Stuurt Italië aan op.... Vreedzame Indringing SPRUTOL 15e JAAR. NUMMER 24. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 16 JUNI 1935. ABONNEMENTEN Men abonneert op alle belgische postkantooren. NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. GEBROEDERS DUPONT Yperstraat, 2, POPERINGHE. Zomer sproeten verdwijnen spoedig door een pot n alle Apotheken. BELANGRIJK BERICHT. DE BOUWNIJVERHEID den «UITZET» LANDBOUWKRONIEK. 1932 30.000 1933 33.400 DE NIEUWE REGEER3NG IN FRANKRIJK, Na eene korte bespreking, heeft de Senaat vervolgens de volmachten aan de Fransche Regeering gestemd met 233 stemmen tegen 15. RIHGHE 1 Jaar, per post 16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. Losse Nummers 0.25 fr. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. MUSSOLINI VERHEFT DEN TOON. EN... WAS DAT EEN WAARSCHUWING TOT ENGELAND Uitgevers-Eigenaars Postcheck 48459 Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwbericljten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. het te hopen, dat vooral te Londen deze woorden van Mussolini aldus ook mogen worden verstaan. En zoo van alle oorlogen mogen ge spaard blijven. D. N. G. De toespraak die Mussolini verleden week gehouden heeft voor de troepen van het eiland Sardinië, die klaar ston den om naar het front van Abes- synië te vertrekken, hebben we ergens gepubliceerd gezien onder den titel Mussolini wil oorlog Dat zal voorloopig nog wel te sterk gesproken zijn. Maar wel kunnen we zijn woorden zoo verstaan dat hij niet voor een oorlog terugdeinzen zou, indien welke andere mogendheid ook Italië in zijn operaties in Oost-Afrika mocht willen hinderen, en zeker wanneer het blijken zou, dat de Ethiopiers in hun verzet tegen Italië door welke mogendheid ook zouden worden ondersteund. Er kan ook gemeld worden dat de Duce op Sardinië letterlijk uit de lucht was komen vallen. Zonder dat iemand van zijn komst verwittigd was, stapte hij uit een vliegtuig, dat hij-zelf had bestuurd en schouwde de troepen, die zich voor Afrika moesten inschepen. Waarna hij den soldaten het woord toerichtte in dezer voege Zwarthemden van Cagliari, gij hebt een heerlijke betooging van macht en van tucht bijgewoond, waardig in elk opzicht van het held- en krijgshaf tig volk van Sardinië. De troepen van Savoie hebben in hun naam het beste ordewoord Wij hebben oude en nieuwe rekeningen te vereffenen En vereffenen zullen wij ze Wij zullen niet de minste rekening houden met wat men aan gene zijde van onze gren zen zou kunnen zeggen, omdat de rechters over onze belangen en over onze toekomst wij zeiven zijn, wijzel- ven, wijzelven-alleen en niemand an ders. En nog duidelijker voegde hij hier aan toe Wij zullen letterlijk her, navolgen, die ons de les spellen. Zij hebben ons getoond, dat waar het ei opaan komt, een keizerrijk te stichten of het te verdedigen, zij nooit rekening houden met de meening van de we reld Indien zulks als een waarschuwing en een laatste waarschuwing be doeld zou zijn, tot wie anders zou ze dan wel eerst en vooral gericht kunnen wezen dan tot Engeland En dan kan men te Londen deze drieste taal van den Duce ook het best aldus verstaan Als wij, Italianen, thans vastbeslo ten zijn, ons koloniaal bezit uit te brei den, en er ons ook sterk genoeg voor gevoelen, dan zullen wij hiermee te werk gaan, precies zooals gij, Britten altijd gedaan hebt om uw Empire t.e vestigen. Als gij u in alle vijf de werelddeelen hebt genesteld, u van alle strategische punten en knoopen van het internatio naal verkeersnet hebt meester gemaakt, hebt gij u dan bekommerd om wat de anderen hiervan zeggen zouden Heeft de afkeuring door heel de rest van de wereld u kunnen