Cene Nieuwe Besluitwet voor de Huurovereenkomsten, PURoi Grooten Afslag! voor 1975 cac*co Zypc 635 Hen toestel yan Verkrijgbaar bij alle goede Electriekers en Radioverkoopers Ruwe handen NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. 1 1 GEBROEDERS DUPONT 1 j Doos 4en 7/iira n k. r'M ,-M: Dank aan de nieuwe moderne inricht ing der li AhCO-vudiofabrieken te Papering he lom vaartoon iedereenaan dezen geringen prijs, een toestel verkrijgen met 0 Lampen. Technische Volmaaktheid. Stevige Constructie. 1 Jaar Volledige Waarborg ^$0 14 JAAR. NUMMER 45. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 11 NOVEMBER 1934. 6AZST YAH POPERIHGHE ABONNEMENTEN I Jaar, per po«t16 fr. Congo25 fr. Frankrijk25 fr. Amerika30 fr. Losse Nummers0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belg'e, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wardt men beleefd verzocht een postzegel voor int- woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Po*tcheclc 48459 Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag morgen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel1.00 its (minimum 3.00 fr. Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en.Denr- waarders. Voor dikwijls te herhalen re» klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Het Staatsblad kondigt eene besluit wet af, die betrekking heeft op de huurceelen. Ziehier het besluit Hoofdstuk I. Verbreking van huurovereenkomsten. Art. 1. Al de vóór het van kracht worden van dit besluit gesloten huur overeenkomsten betreffende vaste goe deren of gedeelten van vaste goede ren die als woongelegenheid of voor den handel gebruikt worden, kunnen door den Huurder verbroken worden onder de hierna bepaalde voorwaar den Art. 2. De huurder, die van het hem door het eerste artikel verleende recht wil gebruik maken, moet op straf fe van verval van rechten, er den ver huurder binnen drie maanden na hel in werking treden van dit besluit bij aangeteekend schrijven of bij deur waarders-exploot kennis van geven. De verhuurder, die billijke redenen meent te hebben, om zich tegen het verzoek te verzetten, moet, op straf van verval van rechten, binnen vijf tien dagen na de toezending van het aangeteekend schrijven of na de betee- kening van het deurwaardersexploot, bij aangeteekend schrijven gericht aan de griffie van bet vredegerecht van het kanton waar het gehuurde goed gele gen is, den verhuurder doen uitnoodi- gen om vóór den vrederechter te ver schijnen. De griffier zendt deze uitnoodiging aan den verhuurder bij een ter post aangeteekenden en portvrij verzonden brief op dezelfde wijze, deelt hij aan den huurder den datum van de ver schijning mede. Van den uitslag der verschijning wordt proces-verbaal opgemaakt. Ingeval de huurder niet verschijnt of ingeval er tusschen partijen geen ac- coord wordt bereikt, verliest de huur der het recht op verbreking indien hij, binnen vijftien dagen na den dag vast gesteld voor de verschijning of van het proces-evrbaal waaruit het gebrek aan eensgezindheid blijkt, den verhuurder vóór den vrederechter niet dagvaardt. De rechter beijvert zich partijen te verzoenen. Slaagt hij er niet in en is hij van oordeel dat, naar billijkheid en gelet op de economische tijdsomstan digheden, de huurder niet meer in staat is den last zijner verplichtingen te dra gen, dan spreekt hij de verbreking van de huurovereenkomst uit. De verhuurder en de huurder kun nen zelfs, met het oog op het verschij nen voor den vrederechter tot verzoe ning, zich door een lasthebber laten vertegenwoordigen. Art. 3. De verbreking wordt van kracht drie maanden na den dag van de toezending van het aangeteekend schrijven of van het deurwaardersex ploot. Indien de verhuurder zich tegen de verbreking heeft verzet, wordt deze van kracht twee maanden na het op uitnoodiging voor den vrederechter ge sloten accoord, of in voorkomend ge, Val