De Grensarbeiders. NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. GEBROEDERS DUPONT DE NIEUWE REGEERING TOEZICHT OP BANKEN den «UITZET» LANDBOUWKRONIEK. OPTELLING DER GRAANGEWASSEN. DE GROTTEN VAN HAN EN VAN ROCHEFORT. KOLONIALE LOTERIJ DE HERBEWAPENING IN DUITSCHLAND. DE BELASTING OP DE INKOMSTEN. DE MINISTERIEELE CRISIS IN FRANKRIJK. 15JAAR. NUMMER 23. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 9 JUNI 1935. POPERMGHE ABONNEMENTEN 1 Jaar, per post16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk25 fr. Amerika30 fr. Losse Nummers 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in "t post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 48459 Telefoon 180 Binnenkort de nieuwe Fransch- Belgische overeenkomst van kracht. Ziehier de tekst van de overeen komst tusschen Belgie en Frankrijk riret betrekking tot de grensarbeiders. Dit accoord moet nog bekrachtigd worden en dit zal zoogauw mogelijk, te Brussel, plaats hebben. Het zal van kracht worden vanaf zijn bekendma king in het officieele «-staatsblad van elk der twee betrokken landen. Dit accoord zal geldig zijn tot den 31 December 1936. Vervolgens zal het, van jaar tot jaar, stilzwijgend ver nieuwd worden, behalve bekendma king drie maanden vóór het einde van iederen termijn. De overeenkomsten van 4 Juli 1 928 31 Maart 1931, 8 Maart 1934, zullen ingetrokken worden vanaf het in voege treden van het nieuwe accoord. vend gevestigd te hebben in de nieuwe grensstreek. De vernieuwing der grenskaarten, geldig in Frankrijk. De volgende nota van den heer La val bepaalt de algemeene regels be treffende de vernieuwing van de grens kaarten geldig in de Fransche grens streek Men kan drie kategoriën var grensarbeiders onderscheiden a) Grensarbeiders, die in Frankrijk als dusdanig werken sedert 1925. De vernieuwing van de kaart ge schiedt automatisch. b) Grensarbeiders, die als dusdanig in Frankrijk werken na 1925, maar vóór 1 Juli 1929. De vernieuwing geschiedt automa tisch, tenzij voor degenen, die werk loos zijn sedert meer dan zes maanden op het oogenblik waarop de vernieu wing moet plaats hebben. Zijn zij werk loos sedert minder dan zes maanden dan kunnen zij enkel de vernieuwing van hun kaart bekomen, indien zij be wijzen opnieuw werk gevonden te-heb ben voordat de zes maanden verstre ken zijn. Al degenen uit deze kategorie, die langer dan zes maanden werkloos zijn. worden gelijk gesteld met kategorie C. c) Grensarbeiders, die slechts sedert 1 Juli 1929 als dusdanig in Frankrijk werken. De vernieuwing van de kaart wordt afhankelijk gemaakt van den toestand van de arbeidsmarkt in de streek en in het beroep. De geldigheidsduur van de kaart kan minder zijn dan twee jaar. Bijzondere Schikkingen. 1De grensarbeiders, werkende als dusdanig in Frankrijk vóór 1 Juli 1 929 en die hun kaart slechts na dezen da tum konden verkrijgen daar ze hun mi litaire dienst in Belgie volbrachten, zul len voortgaan met gerangschikt te wor den onder kategorie A of onder kate gorie B, naargelang ze de hoedanig heid van grensarbeider vóór of na 1 925 hadden. 2. Hetzelfde geldt voor de grens arbeiders die hun kaart niet konden verkrijgen, tenzij na 1 Juli 1929, uit reden dat ze op dezen datum hun 1 5' jaar niet bereikt hadden. 3. Hetzelfde voor de grensarbeiders die, zonder op te houden met werken in Frankrijk, hun grenskaart maar heb ben bekomen na 1 Juli 1929, daar ze vóór dezen datum in Frankrijk woon den en slechts zich daarna zich geves tigd hebben in de Belgische grens streek. 