UI Jill Nummer 44. zondag 4 november 1934. abonnementen NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. VSf/ GEBROEDERS DUPONT onze LANDSVERDEDIGING. DE OORIOGS- HERRINNERINGEN OE INDEXGETALLEN. DE ZEGELRECHTEN OP DE PASPOORTEN- leest en verspreidt de gazet van poperinghe N.S. B. V.S.K, I I NOVEMBER FAKKELTOCHT IN HET NABIJE OOSTEN. HET TUNNELVERKEER LANDBOUWKRONIEK. DE SCHOOLKWESTIE in ons land. DE POLITIEKE TOESTAND IN BELGIE. drinkt t zwijnlands bier den «UITZET» spaarkas en koloniale financies. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. GAZET POPERIHGHE I Jaar, per po«t16 fr. Conga25 fr. Frankrijk25 fr. Amerika30 fr. Losse Nummers0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belg'e, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't ps»»t- bureel dat ben bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wardt men beleefd verzocht een postzegel voor »nt- woord te voegen. ütS Uitgevera-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Pdstcheck 48459 Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag morgen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel1.00 fr. (minimum 3.00 fr. Rouwberichten minimum 3.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Een verklaring van het Ministerie van Landsverdediging. Het veiligheidsplan van 1933. Het Ministerie van Landsverdedi ging deelt een nota mede, die tot doel heeft te herinneren aan de beteekenis en de rechtvaardiging van het in 1933 goedgekeurd veiligheidsplan, dat zoo als bekend, 234 millioen besteedt aan de versterkingen, 431 millioen aan het veldleger, 52 millioen aan de Ardeen sche jagers en 41 millioen aan de be hoeften van de weermacht in vredes tijd. Er kan voor den Minister van Lands verdediging, wordt in deze nota ver klaard, geen spraak van zijn het mo bilisatieplan, het samentrekkingsplan, bet operatieplan te doen kennen, wel ke zouden worden uitgevoerd zoo ons andermaal het ongeluk moest treffen, dat onze grens zou geschonden worden. Er kan evenmin spraak van zijn te openbaren in welke omstandigheden, op ons verzoek, vriendenhulp zou kun nen opdagen. Reeds in 1928 werd een verdedi gingsplan ter studie genomen, dat in 1931 door den Hoogen Raad van de Landsverdediging goedgekeurd werd. Het voorzag het herstellen en het mo ei er nis eer en van forten te Luik en Na men, en het oprichten van een nieuw fort te Eben-Emaal wat thans bijna een voldongen feit is. Verder moeten forten te Antwerpen worden hersteld en komt er een ver sterkt bruggenhoofd te Gent, zulks om aan onze verdediging de noodige diep te te geven en tot dekking van de kust. Ten Oosten van de Maas. In 1931, werd door den Hoogen Raad van Landsverdediging, onder 't voorzitterschap van Koning Albert, het plan als volgt aangevuld Ten Oosten van de Maas, verster king van de Herve-hoogvlakte en op lichting van schuilplaatsen voor infan terie en automatische wapens tusschen de Amblève-rivier en Aarlen. Op de hoogvlakte van Hervé is thans het fort van Battice in opbouw. Een vooruit geschoven linie, versterkt met voor noemde schuilplaatsen, geldt als eerste bescherming. Bezuiden de Amblève is het streven van regeering en staf bescheiden, bij gebrek aan geldmiddelen. In die streek bevinden zich een groot aantal kleine schuilplaatsen, verspreid in de diepte, een soort wespennest zoo men wil. Als aanvulling van d'e defensieve inrichting, van Limburg tot Aarlen, zjjn vernielingen en versperringen voor zien, met een opgeleid personeel ter plaatse. De Ardcensche Jagers krijgen een bijzondere bewapening. Garnizoenen zijn voorzien voor de forten. Nieuw materieel wordt aangekocht. In bet belang van leger en natie Zegt verder de nota is het