IVO ROL PUROL Belastingen en steeds belastingen Eene drieledige Regeering in ons Land gevormd. Eerst Doen.... dan Zeggen De groote kuis^h HANDEN tV i Pe 7&Jt!gisch& Tandpasta, IS" JAAR. NUMMER 13. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN ZONDAG 31 MAART 1935. ABONNEMENTEN NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN GEBROEDERS DUPONT N. G- Probeer ze. ..en ook Gij zult zeggen: is onbetwistbaar de beste. DE TOESTAND IN HET MIJNBEDRIJF. DE INDEX-GETALLEN. KAMERVERKIEZING 606 617 623 633 631 641 630 641 634 646 608 619 609 620 79.4 80.7 78.3 79.4 81.1 82.5 75.5 77.7 78.8 80.2 81.1 82.5 78.3 80.6 81.5 82.8 77.7 78.6 78.8 80.2 78.3 79.8 79.2 80.5 80.5 81.2 80.6 82.5 MET PREMIES. LANDBOUWKRONIEK. den «UITZET» 111815 117450 131967 133066 139412 144089 151434 158015 161392 162439 164659 166348 171465 188111 188441 193756 194309 218104 223206 231074 234204 236723 238881 246028 248714 251538 254853 268579 269512 293340 296530 298985 289998. DE NIEUWE REGEERING. GAZET 1 Jaar, per post 16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. Losse Nummers 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in ft post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 48459 Telefoon 180 DE DUITSCHE POLITIEK. MAAR... HET REICH SMEEDT ZELF EEN RING ROND ZICH. Een meerderheid als waarmee in de Fransche Kamer het nieuw Fransch- Italiaansch Verdrag gestemd werd, vormt zich alleen maar onder den druk van het hoogste nationaal gevaar. Dit verdrag betreft gfootendeels grenswijzigingen in Noord-Afrika, af stand van Fransch grondgebied aan Italië in de woestijnen van Lybie maar hoeveel leden van het parlement te Parijs zullen deze vraagstukken en haar voorgestelde oplossing wel de moeite van een nauwer onderzoek, laat staan van vitterij erop en van oppositie ertegen waard hebben geacht in dezen tijd Hoofdzaak... éénige zaak voor hen allen, zal thans geweest zijn de vol komen verzoening met Italië die aan dit tractaat ten grondslag ligt. Over alle belangen in Tunis, in Tri poli, in Erythrea, in Lybie en Somali- land heen, beteekent dit verdrag een accoord, een bondgenootschap van Frankrijk en Italië tegen Duitschland. Een verdedigende alliantie, waarvan Hitier denken en zeggen mag, dat hij zelf haar heeft gesmeed. 555 stemmen tegen slechts 9 Een dergelijke eenstemmigheid is in het Fransche parlement slechts te zien ge weest, na het ontvangen der Duitsche oorlogsverklaring in 1914, en het moet wel zijn, dat de jongste besluiten van den Duitschen dictator door de afge vaardigden van het Fransche volk, als niet zooveel minder dan een oorlogs verklaring weer, worden opgenomen. Zooveel blijken zij dan toch van de Duitschers geleerd te hebben,dat slechts in een zoo volmaakt mogelijke een stemmigheid van gedachten en van ge voelens de macht van een Natie ligt, en vooral dan de macht om het respect, en de vrees, als 't moet, van haar vijan den af te dwingen. Inderdaad is uit de formidabele meer derheid waarmee in het Palais-Bourbon dit verdrag met Italië goedgekeurd werd, in de eerste plaats voor de Duit schers te leeren, dat indien zijzelven thans de wereld tarten kunnen omdat zij zoo hecht aanééngesloten staan, zij, als 't erop aankomen zou, bij de Fran- schen op een niet minder wilskrachtige solidariteit zullen stuiten. Veel sterker dan door de liefde, wor den menschen soms van eenzelfde natie tot elkaar verzameld, aan elkaar ge hecht door den haat. Zien we dat niet telkens na iederen oorlog De eerste reflexen, na de be slissing van den kamp, zijn vreugde bij de overwinnaars en woede en krakeel onder de