PUROL Vrouwenhanden WEEKBLAD 25 CENTIEMEN ZONDAG 10 FEBRUARI 1935. ABONNEMENTEN NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN.: GEBROEDERS DUPONT Ypcrstraat, 2, POPERINGHE. AANKONDIGINGEN HET PARLEMENT EN DE POLITIEK. DE TOESTAND IN BORINAGE. DE VOLKENBOND EN DE SAAR LEGERNIEUWS. DE AUTOMOBIELTAKS V. DE CORTE-CORDENIER, 3ARCO RADIO COLONIAL REGLEMENT OP DE VERKEERSPOLITIE. TEGEN HITLER. DE BOUWPREMIES. Jaar, per post1 6 fr Congo 25 fr. Frankrijk25 fr Amerika30 fr Losse Nummers 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht eën postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Postcheck 48459 Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. DE GROOTE MATCH. Het is de heer Theunis, onze tegen woordige eerste-minister en die het fair play toepast, die dit voor deel behaalde in grooten stijl. Zijn spontane antwoorden, die on verwachts komen, vol leven zitten en waar de openhartigheid op ligt, hebben hem overigens het volgende bewijs van goed gedrag vanwege den leider van de oppositie opgebracht Als het zelden gebeurt dat goede politie kers goede financiers blijken te zijn. moet men nochtans vaststellen, M. Theunis, dat er financiers zijn die als politiekers een goed figuur slaan Kan onze premier een schoonere hulde verlangen In tegenstelling met een de Broque- ville die aan systematische hypocrisie doet, en een Jaspar die vlug in woede is ontstoken, blijkt de heer Theunir meer en meer iemand die op den man afgaat, vurig is, klaar om te strijden tot het uiterste en die de ernstige be doeling heeft wel te doen... Zijn geliefkoosde houding is overi gens onaanvechtbaar Ik heb niet gevraagd de plaats in te nemen waar ik mij thans bevind. Mijn voornaamste medewerkers evenmin... Als gij niet tevreden zijt met mijn bereidwillige diensten, werpt dan het ministerie om ver... Hoe eer het in die omstandig heden gebeurt,hoe liever ik het heb...» De formuul is uitstekend. De oppo sitie schreeuwt, af en toe schreeuwen de christen-democraten in klein comi- teit mee... en daarna doet de mensche- lijke lafheid het overige, vermits nie mand op deze weinig aanlokkelijke op volging belust is... Reeds vóór de zitting van verleden week, deed een bepaald gerucht de ronde in de wandelgangen Theunis heeft een groote verrassing als besluit van de interpellatie van de socialisten Een groote verrassing een trucje waarvan men den draad ziet... Iedereen wist heel goed dat de re geering als pleistermiddel tegen de cri sis de oprichting van een Nationaal Comiteit van actie, of liever van reactie tegen de aanhoudende ellende zou voorstellen. Alleen was de heer Theunis behen te hebben toegekend, heeft deze or ganisatie duidelijk aangetoond dat zjj niet zinnens was de slechte herders te volgen en dat alleen de echte vrien den, de echte verdedigers, in een zoo ernstig uur stem in het kapittel hadden. Nog een beetje goeden wil van beide kanten Indien in een land als het on ze een redelijke oplossing moest wor den gevonden zou daar ten slotte niets bijzonders aan zijn. Hebben wij niet de universeele repu tatie menschen met gezond verstand te zijn, en menschen die het goed mee- nen ven ondanks allen huishoudelijken arbeid gaaf.zacht en blank door 4-en 772.frank.ln alle Apotheken. Geen Staking. Alles kalm. Een afwachtende houding. Het ordewoord, om aan het werk te blijven, uitgevaardigd door de Na tionale Mijnwerkerscentrale, werd nu Maandag laatst in den ganschen Bori- nage opgevolgd. Dit ordewoord had aanleiding gege ven tot talrijke, soms woelige verga deringen, in dewelke twee stroomingen tot uiting kwamen degenen die on danks alles staken wilden en die van de aanhangers van de syndikale tucht. Het is deze laatste die ten slotte ge zegevierd heeft.Meer dan 1 3.000 