wensc.he- lijk dat dit alles niet uit het oog wordt Verloren, en dat er meteen een einde kome aan polemieken, welke van aard zijn, om het werk van de landsverde diging te schaden. De aangekondigde besparingen op de begrooting en ook die, welke nog ter studie liggen, laten toe de verzeke ring te geven, dat 't departement van Landsverdediging medewerkt aan de fi- nancieele redding van het land en zulks zonder dat er één enkel van de ele menten, waarop de integrale verdedi ging van het grondgebied gestepnd is, Wordt prijsgegeven of uitgesteld. VAN lloyd george. tober laatstleden Voor het Rijk BrusWel en omgeving Antwerpen en omgeving Gent en omgeving Luik en omgeving Provincie Brabant Prov. Antwerpen Prov. West-Vlaanderen Prov. Oost-Vlaanderen Prov. Henegouwen Prov. Luik Prov. Limburg Prov. Luxemburg Prov. Namen Voor het Rijk is het stabilisatieindex getal 84.5' tegen 84 voor de vorige fnaand. 1 op 15 Oc- Oct. Sept. 664 660 706 703 692 687 630 634 654 651 666 661 680 675 671 668 650 646 677 673 650 646 660 654 665 663 659 657 Beschuldigingen aan het adres van Britsche Bevelhebbers nopens het Offensief van Passchendaele in 1917. Een der ontzettendste episodes uit den wereldoorlog is plotseling weer aan de orde van den dag gesteld en aan het oordeel der wereld voorgelegd door de publicatie van het vierde deel van Lloyd George's oorlogsherinnerin gen. Dit vierde deel behelst een even bit tere als felle veroordeeling van het be leid der Britsche legeraanvoerders Haig en Robertson, die tegen het wanhopig verzet der Regeering in, het bloedig en nutteloos offensief van Passchen daele in 1917 door de Engelschen, hebben doorgedreven. De heer Lloyd George, destijds mi nister-president van Groot-Brittanie,ge voelt zich verantwoordelijk voor dit noodlottig besluit, dat honderdduizen den menschenlevens der geallieerden in de waagschaal stelde op een wijze, zooals dat te voren en sindsdien niet meer is geschied. Maar juist omdat hij als hoofd van het kabinet die verant woordelijkheid niet kan ontkennen, wil hij met klem van argumenten en dos sierstukken bewijzen, hoezeer de re geering door haar eigen generaals werd misleid. «Einde 1916, aldus de heer Lloyd George, hadden Haig en Robertson het plan opgevat tot een groot offen sief in Vlaanderen. Aan de Fransche regeering werd het ten onrechte voorgesteld alsof een dergelijk offen sief door 't Britsche kabinet gewenscht werd geacht. Anderzijds werd aan de Britsche regeering verklaard, dat de Franschen voorstanders waren van het offensief, terwijl integendeel zoowel Pétain als Foch zich tegen het plan hadden verzet. Toen de heer Lloyd George 't denk beeld ten scherpste veroordeelde en in plaats daarvan een gezamenlijken aan val op het Italiaansche front aanbeval, zeide Haig, dat het daarvoor te laat was. Hij verzweeg dat de Fransche op perbevelhebber eveneens een dergelijk plan had aanbevolen. Om echter zijn voorstel door te drij ven, schroomde Haig niet aan de Brit sche regeering te vertellen, dat de ge allieerden een meerderheid zouden hebben van twee tegen één dat de Duitschers geen voldoende reserves meer bezaten dat hun moreel ge schokt, hun artillerie en munitievoor- raden ontoereikend waren en dat, als men maar op dezelfde schaal bleef doorvechten, Duitschlands menschen- materiaal in zes maanden tijds uitgeput zou zijn. Wat niet werd medegedeeld was, dat de Britsche bevelhebbers zelf ern stig twijfelden aan het succes van hun plan het was, naar Robertson zelf later verklaarde, een gamble een gok geweest. De heer Lloyd George gevoelde als bij intuitie, dat hij misleid werd, hij verzette zich met hand en tand, maar tegen Haig en Robertson was hij niet opgewassen. Men