Onze Buitenlandsche Handel De Goudclausule in de Overeenkomsten. ABONNEMENTEN Men abonneert op alle belgische postkantooren. NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. GEBROEDERS DUPONT RE TOESTANP IN DUITSCHLAND &W&Ï'. Nieuwe Bepalingen nopens de Inkomsten 1935. den UITZET DE INDEX-GETALLEN. 621 664 644 587 606 623 631 630 602 634 608 609 634 619 15' JAAR. NUMMER 18. WEEKBLAD s 25 CENTIEMEN ZONDAG 5 MEI 1935. GAZET POPERIHCHE 1 Jaar, per post 16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. Losse Nummers 0.25 fr. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 48459 Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 Ir. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgerts overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. WAT MOGEN WIJ VERWACHTEN De kalmte is in goede voorwaarden in goudwaarde is de vermeerdering in de gemoederen teruggekomen. zwakker 't ls verre uit het beste, want aan] Maar de omwerking in goudwaarde het gebeurde is toch niets meer te ver- op dit oogenblik maakt de besluitselen anderen. Er blijft nog enkel krachtda- onzekerder. Dit is des te meer waar dat dig en onverpoosd op te treden, opdat sedert een jaar de wereldgoudprijzen alles zoo goed mogelijk van stapel nog gedaald waren. loope. Voor het geval van Belgie, zullen Werpen wij dan een blik in het ver- wij niet moeten zeggen dat de uitvoer schiet en zoeken wij op, we'ke de achteruitgaat, indien hij, na de waar weerklank mag zijn der verandering van onze muntpolitiek. Hoe wordt nu het problema van den buitenhandel gesteld Het algemeen gevoelen is dat de muntontwaarding als objectief en als uitslag hebben moet het aanprikkelen van den buitenlandschen handel. Zoo ging het met de zaken voortijds, maar sedert de krisis gaat het zoo gemak kelijk niet meer. Wanneer in 1933 president Roose velt den goudstandaard liet varen, haa hij zoodanig het oog niet op deze be kommering. Sedert 1931 heeft Enge land daarop meer gezinspeeld, maar hier moet aan toegevoegd worden dat, indien het tevreden is over zijne ge voerde politiek, dit land daarmee de stabiliteit zijner prijzen gevonden heeft. En indien Engeland nu een onbetwist baar heropleven kent, dan is het enke. toe te schrijven aan zijne binnenmarkt en niet aan zijn uitvoer. Inderdaad, de buitenlandsche hande is aan tolbeperkingen onderworpen dit alle ware herneming belemmeren. In groote mate is de economische politiek van een uitvoerland onmachtig. Indiër, dit laatste zijne prijzen verlaagd dooi devaluatie of door deflatie zal het te gen dezelfde terugwerking stuiten. Daaruit volgt nochtans niet dat de waardevermindering van den frank niet bijdragen kan onder oogpunt van bui tenhandel. Zooals men dikwijls gezegd hleeft, zullen wij misschien niet in groo- tëré mate uitvoeren maar wij hebben toch 'die'zekerheid dat wij het doen zullen' met' winsj in plaats van met verlies. vc ^Velnu, een nijverheid die met ver- i^s werkt, verminderd hare bedrijvig- i^id wat dyn aangroei der werkloos- ïeid geyglg Beefy Wanneer de yrinst terugkeert staan wij voor een tygenovergestgld verschijnsel. Myn mag overigens in geen overdrij ving yallen. Het is onnauwkeurig dat geheel @nze uitvoer op kontingentement gtHlt pf pp rechten waartegen wij niets vermogen, Gewis, de Engelsche en de Fransche markten zijn in 't geval ook die uit Amerika vertoont dezelfde ken- teekens. Maar er zijn vele landen, onze artikels niet voortbrengende, die er geen voordeel uit hebben deze invoer te verlammen. Zuid Amerika en het Oosten staan nog wagenwijd open. De Engelschen vreezen voor meer mede dinging op die vrije markten dan bij hen. Maar zelfs in Frankrijk en in Enge- ji^gcl er veel geyyllen waar wij niet jagpgrjc zjjg, prpdaf y}ij piet rechtstreeks