U JAAR. NUMMER 52. NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. GEBROEDERS DUPONT ROND DE BIJZONDERE WERELD GEBEURTENISSEN. BARCO RADIO COLONIAL V. DE CORTE-CORDENIER, DE INDEX-GETALLEN. MINISTERRAAD IN BELGIE. MEN RECRUTEERT IN SOVI ET-RUSLAND. WEEKBLAD t 25 CENTIEMEN. ZONDAG 30 DECEMBER 1934. GAZET VAN POPERINGHE ABONNEMENTEN I Jaar, per post Congo Frankrijk Amerika. 16 fr. 25 fr. 25 fr. 30 fr. Losse Nummers .0.25 fr. Men abonneert op alle belguche postkantooren. De postabonnenten in Belg'e, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in *t post' bureel dat ben bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor int- woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 48459 Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag morgen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel1.00 fh (minimum 3.00 fr. Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en.Deur- waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. ONRUST IN HET HITLERRIJK. MASSA AANHOUDINGEN DIE TE DENKEN GEVEN. DE ONEENIGHEID TUSSCHEN DE REJHSWEHR EN 'T NAT-SOCIALISME. DE AANSTAANDE VOLKSRAADPLEGING IN HET SAARGEBIED. Welke gebeurtenissen zijn er op til Sinds drie weken worden in gansch Duitschland talrijke aanhoudingen ver licht, om reden van zuivering en mo raliteit Men weet niet hoeveel per sonen reeds achter slot en grendel ge zet werden, maar men schat het aantal op I 700, 2000, 3000 misschien. Deze massa-aanhoudingen dragen natuurlijk niet bij om een atmosfeer van kalmte te scheppen. De bladen hebben schoon zich uit tc putten, om de vreugde van het volk weer te geven in afwachting van den terugkeer der Saar tot 't moeder-Va derland, maar in werkelijkheid wórdt de dag der volksraadpleging, 13 Ja nuari, door heel Duitschland met angst tegemoet gezien, vooral omdat men in aanmerking neemt dat de Fuhrer talrijke belangrijke beslissingen heeft uitgesteld tot na het plebisciet de ac tie tegen de opposeerende protestanten die zich verzetten tegen de officieele kerk van het Reich de herinrichting der beschermingsafdeelingen, met het doel haar macht te verminderen, enz. Niettegenstaande de feesten van Kerstmis en Nieuwjaar hebben de Rijksministers de hoofdstad nog niet verlaten om hun verlof te nemen. Dit feit schijnt aan het Kerstfeest 1934 een ernstig en beslissend karakter te geven. Heftig verzet tegen het Hitler-regiem. De Parijsche Figaro spreekt over de geruchten die in Duitschland de ronde doen, betreffend de oneenigheid tusschen de Reichswehr en de natio- naal-socialistische partij. Na 13 Januari zegt het blad, zullen wij den onder gang van het nationaal-socialisme bij wonen. In andere woorden, het zal de Reichswehr zijn die de overwinning zal behalen door het innemen der laat ste stellingen welke haar weerstand bo den. Zijn leiders zijn meer en meer af geschrikt geworden van de onvoorzich tigheden, die door het Hitleriaansch regiem begaan werden. De bevolking is dan ook ten zeerste ongerust. Kort geleden is te Berlijn een ont hullend document verschenen. Het be treft hier een bulletijn afgekondigd door een verbond van oudstrijders, en ingegeven door de Reichswehr. Het stuk werd op duizenden exemplaren ge drukt en gretig door het publiek gele zen. Niettegenstaande de censuur kwa men er zeer heftige artikels in voor. Er werd yerzqt aangéteekend tegen de cgnsuur op dg pers, verzet tegen de pfficieele lezingpq en gebeurtenissen, Yprzet tggen dp methoden van een re- gipm dat generatie yap lafaards, Verstompten gn slaven opkweekt, dat de pprsopnlijkhgid doodt en den geest Van ipitiatipf verstikt die onmisbaar is Voor het leven gn den strijd- Razend van woede heeft Goebbels dit druksel in beslag doen nemen.Maar het wordt nog in het geheim in Duitsch land verspreid. Geruchten over een Aanslag op Hitier. Geruchten deden de ronde