mijn werkers stemden tegen de staking en slechts 3500 er voor ten slotte hebben allen gebogen voor het besluit der meerderheid. Ook is de dag in den Borinage kalm verloopen. AI de arbeiders zijn neer gedaald, zelfs die van Quaregnon en Wasmes, waar de partijgangers der staking de groote meerderheid vorm den. Alleen te Cuesmes heeft de helft der arbeiders van de mijn Levant des Pro duits geweigerd neer te dalen als pro test tegen de aanwezigheid van gen darmen in de buurt van de mijn. Te Frameries, waar 400 arbeiders dig genoeg om de kwestie als een de staking hadden gestemd, is iedereen coup de théatre te doen voorkomen op het einde van de bespreking en aan den heer Vandervelde plechtig de hand te reiken voor een beperkt bond genootschap met een bepaald doel. De strik was zuiver gespannen. De oude vos liet zich echter niet gauw vangen. Hij nam positie noch tegen, noch voor het initiatief en liet de zorg om te oordeelen over aan de partij. Onder den voorgestelden vorm werd de kwestie moeilijk te bestrijden voor de socialisten. Zelfs de meest extre mistische geesten, zooals Spaak en con- soorten zullen het moeilijk hebben om een dergelijke medewerking op geldige wijze af te wijzen. De drieledige regeering is daar weer zegden zekere profeten. Nog niet. Het nationaal comiteit waarover het hier gaat is juist in het leven ge roepen om aan een meerderheid en een minderheid, waarvan de politieke houding duidelijk lijnrecht tegenover elkaar staat, toe te laten een dijk te bouwen met de medewerking van de besten van beide kanten, om stand te houden tegen den stijgenden vloed van pessimisme en ledigheid. Yanat dit oogenblik bleek het duidelijk dat er zekere wijzigingen zouden worden aangebracht, in den gunstigen zin, ,aan de besluit-wetten die de volkswoede hadden doen ontketenen. De toepas sing van de maatregelen zal worden uitgesteld tot het economisch trium viraat de zaak zal hebben bestuurd en zijn besluiten zal hebben neergelegd... GERED. In afwachting is de staking van Februari vermeden. Het land, dat de kalmte en orde noodig heeft, is gered Voor hoelang De toekomst zal het ons leeren. Laten wij vandaag den op timistischen wind noteeren, laten wij ons verheugen in zijn weldoend briesje en laten wij de moedige leaders van de mijnwerkers geluk wenschen, een Delattre en een Vandervelde, die van de regeering de onvermijdelijke toe gevingen hebben bekomen en hun troe pen den anderen kant zoo schitterend te hebben gedisciplineerd. Door aan den heer Vandervelde den titel' van eer. lid van do Centrale aan 't werk gegaan. De syndicale tucht heeft het gewon nen van de ophitsingen der communis ten, o.a. van Jacquemotte, die Zondag te Wasmes, in den piassenden regen, de werklieden aanzette niet te gehoor zamen aan het bevel om te werken. Op 24 Februari komen de Syndi cale Commissie en het partijcongres te Brussel bijeen om opnieuw den toe stand te onderzoeken. Heeft de nieuw te stichten Nationale Commissie van den Arbeid intusschen geen oplossing gevonden, dan mag men zich aan de staking verwachten. In de Syndicaten. De meeste syndicale groepeeringen hebben Zaterdag en Zondag zitting gehouden, waar de deelneming aan de werkzaamheden der Nationale Com missie werd besproken. De socialistische partij is verdeeld aangaande de kwestie van deelneming aan een actie die door velen wordt aanzien als een begrafenis van 't Plan van den Arbeid en het lamleggen van alle actie om de besluitwetten te doen intrekken. In de Syndicale Commissie. Op de vergadering van het Nationaal Comiteit van de syndicale commissie te Brussel, werd besloten geen vrede te nemen met de huidige wijzigingen aan de besluitwetten op de werkloosheid en den strijd tegen de regeering voort te zetten. Het comiteit nam