Hei couiii in een wercianeei. Ruwe handen Doos4en7Mrank. 15' JAAR. NUMMER 11. WEEKBLAD ^CENTIEMEN ZONDAG 17 MAART 1935. NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. GEBROEDE!» DUPONT den «UITZET» goedkoop krediet voor handelaars - neringdoeners HET PARLEMENT EN DE POLITIEK. >3- lu-.PT'- DE TOESTAND IN HET MIJNBEDRIJF. DE MINISTERIEELE CRISIS Begin nog heden met B. K DEN BOERENBOND. ABONNEMENTEN I 1 Jaar, per post 16 fr. I Congo 25 fr. 1 Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. 1 Losse Nummers 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. ERINGHE De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgever^enaars Yperstraat, 2, 1)PERINGHE. Postcheck 4845941 Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 £r. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. EEN OPTIMISTISCHE NOOT. BELGIE VIJF TRAPPEN OPGEKLOMMEN Nog steeds staan de landen die aan den goudstandaard trouw gebleven zijn schouder aan schouder tegen de eco nomisten laat ons ze bij hun schoonsten naam noemen die aan sturen op devaluatie. Deze landen zijn Frankrijk, Belgie, Nederland, Italië en Polen. Zwitserland, dat ook het goud als basis van zijn munt behouden heeft, is er tot dusver nog niet voor te vinden geweest om met de andere goud landen één front te vormen, maar, zooals reeds gemeld, werd op de ver gadering van den Beheerraad der Zwit sersche Nationale Bank, verleden week door den voorzitter Bachmann ver klaard, dat het al meer en meer nood zakelijk wordt, met deze andere goud landen samen te werken. Hoe deze samenwerking het best ge beuren kan, in ,'t profijt van allen en het sterkst doelmatig wezen voor de handhaving door allen van de goud politiek, ziedaar de groote vraag die de internationale goud-blok conferen ties, zooals deze van de heeren Theunis en Hymans met den heer Flandin nu weer, op te lossen hebben. Het ligt voor de hand, dat het ant woord op deze vraag luiden moet Door een zoo loyaal mogelijke toe passing van de princiepen van den vrij handel onder elkaar, door verminde ring zooveel als 't maar kan, liefst dooi totale afschaffing, van de contingen teeringen. Door elkaar te steunen in dt pogingen tot heropwekking van hande' nijverheid en bestrijding van de werk loosheid in plaats van elkaar te willen naar beneden drukken. Door de toe passing van de wijze spreuk Leven en laten leven En het is dan ook in dezen geest, dat de Belgische onderhandelaars op het oogenblik de Fransche staatslieden aan 't bewerken zijn. Belgie is in dit opzicht nooit onwil- lig. Over vermindering en zelfs afschaf fing van contingenteeringen en tolrech ten moeten wij steeds direct te spreken zijn voor ieder ander land, dat zijn grenzen breeder openzetten wil voor onze producten. En om ons vast te blijven klemmen aan den goudstandaard, hebben wij op 't oogenblik des te meer reden, daar het thans is uitgemaakt, dat deze po litiek ons in den wereldhandel niet min der dan vijf plaatsen vooruit heeft doen gaan. ...Terwijl alle landen van het «goud- blok hun positie in den wereldhandel hebben verbeterd, en alle landen haar hebben verslecht, die aan den goud standaard hebben verzaakt. Dit leert ons de vergelijkenende sta tistiek, door den Volkenbond opge maakt tusschen den toestand in 1929 en dezen einde 1933. Uit deze statistiek blijkt dan Ten eerste dat het aandeel in den wereldhandel der 2 I landen, met hun kplonies, die hun munt «gedevalueerd» hebben, van 1929 tot 1933 gedaald is van 51.52 °/c tpt °P 47.30 Tpn tweede dat het aandeel in den wereldhandel der 14 landen (met hun kolonies) die aan den goudstandaard getropw gebleven zijn, geklommen is van 20 PP 23-94 Tgn defde dat het aandeel van al de landen van het goudblok in den wereldhandel gestegen is i Frankrijk van 6.19 tot 7.61 Belgie 2-73 tot 3.32 