heeft mij verweten, zoo zegt hij bitter, dat ik mij teveel met de soldaten heb bemoeid en het is wel een ironie van het lot, dat het feit, dat ik in dit opzicht deze beschul diging piet in voldoende mate heb ge rechtvaardigd, tpt mijn pijnlijkste her inneringen behoort. Het offensief begon op 3 I Juli 1917 het aanvangsucces, waarop men gere kend had, bleef uit. Maar Haig hield koppig vol, en bleef vijf maanden lang de gedunde Britsche leger-afdeelingen door de modder van Passchendaele jagen, totdat vierhonderdduizend man gesneuveld waren en men in het geal lieerde kamp de wanhoop nabij was. Het zal niet voldoende zijn, zoo merkt de heer Winston Churchill in zijn bespreking van Lloyd George's boek op, wanneer men op deze zwaar wegende beschuldigingen met een paar holle algemeenheden zal willen ant woorden. Men zal goed doen, ernstig te zoeken naar de waarheid, en daaruit leering te trekken. Wijzigingen aan het stelsel. Artikel 1Het artikel 2 van ons besluit van 12 Juni 1933, gewijzigd door artikel 1 van ons besluit van 14 Augustus 1933, wordt door volgende bepalingen vervangen Het zegelrecht gevestigd door de bestaande wetsbepalingen op de pas poorten naar den vreemde is vastge steld zooals volgt, te weten 1Voor de paspoorten geldig gedu rende twee jaar, 200 frank Voor de paspoorten geldig gedu rende drie maanden, 50 frank Het in naam der vrouw opgemaak te paspoort is verschillend van dit van den echtgenoot de kinderen van min dan 15 jaar mogen op het paspoort van den vader, van de moeder van den ascendant of van den voogd ingeschre ven worden, zonder dat die melding een bijvoeglijk zegelrecht eischbaar make 2. Voor de paspoorten gekend on der den naam van eenzelvigheidskoe- pons, die gevoegd moeten worden bij de koeponboekjes uitgereikt door de spoorwegmaatschappijen, koeponboek jes van een duur, die de vier dagen niet overschrijdt, 3 frank 3. Voor de gezamenlijke paspoorten geldig gedurende vier dagen, per per soon, 3 frank, zonder dat het recht lager moge zijn dan 100 fr. per per soon Voor de gezamenlijke paspoorten geldig gedurende dertig dagen, per per soon, 25 frank, zonder dat het recht lager moge zijn dan 250 fr. per pas poort. Art. 2. Voor de toepassing van voorgaand artikel,loopt de geldigheids termijn der paspoorten enkel te reke nen van den op den reistitel vermelden dag. Evenwel,loopt de geldigheidstermijn der onder 2 aangehaalde eenzelvig- heidskoepons enkel te rekenen van den dag, waarop het koeponboekje bij het vertrek geknipt wordt. NATIONALE STRIJDERSBOND Afdeeling Poperinghe. (VERJARING WAPENSTILSTAND) Ter herinnering van dezen glorie vollen en blijden'dag, en opdat ook onze Medeburgers zich zouden herinne ren dat onze Soldaten het offer van hun leven gedaan hebben voor ons al ler Vrijheid en Vrede, richt onzen Bond, op 11 NOVEMBER aanstaands om 6 uur 's avonds, een Luisterrijken in, rond de STAD. Op 11 November BEVLAGT UWE HUIZEN Duizend frank aan Lekkernijen zul len uitgedeeld worden aan de Kinders dragers van Lichtballonnekens. HET BESTUUR. TE ANTWERPEN. Om prachtappelen te oogsten. Liefhebbers die zeer schoon fruit wil len plukken en van beste kwaliteit, moeten in den hof enkele stammen hebben die geënt werden op Paradijs appel van Metz, deze is de beste on derstam om prachtfruit te bekomen. Boomen op Paradijshout gegriffeld krijgen geen groote ontwikkeling, ze zijn zeer vruchtbaar en brengen vruch ten voort, die rijker gekleurd en dik ker zijn dan deze gegriffeld op wilde- hng, In zandgrond nemen we liefst zoet hout in plaats van Paradijs deze laat ste vraagt een beteren en frisschen grond- Paradijs wordt dikwijls verward met zoethout. De kleur van de schors van