verder akte van de verklaring van den heer 1 heunis betreffende de oprichting van een Na tionaal Comiteit van den Arbeid en oordeelde dat aan dit Nationaal Co miteit zou kunnen medegewerkt wor den op twee voorwaarden 1Dat in het comiteit de socialisten zouden vertegenwoordigd zijn in ver houding tot hun sterkte 2. Dat dit comiteit benevens de her ziening van de besluitwetten ook nog alle maatregelen kan onderzoeken tot opslorping van de werkloosheid. Een gewichtige zegepraal voor Genève. Nu het referendum in het Saarge- bied achter den rug is, en dat de stemming verloopen is in de beste voor waarden, mogen wij verhopen, dat de administratieve overgave van dit ge west zonder verdere verwikkelingen zal kunnen voltrokken worden. Het rustig verloop van deze kiesche volksstemming is vooral te danken aan den Volkenbond. Wij moeten ronduit bekennen, dat het Vredesorganisme voor Genève de meeste zorgen heeft besteed aan dit plebisciet, en dat alle mogelijke verwikkelingen zorgvuldig werden onderzocht en dat alle moge lijke geschillen werden uit den weg geruimd. Dat er op dezen weg wel iets te verwezenlijken is in den schoot van den Volkenbond, zal zeker door nie mand meer betwijfeld worden. Lan gen tijd was het vredesorganisme zon der werkelijke actie en meestal ble ven de internationale geschillen, die sedert den oorlog zijn opgerezen, zon der eene voldoende oplossing. Voor hetgeen de Saarkwestie betreft heeft men het vraagstuk in heel zijn breedte onderzocht en in al zijne veel zijdigheid opgelost. Het toeval heeft overigens gewild, dat Duitschland eene verpletterende meerderheid heeft bekomen, zoodat er geen spraak kan zijn van strafmaat regelen of van represailles tegen deze of gene politieke fractie. De Raad van den Volkenbond heeft overigens nog het toezicht over de Saar voor eenigen tijd, en de vreemde le- gerafdeelingen houden er nog steeds de wacht. De regeering van Berlijn dient nu, meer dan ooit, te toonen dat zij orde en rust wil behouden in het land, dat tot de Duitsche souvereiniteit is terug gekeerd. De Fransche Minister President, M. Flandin, heeft verklaard, dat t Volks referendum in de Saar, door niemand kan betwist worden, en dat er tusschen Duitschland en Frankrijk geen territo riale geschillen meer bestaan. Ook te Genève is de meening alge meen aangenomen, dat de Saar in bloc moet terugkeeren naar Duitschland. Wij meenen ons niet te moeten be driegen wanneer wij verklaren, dat de regeling van de Saarkwestie eindelijk rust en vertrouwen zullen terugbrengen in Europa, en wij hebben de hoop, dat de internationale toestand geweldig zou kunnen verbeteren in de eerstkomende dagen. Al de groote dagbladen van al de landen zijn overigens deze meening toegedaan en er is reeds spraak van te Genève in de maand Februari, de al- gemeene conferentie van Ontwapening te hernemen. Ditmaal mogen wij erbij voegen, dat er meer kans bestaat om tot een werkelijken uitslag te komen op dit ge bied. Moge alles verder rustig Verloopen voor den algemeenen vrede in Europa LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE DRINKT 'T ZWIJNLANDS BIER DEN «UITZET» WEDEROPROEPINGEN IN 1935. Voor dienstplichtigen der Jaarklassen voor 1933 en 1932 Worden weder opgeroepen voor een kampperiode van 42 dagen, jaarklas 1933 ruiterij, pantserauto s, vesting troepen. In 1935 doen de wederopgeroepe nen van de ruiterij, de kanonniers, de bereden en rijdende artillerie, 30 da gen de voerlieden der jaarklas 1932 van de artillerie, 25 dagen. Acht dagen. De soldaten die reeds een weder oproeping van 8 dagen deden, zullen denkelijk in 1935 opnieuw voor den duur van 8 dagen worden ingelijfd De anderen zullen in 1936 of in 193 7 zestien dagen dienst doen. De schiet- en veldoefeningen te