van i Mion PUROL NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN.8Q VS®/ GEBROEDERS DUPONT aankondigingen DUITSCHLAND KOLONIALE LOTERIJ Ruwe schrale huid DE DIKKE 8ERTHA MINISTERRAAD IN BELGIE. drinkt 't zwijnlands bier den «UITZET» de wet op het OUDERDOMSPENSIOEN. leest en verspreidt de gazet van poperinghe 14 JAAR. NUMMER 51. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 23 DECEMBER 1934. ABONNEMENTEN Jaar, per poat16 fr. Congo25 fr. Frankrijk25 fr. Amerika30 fr. Losae Nummera0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De poatabonnenten in Belg'e, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't poat- bureel dat hen bedient, en niet aan ona. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt 1 men beleefd verzocht een postzegel voor »nt- woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yp er straat, 2, POPERINGHE. Poatcheck 48459 Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag morgen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Per regel1.00 fr, (minimum 3.00 fr. Ronwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. NIEUWE BESLUITWET VAN ONZE REGEERING. Het te werk stellen van Werkloozen dooi- Overheidsbesturen, en instellingen van openbaar nut. Het Staatsblad kondigd een Wets besluit af, dat betrekking heeft op 'het te werk stellen van werkloozen door overheidsbesturen en instellingen van openbaar nut. Het verslag aan den Koning luidt De ondervinding heeft geleerd dat het noodig !s enkele wijzigingen te brengen aan de bepalingen van het Koninklijk Besluit van 31 Mei 1933, nopens de deelname van de openbare machten aan de controle en stramsanc- ties inzake werkloosheid. Het Nationaal Crisisfonds wien het beheer is opgedragen van de gelden tot bestrijding van de werkloosheid, wordt overeenkomstig het bepaalde in het zooeven genoemd besluit, uitslui tend gestijfd met middelen door het Rijk, de Provincies en de Gemeenten verschaft, zoodat dezen alleen de gan- sche last wordt opgelegd van het aan deel van 't bedoelde Fonds in de hulp en steunverleening aan werkloozen. Er dient derhalve naar andere mid delen uitgezien. Overigens, is het bij de thans be staande regeling inzake werkloosheid niet mogelijk, de middelen, die ter be schikking van het Nationaal Crisisfond; zijn gesteld tot andere doeleinden aan te wenden, dan tot het betalen van vergoedingen of toelagen. Het spreekt echter van zelf, dat het uitkeeren van vergoedingen en toelagen slechts kan worden verantwoord, in zooverre het onmogelijk is aan de werk loozen die daarvoor in aanmerking komen werk te verschaffen. Het zou derhalve behooren te bepa len, dat een deel van de middelen waarover bet Nationaal Crisisfonds beschikt, zal mogen worden gebruikt, hetzij tot verleenen aan openbare in stellingen of instellingen van openbaar nut van toelagen voor werken, bestemd om ten behoeve van de werkloozen ar beidsgelegenheid te scheppen, hetzij zelfs om de professioneele heropleiding van werkloozen te bevorderen. Er dient echter verstaan dat de al dus verleende toelagen den last niet mogen vergrooten van de openbare machten, die het Nationaal Crisisfonds van middelen voorzien en dat dit fonds derhalve zijn tusschenkomst slechts za. mogen verleenen tot een bedrag, ge lijkstaande met dit van de besparing, die het uitvoeren van werken, als hiei bedoeld zijn, zal medebrengen. Het komt verder ook gewenscht vooi wijziging te brengen in het stelsel van tewerkstelling van werkloozen, onder artikel 8 van het Koninklijk Besluit van 31 Mei 1933 bedoeld. Het wijzigen van de bestaande rege ling heeft ten doel een betere tennutte- making van den arbeid der werklooze Werknemers, door het samenstellen van ploegen, gevormd met werkloozen, die over een zelfde getal arbeidsuren wor den te werk gesteld, tegen