beletten, u van de ZuidAfrikaansche republieken mees ter te maken En deinst ge voor wel ken drastischen maatregel ook terug, om iedere opstandige beweging in uw Indisch keizerrijk in het ei te versmach ten Welnu, duldt dan dezen keer ook eens, dat wij ons deze voorbeelden en lessen van u ten nutte maken. Wij, Italianen, wenschen niets van Uzelf te ontnemen npch van welke andere Eu- ropeesche natie ook. Maar wel willen we de hand leggen op een der weinige gebieden in Afrika, die nog onder geen Europeesche voogdij werden gesteld, en wanneer gij, Engelschen, ons ver tellen wilt, dat uw heerschappij over de door u in bezit genomen gebieden, het land, het volk zelf daar en de bescha ving in 't algemeen ten goede is ge komen, laat ons dan toe, dezelfde pre tentie te hebben, wat Ethiopië betreft. Aldus zal Mussolini den Britten deze zaak wel aan 't verstand hebben willen brengen, en indien ook Frankrijk zich door zijn woorden bedoeld zou kunnen voelen, kan het hem dan zoo verstaan Wij willen met Abessynie iets doen in denzelfden aard als gij met Marokko hebt gedaan Er het protectoraat over uitoefen. Dat wil zeggen alle uiter lijke teekenen van de inlandsche markt er in eere houden maar er precies doen alsof we thuis zijn. En dat zou inderdaad de elegantste oplossing voor deze netelige kwestie kunnen wezen. Indien niemand zeggen kan, dat de Marokkanen slecht gevaren zijn bij de exploitatie door de Franschen en ook ten hunnen eigen bate, voor zoo veel zijzelven arbeiden willen, van de natuurlijke rijkdommen van hun land die zijzelven onaangeroerd had den laten liggen en wellicht ook nim mer zouden hebben aangeroerddan kan Mussolini met juist hetzelfde recht beweren.dat de Ethiopiers er niet slech ter bij varen zouden, wanneer de Itali anen hen op dezelfde manier zooals het dan heet onder hun bescherming ge nomen zouden hebben. En dan kan voor de Italianen nog een argument gelden, dat zij met veel meer reden aanvoeren mogen dan de Franschen voor hun greep naar Ma rokko of voor de Engelschen voor hun greep... naar alles, namelijk dat zij absoluut meer plaats op de wereld noo- dig hebben. Het is een axioma in de wereldeco nomie dat geen land in Europa nog zoo moeilijk zijn bevolking voeden kan als Italië. Om hiervan direct overtuigd te zijn, moet ge maar goed uw oogen open trekken, wanneer ge dit land bereist. Nergens zult ge zoo heldhaftig met den voedenden bodem gewoekerd zien. Weet ge t niet beter, dan zal het u kunnen verbazen, tusschen Livorno en Rome b.v. urenlang te moeten rijden doorheen eindelooze vlakten, die er als braakliggend uitzien, terwijl ge op zoo menige andere plaats groenten zult zien geplant tot tusschen de dwarslig gers van de spoorbaan toe maar de verklaring voor dit verschijnsel is een voudig, dat deze braakliggende vlak ten eigenlijk van lava zijn, waarover de tijd hier en daar een laagje aarde van een centimeter dik gespreid heeft, hetwelk haar soms het uitzicht van la- beurland geeft, terwijl er met moeite een graspijl uit is te halen. En zie dan eens, hoe in de streek van Napels, op de hellingen van den Vesuvius, en zelfs in de vlakten van Toscane, drie culturen tegelijkertijd op één en dezelfde plaats worden gedaan Groentenvelden, beplant op afstan den van een paar meter, met wilgen die wissen voor manden moeten leve ren, en die verbonden zijn door ijzer- draad, waaraan de wijnranken zich vlechten. Natuurlijk is het ook deze dringen de plaatsnood welke de italiaansche re geering gedreven heeft tot de ontzag lijke uitgaven die er noodig zijn ge weest om de Pontijnsche moerassen te dempen en in zulke oorden van hope- looze desolatie heele nieuwe provincies met bloeiende steden als