Beverloo. De schiet- en veldoefeningen te Be verloo zijn als volgt geregeld 2' legerkorps 1 3 April - 1 4 Mei Ruiterijkorps 26 Mei - 9 Juli 1'' legerkorps 13 Juli - 23 Oogst 3'' legerkorps 30 Oogst - 1 0 Oct BELASTING OP AUTOMOBIELEN EN DE MOTORVOERTUIGEN. In het Staatsblad verschenen twee nieuwe volmachtsbesluiten, namelijk een Koninklijk Besluit houdende wij ziging van de wettelijke bepalingen op et stuk van de belasting op de autos andere motor of stoomvoertuigen. De belasting op de autos en andei motor- of stoomvoertuigen is verschul digd volgens het geval naar rato van de kracht van den motor, van zijn cy- inderinhoud alsmede van het gewicht van het voertuig. De breuken van paardenkracht wor den naar boven of naar beneden af gerond naar gelang zij al dan niet de helft overschrijden het gewicht van het voertuig wordt in 'bedrijfsvaardi- gen toestand vastgesteld dat wil zeg gen met koetswerk, toerusting, toebe- hoorten en vollen voorraad essence oi andere carburants, water en smeersel, doch met uitsluiting van de vervoerde personen of goederen de breuken van onderdtal kgr. worden naar boven of naar beneden afgerond naar gelang zij dan niet vijftig kgr. overschrijden. De belasting wordt vastgesteld vol gens onderstaande grondslagen en aan slagvoeten. We geven de bijzonderste bepalingen van het besluit. Voertuigen dienend tot per sonenvervoer a) Autos dienend tot niet bezoldigd personenvervoer 50 fr. per PK met minimum 200 frank. b) Autobussen en autocars 1 00 fr. per PK. te beginnen met de 1 9' PK. c) Standplaatsautos en voertuigen verhuurd per rit of per reis 40 frank per PK. met minimum van 160 fr. 80 fr. per PK. te beginnen met de 9' P.K. d) Motocycles, motorrijwielen met f zonder zijspanningen en fietsen met motor 25 fr. per schijf of breuk van 50 cm3 cylinderinhoud. e) Vaartuigen en bootjes 1 die nend tot vermaakdoeleinden 400 fr. per PK. 2. dienend tot bezoldigd per sonenvervoer 30 fr. per P.K. 2. Voertuigen dienend tot het rvoer om het even welke goederen f voorwerpen. a) Vrachtwagentjes en lichtte vracht wagens, dat wil zeggen, voertuigen, waarvan het belastbaar gewicht (met inbegrip van de aanhangwagens) niet oven de 2500 kg. gaat wanneer de kracht niet meer dan I 0 PK. bedraagt 70 fr. per PK. Wanneer de kracht 10 PK. te boven gaat zonder 20 PK. te overschrijden 75 fr. per PK ov-r de gansche kracht. b) Zware vrachtwagens, dat wil zeggen voertuigen waarvan het belast baar gewicht (met inbegrip van de aan hangwagens) 2 500 kg. te boven gaat. Voor de toepassing der aanslagvoe ten moet het gewicht van elk voertuig afzonderlijk worden beschouwd. Voertuigen waarvan het gewicht de drie duizend kgr. niet overschrijdt 90 fr. per 100 kgr. Boven 3000 kgr. 25 fr. verhooging per I 00 kgr. op het volle gewicht voor elke schijf van 1000 kgr. of minder, boven de 3000 kgr. Wanneer de motor op het oogen blik dat de belasting verschuldigd is, meer dan tien jaar in gebruik is, wordt de belasting met 1 0 t.h. verlaagd voor e in littera a) bedoelde voertuigen en met 20 t.h. voor de onder littera b) vermelde voertuigen. c) Motocycles, motorrijwielen met of zonder zijspanwagen en fietsen met motor Het dubbel van de in I littera d) aangeduide belasting. De aanhangwagens voortgetrokken door voertuigen dienend tot personen vervoer worden belast volgens derzel- vend belastbaar gewicht naar rato van 90 fr. per 100 kgr. BELASTINGSVERHOOGING. De belasting wordt verhoogd a) met 20 t.h. wanneer de wielen voorzien zijn van holle of semi-pneu matische rubberbanden b) Met 100 t.h. wanneer de banden van metaal zijn. Is een voertuig voorzien van banden van verschillenden aard,zoo is de hoog ste belasting vorderbaar. De belasting wordt met 30 t.h. ver minderd voor de tractors voorzien van