een loon, dat ondanks mogelijk noodige aanvul ling van het getal werkuren, toch nog beneden het normale blijven zal. De overheidsbesturen, die op den arbeid van werkloozen beroep zullen doen, zullen dezen 5 t.h. uitbetalen boven het bedrag van de tegemoetko mingen van het Nationaal Crisisfonds naar hetwelk de duur berekend is van de prestatiën om welke zij verzochten. Zoo, eenerzijds, de gemeenten, die Van het recht haar bij art. 8 verleend gebruik maken, verdienen aangemoe digd te worden, dan dringt zich ander zijds op, maatregelen te treffen ten aanzien van dezulke, die zonder wet tige redenen, het landbestuur haar me dewerking zouden weigeren. Met de wijziging van artikel 8 wordt beoogd zulks te bereiken. Zekere wijzigingen dienden ten slotte ook nog gebracht in het bepaalde on der de artikelen 1 0 en 14 om werkloo zen, om het even van welken leeftijd, te kunnen verplichten leergangen te Volgen, die te hunnen gerieve werden ingericht en tevens om de controol te Vergemakkelijken van de werkloozen, die lessen bijwonen om zich verder in een of ander vak te bekwamen. De tekst van het besluit. Art. 1Artikel I van het Konink lijk Besluit van 31 Mei 1933, betref fende de tusschenkomst van de open bare machten de ccntrcol en de straf bepalingen inzake werkloosheid, «vord als volgt gewijzigd Art. IFlet Nationaal Crisisfonds ingericht bij Koninklijk Besluit van 31 December 1920, wordt gestijfd met middelen, door het Rijk, de Provincies en de Gemeenten verschaft, mitsgaders eventueel van andere nader te bepalen geldmiddelen. Het Rijk komt tusschenbeide binnen de perken van de uitgave daartoe in de begrooting van het Ministerie van Arbeid en Sociale Voorzorg begrepen. De bijdrage der gezamentlijke pro vincies en deze der gezamenlijke ge meenten, zullen respectievelijk gelijk zijn aan het vierde van de Rijksbij drage. Deze bijdrage wordt voorloopig vastgesteld op een bedrag van maxi mum I 00 millioen frank, hetwelk ech ter, binnen de perken door het Konink lijk Besluit van 31 Mei 1933 gesteld, zal mogen worden overschreden, mits daartoe bij een Koninklijk Besluit in gemeen overleg met de in raad verga derde ministers getroffen, verlof zal zijn gegeven. Art. 2. De volgende bepalingen worden toegevoegd aan artikel 2 van bovenvermeld Koninklijk Besluit van 31 Mei 1933 Art. 7 bis. Onze Minister van Ar beid en Sociale Voorzorg zal de mid delen, die ter beschikking van het Na tionaal Crisisfonds zijn gesteld, gedeel telijk mogen aanwenden tot het ver leenen van toelagen tot het uitvoeren van werken ter bevordering van het te werk stellen van werkloozen. Het daartoe te besteden bedrag wordt elk jaar vastgesteld. Het Nationaal Crisisfonds zal slechts subsidien mogen verleenen voor zulke werken, die uitgevoerd worden voor re kening van het Rijk, van Provincies, Gemeenten, interprovinciale of inter communale maatschappijen van open baar nut, van de Nationale Maatschap pij van Belgische Spoorwegen, van de Nationale Maatschappij van Buurt spoorwegen of van andere instellingen van openbaar nut, aan te wijzen bij een in gemeen overleg met de in Raad vergaderde Ministers genomen Konink lijk Besluit. Art. 7ter. Onze Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg mag eveneens on der bij koninklijk besluit nader te be palen voorwaarden, ten bezware van het Nationaal Crisisfonds, geldelijken steun verleenen om de professioneele heraanpassing en de tewerkstelling van werkloozen te bevorderen. Artikel 3. Art. 8 van het kon. besl. van 31 Mei 1933 wordt door de hierna volgende bepalingen vervangen. Art. 8. Werkloozen, die ten be zware van bet Nationaal Crisisfonds ondersteund worden, zullen door het Rijk, door Provincies, Gemeenten en instellingen van openbaar nut kunnen worden opgeroepen voor werken, tot