Nederland 2.78 tot 3.22 Italië 2.83 tot 2.92 Zwitserland 1.33 tot 1.89 Hieruit is nog te leeren, dat tusschen 1 929 en 1933 Belgie in den wereldhan del van den 1 On naar den 5n rang ge klommen is en de volgende landen is voorbijgeloopen Nederland, Canada, Japan, Italië en Britsch-lndie. Er is dus wel een bijzonder pessi mistische geaardheid noodig voor een Belg om zich te kunnen inbeelden, dat het nergens zoo slecht gaat als ten on zent en dat het er nergens zoo hope loos uitziet De statistieken leeren ons verder, dat ondanks de yerhopging van alle tpl|jayreplen, Belgie in 1934 voor 50 milljoen frank meer naar Engeland uit gevoerd heeft dan in 1933. Er bestaat dus al zeer weinig reden /o. om, zooals het dan in den mond en d pen van de inflationisten heet on zen frank vast te binden aan het Pond. We zouden er goed opstaan, indien we dat gedaan hadden, nu het Pond letterlijk in de lucht hangt Wat een verwarring, wat een dolle, vernietigen de speculatie hadde dat op het oogen blik hier niet gegeven Men bedenke even dat het totaal bedrag van het aan de gemeenschap toevertrouwde spaargeld in staats-,pro vincie- en gemeenteleeningen gestoken, aan de spaarkas of den postcheck toe vertrouwd en in bankbriefjes bewaard, zoowat zestigduizend millioen frank bedraagt Dan kan men gemakkelijk uitrekenen dat een waardevermindering van veertig tep honderd van het geld, zooals sommigen haar noodig achten, een verlies van vier en twintig milliard frank voor de Belgische gemeenschap beteekenen zou Twee argumenten van de inflationis ten, die zich ook direct door de cijfers omver laten blazen, zijn nog Dat de levensduurte niet beduidend stijgen zou, indien de frank in waarde mocht verminderen ten opzichte van de vreemde munten. Dat dan onze handel met het bui tenland zou heropleven, aangezien wij dan veel goedkooper aan vreemden zouden kunnen leveren. Op het eerste argument antwoorden de cijfers van het rampzalige devalua tiejaar 1926 Het index-cijfer, hetwelk in Januari van dat jaar 52 7 bedroeg, was in Juni reeds geklommen tot 5 79 en onder de paniek van Juli liep het op tot 741. In een half jaar tijds was de levens duurte dus met ongeveer dertig ten honderd gestegen. Op het tweede argument antwoordt het feit dat sommige groote Belgische industrieën, die hier door de weer- wraakmaatregelen van de vreemde lan den tegen onze contingenteeringspoli- tiek in haar bestaan worden bedreigd, en de mogelijkheid hebben onderzocht om haar bedrijf in een land buiten het goudblok te vestigen, tot de erkenning zijn moeten komen, dat haar produc tiekosten daar in Engeland bijvb. voor een zeer voorname industrie nog twintig ten honderd hooger zouden zijn dan ten onzent De heer Theunis heeft dus wel, over schot van gelijk, wanneer hij het be staan van zijn ministerie aan de hand having van de goudpolitiek verbindt en aan eenieder in het land alle noo- dige offers vraagt om een volkomen ontreddering van onze economie en een totale ondergang te bezweren. N. G. DRINKT 'T ZWIJNLANDS BIER Zooals er dqor de pers reeds herhaaldelijk werd op gewezen >vorden er, met het opg op het Klein Beroepskrediet, door de Hoofd- kas voor het klein beroepskrediet en haar Aangenomen Kredietvqreenigingen alle voor schotten qp ko^t en gemiddeld termijn toe gestaan, tegen waarborgen en qnder vorm van kredietopeningen of diskontokredieten en dit tegen de voordeeligste voorwaarden int rest thans 4 Zi en 5 vrij van alle zegelrechten, commisaieloonen en tegen sterk verminderde registratie- en hypotheekrechten Daar de diensten die verzekerd worden door de Hoofdkas en haar aangenomen kre dietvereenigingen ingesteld werden door be middeling van den Staat, staan zij ter be schikking van het publiek zonder dat eenige vergoeding mag geeischt worden door tus- schenpersonen