volle rubberbanden, alsmede de aan hangwagen voorzien van metalen ban den, wanneer deze voertuigen uitslui tend worden gebruikt binnen den kring der havens, zooals dezelfde door den 'minister van financies zal worden be- l paald. Dient een voertuig beurtelings of ge lijktijdig tot op verschillige wijze be last vervoer, zoo is het toepasselijk re gime, dat van het voornaamste gebruik van het voertuig. De belasting wordt verdubbelt vooi al de voertuigen zonder onderscheid, waarvan de motor met zware olie, zelfs gedeeltelijk of tijdelijk wordt gevoed. Art. 5, 2, der wet van 28 Maarl 1923, wordt vervangen door onder- staanden tekst. VRIJSTELLING VAN BELASTING. Zijn van de belasting vrijgesteld De voertuigen uitsluitend gebruikt voor gemeenschappelijk vervoer van personen door de bedrijven die hel voorwerp uitmaken van een machtiging uitgereikt ter voldoening aan de wet van 21 Maart 1932 houdende herzie ningvan de wetgeving op de openbare autobus- en autocardiensten. De voertuigen bevonden van Bel gisch fabrikaat of herkomst en aange kocht in nieuwen staat met ingang van Januari 1935, kunnen van de belas ting worden vrijgesteld, tot op 31 De- ember van het jaar volgend op dat van den aankoop, en zulks onder de voorwaarden en binnen de perken vast te stellen door den minister van finan- :s. Dit koninklijk besluit is onmiddellijk van toepassing. Het staatsblad kondigt ook een kon. besluit af, houdende wijziging van de wet dd. 2 Oogst 1932 betreffende den waarborg van goeden afloop voor ver richtingen van den Nationalen Delcre deredienst. Yperstraat, 121, Poperinghe. Tel. 249. AGENT Het Staatsblad kondigt een Kon Be sluit af, waardoor de bepalingen van Februari 1934, betreffende het al gemeen reglement op de verkeerspo litie ingetrokken worden en vervangen door de volgende Art. 1 De gekleurde seinen, al dan niet met licht, gebruikt om het verkeer afwisselend te regelen, om vatten de volgende kleuren 1 Rood ter aanduiding van het ver plicht stilhouden. 2. Groen ter aanduiding van den vrijen doorgang. Deze seinen moeten zoo gemaakt zijn, dat het rood boven het groen staat. 3. Het gelijktijdig gebruik van de twee kleuren, rood en groen duidt aan dat de richting van het verkeer gaat gewijzigd worden en brengt de ver plichting mee, om stil te houden vóór bij het sein aangebrachte stoplijn. 4. indien het seinen geldt op schacht moet het middelpunt van het onderste licht 2 m. 25 boven het grondvlak ko- EEN UITVAL Hij weet niets van de toestanden in Europa Op het VII'1 Soviet-congres te Mos- cou werden de economische toestanden in Europa besproken. In dit verband keerde Ordzjonikidze zich tegen Hitler, die op het congres van den arbeid, dat verleden jaar in April te Berlijn gehouden werd, ver klaarde dat Soviet-Rusland deed den ken aan den man, die door een moe ras trok, steunende op de armen van een anderen sterken man, met welken sterken man de kapitalistische staten bedoeld werden, waarvan zij ingeni eurs en machines kreeg. Men moest aldus Hitier, een land als Rusland op eigen beenen zetten en zeggen Schep nu uw paradijs maar zelf. Deze en dergelijke verklaringen yan Hitier, alchis Ordzjonikidze, bewijzen slechts zijn volledige onwetendheid ten aanzien van de economische en de technische ontwikkeling van Europq in het algemeen en van Rusland in het bijzonder. En als Hitler in zijn boek Mein Kampf de voor- en nadeelen van een militair bondgenootschap met Rusland besproken heeft.dan antwoordde Ord zjonikidze nu, dat Soviet-Rusland er niet aan gedacht heeft, om een derge lijk bondgenootschap te sluiten. De heele wereld weet dat en men moet aannemen, dat ook Hitier het weet. In elk geval hoeft hij zich over dit punt niet ongerust te maken. Hitier kan ge rust zijn hij zal