welker uitvoering werd besloten om hun werkgelegenheid te verschaffen. De duur der prestaties zal een getal J uren niet mogen overschrijden, dat verkregen wordt bij deeling van den werkloozensteun door dit van het spe ciaal uurloon, door den minister van Arbeid en Sociale Voorzorg vastge steld, gehoord de commissie van re clamaties. Bij het berekenen van het bedrag van den werkloozensteun, zal mede worden gelet op het deel van de gezins toelagen, dat hooger is dan dit welk bij de wet op de veralgemeening van de gezinstoelagen bepaald is. Ingeval prestaties» berekend als hier boven bepaald, in steden minder dar. 40 uren en op het platteland, minder dan 36 uren per week bevatten, zullen de overheidsbesturen, die werkloozen hebben opgeroepen, er toe mogen be slissen den duur ervan zoodanig te ver lengen dat bovengenoemde cijfers be reikt worden, mits de overuren te be- loonen op den voet van bovenbedoeld speciaal uurloon. Dit loon, hetwelk nader zal worden bepaald, voor geschoolde arbeiders eenerzijds, en voor niet geschoolde ar beiders anderzijds, zal voor den duur van de in vorenstaande lid bedoelde verlenging, niet meer mogen bedragen dan de drie vierden van het respec tievelijk normaal loon. Ploegbazen en opzichters alleen zul len als geschoolde arbeiders mogen aanzien worden. Tot goedmaking van de onkosten den werkloozen opgelegd, door hun te werkstelling als bedoeld in lid 2 en 3 van dit artikel, zullen de oproepende overheidsbesturen hun een vergoeding uitkeeren, gelijk aan 5 t.h. van den werkloozensteun. Bij een kon. besl. zal nader worden bepaald op welke wijze het bedrag der steungelden, aan opgeroepen werkloo zen verschuldigd, door toedoen van de diensten van arbeidsbemiddeling en werkloosheid, ter beschikking van de oproepende overheidsbesturen zal wor den gesteld. De gemeente zal voor den duur van de prestaties, door werkloozen ter uit voering van dit artikel geleverd wor den ontslagen van de bij het kon. besl. van 31 Mei 1933 tot wijziging van het regime der werkloosheid opgelegde te rugbetaling van 5 t.h. van het bedrag der steungelden en gezinsvergoedingen, door het Nationaal Crisisfonds uitge keerd aan bedoelde werkloozen en die bij de oproeping dezer tot grondslag hebben gediend. Door onze Ministers van Arbeid en Sociale Voorzorg en van Binnenland- sche Zaken, zal de bijdrage van de ge meenten in de uitgaven van het Natio naal Crisisfonds, haar krachtens het bo vengenoemd Kon. Besl. opgelegd, van 3 tot 10 t.h. kunnen worden verhoogd, in geval zij van het haar luidens het bepaalde in het eerste lid van dit arti kel verleende recht geen gebruik moch ten maken. Art. 4. Het bepaalde onder ar tikel 1 0 van bet Kon. Besl. van 3 I Mei 1933 is thans gewijzigd als volgt Art. 10. De tegemoetkomingen van het Nationaal Crisisfonds zullen insgelijks binnen de perken van bet be paalde onder vooraanstaand artikel, worden geweigerd aan werkloozen, die niet geregeld de door den gouverneur der provincie aangenomen leergangen zouden volgen, die te hunnen gerieve werden ingericht. Art. 3. Artikel 14 van het Kon- Besl. van 31 Mei 1933 wordt aange vuld als volgt Art. I 4. Elke gemeente is er toe gehouden een of meer beambten er mede te belasten ten minste eenmaal daags de controolkaarten te stempelen van de ingezeten verzekerde werkloo zen. De controol wordt geoefend onder het toezicht van de Diensten van ar beidsbemiddeling en werkloosheid. De uren alsmede de wijze waarop die controol dient te geschieden wor den vastgesteld door den Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg. Door de zen zullen geschikte maatregelen kun nen worden getroffen, tot het inrichten van de controol op de werkloozen, die lessen bijwonen, ten doel hebbend hun verstandelijke ontwikkeling te verhoo- gen of hun