volgens dewelke de dochter van generaal von Schleicher, die zooals men weet enkele maanden geleden door nazi's vermoord Werd, Hitier naar het zou gestaan heb ben. Er werd beweerd dat het mei?je gen revolver afvuurde op den Fuh rer welke slechts licht aan den lin kerarm gekwetst werd. Nadat de eerste opwinding voorbij was, zou hij zelf het bevel gegeven hebben, om de daderes die aangehou den werd, weer in vrijheid te stellen. Deze zou daarna zelfmoord hebben gepleegd. Doch dit gerucht wordt ten stellig ste gelogenstraft en tot hiertoe werd het ook nergens met eenige zekerheid bevestigd. Hoe de stemming in het Saargebied zal geschieden. De Deutsche Allgemeine Zeitng geeft enkele belan£wehkende bijzon fierheden pver de wijzp van stemmen f>R Zondag 13 Januari 1935 in het 3aargpbied. |n de 83 kiesdistricten zvillgn 860 8tembureelen ingpricht wordgn. In elk daarvan kunnen ongeveer 650 kiezers de stembureelen zijn onzijdigen, meest Nederlanders of Zwitsers. Na afloop der stemming worden de bussen ver zegeld en onder controol van de be trokken partijen naar de raadhuizen gebracht, waar ze aan een commissie van ontvangst, bestaande uit onzijdigen en Saarlanders, worden overhandigd. Deze commissie heeft te zorgen voor doorzending naar Saarbrucken. Waarschijnlijk zullen militairen met gepantserde auto's het transport daar heen bewaken, en de partijen in het Saargebied zullen in staat gesteld wor den, de overbrenging te controleeren. Te Saarbrucken worden de stembus sen in de groote zaal van de Wart- burg geplaatst en den geheelen nacht door militairen bewaakt. Den volgen den ochtend om 8 uur begint de tel ling onder toezicht van de plebisciet commissie en van afgevaardigden uit Duitschland en Frankrijk. De telling geschiedt door 50 tot 60 groepen van drie onzijdigen. De pers wordt in de zaal niet toe gelaten voor haar zijn de galerijen voorbehouden. De tellers mogen de Wartburg niet verlaten voor dat de einduitslag is bekend gemaakt. Voor hun onderhoud wordt natuurlijk ge zorgd. 's Maandags morgen (14 Januari), worden de stembussen ontzegeld en be gint de telling, en wanneer de einduit slag is vastgesteld wordt die telefo nisch naar Genève gemeld en dan te gelijk daar en te Saarbrucken open baar gemaakt. Men verwacht dat de telling zoowat 24 uren zal duren, zoodat de bekend making van den einduitslag Dinsdag morgen I 5 Januari) kan worden ver wacht. Verbod om vlaggen te vertoonen. De regeeringscommissie van 't Saar gebied heeft een verordening afgekon digd, waarbij het openlijk vertoonen van vlaggen, vaandels en wimpels, in de kleuren van het Saargebied, of in de kleuren van andere staten, tot aan het tijdstip der officieele bekendmaking van den uitslag der volksraadpleging verboden wordt. Eveneens wordt het vertoon in het publiek van nationale symbolen en on derscheidingen, alsmede van die sym bolen, welke een plebiscietpolitiek ka rakter dragen, verboden, Overtredingen zullen met hechtenis van minstens drig dagen of, indien ver zachtende omstandigheden kunnen aan gevoerd worden, met boeten van min stens 300 frank worden bestraft. Deze verordening is niet van toe passing op dg overheden van de regee ringscommissie, dg plebiscietcommissie, de internationale troepen, alsmede de douaneoverheden,en de buitenlandsche consuls, De meening van von Neurath over de Volksstemming. De volksstemming in het Saargebied en de gevolgen daarvan voor de ver houding met Frankrijk, alsmede de houding van Duitschland tegenover het Oostelijk Locarnopact,waren twee pun ten, welke de Duitsche minister van Buitenlandsche Zaken, baron von Neu rath heeft besproken tijdens een inter view met de Italiaansche Messagero Op de vraag of het door het verdrag van Versailles, voor het Saargebied voorgeschreven kiesstelsel onaangena me verrassingen voor Duitschland zou kunnen