gesteld zijp tPSPP f1? Pfttignalg voort brengers, Tot hiertoe waren wij verstoken door de mededinging der sterlinglan- den nu kampen wij met hen op gelij ke voet. Zeggen wij eindelijk dat we de flgyaluatig een natuurlijke bareel zijnde teggn den invoer, onze invoerrechten gemakkelijk £ppdgp kpnpen ygrlagen. Wij zouden het zelfs moeten dpen. Zee is h§t waarschijnlijk dat wij op die manier toegevingen en vergunnin gen vanwege andere natiën zouden be komen. De ondervinding zal ons binnenkort jpegr leerep dan al de thgorie gn al de veronderstellingen, Maar we kunnen reeds een studie besteden aan de on dervinding van andere landen bijzon derlijk van Tchechoslovakije. Dit land heeft sedert een jaar zijne {HHBf Rnmapïd. Jn 1834 stegg zijp üit- Voêr met 15'''i Zijn uitvoer van grond stoffen en van bereidde produkten klom van 1350 millioen op I 760 mil- lioen die van gefabrikeerde produkten vermeerderden van 4.040 pjj 5.100 miljióen. En die vooruitgang ié het 'feit pigt uit de eerste tijden dér waarde vermindering hij handhaaft zich vol gens de stajistiekep dgr jaatsje ppapn- 2sm, Zekerlijk die cijfers stellen papier- kronen voor met 16 r< gedevalueerd devermindering, niet meer dan 39 verhoogt (wat met de ontwaarding van 28 overeenstemt). Het eenige redelijke criterium zal de index onzer grootprijzen zijn onze uitvoer zal moeten beschouwd worden als gaande werkelijk vooruit, van als zijne ver meerdering dien index zal overtreffen. Een laatste woord aangaande Fche choslovakije. Zijn voorbeeld heeft be wezen dat de devaluatie wat men oog zegge niet als onvermijdelijk gevolg had de handelsbalans uit het evenwicht te werpen. De invoer, altijd berekent in papierkronen, verhoogde maar met 10 en zelfs minder in de laatste maanden. Uit dien hoofde staat de handelsbalans van het land er goed voor. De overwegingen worden toegepast op den strikt Belgischen uitvoer. Maar men moet een ander element in aan merking nemen, dat is de Congoleesche handel, die aan verschillende faktoren gehoorzaamt. Buiten eenige uitzonder lijke gevallen, stelt men tegen onze koloniale produkten noch tolrechten, noch kontingentementen het zijn grondstoffen,die iedereen met genoegen aanvaardt. Van dien kant, dus zal de verlaging onzer goudprijzen ten volle werken. Congoland zal deel kunnen nemen aan den voorspoed waarop de Zuid-Afrikaansche Engelsche kolonies fier gaan. Voornamelijk Rhodesi zal het mönopool niet meer hebben der koortsige bedrijvigheid. Wij moeten allé mogelijke en nutti ge schikkingen nemen, om ten volle nut te kunnen trekken uit den koloni alen toestand. Ter plaats zijn wij goed ingespannen dp spoorwegen zijn er goed ingerichp Mf|ar Belgie moet ook rekening houden piet de afzetgebieden, die voor ons land in Congo zullen open gaan, zondej dat wij te worstelen heb ben met rechten of kontingenteeringen. Moest de muntontwaarding ons den beslissenden prikkel niet brengen om onzen buitenlandschen handel bloeiend te maken, toch zal zij ons nuttig zijn, bijzonderlijk indien wij kunnen vermij den de beschermde markten te ver pletteren, vooral de Fransche en de Engelsche. ledereen weet dat het lot van onzen Uitvoer grootendeels afhangen zal van den opslag, die onze prijzen moeten ondergaan. Alles gaat tot nu toe goed en t is te hopen dat hpt zoo voort duren zal orp het spel te winnep. De voortb,repger§ pp tpsschenpersonen tas ten den ppls der markten en slechts later zullen wij hup werkelijke houding kennen. Zoolang het economisch leven, zegt professor Baudhuin, niet klaar en duidelijk zal hernomen zijn, zouden wij verwonderd staan, dat de gemid delde verhooging der levensduurte door den index opgegeven, 1 0 of 15 "c zou ovprfreffep- Later wanneer de voorspoed zal te ruggekeerd zijn, dan zal er zeker ook