beroepsvaardigheid te ver grooten en ook nog hun wederaanpas sing te bevorderen. DE SCHULDEN VAN Weet ge hoeveel de Duitsche han delsschulden bedragen Geen kleinigheid zulle Hebben te goed Mark Vereenigde Staten 11.000 miljoen Engeland 4.000 miljoen Frankrijk 2.000 miljoen Nederland 2.500 miljoen Zwitserland 1.500 miljoen Italië 400 miljoen Scandinavië 400 miljoen Belgie 100 miljoen 23.900 miljoen Tot Belgische munt herleid, wordt dat ruim 200 miljard fr. (een mark geldt 8.60 frank). Belgie is gelukkig daar nog 't minst erg aan toe. Nu, van die 200 miljard gaat Duitsch land tot nader order geen cent betalen. De schatten gelds die het verschuldigd is aan de verschillende landen en voor welk het koopwaren en allefhande nij verheidsprodukten ontving, zal het be steden aan eigen hulp, aan het uitvoe ren van groote werken waar het Reich mede kan uitpakken tegenover de be volking, aan 't fabrikeeren van wapens en allerlei oorlogsgetuigen. En zoo verhindert Duitschland het hervatten van het internationaal han delsverkeer en blijft een voorname oor zaak van het voortduren der wereld crisis. Vrijdag laatst bad de trekking piaats der y en 4' snede der Koloniale Lo terij. De uitslagen DERDE SNEDE. Winnen 100 fr. al de biljetten ein digende met het cijfer 1. Winnen 250 fr. al de biljetten ein digende met de cijfers 04. Winnen 2.500 fr. al de biljetten ein digende met de cijfer 653. Winnen 10.000 fr. al de biljetten eindigende met de cijfer 8476. Winnen 50.000 fr. al de biljetten eindigende met de cijfers 66.979. Winnen 100.000 fr. ai de biljetten eindigende met 89.848. Winnen 500.000 fr. de biljetren dra gende de hieronderstaande nummers en reeksen Nummer 59.402 van reeks B. Nummer 52.01 1 van reeks M. Nummer 4E045 van reeks E. Nummer 37.917 van reeks M. Nummer 08.107 van reeks M. Winnen E000.000 fr. de biljetten dragende de hieronderstaande num mers en reeksen Nummer 16.551 van reeks C. Nummer 49.842 van reeks L. Nummer 79.468 van reeks K. Nummer 75.742 van reeks A. Nummer 10.5 33 van reeks H. Wint 5.000.000 frank, het biljet dragende het nummer 04.204 van de reeks H. VIERDE SNEDE. Winnen 100 fr. al de biljetten ein digende met het cijfer 1. Winnen 250 fr. al de biljetten ein digende met het cijfer 16. Winnen 2.500 fr. al de biljetten ein digende met het cijfer 142. Winnen 10.000 fr. al de biljetten eindigende met de cijfers 3475. Winnen 50.000 fr. al de biljetten eindigende met de cijfers 96.751. Winnen 100.000 fr. al de biljetten eindigende met de cijfers 51.093. Winnen 500.000 fr. de biljetten dra gende de hieronderstaande nummers en reeksen Nummer 43.483 van reeks H. Nummer 48.758 van reeks A. Nummer 19.864 van reeks P. Nummer 54.919 van reeks K. Nummer 60.29 7 van reeks D. Winnen 1.000.000 fr. de biljetten dragende de hieronderstaande num mers en reeksen Nummer 51.093 van reeks K. Nummer 78.675 van reeks D. Nummer 59.101 van reeks E. Nummer 77.404 van reeks K. Nummer 1 3.263 van reeks A. Wint 5.000.000 frank, het biljet dragende het nummer 26.282 van de reeks D. en springende lippen DOOS A EN 7Yi FRANK. IN ALLE APOTHEKEN VAN 1918. De waarheid nooit geheel ontsluierd. Naar aanleiding van het bericht, dat dezer dagen de oud-artilleristen, die de Dikke Bertha in 1918 bedienden, zich te Berlijn aan een maaltijd veree- nigd hebben, vestigt het Petit Jour nal er de aandacht op, dat de waar heid over dit monsterkanon nooit ge heel ontsluierd werd. Naar men weet schoot het in 1918 op Parijs. Is het waar, dat Fritz Rausenberger het uit gevonden heeft Later werd als zoo danig de naam van ingenieur Dreger genoemd. Misschien had Bertha twee vaders. Alles wel gezien, is dat niet te veel voor zoo n verschijnsel Volgens het vredesverdrag moest Duitschland zijn grof geschut uitleve ren. Geen enkele Bertha