4. De grensarbeiders die, op het oogenblik van de aanstaande vernieu wing, hun kaart niet zouden kunnen vernieuwen daar ze hun militaire dienst in Belgie zouden moeten volbrengen, zullen de toelating bekomen deze ver nieuwing aan te vragen in de maand die volgt op hun vrijstelling en zullen voortgaan met gerangschikt te worden onder de kategorie tot dewelke ze be hoorden vóór hun militaire dienst. 5. Als overgangsmaatregel de ar beiders, vroeger als grensarbeiders in Frankrijk werkzaam en die deze hoe danigheid zouden verloren hebben uit reden van de nieuwe afbakening der grensstreek, kunnen de schorsing van hun kaart bekomen voor een tijd die de drie maanden niet mag overschrij den die volgen op het in voege treden der nieuwe afbakening. Hun kaart zou kunnen vernieuwd worden indien, in dezen termijn van drie maanden, zij bewijzen hun verblijf bepaald en Wij Voorschriften vaststellende de voor waarden tot het opmaken en overhan digen van grenskaarten voor de Bel gische en Fransche grensarbeiders, in Belgie verblijvende. De kaarten der grensarbeiders, wo nende in Belgie, zullen aan den grens arbeider overhandigd worden door den burgemeester zijner verblijfplaats in Belgie, op voorlegging van 1 een getuigschrift van goed ge drag en zeden. 2) een werkgetuigschrift van het hoofd van de onderneming die den betrokkene aanwerft. Dit getuigschrift moet geviseerd zijn door den bevoeg den Franschen openbaren plaatsings dienst. Het moet in dubbel opgemaakt worden en moet beroep en loon aan geven. Bij de overhandiging van de kaart zal het overleggen van een gezond heidsgetuigschrift niet vereischt wor den. De twee exemplaren van het werk getuigschrift zullen, door den werkge ver, onderworpen worden aan den ge westelijken plaatsingsdienst. Een van de exemplaren zal voorzien zijn van de melding geldig voor veertien dagen en zal onmiddellijk, na visa, teruggestuurd worden naar den werkgever. Dit exemplaar zal aan den arbeider overhandigd worden en dit zal hem toelaten onmiddellijk zijn dienst te be ginnen in afwachting dat de grens kaart aan hem overhandigd wordt. De ze overhandiging zou verplichtend moeten gebeuren vóór het einde van den geldigheidsduur van veertien da gen op het getuigschrift vermeld. Het tweede exemplaar van het werk getuigschrift zal, na visa, door den ge westelijken plaatsingsdienst overhan digd worden aan den burgemeester van de verblijfplaats van den grensarbei der, die de kaart zal opmaken volgens de voorwaarden hierboven aangege ven, en die deze kaart dan aan hooger- vermelden dienst zal terugbezorgen. Deze kaart, om geldig te zijn, moet voorzien zijn van het visa van den ge westelijken plaatsingsdienst. Flet visa zal verplichtend gunstig zijn in al de gevallen waar het werkgetuigschrift voorafgaandelijk en gunstig zou be krachtigd geweest zijn. Na visa, zal de dienst de kaart te rugsturen naar den werkgever, die ze zal bezorgen aan den betrokkene. De grensstreek in Belgie. Ziehier de opsomming van de ge meenten in West-Vlaanderen, behoo- rende tot de grensstreek en genietend van de nieuwe Fransch-Belgische over eenkomst betreffende de vernieuwing der kaarten. Provincie West-Vlaanderen. Bestuurlijk Arrondissement Veurne. De Panne, Steenkerke, Vinckem, Coxyde, Avecappelle, Alveringhem, Oost-Duinkerke, Eggewaertscappelle, Isenberge, Adinkerke, Zoetenaey, St Ricquiers, Veurne, Houthem, Gy verin - chove, Wulpen, Wulveringhem, Hoog- stade, Moeren, Oeren, Beveren, Buls- camp, Leysele, Stavele. Bestuurlijk Arrondissement Dixmuide. Loo, Pollinchove, Reninghe. Bestuurlijk Arrondissement Yper. Rousbrugge-Haringe, Oostvleteren, Elverdinge, Proven, Woesten, Westou- ter, Crombeke, Watou, Renjnghelst, Westvleteren, Poperinge, Vlamertinge, Brielen, Zonnebeke, Ploegsteert, Locre, Nieuwkerke, Meessen, Dickebusch, Wul- verghem, Houthem, leper, Wytschaete, Waasten, Dranoutre, Hollebeke, Neder- Waesten, Kemmel, Zandvoorde, Ko men, Voormezeele, Gheluvelt, Wervik, Zillebeke, Becelaere, Gheluwe. Bestuurlijk Arrondissement Roeselare. Dadizeele, St Eloois-Winkel, Lede- ghem, Rolleghemkapelle. Bestuurlijk Arrondissement Kortrijk. Moorseele, Marcke, Herseeuw, Gul- leghem, Lauwe, Lowingen, Heule, Reckem, Dottenijs, Meenen, Aelbeke, Kooigem, Wevelghem, Moeskroen, St Genois, Bisseghem, Rolleghem, Spiere, Kortrijk, Belleghem, Helkijn, Sweve- ghem, Avelghem, Outrive, Harelbeké, Moen, Bossuit. Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. EN DE BEGROOTING VOOR 1936, De Loonen en Pensioenen zullen voor hun volle wedde ingeschreven worden Naar verluidt gaat de regeering zich bezighouden met de begrooting voor 19 36, het is te zeggen met het opma ken ervan. De heer Max-Leo Gérard, minister van Financies, heeft zijn collega's nu schriftelijk verzocht hem hun voorstel len ten laatste den 1 Juli voor te leg gen. Hij heeft er ten zeerste op aange drongen dat dit werk zou worden on dernomen in een geest van een strenge spaarzaamheid. Het volle bedrag, 't zij 1 00 p. h schrijft de minister, zal genomen wor den tot grondslag van de berekening van de bezoldiging van het personeel (wedden en loonen), van de burgerlij ke pensioenen en van de militaire an- cienniteitspensioenen, van de ouder domspensioenen, van de toelagen aan gebrekkelijken en verminkten, van de vergoedingen, enz. Wat de vergoedin gen betreft, die thans een inkrimping van meer dan 1 0 p. h. ondergaan (bui tengewone werken, verblijfsvergoeding enz.) zal het volle bedrag verminderd blijven met het deel boven de 10 p.h. van de huidige inkrimping. Een krachtsinspanning zal moeten gedaan worden opdat de credieten voor materiaal niet meer dan met I 0 p.h. de credieten voor 1935 zouden overtreffen. De subsidies, van welken aard ook, zullen niet mogen verhoogd worden dan om de bepalingen van een wet of de voorwaarden van een over eenkomst te eerbiedigen Dit wil zeggen, dat voor 1936 de wedden en loonen alsmede de pensioe nen en vergoedingen zullen verhoogd worden met 10 p.h., voor degene die met 10 p.h. werden verminderd, en met 5 p.h. voor degene die slechts een inkrimping met 5 p.h. hebben onder gaan zooals enkele kleine loonen en wedden, de ouderdomspensioenen, enz. Dit schijnt er ook op te wijzen dat de regeering tegen begin 1936 een stijging van het indexcijfer tot rond de 700 punten voorziet. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Eerlang zal de Regeering tot de Invoering overgaan. Zooals bekend, hebben de heeren van Zeeland, eerste minister, en Max Leo Gérard, minister van Financies onderhandelingen gevoerd met de ver tegenwoordigers der banken, ten eind de groote lijnen vast te leggen van het ontwerp inzake toezicht over de Ban ken. Tengevolge van deze onderhandelin gen heeft de minister van Financies de modaliteiten van toepassing van het ontwerp vastgesteld, dat, zooals men weet, een der belangrijkste punten van het regeeringsplan uitmaakt. Het ont werp voorziet een eigen wettelijk sta tuut voor de Banken. De eerbiediging der verplichtingen, ingeschreven in het statuut, zal verzekerd worden door commissarissen, wier zending hoofdza kelijk zal bestaan in het toezicht der toepassing van de wettelijke schikkin gen van het statuut. In haar ontwerp drukt de regeering den wil uit een nauwkeurig, maar «ver standig toezicht uit te oefenen. De Banken zullen de rol, die zij te spelen hebben in een gezonde nationale eco nomie, niet mogen te buiten gaan. De commissarissen zullen zich niet te men gen hebben met het zuiver beheer der Banken, zoodat de bankier steeds al leen verantwoordelijk zal zijn voor de kapitalen ten overstaan