die zouden optreden tusschen de kredietaanvragers en de Kredietvereeni gingen. Alle noodige inlichtingen betreffende de verrichtingen die door tusschenkomst van het klein beroepskrediet kunnen gedaan worden, zijn kosteloos te bekomen bij het West- Vlaamsch Beroepskrediet, Garenmarkt, 17, Brugge. Het is lang geleden dat er in de politiek nog zooveel onwelluidende en onvaderlandsche ondertonen weerklon- ken. Nemen wij nog aan, dat deTJ_Thtie- kers zich in normale tijden b> 3 den met haren te zoeken in *Iaar eene Loonen-Overeenkomst [De nationale gemengde mijncom issie vergaderde Maandagmorgen in t Ministerie van Arbeid, onder voor terschap van den heer Raven, alge bestuurder der mijnen, e bespreking liep over den datum Vl toepassing van de nieuwe loon óreenkomst. Na de zitting werd een edeeling aan de pers verstrekt, die t als volgt De arbeidersafgevaardigden heb verklaard thans geen bepaalden um te kunnen aanvaarden voor de assing van de NOGMAALS VERMEDEN nieuwe overeen die 't bewindvoerende kabinet Wat komt het er in dergelijke om standigheden op aan op een ministe- rieele crisis minder of meer. Maar hebben zij nog wel het recht grappen uit te halen op een oogenbli dat wij een zoo zware economische e: sociale crisis doormaken. Er zijn van die woelige zeeën, be zaaid met rotsen en klippen, waar hetfmst. Zij hebben beloofd in deze steeds moeilijk varen is, als men geenpestie antwoord te verschaffen op 26 uitstekenden man aan het roer heeft,^lart a.s. die de bevelen uitvoert van een on- De patroonsafgevaardigden hebben berispelijken loods. antwoord dat zij in die omstandig- Belgie» heet, is goedpafen de vrijheid voorbehielden zelf schiks, kwaadschiks in vrijgevaarlijkPP het geschikte oogenblik aanzegging wateren geraakt. Het vordert nog, mè e doen, met bet oog op een vermin- schokken, van dé eene twijfeling, nat lering van de loonen met 5 procent, j de andere. De afgevaardigden van de arbeider Wie heeft daaraan schuld lebben verklaard dat zij op dit oogen De natuurlijke krachten die zijn or jlik geen datum voor invoering konden ketend J tanvaarden, daar zij nog bezig zijn hun Aan hen die het roer in hand^nandaatgevers te raadplegen. Zij heb :r op aangedrongen dat aan de oonen van 25 frank niet zou worden eraakt. Over de nieuwe conventie, volgens Jfgewelke de loonen op het eenvoudig beheerscht, kan niet meer op de ho|g!ndex-getal zouden worden berekend, van zijn taak worden geacht. restaat dus wel eenstemmigheid. Het In plaats van als een man aan •neeningsverschil loopt thans alleen noe treden achter de regeering, die zij ze)Ver Jen datum van toepassing, vrij hebben gekozen, zoeken zij in a De arbeidersafgevaardigden" ver- les moeilijkheden en trachten van ied<-.laarcjen 2ich bereid een loonsvermin- debat de fruitschil te maken, waarovtlering van 3 percent te aanvaarden het ministerie moet uitglijden. j innen de drie weken, indien de pa- Zelfs diegenen die geen vrienden zijroons een minimum van 5 werkdagen van den neer 1 heunis bewonTcreOU(-ien waarborgen, terwijl een ver- thans den moed dien onzen eersiéis-acTering van 5 percent binnen de hebben Aan de tucht onder de bemanni Voor ons lijkt het wel het derdej val te zijn. Het parlement, dat allerlei kliekjes en kappelletjes w| minister aan den dag legt, om te mid den van al het verraad, van al die kleinzieligheden toch een taak te willen volbrengen, die hij uit zuivere vader landsliefde heeft op zich genomen. Iedere week, iederen dag, ieder uur, en vier dagen per week werken, vindt de eerste minister die toch niets anders dan het algemeen belang op het®@®®®®®®®®®®®®@®® spel heeft, op zijn weg handig geplaat ste wolfijzers, die daar met malicieuse wreedheid zijn geplaatst door hen die hem in zijn vaderlandsliefde moesten bewonderen en hem, zooniet