wel meer opslag komen, in overeen komst met de wereldbeweging. Maar dan zullen wij in dien voorspoed vol doende vergoedingen vinden, in andere woorden, dan zullen wij tegen een slag kunnen. t.aat pns jp die hppp den strijd, in de goede richting voortzetten. G. v. B. vooruitgang van de techniek. Men moet er zich dan ook vooral op toeleggen den militairen geest van het volk te ontwikkelen en zijn weer standvermogen te verdedigen tegen de aanvallen die de radiografie der vij andelijke landen richten zal tegen het moraal der bevolkingen. De techniek heeft gansch nieuwe oorlogstuigen te onzer beschikking ge steld het vliegtuig en de reusachtig: stormwagens In dien het weerstandsvermogen van het volk onverzwakt blijft zal het mogelijk zijn deze bewapeningen in voldoende hoeveelheden te bouwen, maar men loopt gevaar deze taak toe vertrouwd te zien aan onervaren lieden. Ons militair doel beoogt niet de af schaffing van den oorlog maar hem voor te bereiden. In dit opzicht spelen twee overwegingen een hoofdrol 1 Zoolang de nationale grond niet beschermd wordt is het voor een natie moeilijk overzeesche militaire o- peraties op vreemd grondgebied te on dernemen. 2. Het zullen niet de ruiterij, het voetvolk en de artillerie zijn die den toekomstigen landoorlog zullen leiden, maar de luchtvaart en de gemotoriseer de en gemechaniseerde troepen in ver binding met de oude strijdmiddelen. De Belgische en Fransche grens door de Hitleriaansche militie bewaakt. Duitschland versterkt actief het Rijn gebied en verzamelt er reusachtige hoe veelheden oorlogsmateriaal, zoo schrijft de heer Philips Sims, specialist in bui tenlandsche politiek. Hij zegt zich voor deze bewering te steunen op zeer zekere bronnen. Hij beweert verder >dat de Hitleriaansche militie langsheen de Belgische en Fran sche grens in bestendige wachttroepen herschapen zijn. In de middens waaruit de heer SAfcs deze mededeelingen ontving oordeelen dat zoodra de gewapende machten in het Rijngebied in leger korpsen zullen ingedeeld zijn, Hitier het voltrokken feit zal afkondigen on danks de jongste verwittiging van En geland. Dit beriéht wordt nochtans onder alle voorhehopd medegedeeld. beurtenissen het evenwicht van de vroe ger bedongen prestaties verbreken, kunnen de dringende noodwendighe den van het openbaar belang en van de nationale economie er toe leiden het beginsel van de onaantastbaarheid der contracten op de werkelijkheid veeleer dan op vormlijken schijn te gronden. Deze overweging is de grond van de bepaling der wet van 1 5 Maart 1 934 waarbij voorzien wordt dat de Koning, bij besluit waarover de Ministers in den Raad beraadslaagd hebben, de maat regelen kan treffen die noodig zijn om de contracten waaraan periodieke ver strekkingen verbonden zijn, bij de eco nomische omstandigheden aan te pas (art. 6 van deze wet) HET MILITAIR DOEL VAN DUITSCHLAND Geen afschaffing van den oorlog, maar hem voorbereiden. H[et Berliner Tageblatt schrijft f? In den tpekomenden oorlog zullen het leger zelf en het volk, de beslis sende factoren zijn, ondanks al den Een Kon. Besl. is verschenen, waar bij overeenkomsten in zake van onroe rende goederen, erfpacht of leening aan de economische tijdsomstandighe den wordt aangepast. In het verslag aan den Koning lezen we De muntwet van 30 Maart 1935 heeft het nieuw muntstatuut vastge steld. Bij toepassing var} artikel 4 dezer wet zijn dg doem de Nationale Bank van Belgie uitggggven h''j etter» verder wettig g^ng^aar, Daarpij volgt dat hij die een ver bintenis heeft na te komen die nume riek in franken vastgesteld is, hetzij in het contract zelf, hetzij krachtens een uitdrukkelijke bepaling van de wet, zich bevrijdt door het betalen van het zelfde aantal franken op de nieuwe pariteit. (B. Wetb. aij.t 1895) Dit geldt zelf| yopy een contract, dat onder de Belgische lyet valt en waarin het beding betaling in goud- franken voorkomt. Dit beding is in derdaad krachteloos geworden door de bepalingen van het koninklijk besluit van 2 Augustus 1914 en door artikel 7 van het koninklijk besluit van 25 Oc tober 1926, overgenomen door artikel der wet van 30 Maart 1933 (Cass. 27 ;'\pp| 1933, Pas 1. 