echter is den Franschen in handen gekomen. De Duitsc'hers beweerden, dat er maar zes gebouwd en alle zes vernield waren. Voor één ten minste geldt dit niet, die uit het bosch van Saint-Gobain vuurde. Den 16 October 1918 loste ze het laatste schot en wel op den betonwand die het kanon beschermde. Men wilde het vernielen en had daartoe de lading aangezet, maar de granaat doorboorde den wand en bet stuk bood weerstand. Ondanks haar gewicht van 77 ton is de Dikke Bertha later spoorloos verdwenen. De Franschen hebben slechts het platform gevonden. De ministers hebben Vrijdag een vergadering gehouden. Al de minis ters waren aanwezig, behalve de h. Van Isacker, die zich in Italië bevond. De beraadslagingen duurden onge veer drie uren en half. Na de vergadering werd aan de pers een mededeeling verstrekt, waarin ver klaard wordt, dat de minister van fi nancies verslag had uitgebracht over zijn reis naar Parijs. De Raad heeft het onderzoek afge sloten van het ontwerp betreffende de kleine spaarders. Overeenstemming werd bereikt be treffende het vraagstuk der pensioenen van de mijnwerkers, het werkloozen- fonds, en de spoedige uitbetaling der pensioenen. De Raad heeft besloten de tarieven der spoorwegen, voor wat het goede renverkeer betreft, te verlagen. Deze vermindering zal I 0 t.h. bedra gen. De raad heeft besloten een proef te doen met een luchtverbinding tusschen Belgie en de kolonie. Vervolgens werd besloten, dat het transport der troepen, welke zich langs Belgie naar het Saargebied begeven, kosteloos zal geschieden. Het gaat hier over de Britsche en Nederlandsche be- wapeningspolitie. De strijd tegen de werkloosheid. De regeering heeft een grondige stu die gewijd aan het plan van profes sor-volksvertegenwoordiger Van Hecke tot bestrijding der werkloosheid door het uitvoeren van werken van water leiding. De regeering heeft beslist dit plan ten uitvoer te leggen voor sommige steden en groote centra, in afwachting dat de studie van het plan doorgedre ven worde voor een grootere uitbrei ding ervan. Er werd ook een onderzoek gewijd aan de kwestie der jonge werkloozen, voor dewelke alle mogelijkheden tot ar- beidverschaffing zullen opgespoord worden. Men denkt er aan, dezen jon gen werkloozen een voorrang te geven tot vervanging der ongehuwde vreem delingen en der pensioengerechtigde arbeiders. De regeering heeft een Koninklijk Besluit gereed gemaakt tot verscher ping van het karakter van verzekering tegen de werkloosheid. Aldus wordt beslist de cotisaties in de werkloozen- kassen te verhoogen met één frank per week voor al de aangeslotenen. Ditzelfde besluit regelt ook den toe stand van de gehuwde vrouwen, die volledig werkloos zijn en die aan het hoofd van haar gezin staan. Deze toe stand zal verbeterd worden. Verder bevat dit besluit nieuwe re gelen voor het berekenen van het in komen der werkloozen tot vaststelling van den staat van behoefte. Een deel van het invaliditeitspensioen zal vrij gesteld worden, namelijk als volgt indien het pensioen geen 6000 frank te boven gaat, wordt het vrijgesteld voor 3000 frank de pensioenen boven de 6000 frank worden vrijgesteld voor 50 ten honderd. Zullen ook buiten reke ning gesteld worden het bedrag van de hypotheek-intresten op de huizen. Het pensioen der mijnwerkers. De Ministers hebben den toestand onderzocht van de pensioenkas der mijnwerkers. Deze kas heeft dit jaar een deficit van 23 millioen frank. De regeering zal dit tekort dekken, en waarborgt ook de uitbetalingen der huidige pensioenen op de basis van 6000 frank. De kapitalisatie- en beleggings maatschappijen. De regeering heeft de studie geëin digd van de besluiten tot bescherming der kleine spaarzaamheid. Het gaat om de Kapitalisatiemaatschappijen en om de private spaarkassen en beleggings