verslagenen. Maar weldra yerwisselen beide partijen hyn humeur en hun gevoelens. Terwijl de teleurstel ling van de verwachtingen die zij op dp zege hadden gebouwd in de over winnaars snel alle geestdrift vergiftigt en 't zaad van tweespalt en ruzie hoog dopt opschieten, voelen de overwonne nen zich door hun spijt pn yooral door hun wraakzucht pvpn spoedig weer tot elkaar aangetrokken, en zoo gebeurt het dan regelmatig, dut de stoffelijke verslagenen dp rnoreplp overwinnaars worden en,,, omgekeerd, En zien we dan niet zoo menigen staatsman en zelfs legeraanvoerder die de overwinning bevochten, door hun eigen volk beladen worden met de schuld van al de ellende die uit den oorlog is voortgevloeid, terwijl minis ters die hun volk in den oorlog stortten en veldheeren die den oorlog verloren door dit volk zelf als triomfatoren, als godheden naar het Walhalla gebracht worden Indien Duitschland op 't oogenblik heel de wereld tarten kan en heel de menschheid noodzaken tot de hervat ting van een dollen en ruineerenden bewapeningswedloop, dan heeft 't zulks ontegensprekelijk te danken aan zijn nationale eensgezindheid, of juister nog aan het regiem, dat deze eensgezind heid als den eersten der vaderlandsche plichten aan 't volk opgelegd heeft en door geweld een eind gesteld aan t uit puttende partijkrakeel en een volko men steriel-geworden parlementarisme. Heeft er iemand al eens aan gedacht dat het Nazisme, het fascisme en alle andere vormen van dictatuur er niet eens noodig geweest zijn om door de parlementen zeiven hun nutteloosheid en hun schadelijkheid zelfs in tijden van werkelijk nationaal verweer te doen bekennen Ligt deze bekentenis inderdaad niet besloten in de éénstemmigheid welke de zoogenaamde afgevaardigden der Natie direct aan den dag weten te leg gen, als hun werkelijk eens het vuur aan de schenen wordt gelegd Indien ze bij iedere ernstige bedrei ging voor het bestaan van hun natie dadelijk de handen in elkaar kuhnen I slaan, en dus zeiven erkennen dat voor het bestaan van hun land hun een dracht de eerste en hóógste noodzake lijkheid is erkennen ze dan niet tevens impliciet, dat al hun partij-krakeel slechts schade en gevaar inhoudt voor hun Vaderland Ligt de eerste groote kracht van het Duitsche Rijk dus in de eensgezindheid onder zijn bevolking en in de uitscha keling van een parlementarisme dat zijn reden van bestaan alleen maar in de ruzie, den naijver en de intriges van beroepspolitiekers vond, dan vertoon1 het zijn tweede groote kracht in de energie waarmee zijn leiders de oude spreuk van Zeggen en doen verbe terd en versterkt hebben tot Eerst doen en dan pas Zeggen Een aankondiging door het huidig gouvernement van het Reich beteekent steeds een bevestiging van een voltrok ken feit. Duitschland gaat zich niet herbewa penen het is herbewapend. Het laat ons weten, dat het zich opnieuw ten oorlog bereiden gaat, terwijl het reeds gelaarsd en gespoord staat om alles weer op te eischen wat het te Versailles heeft moe ten afstaan. Maar niets ter wereld wordt zoo, als men het zich het liefst had voorgesteld, en de eerste groote teleurstelling zal voor de Duitschers wel zijn, dat, indien ze ook al alles verkrijgen wat ze van hun eensgezindheid in de wraaklustige vaderlandsliefde verwacht, mogen heb ben, zij zich hebben misrekend, wat betreft den terugslag van hun uitdagen de driestheid bij hun tegenpartijen. Zij hebben stellig te weinig gedacht over de solidariteit die zijzelven bij hun gewezen vijanden verwekken zou den, door hen te vervullen met vrees voor een nieuwen overval en bij hen dan ook