208). Poeh er zijn contracten, in hoofd zaak contracten van hypotheekleening, die bedingen inhouden, welke de vori ge benaderen, zooals de vaststelling van de prestatie in goudgewicht of het beding in franken maar gewaarborgd deer goud, Een andere clausule die ook nogal voorkomt is het beding in franken gewaarborgd door buitenland sche deviezen, terwijl het bedrag in franken, dat de prestatie vertegenwoor digt, verandert in dezelfde maat als dé wisselkoers van de Buitenlandsche fn den huidigen stand van dg wet geving en van de rechtspraak zijn deze bepalingen geldig zij maken dus in beginsel de wet uit door de contrac tanten. Doch in een tijd dat de econo mie verstoord is, dat abnormale ge- Na er lang over beraadslaagd te heb ben .heeft de regeering er toe beslóten het hierbijgaande ontwerp van besluit aan Uwe Majesteit ter goedkeuring voor te leggen, in de meening dat in deze tijdsomstandigheden, de aanne ming van de door haar gekozen oplos sing volstrekt noodzakelijk is voor 's Lands economie. Voorzeker zullen de verhuurder ol de geldleener van den schuldenaar geen hoogere numerieke som franken kunnen vorderen dan die welke zij hadden kunnen eischen onder het munt statuut van 25 October 1926. Maar zij zijn enkel tot klagen gerechtigd in de mate waarin de economische waarde van hun eigen prestatie sedert den dag van het contract is verhoogd. Hierbo ven werd aangetoond dat die zeldzame gevallen zich tot op heden om zoo te zeggen niet voordeden. Het is duidelijk dat de bepalingen van het ontwerp van besluit niet van toepassing kunnen zijn op de overeen komsten voor dewelke enkel een vreemde wet geldt. Het ontwerp van besluit geldt even min voor de overeenkomsten, waarin de verbintenissen van den schuldenaar bedongen zijn in natura of met referte aan den prijs der waren, noch voor degene waarin de verbintenissen enkel in buitenlandsche deviezen bedongen zijn. De eerste yan die overeenkomsten blijven inderdaad vreemd aan de be palingen Yan de muntwet in de twee de is het beding in verband met de buitenlandsche deviezen geen waar- borgclausule zij is het hoofdbeding van de overeenkomst niet alleen heb ben partijen hun overeenkomst niet in Belgisch geld afgesloten, maar het lot van deze munt werd in het contract met opzet buiten beschouwing gelaten. Het Koninklijk Besluit. Gelet op nr III, ltt G., van artikel 1 der wet van 31 Juli 1934, aangevuld en verlengd bij de wetten van 7 De cember 1934 1 5 en 30 Maart 1935. Op de voordracht van Onze Minis ters die er in, den Raad over beraad slaagd hebben. Wij hebben Besloten en Wij beslui ten Artikel 1Wanneer, in een vóór 31 Maart 1935 afgesloten overeen komst in zake huur van onroerende goederen, erfpacht of leening, de ver plichtingen van den schuldenaar be paald zijn, het zij in goudgewicht, het zij in franken gewaarborgd dpor een goudclausule, is de schuldenaar enkel de numerieke 50m franken verschuldigd die, op de bij koninklijk besluit van 25 October 1926, vastgestelde goudpariteit overeenkomt met zijn verbintenissen, en hij is die som enkel verschuldigd in de specien die gangbaar zijn op het oogenblik van de betaling. Art. 2. Wanneer, in een vóór 31 Maart 1935 afggsla|en evereen- komst in za,ke huur van onroerende goederen, erfpacht of leening, de ver plichtingen van den schuldenaar be paald zijn in franken gewaarborgd door een