een maand na den dag waarop het Vonnis niet meer vatbaar is voor verzet of beroep. Art. 4. De huurder, die het voor deel van artikel 1 inroept is uit dien hoofde tot geen vergoeding voor ver vroegde huurverbreking gehouden ten zij tot deze welke uitdrukkelijk in de huurovereenkomst voorzien is ter iake van door den verhuurder uitgevoerde inrichtingswerken. Indien bij het van kracht worden van dit besluit, sedert minder dan drie jaar door den verhuurder inrichtingswerken Werden uitgevoerd, die ten minste een jaar huurprijs hebben gekost, zonder dat een vergoeding voor vervroegde huurverbreking uit dien hoofde werd Voorzien, kan de rechter beslissen dat de verbreking eerst van kracht zal wor den na een langeren tijd dan bij ar tikel 3 voorzien, zonder dat echter die tijd, te rekenen van de toezending van het aangeteekend schrijven of van het deurwaardersexploot, negen maanden kan overschrijden. Art. 3. De verbreking ten voor- deele van den hoofdhuurder geldt ter zelfder tijd van rechtswegen ten op zichte van de onderhuurders, aan wie Zij door den hoofdhuurder bij aange teekend schrijven moet aangezegd wor den binnen t\.ee n~r.ar.Hen na de bij artikel 2, 1p alinea, voorziene kennis geving, op straf van alle schadeloos stelling. Art. 6. In geval van verbreking door een onderhuurder, wordt de ter mijn die bij artikel 2, 1'' alinea, voor de kennisgeving aan zijn verhuurder is voorzien, op twee maanden terugge bracht. Art. 7. In geval van overdracht van huurovereenkomst, wordt het recht van verbreking door het tegenwoordig besluit erkend, slechts door den over nemer uitgeoefend. Art. 8. De artikelen 4 en 5 der wet van 5 Augustus 1933 op de tijde lijke herziening en de verbreking van de handelshuurovereenkomsten zijn niet meer van toepassing, behalve in dien de opzegging tot verbreking werd beteekend overeenkomstig artikel 4, voor het van kracht worden van dit besluit. Hoofdstuk II. Beperking van sommige huurprijzen. Art. 9. De huurprijzen die meer bedragen dan 7 maal de huurwaarde op 1 Augustus 1914, worden, op ver zoek van den huurder tot 7 maal die waarde teruggebracht wanneer het geldt 1.'Tot woongelegenheid gebruikte vaste goederen, waarvan de jaarlijksche huurwaarde op 1 Augustus 1914 min der bedroeg dan a) 600 frank in de gemeenten met meer dan 100.000 inwoners, volgens de laatste tienjaarlijksche volkstelling, alsmede in de gemeenten Anderlecht, Etterbeek, Elsene,Koekelberg, Sint-Jan Molenbeek, St. Gillis en St. Joost-ten- Noode b) 450 frank in de gemeenten met 50.000 tot 100.000 inwoners c) 240 frank in de gemeenten met 25.000 tot 50.000 inwoners d) 225 frank in de gemeenten met 15.000 tot 25.000 inwoners e) 1 50 frank in de gemeenten met 5.000 tot 15.000 inwoners f) 75 frank in de gemeenten met minder dan 5.000 inwoners. 2. Tot woongelegenheid gebruikte gedeelten van vaste goederen, waarvan de jaarlijksche huurwaarde op 1 Au gustus 1914 minder bedroeg dan a) 400 frank in de gemeenten met meer dan 100.000 inwoners, volgens de laatste tienjaarlijksche volkstelling, alsmede in de gemeenten Anderlecht, Etterbeek, Elsene, Koekelberg, Sint- Jans-Molenbeek, St. Gillis en St. Joost ten Noode b) 300 frank in de gemeenten met 50.000 tot 100.000 inwoners c) I 60 frank in de gemeenten met 25.000 tot 50.000 inwoners d) 150 frank in de gemeenten met 15.000 tot 25.000 inwoners e) 120 frank in de gemeenten met 5.000 tot I 5.000 inwoners f) 75 frank in de gemeenten met minder dan 5.000 inwoners. Art. 1 0. De huurprijs van de tot woongelegenheid gebruikte vaste goe deren en gedeelten van vaste goede ren, die na 1 Augustus 1914 werden gebouwd of verbouwd, kan niet meer bedragen dan de 5/4 van het kada straal inkomen, voor zoover dit inko men niet hooger is dan 1. Voor de vaste goederen a) 3.600 frank in de gemeenten met meer dan 100.000 inwoners, volgens de laatste tienjaarlijksche volkstelling, alsmede in de gemeenten Anderlecht, Etterbeek, Elsene, Koeklberg, St. Jans Molenbeek, St. Gillis en St. Joos ten Noode b) 2.700 frank in de gemeenten met 50.000 tot 100.000 inwoners c) 1.440 frank in de gemeenten met 25.000 tot 50.000 inwoners d) 1.350 frank in de gemeenten met 15.000 tot 25.000 inwoners e) 900 frank in de gemeenten met 5.000 tot I 5.000 inwoners f) 450 frank in de gemeenten met minder dan 5.000 inwoners. 