opleveren, antwoordde de mi nister, dat dit niet waarschijnlijk is. Het is hoogstens mogelijk, dat de een of andere gemeente voor den status- quo stemt, doch dan krijgt men een staat van een paar duizend inwoners. Door de erkenning van een dergelijken staat zou de Volkenbond geen goed fi guur als souverein slaan. Zglk een sjaat, dip niet levensvat baar zou zijn, zog tevens een gevaar beteekenen, want hij zou het asyl wor den van alle emigranten. Zijn verkie zingsleuze zou zijn Tegen het Derde Rijk, vóóf de derde internationale. Onder de souverpiniteit van den Vol kenbond zou een echte centrale van ontevredenheid ontstaan, die eeuwig Juin stem uitbrengen. Voorzitters van aanleiding zou zijn tot wrijvingen tus schen Frankrijk en Duitschland en dus een bedreiging van den Europeeschen Vrede. De minister kan zich indenken, dat de Quai d'Orsay slechts tevreden kan zijn over een terugkeer van de Saar naar Duitschland, omdat daardoor een einde komt aan een groote bezorgd heid. Toen de verslaggever wees op de activiteit van bepaalde Fransche krin gen, waartoe ook de mijningenieur Ros- senbeck zou behooren, antwoordde von Neurath, dat hij vast overtuigd is van de oprechtheid van de heeren Flandin en Laval. In democratisch-parlementai- re landen weet men echter nooit zeker of het geheele land achter de verant woordelijke regeering staat. Hij acht het mogelijk, dat eenige machtige financieele of industrieele groepen, zooals die, welke achter Ros- senbeck staan, tot het laatste oogen- blik aan een anti-Duitsche oplossing gelooven. Geen Huwelijken van Engelschen in het Saargebied. De Britsche minister van oorlog heeft de Tommies ten strengste verboden Saarsche meisjes te huwen. Het is den soldaten van het Britsche keizerrijk, welke gedurende enkelen tijd de orde in het Saargebied zullen handhaven echter toegestaan op zeer kameraadschappelijken voet om te gaan met de meisjes bewoonsters van de localiteiten waar zij gekazerneerd zijn. Deze kameraadschappelijkheid is niet slechts toegestaan, doch wordt hun ook aanbevolen. Maar... het moet bij kameraadschap en niets dan de zuiver ste kameraadschap blijven. Elke overtreder van dit moreel be vel zal de voorrechten verliezen welke den gehuwden soldaat verleend wor den. De waarschijnlijke redenen der heerschende onrust. Hitier zou zijn nationaal-socialisten niet kunnen vertrouwen. Niettegenstaande de officieele logen straffingen schijnt het, dat de leidende middens van het Reich, onder meer dan de Reichswehr, zeer ongerust zijn over zekere binnenlandsche gebeurte nissen en betoogingen. In breede krin gen der Hitleriaansche militie zou men niet willen aanvaarden dat de natio- naal-socialistische revolutie geëindigd is en dat men zich voortaan op het ach terplan moet houden. Indien de Reichswehr op haar macht vertrouwt, belet dit haar echter niet om op haar hoede te zijn. Allerlei geruch ten doen desaangaande de ronde. Men spreekt van maatregelen die door het leger zouden genomen zijn,en men zegt dat in de Reichswehr alle Kerstmis verloven werden ingetrokken. De maat regelen die getroffen werden om het ministerie van Oorlog door de Reichs wehr te doen beschermen, hebben een zekere opwinding veroorzaakt en schij nen te bevestigen dat men aan hooger- hand niet zoo gerust is als men wil doen blijken. Deze maatregelen, die volgens de officieele lezing slechts genomen wer den, naar aanleiding eener ontvangst van Hitier bij generaal von Blomberg, zouden echter veruit de gewone orde diensten overtroffen hebben. Volgens de inlichtingen die niet gelogenstraft werden, heeft men niet alleenlijk de wachtposten verdubbeld, en zelfs ver driedubbeld, maar ook zouden de aan palende straten afgesloten zijn geweest. De aanwezigheid van Hitier alleen is niet van aard, om dergelijke maat regelen te verrechtvaardigen, en bijge volg zouden de overheden ernstige re denen hebben gehad om voorzichtig heid aan den dag te leggen. AGENT Yperstraat, 121, Poperinghe. Tel. 249. Hieronder geven wij de indexgetal len op 15 December laatstleden. 