Paradijs is helderbruin, deze van zoet hout is bruin grijs schalieachtig. De bladeren van Paradijs zijn langer en scherp, minder donsachtig en minder breed dan deze van zoethout ze zijn vlakker en hebben een glanzend groene kleur. Zoethout heeft uitgroeisels aan den voet van den stam. De beste vormen voor appelaars, gegriffeld op Paradijs zijn de struik- vorm, de enkele rechte of schuins snoer, en de horizontale snoer tegen den muur of langs den weg. Rechte snoeien zet men op 30 a 40 cm. afstand, horizontale snoeren op 1.50 a 2 m. Deze laatste wordt op het einde van den zomer van het jaar der planting, omgebogen en vastgemaakt aan een horizontaal gespannen draad op 30 a 40 of a 50 cm. van den grond. Als de verlenging reikt tot den volgen den stam, laat men ze aan elkander vastgroeien. Om den grond vruchtbaar te maken zal men vóór de planting stalmest on derwerken. Bij de vulaarde voege men per boom een mengsel van 2 kgr. Su pra en 1.5 chloorpotasch. Tijdens de eerstvolgende lente rijft men nog 60 gram ammoniaksulfaat onder per yif- kante meter, Enkele aan te bevelen variëteiten Peasgood's',Nonsuch,rijp in den Herfst, Empereur Alexandre rijp in Septem ber-October Borovitsky rijp in Au gustus Bismarck rijp in 't begin van den winter Belle de Roskoop. rijp op 't einde van den winter. Gustaaf Gillekens. NA EEN JAAR DIENST. Den i 0 September laatstleden was het een jaar geleden dat de tunnels on der de Schelde te Antwerpen voor het verkeer opengesteld werden. De Imalso heeft een uitgebreide stu die gemaakt over de uitslagen der ex ploitatie en deze zijn zeer aanmoedi gend, zoowel het locaal verkeer, waar toe voornamelijk de voetgangerstunnel het tot nog toe ontbrekende verband tusschen de twee zijden van de Schelde gelegd heeft, als de wagentunnel, die in hoofdzaak het groote verkeer en niet het minst het verkeer tusschen Vlaan deren, de kust en Zeeuwsch-Vlaande ren eenerzijds, Noord-Brabant,de Kem pen en Hollandsch-Limburg anderzijds ten dienste staat, gaat geleidelijk hoo- ger. Indien de Regeering er thans zorg wil voor dragen dat eindelijk de baan tusschen Antwerpen en de kust, via Gent, in behoorlijken staat gebracht, en voor 't aangroeiend auto-verkeer berijdbaar gemaakt worde, zal weldra duidelijk blijken dat de aanbouw van den rijtunnel tot een aanmerkelijke verschuiving van het motor-verkeer ai over Antwerpen geleid beeft. Ziehier eenige getallen Wagen Voetgangers tunnel tunnel wagens personen Sept 1933 (21 dag.) 45.022 478.571 October 46.246 440.246 November 30.120 273.609 December 23.718 228.677 Januari 1934 25.848 247.265 Februari 26.213 239.268 Maart 31.806 271.952 April 38.679 372.1 I 1 Mei 43.023 293.694 Juni 40.805 385.965 Juli 48.179 433.610 Augustus 55.945 462.939 Septemb. (9 dagen) 15.414 130.179 Samen 471.018 4.358.086 In April laatstleden werd de veer boot van het station Waes, uit den dienst genomen sindsdien worden de spoorwegreizigers overgezet met de ge wone veerboot, indien zij althans niet verkiezen den voetgangerstunnel te ge bruiken. 88.868 gewone spoorwegrei zigers, de weekabonnementen (aantal niet geregistreerd) niet inbegrepen, maakten daar gebruik van dienten gevolge moet men het totaal van 4.358.086 nog met minstens 83.868 verhoogen, Wat het rijwielverkeer betreft 980.626 fietsers gingen door den klei nen tunnel hun aantal is echter in het voornoemde totaal begrepen. In het totale cijfer van 471.018 voertuigen, geven de gewone perso nenauto's den doorslag met 301.064 doortochten de vrachtautos zijn ten getale van I 19.02 5 autocars 15.223; motorfietsen 2Q.5 72 en eindelijk is daar nog de autohqs welke sinds April den tunneldoorgang gebruikt voor den dienst Centraal-Station linkeroever en die 15.134 maal door de pijp reed. Wat de zakencijfers aangaat, kan de volgende vergelijking volstaan Wagen Voetgangers tunnel tunnel Ontvangst. 