geen motor of vracht auto voor het roode leger hoeven te bewaren. Soviet-Rusland heeft er geen behoefte aan. Zooals men weet, aldus Ordzjonikid ze, is de geheele politiek van onze re geering op de handhaving van den vre de gericht, maar wij kennen zeer wel de kapitalistische wolfswet, dat men slechts de sterken eerbiedigt en de zwakken slaat. Dientengevolge hebben zullen wij bij onze voortdurende vredespolitiek tezelfdertijd de verdedi ging van ons vaderland nooit vergeten. De bestellingen van de zware nijver heid voor het roode leger zijn in den loop van vier jaar 4 tot 5 maal geste gen. De zware nijverhjeid staat klaar, om haar verplichtingen ten aanzien van de landsverdediging te voldoen. Met name zal zij alles verschaffen om de grenzen van ons vaderland ontoegan kelijk te maken voor onze vijanden. DE WONDERDOKTER VAN MEENEN IN VRIJHEID. We hebben vroeger de opsluiting ge meld van den wonderdokter van Mee nen en zijn helper. Thans schijnt zijn opsluiting niet meer noodzakelijk. De wonderdokter Coulie en zijn hel per Devos, werden zoodoende weer in vrijheid gesteld. Doch zij moesten ieder eene som van 25.000 frank be talen. Het onderzoek wordt niettemin zeer ijverig voortgezet. Talrijke getuigen worden nog steeds onderhoord. Het proces zal misschien in Maart doorgaan. 5. Het lichtvlak van het rood en het groen licht moet cirkelvormig zijn en een doorsnede hebben van 1 80 tot 2 I 0 millimeter. De kleuren moeten seinrood zijn voor het rood licht en grasgroen voor het groen licht. 6. De kleur van het lichtvlak moet, bij niet mistig weder en welke ook de sterkte van het zonnelicht zij, volko men zichtbaar zijn voor eiken bestuur der, die zich beweegt in de richting van het sein en zich bevindt in het ge bied, dat begint op 1 30 meter van het sein en eindigt aan de bij dit sein aan gebrachte stoplijn. 7. De verlichting van het vlak mag niet geschieden door een andere licht bron dan deze van het sein. 8. De lichten van de seinen mogen niet verblindend zijn. 9. Aan de kruispunten, gevormd door twee elkaar kruisende wegen moe ten de lichtseinen zooveel mogelijk tweevlakkig zijn. De lichten op deze vlakken moeten volkomen gelijk zijn. 1 0. Zoo er gebruik gemaakt wordt van wijzerseinen, wordt hierbij aange wezen of de doorgang gesloten of vrij is, naar gelang de wijzer op het rood of op het groen staat. 1 1Het is verboden op de seinen, waarvan sprake in onderhavig artikel of in hun nabijheid, andere lichten of kleurseinen aan te brengen, die ver warring kunnen stichten bij de wegge bruikers. Het Bouwen van Werkmanshuizen. In de Kamer heeft kamerlid M. Bu- taye tof den minister van Sociale Voor zorg volgende vraag gericht «Tot 1 Januari 1933' werd door den Staat eene premie betaald wegens 't bouwen eener goedkoope woning. Sedertdien wordt door de provincie West-Vlaanderen onder meer nog een dergelijke premie betaald die nagenoeg de helft bedraagt dier Staatspremie. Naar mijne meening is deze premie wel eene uitstekende geldplaatsing, daar zij de gezondheid van ons volk bevordert en daarbij nog werk ver schaft aan de plaatselijke stielmannen, zonder te rekenen dat een groot deel dier premie in de Staatskas terugvloeit, onder vorm van rechtstreeksche belas tingen, taksen en dergelijke. Wil de heer minister het noodige doen om deze premie herin te voeren De minister gaf daarop volgend ant woord Overtuigd van het nut dat het bou wen van werkmanswoningen mede brengt, zoo wat werkverschaffing als wat volksgezondheid betreft, onder zoekt de regeering de mogelijkheden om tot het bouwen van een aantal der- gerlijke woningen over te gaan en om anderzijds alle initiatief in deze te be vorderen en. te steunen.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1935 | | pagina 1