1 5 Dec. 1 5 Nov. Voor het Rijk Provincie Brabant Prov. Antwerpen Prov. West-Vlaanderen Prov. Oostvlaanderen Prov. Henegouwen Prov. Luik Prov. Limburg Prov. Luxemburg Prov. Namen 653 663 657 666 664 678 658 669 633 646 665 675 638 648 653 661 660 667 652 66Ö Een legermacht ten dienste van den Volkenbond. Jaren lang werd er getwist over het princiep, of de Volkenbond ja dan neen over een leger diende te beschik ken, om desnoods zijn beslissingen door de macht te doen eerbiedigen. Nooit kon men tot een oplossing ko men in deze kwestie. De Saar-kwestie heeft, bijna zonder het te weten, dit netelig vraagstuk op gelost. Voor de eerste maal wordt een effektief internationaal leger tijdelijk samengesteld. Zooals men weet bestaat het inter nationaal Saarleger uit eenheden van het Britsche, Italiaansche, Hollandsche en Zweedsche leger. Het is een Engelsch generaal, die het opperbevel zal voe len en die zijn instructie's zal ontvan gen vanwege de Saarcommissie, die een uiting is van den Volkenbond. Reeds in 1929 werd eene internatio nale politie opgesteld tijdens het refe rendum, in Opper Silezie, maar van een echt leger, kon daar evenwel geen spraak zijn. Het Saar-leger is een militaire macht in den vollen zin van het woord en is sterk genoeg om te voorzien in alle noodwendigheden en om werkdadig te kunnen optreden in alle omstandighe den. Zonder het te vermoeden dus, wordt het princiep van een Volkenbondsle- ger opgelost. Wanneer ergens een geschil zal op rijzen, zal het niet moeilijk zijn om een leger samen te stellen, bestaande uit de doeltreffende elementen, zooals in fanterie, desnoods artillerie, vliegwezen stormwagens, vloot, enz., volgens den aard van het conflikt en de plaats waar het conflikt ontstaan is. Men kan ook de landen uitkiezen, die best geschikt zijn om deel uit te maken van het Vol- kenbondsleger, 't is te zeggen bij voor keur landen, die in het geschil niet be trokken zijn. Dergelijk leger is het veiligste en het doeltreffendste daar de in geschil zijn de landen het niet zouden aandurven zulkdanig leger aan te vallen in een re- gelmatigen strijd. Dergelijke daad zou onvermijdelijk tot gevolg hebben dat al de landen beseffen, dat zij op hun grondgebied een internationaal leger kunnen krijgen, opdat zij zich gedwee aan de uitspraak van den Volkenbond zouden onderwerpen. Veronderstellen wij een oogenblik, dat het Serbo-Hongaarsch geschil eene gevaarlijke wending zou genomen heb ben, of dat een der landen zich zou weigeren te onderwerpen aan de uit spraak van den Volkenbond dan wa re het sturen van een internationaal leger, samengesteld met veel takt, vol doende om alle vijandelijkheden te doen ophouden op de grenzen. De kwestie van eene internationale legermacht is wellicht de grootste, die ooit werd gezet op den weg van den Vrede. Als al de landen beslist dezen weg willen opgaan, zal het heel wat moei lijker worden om werkdadig tot oor log over te gaan. Vermindering der Staatsloonen met 5 DRINKT 'T ZWIJNLANDS BIER DEN «UITZET» NA DE DOODSTRAF VIOLETTE NOZIERES BEGENADIGD. Deze week werd de ter dood ver oordeelde giftmengster Violette Nozi- ères. door den Franschen President M. Lebrun, begenadigd. Hare doodstraf is in levenslangen dwangarbeid veran derd. Daarna werd Violette Noziêre naar de gevangenis van Fresnes overge bracht, waar zij verblijven zal tot bij haar vertrek naar de centrale gevan genis van Hagenau of van Rennes. Violette Nozière, die gehoopt had haar straf te zien brengen op 20 jaar dwangarbeid, heeft ondanks haar wan hoop Mter de Vésinne gelast haar dank over te brengen aan president Lebrun. De dagen, die de begenadiging