helpen, dan toch minstens moesten de gelegen-#^ f7\ f) /y— I "7 heid geven in allen eenvoud zijn werkJJOtylSChZ /OJWfUlSta, voort te zetten. UBE 6 EN 10 FRANK. IN ALLE APOTHEKEN l Op een oogenblik dat de belangrijk- weken zou worden aanvaard, in de patroons zes werkdagen zou- waarborgen. et valt hierbij op te merken, dat mijnwerkers thans over het alge- ste vraagstukken van algemeen belang alle aandacht van onze regeerders vra- LANDBOUWKRONIEK. gén, wat zien wij dan gebeuren 1 In DE HAVER. minder dan twee weken vond men drie verschillende dingen uit, die de regee ring konden in gevaar brengen 1 le De bebouwing door drijfkracht van socialistische betooging van 24 Febn-et land in onze streken, tracht stilaan ari, het amendement Eckelers en e et paardewerk te vervangen, of beter zoogezegde betooging van 31 Maa:, ouden we zeggen ze komt het paar- om van de andere, kleinere moeili - lewerk ter hulp zonder dezes mede heden nog, niet te spreken. verking te kunnen missen. In onze stre- Er is iets onzuivers, iets onwelvi- [en is het te bebouwen land fel ver- gelijks in de houding van de opposi al is zij dan uiterst links of rechts: zoeken, tegen het plan voor economii herstel van het triumviraat Theuj- Francqui-Gutt. Dit is des te erger daar geen enk van dp opposanten in zijn binnet overtuigd is dat hij de zaken boter leeld vandaar, dat men over kleine tukken grond beschikt, die best kun- ïen dienen om haver op te zaaien, dal ve gebrpiken als veevoeder vopr de paarden. Vooral yoor melkkoeien is zij van groot belang qm haren grooten invloed op de melkgeving, aan de varkens toe regelen dan diegenen waartegen hij zigediend geeft ze deugdelijk vast spek olgelingen opruit. En hoezeer was ivan eerste kwaliteit bij de hoenders Verklaring van den heer Theunis bzal gekiemde haver het leggen merke- grijpelijk toen hij verleden week in lijk verhoogen. De geiten, schapen en Kamer terzelfdertijd het behoud vkonijnen zijn er op verlekkerd. Geoogst dpn goudfrank en de verlenging van bij góed weder is haVèfstrooi een uit- volmachten vroeg stekend voedsel voor melkgevende In drie maanden tijds hebben t koeien, meer dan Honderd bealuit-wetten d In goed bemeste gronden heeft men gevaardigd. Indien het parlement z telkens had moeten uitspreken o ieder van ben, ben ik overtuigd dat de manier dat thans de debatten w den gevoerd, er nog geen half do2 wetten zouden zijn gestemd Indien er nog maar de hoop was de waarachtige guerilla die de cialisten en" de Vlaamsche rechterzi tegen de regeering voeren, t'einde 1 Maar neen, zoover is het nog la: niet. Daarvoor zijn er onder onze lementairen te weinig lieden die het- lang begrijpen van het ontzettend 1- nomiscb drama dat in hoofdzaak 1 universeel karakter heeft, waarvan 1 aard aan hun brein ontsnapt. Zij - genoegen er zich mee onhandige f- ranten te zijn, en de vertegenwoo- gers van het laagste electorisme. eene opbrengst kunnen bekomen van 5000 kgr. per Hectare. Als noodige hoeveelheid meststof raden we aan van 800 kgr, Supra-phosphaat en 350 a 400 kgr. Chloörpotasch per Fectare onder te werken en voor de zaaiing nog 400 kgr. ammoniaksulfaat onder te eggen. Deze meststoffen bespoedigen het kiemen van het zaad en geven aan de planten later den tijd om zich te ontwikkelen. Men zal wel in acht ne men van te zaaien in goed geroerde bemeste en verwarmde gronden. De goede voorbereiding van den grond en het toedienen van de noodige voedende bestanddeelen in gepaste hoeveelheid, zijn twee voorname fac tors, noodig voor de groei van de ha ver. Maar men moet ook over goed uitgelezen zaaigraan beschikken. Gustaaf Gillekens. SAP CONTRA VAN CAUWELAERT De regeering is dus niet gevallen over het betoogingsverbod van den heer Max. Zij werd overeind gehouden door een stemming die niet het positieve