buitenlandsche deviezenclausulé. kan de schuldenaar nigt verplicht wor den, op grpnd yan die clausule, een hopgere numerieke som franken te be talen dan die welke tegen de ,,-issel- koers op 1 Maart 1935, overeenkomt met zijn verbintenissen, ah hij is die som enkel yerschuldigd in de specien diy gangbaar zijn op het oogenblik y^n de betaling. Art. 3. —ai BW BePalingen van dit besluit wijzigen geen enkele van (Jb verplichtingen ontstaan uit, dtoor den Staat, de kolonel, de provincies en de gemeenten aangegane of gewaarborgde leeningen. Art. 4. Dit besluit wordt van kracht met ingang van 31 Maart 1935. Onze Ministers van Justitie en van Financies zijn met de uitvoering pifVan belast. 0 In 't Staatsblad verscheen over en kelen tijd een Koninklijk Besluit tot wijziging van de wetgeving inzake in komsten- en vermakelijkheidsbelasting Belastbaar Inkomen. Worden als belastbaar inkomen be schouwd 1 Het inkomen uit grondeigendom men huurwaarde, huurpenningen, enz. komt slechts in aanmerking voor de vier vijfden of negen tienden al naar het gaat om gebouwde eigendommen 2) Het inkomen uit roerende kapi talen ook die welke vrijgesteld zijn van mobilierbelasting (inkomens van aan deden, obligaties, schuldvorderingen, openbare fondsen, van kapitalen be legd in bedrijven van buitenlandsche rente, enz.) met uitzondering van de inkomens van preferente aandeelen van de Nationale Spoorwegmaatschappij, alsmede de premien en loten van lee ningen en annuïteiten, waarop reeds een taks werd geheven 3) Het bedrijfsinkomen onderwor pen aan de gewone bedrijfsbelasting, alsmede de gezinstoelagen, de ouder- doms-, invaliditeits-, oorlogs- en ver- minktenpensioenen, de prijzen, toela gen, renten of pensioenen door open bare of officieele organismen toege staan aan geleerden of kunstenaars. De Heffing van het Bedrijfsinkomen. Het bedrijfsinkomen wordt slechts aangerekend voor de vijf en tachtig honderdsten van hun netto bedrag be lastbaar in de bedrijfsbelasting. Inkomen van Samenwonenden. Het inkomen van de echtgenooten wordt samengevoegd. Worden eveneens samengevoegd de inkomsten van de kinderen en deze van de ouders,wanneer laatstgenoem den het wettelijk genot van de inko mens hunner kinderen hebben. De aanslagen worden vastgesteld op naam van het gezinshoofd. Wat afgetrokken mag worden. De navolgende lasten, voor zoover zij niet reeds werden afgetrokken voor toepassing van de cedulaire belas tingen, mogen van de gezamenlijke aan de aanvullende personeele belas ting onderhevige inkomens worden af getrokken De bedrijfsverliezen welke blij ken uit regelmatige schrifturen 2. De kosten van verzekering van de onroerende goederen en het mo bilair 3. De cedulaire belastingen hoofd som en opcentiemen, de samenhooren- de provincie- en gemeentetaksen, de nationale krisisbijdrage en de aanvul lende personeele belasting, met uitzon dering van de intresten wegens verwijl, alsmede de verhoogingen van rechten en welkdanige geldboeten 4. De intresten, van de te leen geno men kapitalen 5. De onderhoudsrenten aan perso nen die niet samen wonen met den belastingplichtige. Gezinsuitgaven en huishuur mogen niet afgetrokken worden. Vrijgestelde Minima. De aanvullende personeele belasting is niet verschuldigd wanneer het bedrag in 't belastbaar inkomen, voor de toepassing van de hooger voorziene aftrekking, niet meer bedraagt dan 12.500 frank in de gemeenten met minder dan 5.000 inweners 1 5.000 fran,k ha de gemeenten met 5.000 tot 30,000 inwoners 20,000 frank in de gemeenten met 3,0,000 inwoners en meer. Voor het hoofd van een gezin met ten minste drie kinderen op 1 Januari van het bejastingsjaar, wordt dtt mini mum verhoogd met 1/5 voor elk van die kinderen. Hebben dfe kinderen van het jaar voor het belastingjaar over