voor afgingen, zijn voor Violette Nozière verschrikkelijk geweest. Eiken ochtend wanneer zij de groentenkarren in de rue de la Roquette hoorde voorbijrij den, dacht zij met ontzetting aan den wagen waarop de benoodigheden voor het schavot worden vervoerd. De ministers hebben een belangrijke ministerraad gehouden onder 't voor zitterschap van den heer Theunis. De heer Hymans, minister van Bui tenlandsche Zaken, heeft een uiteen zetting gegeven van de onderhande lingen die thans worden gevoerd met verschillende landen, ten einde han delsovereenkomsten te sluiten. In de maand Januari zullen bespre kingen plaats vinden met Nederland over den invoer van Hollandsche kolen De heer Van Cauwelaert heeft aan den Raad een ontwerp neergelegd van Kon. Besluit betreffende den door leur ders gevoerden handel. Volgens dit besluit zullen alle leurders in de toe komst een kaart moeten hebben. De minister heeft daarenboven een overzicht gegeven van het programma van openbare werken, welke in 1935 zullen uitgevoerd worden tot bestrij ding der werkloosheid. De oneerlijke mededinging. De heer Van Isacker, minister van Economische Zaken, heeft aan den Raad een ontwerp van Kon. Besluit betreffende een oneerlijke mededinging voorgelegd, dat algemeen goedgekeurd werd en den Koning ter onderteeke- ning zal aangeboden worden. Het Bur gerlijk Wetboek laat nu reeds aan de producenten, de invoerders en de han delaars, die zich benadeeld achten doordat een concurrent bijv. verpak kingen of namen gebruikt, die verwar ring kunnen stichten bij de verbrui kers, toe dezen concurrent voor de bur gerlijke rechtbank te vervolgen. Maar de opgelegde proceduur is zeer koste lijk en dikwijls zeer traag en ondertus- schen kan de concurrent zijn oneerlijke, mededinging vrij voortzetten. Het be sluit in kwestie heeft voor doel dank aan een spoed-proceduur, onmiddellijk een einde te stellen aan de oneerlijke concurrentie. Het geding zal kunnen in gespannen worden door den producent of door den handelaar, die zich bena deeld zal achten, of door de beroeps- vereeniging waartoe hij behoort. De rechter zal het stopzetten van de oneerlijke concurrentie bevelen zoodra hij over duidelijke bewijzen beschikt. De belanghebbende tegen wie het be vel is uitgesproken, zal onmiddellijk in beroep kunnen gaan en het vonnis zal binnen de maand moeten geveld worden. Het ontwerp bepaalt eveneens wan neer er oneerlijke concurrentie bestaat, n geval de betrokkene zich aan het voorloopig vonnis niet onderwerpt of in herhaling valt, zou hij voor de cor- rectioneele rechtbank kunnen geroepen worden. Oneerlijke concurrentie zou kunnen gestraft worden met een boete van 1 00 tot. 10.000 frank. Bij hervalling zou die boete kunnen verdubbeld worden en zou ook een gevangenisstraf van 8 dagen tot 3 maanden kunnen uitge sproken worden. Aan de oneerlijke concurrentie zou binnen de acht dagen een einde moeten gesteld zijn, zooniet zou de boete met 5000 fr. per dag kun nen verhoogd worden. Benevens dit ontwerp, heeft de raad nog een ontwerp betreffende de mer ken van herkomst aangenomen. Regeling van den Boterhandel. Op voorstel van den minister van Landbouw heeft de raad een ontwerp van besluit goedgekeurd waarbij een mengelen van boter van verschillende herkomst verboden wordt. Eveneens wordt de verplichting van de herkomst- vermelding voor de boter voorzien. Een programma van openbare werken De minister van Openbare Werken heeft aan zijn collega's een program ma voorgelegd van uit te voeren kleine openbare werken met het doel de werkloosheid zooveel mogelijk op te slorpen, terwijl ook maatregelen wer den overwogen met het oog op het bouwen van een aantal goedkoope wo ningen. Index getal gedaald. Vervolgens hebben de ministers het Kon. Besluit geteekend betreffende de oneerlijke concurrentie en een ander betreffende