243 I 0 nr 8 en nr 12, winnen elk 100.000 frank. De andere nummers dezer reeks, als ook al de nummers van de Reeksen 59534 en I 98322 zijn uitkeerbaar met 300 frank. LEENING 4 T.H. 1921 VAN DE VERWOESTE GEWESTEN. Maandag heeft de III" trekking plaats gehad der leening van Oorlogs schade 4 t. h. 1921. Serie 74.789 nr 19, wint het lot van I miljoen frank. De andere nummers van deze serie" zijn uitkeerbaar met 250 frank.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1934 | | pagina 1