eigen in- komens beschikt, die ten minste een vijfde van. het vrijgesteld minimum be reiken, en hebben de ouders niet het wettelijk genot van bedoelde inkomens dan mogen de kinderen niet aangezien als zi.jnde ten laste van hun ouders. Bedrag van de nieuwe Belasting. Het bedrag van de aanvullende per soneele belasting is vastgesteld op 1 yh, wanneer het belastbaar inkomen, eventueel verhoogd zooals hooger aan gegeven, geen 25.000 frank bereikt. Van 25.000 fr. af stijgt het bedrag trapsgewijze per schijf van 25.000 fr. en minder Met J/2 t.h. voor de volgende twee schijven Met 2 t.h. van 125.000 frank af, zonder 20 t.h. te mogen overtreffen voor het deel van het belastbaar in komen dat 300.000 fr. te boven gaat. Ongehuwden en Kinderloozen. De aanslag wordt met één tiende verhoogd voor de kinderlooze gehuwde belastingplichtigen en met twee tienden voor de ongehuwden. Voor de toepassing van deze bepa ling wordt de gedurende de veldtocht 9 i 4-1 91 8 overleden of verdwenen militair, gesteld als ware hij in leven, Verlaging der Gezinslasten. De aanvullende personeele belasting verschuldigd door het hoofd van een gezin met ten minste drie kinderen op 1 Januari van het belastingjaar, wordt met 7 t.h. verlaagd voor elk van deze Kinderen, zonder dat deze verlaging voor elk kind ten laste, meer béloopen mag dan 100, 200, 300, 400, 500, 600 of 700 frank, die ten laste blijven 2, 3, 4, 5, 6, 7 en meer is. De verlaging wordt dus beperkt tot 1 00 frank, wanneer er één kind ten laste is 400 frank, wanneer er twee kinderen ten laste zijn 900 frank wanneer er drie kinderen ten laste zijn 1 600 frank wanneer er vier kinderen ten laste zijn 2500 frank wanneer er vijf kinderen ten laste zijn 3600 frank wanneer er zes kinderen ten laste zijn 4900 frank wanneer er zeven kinde ren ten laste zijn, met verhooging van 700 frank voor elk kind ten laste te rekenen van het achtste. Dadelijke Toepassing. De aanvullende personeele belasting is toepasselijk, voor de eerste maal, op de aanslagen voor het dienstjaar Geen Opcentiemen. De provinciën en gemeenten mogen geen opgeld heffen op de nieuwe be lasting. Strafbepalingen. De volgende strafbepalingen zijn voorzien 1 Verdriedubbeling van de belas ting in geval onjuiste of onvolledige aangifte 2) Onthouding van aangifte of op zettelijk onjuiste aangifte kunnen lei den tot 8 dagen tot 1 jaar gevangenis straf en 100 tot 100.000 fr. boete of tot een van beide straffen 3) In geval van herhaling, worden beide straffen samengevoegd en be draagt de boete minimum 1.000 frank. DRINKT T ZWIJNLANDS BIER Een algemeene doch niet ongewone Stijging. De index-getallen, vastgesteld den 5 April, zijn in vergelijking met deze der vorige maand nogal wat gestegen, zooals blijkt uit volgende tabel April Voor het Rijk 629 Brussel en omgeving 673 Antwerpen en omgeving 655 Maart Gent en omgeving 600 Luik en omgeving 61 7 Provincie Brabant 630 Prov. Antwerpen 639 Prov. West-Vlaanderen 639 Prov. Oost-Vlaanderen 613 Prov. Henegouwen 640 Prov. Luik 6 I 6 Prov. Limburg 626 Prov. Luxemburg 635 Prov. Namen 623 Het stabilisatie index-getal voor het Rijk is slechts met één punt gestegen in de maand Maart bedroeg het 79.4 punten en in de maand April 80.4 De regeering verklaart dat de zenuw achtigheid van de eerste dagen na de devaluatie bij het publiek is verdwenen en dat het eerste index-getal, na de waardevermindering van den frank, haar zeer bevredigend schijnt. Sedert December was er een verlaging van het index-getal met 45 punten en de regee ring meent dat er vele maanden iullen verloopen, alvorens dit peil opnieuw wordt bereikt. De handelaars hebben het woord gehouden dat zij aan den, minister gegeven hadden.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1935 | | pagina 1