4.992.841.75 2.036.144.10 Uitgaven 943.381.75 835.821.32 Batigsaldo 4.049.460.00 1.200.322.78 De Kalmte komt terug... De toestand in het Nabije Oosten is in de laatste dagen zeer gespannen geweest en algemeen werd er gevreesd dat de regeering van Belgrado in tegen- overgestelden zin het ultimatum van Serajevo zou hernieuwd hebben, na den bloedigen aanslag te Marseille op Koning Alexander. Gelukkig heeft de regeering van Joe- go-Slavie ingezien dat een ultimatum gestuurd aan Budapest, een zeer slech ten indruk zou uitoefenen in talrijke diplomatische middens, en dat een nieuwe oorlog overigens geen kans heeft, daar geen enkel land de minste lust voeit om in dergelijke middelen een oplossing te zoeken. Een ultimatum zonder bemiddeling van den Volkenbond zou overigens gansch Europa ontstemd hebben tegen Servie, en een toevlucht tot het vredes- organisme van Genève zou geen ander gevolg hebben dan het konflikt te be perken tot een nietig iets. Daarom schijnt Joego-Slavie het verstandig besluit genomen te hebben van alle mogelijke betwistingen om trent de Croatische opstandelingen te regelen langs den diplomatischen weg. Voor het oogenblik is zulks de rede lijke oplossing. Dat alles neemt evenwel niet weg dat de toestand altijd even bedenkelijk blijft langs dien kant en dat eene al- gemeene herziening van het Trianon- verdrag, nu, meer dan ooit, noodza kelijk is geworden. Wat wij omtrent den politieken toe stand schreven in Joego-Slavie, wordt nu herhaald door talrijke groote dag bladen en overal is men het eens ge worden dat de herziening van zekere territoriale clausulen noodzakelijk is geworden. Dat zal, meenen wij, ook begrepen worden door de regeering van Bel grado, want wij veronderstellen dat dit land er niet op uit is, om in Cen traal Europa een nieuwen Elzas te blij ven behouden. Wat er ook van zij, mogen wij ver klaren dat het ergste gevaar langs de zijde is geweken en, zonder nieuwe verwikkelingen, kan alles een vrede lievend beslag krijgen. Wij zijn altijd van meening, dat een redelijke oplossing kan gevonden wor den, wanneer een beetje goeden wil getoond wordt door iedereen. Goede wil is er immers noodig, want zoo niet stuikt men op de onoplosbare moeilijkheden waarin het nationaal ge voel en de vaderlandsche trots een on gelukkige rol komen vervullen. Dat de grensregeling gepaard gaat met allerhande moeilijkheden van po litieken, economischen en ethnischen aard, willen wij niet ontkennen. Maar men dient niet, zooals in 1919, met overhaast te gaan. Alles kan geschieden in de kalmte en na rijpelijk overleg. Daar, en daar alleen ligt de oplos sing. ■■■anaBHHMHBi Op een zitting, bijeengeroepen door den heer Lippens, oud-minister van Openbaar Onderwijs, en waarbij een aantal liberale mandatarissen aanwe zig waren, die deel uitmaken van de parlementaire schoolcommissie, werden Dinsdag morgen verschillende kanten van het schoolprobleem onderzocht. Bij deze vergadering waren tegenwoor dig de beeren Bavesse, Ingenbleek, Van Kesbeeck, de Selys-Longchamps en Godding. De heer Lippens heeft kennis gege ven van een ontwerp van verslag dat aan de schoolcommissie zal worden voorgelegd, evenals dit namens de ka tholieke fractie uitgewerkt door Pater Rutten, senator. Deze twee verslagen zuilen als basis dienen voor bespreking in den schoot van de schoolcommissie. In zijn ontwerp drukt de heer Lip pens als zijn meening uit dat het school programma dient te worden hervormd, dat er grooter voorzorgen moeten ge troffen worden bij het aanwerven van