weer den haat op te wekken, die sterker bindt dan liefde. En nu zij door de Fransche Kamer met een weergalooze eenstemmigheid een tractaat zien aannemen, dat klaar de beteekenis heeft van een bondge nootschap met Italië, en deze stemming in Italië met toomelooze geestdrift zien begroet, terwijl ook Engeland zich dreigend tegen hen opstelt, nu kunnen de Duitschers wel stilaan den indruk gaan krijgen dat Hitler-zelf den ring smeedt, waardoor het Reich andermaal van heel de rest der beschaafde wereld ge-isoleerd moet worden. De Loonen der Mijnwerkers. De gemengde nationale mijnkom- missie kwam bijeen om zich bezig te houden met de loonsovereenkomst. Er werd een overeenkomst bereikt voor den terugkeer tot de oude over eenkomst welke de loonen der mijn werkers alleen berekende op den in dex der gemiddelde detailprijzen voor het rijk. De schommelingen der kolen- prijzen zullen dus niet meer in aanmer king komen in de berekening der loo nen. De toepassing van dit akkoord zal eene loonsvermindering van 5 ten hon derd voor gevolg hebben vanaf 3I Maart 1935. De werklieden-afgevaardigden had den gevraagd den toepassingsdatum acht dagen te verschuiven en de ver mindering niet toe te passen voor de gezinsvaders die geen 25 fr. per dag trekken, doch zij bekwamen geen vol doening. Nogmaals met 11 punten gedaald. Het indexcijfer vastgesteld op 1 5 Maart 1935, is voor het land 62 1 tegen 632 verleden maand. Ziehier de index voor de groote ag glomeraties Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. TE BRUSSEL. Maart Febr. Brussel 664 674 Antwerpen 644 654 Gent 587 605 Luik Voor de Provincies Braband Antwerpen West-Vlaanderen Oost-Vlaanderen 602 611 j Henegouwen Luik Limburg Luxemburg 634 641 i Namén 619 634 Het stabilisatieindex Voor het land Antwerpen Brussel Gent Luik Voor de Provincies Brabant Antwerpen West-Vlaanderen Oost-Vlaanderen Henegouwen Luik Limburg Luxemburg Namen ruw, rood of bescho- y-V digd, worden weer vlug !c gaaf en zacht met Doos 4 en 714frank.in alle Apotheker Met het oog op de gedeeltelijke wet gevende kiezingen welke op 14 April aanstaande te Brussel zullen plaats heb ben, dit tengevolge van het ontslag van het socialistisch kamerlid M. Spaak, (die thans minister is geworden) we den Zaterdag de volgende lijsten der kandidaten ingediend. De socialistische lijst, waarvan de de kandidaat, M. Spaak is, en de plaats vervangers de h.h. Henri De Man (die thans ook minister is) en Albert Mar teaux. 2. De Vlaamscbe Nationalisten kan didaat M. Gustaaf De Clercq, zonder plaatsvervanger. 3. De Korporatisten kandidaat M. )r Philippe de St. Georges plaats- ervanger M. de apotheker J. Corselk 4. De Nationale Onafhankelijke par tij kandidaat M. Cools plaatsver vangers h.h. Edouard Huysmans en I S. Schuurmans. Zondag werden nog vijf lijsten ter bureele neergelegd. Deze zijn 1De katholieke handelaars kan didaat M. Moens plaatsvervangers M. Coucke. g 2. De Koloniale partij kandidaal M. Maenhout plaatsvervangers de h. A Doutreuve en Verbruggen. fj 3. De partij van den Handel en der Middenstand kandidaat M. Misson paatsvervanger M. Van Lint. \4. Realistische partij kandidaat M. Amand Janssens plaatsvervangers MM. Bellemans en Hubert. Éj5. Kommunistische partij kandi daat M. Relecom plaatsvervangers, MM. Jef Van Extergem en Stevens. DE VERKOOP Hulp aan de Werkloozen. We zijn het volkomen eens met M de minister Bovesse, die voorstelt, aai de werkloozen een hoekje grond tt verschaffen om groenten te kweeken. Dit voorstel werd met vreugde ver nomen, door amdere geleerden die ziel bekommeren om de toekomst van on: volk de land-arbeid is de gezondstt onder moreel en lichamelijk opzicht de werkman vindt ontspanning in der tuin in plaats van in de herberg. Om werkelijk voedzame groenten le winnen moet den grond flink bemest worden. Daarom zullen we een sterke dosis stalmest toedienen. Voor blad gewassen (kooien) zullen we 800 kgr stalmest per are onderwerken met een mengeling van 6 kgr. Supra phosphaat en 4 kgr. potaschsulfaat. Voor de plan ting of zaaiing werkt men er nog 6 kgr. ammoniaksulfaat onder. Het volgende jaar wordt ditzelfde perceel beplant met wortel en knolgewassen (aardap pelen, wortelen, ajuin, schorseneeren, porei, enz.) met zoogezegd dezelfde halve bemesting en dezelfde scheikun dige meststoffen, ais voor de bladge wassen, maar men zal maar 5 kgr. am moniaksulfaat gebruiken. Het derde jaar wordt het perceel be plant met erwten, boonen en labboo- nen. Hiervan zal men 9 kgr. superphos- phaat met 9 kgr. potaschsulfaat onder spitten de stikstof mesten zijn nier noodig voor deze plant. Het vierde jaar kweekt men opnieuw op hetzelfde perceel de bladgewassen met dezelfde vroegere bemesting. Op een hoek van de tuin zal men een stukje grond behouden om aard beziën aspergien, rhubarber, artichok- ken, zurkel, peterselie en kervel te cweeken. Om goede groenten te winnen moet de grond rijk zijn aan hu musver mende stoffen, daarom moet men hem goed voorzien van stalmest zij die over geen stalmest beschikken kunnen de groentenbemesting toepassen zoo kan men den grond beplanten met lupinen, rood klaver. Als de planten in vol len bloei zijn, worden ze ondergespit en deze samen dan, door toevoeging van hoogervermelde scheikundige mest stoffen, bekomt men een goeden uit slag. Gustaaf Gillekens. Het Staatsblad kondigt de volgende nadere bepalingen betreffende de be perking en de reglementeering van der verkoop met premies Worden niet beschouwd als pre mies, de gegeven voorwerpen en ver strekte diensten die een zuiver publi citeitskarakter hébben en die hoege naamd geen handelswaarde vertegen woordigen. Overeenkomstig artikel 6 van het zooeven vermeld koninklijk besluit dd. 13 Januari 1935, is do verkoop met premies vertegenwoordigd door zegels, coupons of pennigsteeken onderworpen vanaf I Juli 1935, aan de beschikkin gen, uitgevaardigd bij artikel 2 van dat zelfde besluit, Evenwel mogen de zegels, coupons en penningsteekens welke zich op dien datum bevinden in de handen der koo- pers, nog uitgewisseld worden tegen oorwerpen of diensten waarop ze recht geven binnen een tijdspanne die gaat tot 31 Januari 1936 De verkoop met premies, om het even dewelke, is dus praktisch verbo den, of minstens onderworpen aan een vergunning van den bevoegden minis ter, of liever van zijn bureelen. Behalve dat, door deze regeling de private handelaars andermaal bena deeld worden tegenover de coöpera tieven, die voorts hunne teruggaven of hun deel in de winst zullen hand haven, zal bovenstaande bepaling de deur openen voor allen willekeur. Inderdaad, het Koninklijk Besluit, vermeldt geenszins de grondbeginselen die aan de basis moeten liggen der mi- nisterieele besluiten. DRINKT 'T ZWIJNLANDS BIER LEENING VAN VERTROUWEN. 