van derden. De commissarissen zullen een recht van veto hebben in geval van inbreuk op de bepalingen, voorzien in 't nieu we bankstatuut. Alles laat voorzien dat het toezicht op de Banken binnen korten tijd zal in voege treden. DRINKT 'T ZWIJNLANDS BIER Het kweeken van koffie en suikerij. De teelt van bitterpeëen kan zich nog over een groot aantal hektaren uitbreiden. In plaats van de beplanting te verminderen zouden we ze moeten vermeerderen. Daar het gebruik van koffie in de meeste streken steeds toe neemt, wordt er ook meer bitterpeëen verbruikt want er bestaat geen goede koffie zonder chicorei en dat zouden de kweekers in t oog moeten houden. Voor het kweeken dezer plant mag de grond niet te licht noch te zwaar zijn, de wortel die nogal lang en sam is, verdraagt geen zware grond. Een zand leemachtige grond geeft de meeste op brengst. Het gebruik van stalmest is niet aan te raden daar de knollen hiervan, bij scheuten krijgen zoo heeft men dan leelijke misvormde wortels. In geval men stalmest moet gebrui ken, moet ze goed geteerd zijn en voor den winter ingewerkt worden. Men ge bruikt 25.000 kgr. per Hectare. Eenigen tijd voor het zaaien zal men nog een mengeling van 600 kgr. phos- phaat en 400 kgr. chloorpotasch on derwerken en onmiddellijk voor het zaaien 500 kgr. ammoniaksulfaat on dereggen. Bij voorkeur zal men in Mei zaaien daar de planten dan niet zoo gemakkelijk doorschieten. Men zaait op rijen van 35 cm. af stand en 1 5 cm. tusschen de planten. Om de kieming van het zaad te bevor deren, legt men het 24 uren in water te weeken, alvorens uit te zaaien. Gedurende de groei, moet men de grond goed zuiver houden en hakken om de aardkorst te breken. Wanneer er bloemstengels verschijnen zal men ze onmiddellijk wegsnijden. De beste varieteteiten zijn deze van Magdeburg en de Brunswick. Men mag beginnen te oogsten zoo haast de bladeren geel worden. De chicorei kan van 30 tot 35.000 kgr. per hectare opbrengen. Gustaaf Gillekens. In het Staatsblad van Zaterdag ver scheen het volgend koninklijk besluit Art. I- De akkers, waarop in Belgie graangewassen (tarwe, spelt, rogge, masteluin, wintergerst en lentegerst, haver) verbouwd worden in 1935, moeten opgeteld worden. Te dien ein de moeten de gemeentebesturen op de te hunner beschikking gestelde formu lieren, een staat opmaken, waarop zij voor iederen in de gemeente wonenden landbouwer de totale oppervlakte moe ten vermelden, waarop hij elke van de voormelde graangewassen heeft ver bouwd, alsook de totale oppervlakte van elk bedrijf waarin zich perceelen graangewassen bevinden. Nevens hun aangiften moeten de landbouwers hun handteekening zetten. LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE Tusschen al het natuur schoon welke de toeristen het meest treft, is de grot van Han de merkwaardigste. Gansch een rivier, de Lesse genaamd verdwijnt bij poozen uit het zicht bij het doorkronkelen dezer geheimzinnige doolhoven, om daarna terug te ver schijnen in verschillende zalen, die dan een breed meer vormen, dat mag aan zien worden als de indrukwekkendste onderaardsche watervlakte die den be zoeker, stom van verbazing, per bootje tracht te verkennen. Een omloop van 4 km. tusschen een onuitputbare verscheidenheid aan alles wat pracht overtreft. Meer dan 20 za len, de eene indrukwekkend door haar uiterst groote afmetingen, de andere bekend door haar pracht, en de ideale uitgelezen blankheid harer fijn ijskan- ten torens de lichtweerkaatsing als een droom Zoo is de grot van Flan. Voor den toerist stelt dit een bron daar van onvergetelijke aandoeningen, voor de natuurvormer is het een vraag stuk waarbij de wetenschap zich sedert meer als 100 jaren door opzoekingen