de vermeldingen van oor sprong. Medegedeeld werd dat het index getal met tien punten is gedaald. Tevens stelden de ministers met ge noegen vast, dat de duurte sedert een jaar met 4 punten is gedaald, wat een gevolg is der prijsvermindering \*an verschillende levensmiddelen, o.a. van het brood, hdtwelk in verschillende streken goedkooper is geworden, en wel met 5 tot 25 p. h. De Raad onderzocht een ontwerp van volmacht-besluit,waardoor zal ver boden worden verschillende soorten boter te mengen. Zelfs zal op ieder pakje den oorsprong der waar moeten vermeld worden. Verlaging der loonen van de Staatsambtenaren. De Raad heeft daarna besloten dat alle loonen van Staatsagenten met 5 zullen verlaagd worden. Ook de gezinstoelagen zullen ver laagd worden en wel als volgt Voor één kind zal men 9 fr. ontvan gen in plaats van I 5 voor het 2" kind 14 in plaats van 20 fr. voor het 3" kind 90 in plaats van 110 fr. voor het 4" kind I 30 in plaats van I 50 fr. voor het 5^ kind 1 80 in plaats van 200 frank. Het barema der rechters is als volgt Niets voor de twee eerste kinderen. Voor het 3" kind, 115 fr. in plaats van 145 voor het 4'' kind 230 in de plaats van 250 fr. voor het 5° kind 3 70 in plaats van 390 fr. voor de vol gende, 370 fr. in plaats van 390 frank. Nieuwe mobiele loonschaal. Ook alle andere vergoedingen voor verblijf, enz., worden verminderd,doch de gezamenlijke vermindering van een door een Staatsagent genoten loon mag nooit meer dan 1 0 p. h. van het totale bedrag uitmaken. Thans wordt een nieuwe en mobiele oonschaal onderzocht, doch over de basis, 't is te zeggen, het indexgetal dat als basis wordt genomen, heeft men nog geen beslissing getroffen. Telkens als dit basis-cijfer met 1 7 vermindert of verhoogt, zal het loon met 2.50 c/c verminderd of verhoogd worden. Verder werd besloten dat het bou wen van goedkoope woningen zal be vorderd worden. Dezer dagen verlaten weder hon derdduizend jonge mannen dorpen en abrieken om hun burgerkleedij voor de Khaki-blouze en de met sterren ge tooide muts van den soldaat van het Roode Leger te verwisselen. Het is de lichting 1912, welke alle jongelui omvat, die in den loop van dit jaar een en twintig jaar geworden zijn, die thans door den volkskommissaris van oorlog, Klementi Woroshilow, on der de wapenen geroepen wordt, om de plaats van de soldaten, die thans iun diensttijd hebben beëindigd in te nemen. De recruten kunnen zelf beslissen bij welk wapen zij zullen worden inge deeld. De dienst bij de infanterie, cavalerie en technische troepen bedraagt twee jaar, bij het vliegerskorps drie jaar en sij de marine zelfs vier jaar. Gedurende deze tijd worden de manschappen niet alleen militair ge drild, doch ook in alle leervakken van de lagere school grondig onderwezen en voor alles politiek geschoold, want als ze het leger verlaten moeten ze vooral vurige strijders voor de com munistische idéé geworden zijn. Feitelijk wordt in geen enkel leger zulk een intensieve politieke propagan da gevoerd, als onder de troepen van Soviet-staat. lederen dag worden de soldaten de communistische beginselen inge pompt, met het gevolg, dat zij bij het verlaten van den dienst de absolute overtuiging hebben, dat hun vaderland in vergelijking met de «kapitalistische» landen, het Paradijs van de arbeiders is. Alvorens de jonge recruut zijn intre de doet in het leger, moet hij zich bij een onderwijzer melden, die zijn alge- meene ontwikkeling toetst. Eerst daar na heeft het medisch toezicht plaats. Over het algemeen wordt de militai re dienst in Rusland, als een aangena me verpoozing beschouwd. Immers, het verlost de jonge mannen uit de be klemming van de eenzame Russische dorpen en van de muren der fabrieken en stelt hen in staat iets an de wereld te zien.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1934 | | pagina 1