karakter had, dat in het vooruitzicht werd gesteld, maar een negatief. Wij bedoelen, dat de Kamer niet door het gouvernement zelf uitgenoodigd werd om zijn beleid goed te keuren maar dat zij een motie verwierp waar in het regeeringsbeleid afgekeurd werd. Deze motie bestond dan nog uit de laatste alinea van den tekst van den fronter Borginon, waarin betreurd werd dat de minister van binnenland- sche zaken niet is tusschengekomen het verbod te doen intrekken, door den burgemeester van Brussel uitgevaardigd om een betooging te laten doorgaan, zooals reeds toegestaan was. Om zulks met hem te betreuren,heeft de heer Borginon nog drie en tachtig collegas bereid gevonden, terwijl er negentig andere aan deze treurnis geen deel wenschten te nemen, en de heer Van Cauwelaert zich onthield om de gelegenheid te krijgen tot verklaring vian dit gebrek aan verdriet bij de Vlaamsche katholieken die tegen de motie-Borginon hadden gestemd. En deze verklaring was dan dat deze katholieke Vlamingen wel het verbod van den heer Max afkeuren, maar niet de socialisten helpen willen, e regeering ten val te brengen, wien het hier allerminst om dit verbod te doen is. Om deze verklaring hebben de heer Van Cauwelaert en zijn vrienden die tegen de motie-Borginon stemden, wat te hooren gekregen Het ging er van verraders en van afaards en dan was het schoon ste wel, dat deze liefelijkheden niet zoozeer kwamen uit de groep van de Vlaamsche Nationalisten als wel van e socialistische banken en dat dan nog wel in 't Fransch. Dikwijls heeft ons parlement het schouwspel van een zothuis opgeleverd maar dan toch nog zelden zoodanig als verleden week, terwijl Waalsche socia listen, de katholieke flaminganten uit scholden voor verraders van t Vlaam sche volk, omdat zij weigerden de re geering te dwingen, over het hoofd heen van burgemeester Max, een be tooging toe te laten, die als de her overing van Brussel door en voor de Vlamingen bedoeld was Maar nu, t schoonste van al is wel, dat, wanneer een groep van de regee- ringsmeerderheid teekenen van opstand tegen de huidige regeering vertoont, e socialisten ook spotten, en dan wel om het gemis aan éénheid van ge dachten in deze meerderheid en daaruit dadelijk de conclusie trekken, dat hun tegenpartijen niet in staat zijn om te zamen tegen hen te regeeten De critiek en de sarcasmen die de katholieken en de liberalen thans van de zijde der socialisten hebben te on derstaan is dezelfde van de vroolijke meisjes op den boer en zijn zoon, die met hun ezel ter markt togen. Zat de boer op den ezel, dan lachten ze dat hij beschaamd moest zijn, zijn kleinen jongen te voet te laten loopen. Stapte de boer af en liet hij zijn zoon rijden, dan vonden ze t schand, dat de oude man zich in 't zweet trappen moest, terwijl de knaap gemakkelijk op het beest zat. Stapten ze allebei af, dan moesten ze wel zot zijn om door de brandende zon te voet te loopen, terwijl ze zoo'n sterk rijdier hadden. Klommen ze nu samen op den ezel, dan waren ze dierenbeulen... Totdat zij den ezel op pakten en hem naar de markt droegen Dit vertelseltje illustreert wel op tref fende manier de dwaasheid van allen die hun ooren laten hangen naar de opmerkingen, de critieken, de verwij ten en den spot van voorbijgangers, die niets meër vragen dan zich te amu seeren met hup verlegenheid. En het is in alle geval een goede noot voor het grootste aantal der Vlaamsche katholieken in de Kamer, dat zij in deze omstandigheid en in den uitersten nood bedankt hebben voor de rol van den boer en zijn zoon, die ten slotte hunnen ezel gingen dragen. Tot hun woordvoerder hadden zij den heer Van Cauwelaert aangesteld en dat is een verschijnsel waarvan de beteekenis zeer klaar aan 't licht treedt, wanneer toch tot de weinige Vlaam sche katholieken die met