2. Voor de gedeelten van vaste goe deren a) 2.400 frank in de gemeenten met meer dan 100.000 inwoners, volgens de laatste tienjaarlijksche volkstelling, alsmede in de gemeenten Anderlecht, Etterbeek, Elsene, Koekelberg, St. Jans Molenbeek, St. Gillis en St. Joos ten Noode b) 1.800 frank in de gemeenten met 50.000 tot 100.000 inwoners c) 960 frank in de gemeenten met 25.000 tot 50.000 inwoners d) 900 frank in de gemeenten met 15.000 tot 25.000 inwoners e) 720 frank in de gemeenten met 5.000 tot 1 5.000 inwoners f) 450 frank in de gemeenten met minder dan 5.000 inwoners. Voor de bij gedeelten verhuurde va ste goederen, voor welke geen afzon derlijk cadastraal inkomen werd vast gesteld, wordt dit inkomen voor de toepassing van bovenstaande bepalin gen geschat volgens het totaal cadas traal inkomen van het vast goed. Art. 1 1Geen op de artikelen 9 en I 0 van dit besluit gesteunde vorde ring tot vermindering van den huur prijs is ontvankelijk zonder dat, vooraf de huurder aan den vrederechter een verzoekschrift heeft voorgelegd om den verhuurder tot een minnelijke regeling te doen oproepen. Het verzoekschrift wordt aan de griffie overhandigd de griffier verleent daarvan een ontvang bewijs. Binnen acht dagen na het indienen van het verzoekschrift, roept de vrede rechter de partijen tot minnelijke rege ling op en maakt proces-verbaal op van den uitslag der verschijning. Komt een accoord tot stand, dan vermeldt het proces-verbaal de termen daarvan, en de uitgifte van dit proces-verbaal wordt voorzien van de formule van tenuit voerlegging. Het verzoekschrift voorzien bij bo venstaande alinea 1heeft dezelfde uit werking als de dagvaarding vóór de rechtbank, voor zooverre, bij gebrek aan minnelijke regeling, door de aan leggende partij dagvaarding wordt ge daan binnen acht dagen na de dagtee- kening van het proces-verbaal waaruit gebrek aan minnelijke regeling blijkt. Deze dagvaarding zal de bij artikel 1 van het Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering vereischte vermeldin gen moeten bevatten. De rechter kan zijn vonnis uitvoer baar verklaren niettegenstaande hooger beroep, met of zonder borgtocht. Al de acten die het exploot tot rechtsingang voorafgaan zijn vrij van zegel en van de formaliteit der regi stratie. Art. 1 2. Het beroep wordt ge regeld overeenkomstig de algemeene bepalingen van dit besluit (hoofdstuk IV). Art. 1 3. De bepalingen van de artikelen 9 en 10 zijn van toepassing tot 1 Januari 1936, zelfs indien de in gebruikneming van het gehuurde goed plaats had na het van kracht worden van dit besluit. Hoofdstuk III. Verlenging van sommige huur-overeenkomsten. Art. 14. De rechten van den huurder en, onder voorbehoud van de toepassing van artikel 5, die van de on derhuurder van een vast goed of van een gedeelte van een vast goed be- hoorende tot een van de categorieën bepaald bij de artikelen 9 en 10, zijn verlengd tot den dag van de maand Januari 1936, die overeenkomt met den zooveelsten van de maand waarin de gehuurde goederen in gebruik wer den genomen, zoo hij zijn huurver- plichtingen nakomt, waarbij rekening gehouden wordt met de bij deze ar tikelen voorziene vermindering van huurprijs. Opzegging vanwege den verhuurder vóór het van kracht worden van dit besluit is nietig en van geener waarde. Wordt voor het van kracht worden van dit besluit de opzegging door den huur der gedaan, dan zal zij geldig zijn ten ware de huurder, binnen vijftien dagen na het van kracht worden van dit be sluit, bij een ter post aangeteekend schrijven den verhuurder kennis zou hebben gegeven van zijn wil om het voordeel van de verlenging te genieten. De verlenging is niet van toepassing op de clasulen van optie tot aankoop. Art. 1 5. In geval van overlijden van den huurder genieten al degenen, die sedert ten minste zes maanden bij hem inwoonden, met uitzondering van de bedienden en dienstboden, het voor deel van de huurverlenging. De termijn van zes maanden geldt niet voor den echtgenoot. i' vy .