5 ten Honderd 1932. Maandag heeft de 37'' trekking te Brussel plaats gehad der Belgische Lee ning 5 ten honderd 1932 met Loten. Het lot van 5 miljoen is gewonnen door Reeks 251503. De 33 volgende reeksen zijn uit- keerbaar met 25.000 frank Elke obligatie behoorende tot een uitgetrokken reeks, heeft recht op een tiende van het lot toegekend aan de reeks waartoe zij behoort. Wij lazen onlangs in een dagblad artikel dat de bezitters, in de moeilijke tijden welke zij doormaken, moeten bewust zijn van een degelijken soli- dariteitsplicht tegenover hun nietsbe- zittenden evenmensch. Deze toepassing van de zuivere na as tenliefde blijft, en voor zoover za het eigendomsrecht van anderen, door de grondwet gewaarborgd, niet al te zeer aantast. We maken hierbij nog een onder scheid tusschen de grootbezitters, veel al naamlooze vennootschappen, die jaarlijks verscheidene miljoenen aan winst opstrijken, en de kleineigenaars, welke van eigen arbeid op hun zuur gewonnen bezit, of van de inkomsten ervan, moeten leven. Zoo b.v. zouden wij er niets tegen hebben dat banken als deze welke, vol gens mededeelingen in de pers, van 192 7 tot 1933, hun actief vermeerder den met eventjes zes miljard, verplicht werden eenige honderden miljoenen beschikbaar te stellen tot heropbeuring van landbouw en nijverheid. En nog menschelijker zou het wezen, moesten deze machtige inrichtingen, uit eigen beweging, dus uit solidariteitsgevoel, zulk klein offer op het altaar van het door de banken uitgezogen vaderland neerleggen. Maar zoover gaat de vergulde va derlandsliefde van de groote heeren niet wanneer ze goede zaken doen, gaan de winsten netjes in eigen zak, en, bij een gebeurlijk failliet, mag de Staat, dus de gewone lastenbetaler, bij springen om den put te helpen vullen. Het samenhoorigheidsgevoel, of be ter het collectivisme, moet den klein- eigenaar niet meer voorgepredikt wor den hij wordt er immers door den fiscus op een brutale manier toe ge dwongen. Wie daaraan nog twijfelen mocht, kan uit de volgende feiten een collec- tivistische geloofsbelijdenis putten Een inwoner der stad Aalst, bezit als eigendom, zeven werkmanswonin gen en twee zeer eenvoudige café'5, in een buitenwijk. De huurprijs dezer gebouwen maakt zijn eenig bestaans- vermogen uit daarvan heeft hij voor het jaar 1934 reeds 6240.20 fr. aan belastingen betaald. Het aandeel van den Staat bedraagt daarin nauwelijks 547 fr., of een vierde deel dat van de provincie beloopt 929 fr. De ge meente echter eischt op de hoofdsom 60 opcentiemen of 2476 fr., met daar bij nog een afzonderlijke stadsbelas ting van 956.20 fr. Op dat alles wordt dan nog een krisisbelasting van 332 fr. geind. Voor een belastbaar inkomen van 22.100 fr. moet de eigenaar aldus aan allerlei belasting opbrengen de som van 6240.20 fr. In werkelijkheid beteekent zulks dat men van 9 huizen, na elk tijdverloop van 4 jaar, de volle waar de van een huis aan den fiscus moet afstaan. Rekenen wij daarenboven nog de onkosten door een huurhuis medege bracht, evenals de schikkingen der laat ste huishuurwet, waardoor de huurprijs wettelijk geregeld wordt, en dan kun nen wij ons een gedacht vormen van hetgeen de eigenaar nog aan zuiver in komen overhoudt. Ook voor de belastingen op de niet- bebouwde eigendommen zal de toe stand welhaast onhoudbaar blijken.Zoo werden ons door een landbouwer de belastingsbrieven getoond van 60 aren akkerland, waarvoor hij buiten den huurprijs van 700 frank, nog 109 fr. aan belasting heeft op te brengen. Na zulke feiten, welke iedereen bij zichzelf of in zijn omgeving kan vast stellen, moet men er noodgedwongen toe besluiten, dat de kleineigenaar en de landbouwer niet een klein beetje, maar afschuwelijk door den fiscus ge stroopt worden. Moesten de banken en de grootnijverheid aldus, in verhouding tot hun winsten aangeslagen worden, dan zou de Staat zijn toevlucht niet moeten nemen tot allerlei loterijen en kansspelen, om de kleine menschen nog meer geld uit den zak te kloppen. Gansch ons belastingsstelsel hoeft,- zonder uitstel, hervormd te worden. Hiermede in verband willen we slechts op drie punten dé aandacht vestigen, omdat ze ook door den gewonen land bouwer goed kunnen nagegaan worden 1De grondslagen van het kadas traal inkomen zijn verkeerd, en daar mede de cijfers te hoog. De onroeren de goederen dalen voortdurend in prijs en ook in opbrengst. Het schijnt daa renboven dat de schatting der land bouwgronden in Vlaanderen op hooger basis genomen werd dan in Wallonië. 