de socialisten en de fronters tégen het gouvernement stemden, de heer Sap behoorde. Zoo staan deze ex-boezemvrienden thans in een duidelijk omlijnde gestalte tegenover elkaar. Beiden als leiders. Sap als aanvoerder van de opstan dige rechterzijde, als kern waarrond zich een katholiek-Vlaamsche oppositie tegen het gouvernement en tegen de algemeene leiding van de clericale par tij kristallizeeren moet. Van Cauwelaert als aanvoerder van de Vlaamsch-katholieke troepen, die de katholiek-liberale regeerings-coalitie beschouwen als een kwaad, daar dit kwaad noodzakelijk en onvermijdelijk achten. Maar beiden als candidaat-ministers. Sap in een kabinet met de socialis ten. Van Cauwelaert in het kabinet met de liberalen terug. De oorlog tusschen Sap en Van Cau welaert is hier dus definitief naar het parlementair terrein verplaatst. Het is de oorlog van de twee potten en de vraag wordt nu, welke van beide de aarden pot, en welke de ijzeren pot zal zijn R. DE SPAARDERS EN In het Staatsblad van Zondag ver scheen het Kon. Besl. waarbij de her inrichtingsmaatregelen vastgesteld wor den van de Midden Kredietbank en de aangesloten kassen en houdende re geling van hun spaardepositos. De naam van het nieuwe organisme zal zijn Centrale Kas voor Land- bouwcrediet van den Belgischen Boe renbond De spaar- en leenkassen zullen van rechtswezen bij deze Centrale Kas aangesloten zijn. Zooals bekend zullen de spaargelden beneden de 3000 fr. volledig terugbe taald worden, terwijl voor hoogere rekeningen 3000 frank wordt uitbe taald, plus 30 c/ van het bedrag tus schen 3000 en 20.000 frank. LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE 22 TENTOONSTELLING van Landbouwmachines en -produkten en Groote Belgische Landbouwweek. Van 17 tot 24 Maart te Brussel. Programma der Voordrachten. ZONDAG 17 MAART 1935. Om I I uur Het Ensileeringsvraagstuk door den H. L. Cools, Ingenieur-Agronoom bij den Belgischen Boerenbond. Om 14 uur, «Het Vraagstuk der Levens duurte in het Land door M. A. Conix, In genieur-Agronoom gehecht aan den Bel gischen Boerenbond Om 14 Ya uur L'Agriculture Beige en 1934» par M. Forget, Ingénieur-Agronome et Ingénieur-Chimiste agricole attaché au Boerenbond Beige MAANDAG 18 MAART 1935. Om 10 1/2 uur «La Standardisation des Porte-Greffes pour arbres fruitiers par M. Edmond Van Cauwenberghe, professeur a "école d'Horticulture de l'Etat a Vilvorde. Om I 1 J/2 uur De Standaardisatie der Fruitboomonderstammén door den H. Ed mond Van Cauwenberghe, leeraar aan de Rijkstuinbouwschool te Vilvoorde. DINSDAG 19 MAART 1935. Om I 1 uur De nieuwe Pachtwet, in za ke de rechten van den uittredenden pachter den H. Advokaat Jean Vossen. WOENSDAG 20 MAART 1935. Om 1 I uur Economische Beschouwin gen over de Zuivelnijverheid in Belgie door 4en H. Schoorens, Ingenieur-Agronoom, Zui- velconsulent van den Belgischen Boeren- door bond Om 14 «Oü en sommes-nous au point de 1 élevage bovin en Belgique par M. Didier, Ingénieur-Agronome. DONDERDAG 21 MAART 1935. Om 1 I uur Les nouvelles dispositions réglementaires sur le commerce des ceufs en Belgique par M. Jules Dujardin, confé rencier avieole. Om 1 4 uur Le moyen le plus efficace poiur combattre l'exode rural par M. Pierre C ariërs, secrétaire de la Commission de TE- tat pour la réforme de l'Enseignement mé- nager agricole du Grand Duché de Luxem bourg. ZONDAG 24 MAART 1935. Om 10.30 uur Graanziekten en ont smettingsmethoden door M. Emile Tile- mans, Landbouwscheikundig Ingenieur. Om I 1.30 uur Voederbouw en Ensila ge door M. Bertrand De Rijcke, Ingenieur Agronoom. Om 14.30 La Bataille mondiale du blé par M. Maurice Lambilliotte, Ingénieur agro- nome. De voordrachten zullen zeer stipt op dq aangeduide uren beginnen.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1935 | | pagina 1