bezighoud. Zeer verschillend daarentegen, is de grot van Rochefort, welke merkwaar dig is door hare natuurlijke putten, welke hun weg gemaakt heeft door de aders der aarde zooals de genaamde Sabbet zaal die haar ongelooflijk hoo- ge kanten tot een duizelige hoogte op voert, en waarbij ge U in een feëen wereld waand wanneer de gids zijne vuurpijlen hoog voor de toerist afzend. Trekking van de 10 Schijf. Dinsdag avond te 8 uur had te Brus sel de trekking plaats der 10' Schijf van de Koloniale Loterij. Al de loten eindigende op de cijfers 0 winnen elk 100 frank. Al de loten eindigende op de cijfers 69, winnen elk 250 frank. Al de loten eindigende op de cijfers 426 winnen elk 500 frank. Al de loten eindigende op de cijfers 671, winnen elk 1000 frank. Al de loten eindigende op de cijfers 460, winnen elk 2500 frank. Al de loten eindigende op de cijfers 3663, winnen elk 5000 frank. Al de loten eindigende op de cijfers 9434, winnen elk 10.000 frank. Het nummer 47432 van iedere reeks wint 35.000 frank. Het nummer 72730 van iedere reeks wint 50.000 frank. Het nummer 07923 vaniedere reeks wint 75.000 frank. Het nummer 07901 van iedere reeks wint 100.000 frank. Volgende nummers winnen elk som van 200.000 frank Reeks B. Nummer 74585. Reeks H. Nummer 21141. Reeks M. Nummer 22191. Reeks A. Nummer 97652. Reeks E. Nummer 85992. Volgende nummers winnen elk som van EEN MILJOEN Frank Reeks. K. Nummer 58549. Reeks D. Nummer 01687. Reeks K. Nummer 21996. Reeks M. Nummer 03147. Reeks M. Nummer 01898. De 45 troostloten van 10.000 frank worden gewonnen door dezelfde num mers van iedere reeks. Het lot van 2 miljoen wordt ge wonnen door Reeks E. Nummer 98820. De 9 troostloten van 50.000 frank worden gewonnen door het nummer 98820 van de overige reeksen. ELFDE SCHIJF. GRIJZE BILJETTEN Van heden af zijn de biljetten ver krijgbaar voor de Elfde Schijf. De ver deeling der loten is dezelfde als voor e Tiende Schijf. De trekking zal plaats hebben ten laatste op 15 Juli 1935. Een Miljoen Twee Honderd Duizend Jonge Lieden worden onder de Wapens geroepen. In den loop van deze maand zullen er in Duitschland I miljoen 200.000 jonge lieden onder de wapens geroepen worden. Op deze getalsterkte vertegen woordigen 600.000 rekruten de klas van 1914, opgeroepen tot een jaar ak- tieven dienst, terwijl de overige 600 duizend de klas van 1915 vertegen woordigen, opgeroepen tot den ar beidsdienst. De keuringskommissies zetelen van 1 7 Juni tot 1 5 Augustus. Wanneer de jonge rekruten op de wervingsbureelen worden ontboden voor een geneeskundig onderzoek, moeten ze buiten hun geboorteakte, in het bezit zijn van het trouwboekje hun ner ouders, evenals hun laatste studie getuigschrift. Onder de fakultatieve do- kumenten, welke ze moeten voorleggen bevindt zich hun getuigschrift Van lid der talrijke vereenigingen der partij, die een voormilitair karakter dragen, namelijk de Hitlerjeugd met afdeeling marine, S.A eveneens met afdeeling marine, S.S. met gemotoriseerde afdee ling, enz. De jonge lieden zullen, volgens het geval, hun bewijs van arbeidsdienst of landbouwdienst moeten inleveren. Zij moeten verder bewijzen dat ze reeds deel hebben uitgemaakt van de policie of van de bijzondere S.S. troepen, of dat ze de lessen hebben gevolgd van ekere zeevaartscholen. De sportieve teekens van het Reich en der S.A. en het bewijs van goed ge drag en zeden moeten eveneens bij de dossiers worden gevoegd. Eerste Oproeping. Op alle publiciteitskolommen te Ber lijn zijn groote witte plakbrieven aan gebracht. Het betreft de eerste oproe ping tot aanwerving der klassen van 1914 en 1915, die vanaf 1 7 Juni voor e keuringskommissie zullen verschij nen. Het publiek