onderwijzend personeel, namelijk door strenger toezicht bij het toelaten van leerlingen tot de normaalscholen. Wat betreft de subsidies, is het verslag voor stander van het statu-quo. Nochtans wordt de meening uitge sproken dat subsidies moeten worden geweigerd aan die scholen waarvan de noodzakelijkheid niet duidelijk blijkt. Het Bezuinigingsvraagstuk. In de vergadering van het Beperkt Komiteit van Dinsdag morgen werd het bezuinigingsvraagstuk voortgezet. Dit komiteit zetelde onder 't voorzit terschap van M. de Broqueville. De beeren ministers Sap, Devèze, Maistriau Pierlot, Ingenbleek en Tschoffen na men er aan deel. Er werd vastgesteld dat de begroo ting voor 1935 een totaal uitgaven van 9 miliard 700 miljoen zal bedragen, of 800 miljoen minder dan deze van I 934 Men stelde vast dat tot hiertoe de vol gende bezuinigingen werden verwezen lijkt 1 00 miljoen in Landsverdediging 30 miljoen op de Openbare Schuld 45 miljoen op Openbaar Onderwijs 55 miljoen op Openbare Werken 1 0 miljoen op de Financies. Wat Sociale Voorzorg betreft, hier wordt eene bezuiniging van 200 mil joen voorzien, doch juist hier zou de Minister van Financies nog geen vol doening hebben bekomen. Er worden ook meer bezuinigingen geeiScht van Openbaar Onderwijs, waar men minst op 100 miljoen zou moeten komen. Anderzijds wordt voorgesteld de ge zinsvergoedingen voor de twee eerste kinderen der Staatsagenten af te schaf fen. Wat Landsverdediging betreft, hier betreffen de 1 00 miljoen bezuinigingen de gewone uitgaven men weet dat er op de buitengewone uitgaven ook eene som van 1 00 miljoen naar het budget van 1936 verschoven wordt. Het de partement van Landsverdediging levert dus voor het budjet van 1 935 eene som van 200 miljoenen bezuinigingen. Andere voorgestelde maatregel af schaffing der woonstvergoedingen, ver plaatsingskosten en zitpenningen, die Doven de wedden betaald worden. Verder heeft het Beperkt Komiteit een onderzoek gewijd aan de afhouding van 5 t.h. op de wedden en pensioenen. Een belangrijke Kabinetsraad. Dinsdag namiddag vergaderden de Ministers in voltalligen kabinetsraad on. der voorzitterschap van M. de Broque ville. De beraadslagingen duurden tot 7 urr 's avonds. Wanneer de Ministers de zitting verlieten, vernam men dat er in den toestand opklaringen gekomen was. Het schijnt dat de Ministers een akkoord op de bezuinigingen hebben bereikt en de maatregelen zullen tref fen, welke noodig zijn voor het even wicht, zelfs om in de begrooting een voldoende veiligheidsmarge te laten. Door welke middelen en bezuinigin gen het evenwicht bereikt is, werd niet medegedeeld. De Regeering zal voor het Parlement komen. Den 1 3 November aanstaande zal de regeering met hare begrooting in evenwicht, voor het Parlement ver schijnen. Voor het oogenblik is de politieke hemel weer gezuiverd van de krisis- wolken. Het Parlement zal nu zijne verantwoordelijkheid moeten nemen'. De volgende ministerraad zal gehou den worden den 7 November aanstaan de, dit om de laatste schikkingen te treffen voor het parlementair debat. Tengevolge der onderhandelingen tusschen den minister van Kolonies en de Spaarkas, heeft deze laatste beslo ten den intrest te verminderen op 4 14 ten honderd, in plaats van 5 /i en 6 ten honderd, welke zij inde op de aandeelen, die de Kolonie bezit in ze kere ondernemingen, voor dewelke de Spaarkas haar intrestwaarborg gaf. Deze maatschappijen zijn deze van Neder- Congo, deze van Kilomoto en deze der buurtspoorwegen in Congo. Deze vermindering zou, naar het schijnt, voor de Kolonie, een lasten- verlaging tengevolge hebben van on geveer I 2 millioen.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1934 | | pagina 1