2. De belastingsbrieven zijn voor de gewone burger veelal onverstaanbaar. Er staat veel te veel op wat geen nut heeft en verwarring sticht. Het gebeurt maar al te dikwijls dat een landbou wer, die verscheidene partijen grond in gebruik heeft, nooit kan nagaan in hoever hij zijn fiskalen plicht heeft ver vuld. Meer eenvoud en klaarheid wordt door dé landbouwers dringend ge vraagd. 3. Aan het immer verhoogen der opcentiemen moet een einde gesteld worden. In talrijke gemeenten gebeu ren ware voorspellingen. Uit overtollige uitgaven volgen na tuurlijk groote lasten en zoo worden de gemeentelijke opcentiemen maar altijd hooger gedreven. We weten zeer goed dat de meeste gemeenten met groote moeilijkheden te kampen hebben en dat koken moet kosten. Maar juist daarom is het meer dan noodig alle nuttelooze uitgaven te schrappen, een streng toezicht op het gebruik der gemeentefondsen uit te oefenen en de schulddelging op langen termijn te voorzien. De lastenbetaler mag immers niet blijven aanzien worden als een goud mijn, die onuitputtelijk is. Daarom moet de regeering het als een plicht aanzien een redelijke grens te stellen voor de gemeentelijke opcentiemen, welke in geen geval 't getal 1 00 moch ten overschrijden. D. A. Hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Hier volgt de lijst van het Nieuw Kabinet van M. Paul Van Zeeland. M. Paul Van Zeeland, (kath.), Eer ste Minister en Minister van Buiten- landsche Zaken M. Paul Hymans, (lib.) Minister zonder portefeuille M. E. Vandervelde, (soc.Minister zonder portefeuille M. Poullet, (kath.) Minister zonder portefeuille M. Albert Devèze, (lib.), Minister van Landsverdediging M. Francois Bovesse, (lib.), Minis ter van Openbaar Onderwijs M. Max-Leo Gérard, (lib.), Minis ter van Financies M. Philippe Van Isacker, (kath.), Minister van Economische Zaken M. du Bus de Warnaffe, (kath.),Mi nister van Binnenlandsche Zaken M. Edmond Rubbens, (kath.), Mi nister van Kolonies M. August Deschrijver, (kath.), Mi nister van Landbouw M. Eugène Soudan, (soc.), Minister van Rechtswezen M. Henri De Man, (soc.), Minister van Openbare Werken en Werkver schaffing M. Achille Delattre, (soc.), Minister van Arbeid en Sociale Voorzorg M. Paul Spaak, (soc.), Minister van Verkeerswezen, P. T. T. en Radio. DE NIEUWE MINISTERS. M. Paul Van Zeeland, onze nieuwe Eerste Minister, is slechts 42 jaar oud. Het is een feit, eenig in de annalen van onze geschiedenis, een zoo jeugdigen Eersten Minister te bezitten. Inderdaad is hij geboren te Zinnik den I I Novem ber 1893. Zijn wetenschappelijke ti tels zijn indrukwekkend Docter in de Rechten docter in de politieke en di plomatieke wetenschappen Master of Arts in economics van de Amerikaan- sche Hoogeschool van Princeton bac calaureaat in wijsbegeerte professor aan de Katholieke Hoogeschool van Leuven waar hij Economische Geschie denis en Financieele Wetenschappen doceert. De heer Van Zeeland heeft den oor log meegemaakt als militiaan van 1913 in het 3e linieregiment. Na den oorlog heeft hij werkdadig

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1935 | | pagina 1