-'Jj*23 Wat ook onze concurrenten of andere radioverkoopers (die soms meer verdiensten hebben aan een ander toe stel) mochten vertellen, koopt geen radiotoestel zonder aan de BARCO-fabrieken GASTHUISSTRAAT, 6-8, POPERINGHE, Tel. 183, eene kost2looze demonstratie te vragen deze zullen U bewijzen dat dit toestel van slechts 1975 fr. (met 1 jaar volledige waarborg) meer selectiviteit, zuiverheid en kracht bezit, dan eender welk ander toestel, van gelijk welke waaide. Art. 1 6. Par. 1De verlenging geschiedt van rechtswege, met uitslui ting van elke stilzwijgende inhuring. Par. 2. De verhuurder is echter gerechtigd hetzij de verlenging te wei geren, hetzij de intrekking daarvan aan te vragen. Indien hij doet blijken van bijzonder gewichtige redenen zijner zijds of aan de zijde van den bewoner, waarover de rechter oordeelt. Par. 3. De verhuurder kan als ge wichtige reden doen gelden, dat hij ge noodzaakt is het verhuurd perceel zelf te betrekken, of wel door zijn voor- of nazaten of die van zijn echtgenoot te doen betrekken. De verhuurder moet, binnen ten hoogste drie maanden, te rekenen van het oogenblik waarop de gewichtige reden aan zijn zijde zich voordeed, zijn rechtvorderingen instellen en tevens de redenen opgeven, waarom hij zich te gen de verlenging verzet of dezer in trekking aanvraagt. Deze termijn is bepaald op straffe van vervallenverklaring. Par. 4. In de gevallen voorzien bij bovenstaande Par. 2 en 3, kan de rechter beslissen dat slechts een ge deelte van het vast goed ter beschik king van den verhuurder zal gesteld worden. In dat geval stelt hij de even redige vermindering van den huurprijs vast. Par. 5. De verlenging kan gewei gerd of de intrekking daarvan aange vraagd worden door iederen Belg die, eigenaar of vruchtgebruiker van een of meer vaste goederen of gedeelten van vaste goederen, den wil te kennen geeft in een dezer te verblijven of er zijn na komelingen bij dezer instelling te doen verblijven. Indien de eigenaar reeds een zijner vaste goederen bewoont, moet hij, om van vast goed te veranderen, van een rechtmatig belang doen blijken. Par. 6. -De vroegere huurder heeft recht op schadeloosstelling in de ge vallen voorzien bij de par. 2 tot 5, in dien hij te wiens behoeve de verlenging werd geweigerd of ingétrokken, Het verhuurde perceel niet betrekt binnen drie maanden na het vertrek van den huurder, of indien het perceel schijn baar betrokken wordt. Art. 17. Par. 1. Wegens de verlenging kunnen noch de uitvoering van werken ten algemeenen nutte, noch het recht van de openbare besturen om vaste goederen, die hun eigendom zijn, te bestemmen voor een dienst van al gemeen belang, verhinderd worden. Kunnen verder daardoor niet wor den verhinderd, werken welke door de bevoegde machten in het belang der gezondheid of der openbare veiligheid, onontbeerlijk zouden bevonden zijn. Par. 2. Wordt een arbeidsover eenkomst met werklieden of bedienden verbroken door toedoen van den werk man of den bediende, dan kan aan de zen de huur worden opgezegd van de woning waarvan hij huurder is of was, zoo deze woning onontbeerlijk is voor de behoeften van het bedrijf. De werkgever, bedrijfshoofd of pa troon, moet den opzeggingstermijn in acht nemen voortvloeiend uit de huur overeenkomst, de wet of de gebruiken.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1934 | | pagina 1