verdringt zich nieuws gierig rond deze plakbrieven,geteekend door den Berlijnschen politieprefekt. Wat niet moet aangegeven worden. Er wordt thans overgegaan tot de uitdeeling van de aangiften in de be lastingen op de inkomsten voor 1935 inkomsten over 1934). Vroeger bestonden er twee aangif teformulieren, een voor de handelaars, nijveraars en vrije beroepen, een twee- e voor de loon- en weddetrekkenden. Ingevolge het aandringen van verschil lende zijden en om te vereenvoudigen, worden de twee formulieren in een en kele samengebracht. De besluit-wet van 22 Februari 1935 heeft de belasting >p het mobilier afgeschaft, zoodat nu dienomtrent geen enkele aanduiding meer is te verschaffen. Dezelfde be sluit-wet heeft de indiciaire belasting vervangen door de aanvullende perso nele belasting gegrond op het globaal inkomen voor 1935 zullen de schat- plichtigen dus de in 1934 behaalde of verkregen inkomstén moeten aangeven De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd dat hiernavolgende in komsten bij de wet uitdrukkelijk wer en vrijgesteld en dus niet moeten aan gegeven worden I de intresten op de preferente aandeelen van de Nationale Maatschap pij van Belgische Spoorwegen 2). de premies of loten van de titels door den Staat, de provincies, de ge meenten en andere openbare organis men of inrichtingen uitgegeven, op de voorwaarde dat de speciale mobilien- belasting in verband met die inkom sten werd gestort 3). de pensioenen, renten en ver goedingen verleend krachtens de wet ten betreffende de hulpverleening in geval van vroegtijdige invaliditeit of van overlijden de pensioenen aan de invalieden, weduwen, weezen en ascen denten van oud-strijders, aan de slacht- ffers van werkongevallen. Voor 1936 (inkomsten van 1935) uilen de schatplichtigen bovendien er van ontslagen zijn in hunne aangifte in de inkomstenbelastingen melding te maken van de intresten van de geüni ficeerde Staatsrente 4 daar de cou pons van die rente voortkomende van de onlangs verrichte conversie, ook van de personeele belasting op het inkomen vrijgesteld werden zooals de preferente aandeelen van de Nationale Maatschap pij der Belgische Spoorwegen het vroe ger alleen waren. Zooals we verleden week nog meld den, was het Ministerie Flandin geval len. M. Bouisson, die gelast werd met e vorming van een nieuw Kabinet, slaagde hierin binnen de 24 uren. Het Nieuw Ministerie. t ->-!/ Zaterdag morgen werd de samen-> telling van het nieuw Fransch minis- terie als volgt afgekondigd M. Bouisson, Voorzitter van den Raad en minister van Binnenlandsche Zaken. MM. Herriot, Marin en maarschalk Pétain, Staatsministers. M. Laval, Buitenlandsche Zaken.' M. Pernot, Justicie. Generaal Maurin, Oorlog. M. Piétri, Zeewezen. Generaal Denain, Luchtvaart. M. Eynac, Koophandel. M. Caillaux, Financies. M. Roustan, Nationale Opvoeding. M. Paganon, Openbare Werkërt. M. Rollin, Kolonies. M. Frossard, Arbeid. M. Perfetty, Pensioenen. M. Roy, Landbouw. M. Lafont, Volksgezondheid. M. Mandel, P. T. T. M. Catalas, onderstaatssekretaris' bij het voorzitterschap van den' Raad.' De nieuwe Voorzitter van den Raad. M .Fernand Bouisson is te Constan- tine (Algerie) geboren den 16 Juni' 874, uit een familie van Marseille. Hij studeerde te Parijs, keerde terug naar Marseille, werd lid van den alge-' meenen raad in 1907 en voorzitter Van' e departementsvergadering. Den 7 Maart 1909 werd hij als député der Bouches du Rhone gekozen, herkozen en 1 0 Mei 1910 en achtereenvolgens in 1914, 1919, 1924, 1928 en 1932. Den 26 Juni 1924 werd M. Bouis son tot ondervoorzitter der Kamer ge- it.- iJ 3 Vb uH a t v u*b >Vf bóls -

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1935 | | pagina 1