maatschappijen met uitzondering van de beleggingsbanken, voor dewelke er in Augustus laatst reeds een regeling werd getroffen. Het nieuw besluit verscherpt de con trool. De kapitalisatiemaatschappijen zullen onderworpen worden aan de zelfde controol, welke door de wet van 1930 is opgelegd aan de maatschap pijen van levensverzekeringen. Het wetsontwerp Carton de Wiart, in 1925 ingediend, zal hier zijn toepas sing vinden. Wat de private spaarvereenigingen betreft, om het even van welken aard, zelfs deze die aan sparen doen zonder den naam van spaarkas te dragen, of die andermans geld beleggen in om het even welke onderneming, zullen on derworpen zijn 1. Aan een wettelijke machtiging tot oprichting 2. Aan een scherpe controol, niet alleen over hun bestuur, maar ook over den aard van hun werkzaamheden en beleggingen. Verlaging der Spoortarieven. De regeering heeft beslist dat de koopwarentarieven op de |poorwegen zullen verminderd worden met I 0 per honderd. Conversieleening te Parijs. De heer Gutt, minister van Financies heeft den Raad op de hoogte gebracht van zijn onderhandelingen te Parijs. Hij heeft daar een leening op langen termijn aan 5 t.h. afgesloten, tot con versie van de leening 6 /i p.h. welke in Februari aanstaande moest terugbe taald worden. De luchtlijn Belgie-Congo zal in Februari klaar zijn. De Kabinetsraad heeft zijn goedkeu ring gehecht aan het ontwerp tot in richting eener regelmatige luchtlijn Belgie-Congo. Deze lijn zal waarschijn lijk in Februari aanstaande ingehuldigd worden. Mededeeling van het Ministerie van Arbeid en Sociale Voorzorg. Wijzigingen met ingang van den 2 Januari 1935. Zooals men weet heeft een koninklijk aesluit gedagteekend van 8 November 1 934, wijzigingen gebracht aan de wet ten op de verzekeringen tegen de gel delijke gevolgen van ouderdom en den vroegtijdigen dood. Deze wijzigingen worden van kracht met 1 Januari 1935. Men lette er op, dat zekere personen, wien geheel of gedeeltelijk de kostelooze ouderdoms rentetoeslag geweigerd werd, bij den ontvanger der belastingen in wiens af- deeling zij gehuisvest zijn, eene aan vraag om herziening van hun geval mogen indienen. Zulks geldt enkel voor de personen die zich in vermelde ge vallen bevinden. 1. Die over het verzekeringsjaar 1931-1932 ter Lijfrentkas eens som van hetzij 72 fr. (mannen), hetzij 24 fr. (vrouwen) hebben gestort 2. die 'n afstammeling hebben die te hunnen opzichte als onderhouds plichtig wordt aanzien, wanneer deze drie of meer kinderen van 1 6 jaar ten laste heeft 3. die in een gemeente van 30.000 of meer inwoners een huis bezit en ook bewonen, waarvan het kadastraal in komen niet minder is dan 2800 fr, doch niet hooger dan 3 1 00 fr. 4. wien de kostelooze rentetoeslag werd geweigerd omdat zij met perso nen andere dan ouderdomsgerechtig- den, samen leven of hun inkomen met deze van bedoelde personen samen brengen. Er dient bovendien opgemerkt, dat de aanvragers die niet gehuwd zijn, wien een rentetoeslag van slechts 1 600 fr. of minder verleend werd om reden dat zij met andere personen samen wonen, geen aanvraag om herziening moeten indienen. Hun geval zal door het ministerie van ambtshalve worden onderzocht, zoodat de ontvangers der belastingen er zich niet mede hebben in te laten. Aangezien reeds van 1 December af, met de herziening is aangevangen, en al het mogelijke zal worden gedaan om de desbetreffende werkzaamheden voor het einde van de maand Maart 1935 te beeindigen, zoo worden laatst bedoelde personen in hun-eigen belang dringend uitgenoodigd, noch aanbeve lingen uit te lokken, waardoor de goe de gang van den herzieningsarbeid van het algemeen bestuur van ouderdoms pensioenen slechts kan worden bemoei lijkt.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1934 | | pagina 1