Littoria en Sabaudia, te scheppen. Maar wij willen gaarne gelooven dat het zoo niet langer meer kan, en dat, wat we als de expanciezucht van Italië betittelen, door den snel stijgen den nood tot paroxysme gedreven wordt. En als we niet willen protesteeren tegen de bezetting van Marokko door Franschen en door Spanjaards en de inpalming van onze taalgenooten in Zuid-Afrika door de Engelschen als een fait-accompli aanvaarden, waar van we denken mogen dat deze taal genooten zeiven haar thans een zegen vinden dan valt het ons moeilijk, verontwaardiging over deze daverende taal van Mussolini met onze logica in overeenstemming te brengen. Wij moeten de Italianen wel ge looven als ze beweren dat het in het onafhankelijke Abessynië al net zulk een janboel is als het was in Ma rokko, voor de komst van Maarschalk Lyaurey, en als ze zichzelven sterk ma ken om er hun teveel aan arbeidskrach ten aan te wenden, in 't eigen voordeel natuurlijk eerst, maar dan toch ook met even weinig schade voor de inboorlin gen van dit land als de Marokkanen vanwege de Fransche kolonisten onder vonden hebben en nog steeds onder vinden. En voor de rust van de wereld ware VOOR DE TABAKPLANTERS. In herinnering wordt gebracht dat iedere tabakplanter, overeenkomstig 't artikel 3 der wet van 20 October 1919 verplicht is een teeltaangifte, volgens voorgeschreven model, ten kantore of hulpkantore der accijnzen over het ge bied, in te dienen voor I Juli of bin nen de acht dagen na het planten in dien dit later geschiedt. Formulieren van aangifte zijn op de kantoren of hulpkantoren der accijnzen te verkrijgen. De aangifte mag per post verzonden worden. Bovendien moet de planter van meer dan 1 000 planten, uiterlijk op I 0 April van het jaar na de teelt, ten kantore der accijnzen aangifte doen van de werkelijke ingeoogste hoeveelheid dro ge tabak. Het bestuur der accijnzen zal, als telken jare, de te velde staande tabak- planten nauwkeurig natellen. De accijnsplichtige die verzuimen zou de teeltaangifte in-te dienen, zoo mede degene die een onjuiste aangifte zou doen, zullen de bij de wet voor ziene straffen verbeuren. DRINKT 'T ZWIJNLANDS BIER Seizoenwerken in Juni. Landbouw. Tijdens deze maand krijgt men veel last van het onkruid we stippen vooral aan de senneblade- ren in de haver. Dit onkruid verdelgt men best als volgt s morgens als de planten nog nat zijn van den dauw, strooit men per Ha. 800 a 100 kgr. Sylviniet-Kainiet uit in poeder. Dit zout brengt ook nog de noodige potasch in den grond. Het zout wordt uitgestrooid als de planten 4 bladeren hebben. Men mag ook een oplossing gebruiken van zwavelzuur 8 Men gebruikt 8 a 10 hectoliter per Ha. Mais mag nog in Juni gezaaid wor den. Zooals we reeds meedeelden is mais een zeer gepast groenvoeder. Tabak wordt geplant tot half Juni. Als bemesting zullen we onderwerken 600 kgr. Supra en 500 kgr. potasch- sulfaat na het planten rijft men nog 600 kgr. ammoniak-sulfaat onder per Ha. Zoodra de hop begint te bloeien zal men 200 a 300 kgr. ammoniaksulfaat onderwerken. Om de ziekte te voorkomen zal men rond half Juni de aardappelen bestrooi en met bordausche pap. Hoenderkweek. Men moet dik wijls versch water geven en om de 8 dagen voegt men er 5 gram ijzersulfaat bij per liter, In de hoenderparken zal men Het beloop dikwijls omspitten en groen voeder ophangen. Om het ongedierte te vangen hangt men 's nachts elzen twijgen aan de zoldering in de hoen derhokken. Deze twijgen worden dage- lijksch vernieuwd en verbrand tot de insecten weg zijn. Na 25 Juni zal men liefst niet meer broeden om extra hennen te bekomen. Tijdens de heete zomerdagen geeft men geen verhittend voeder, weinig mais en veel groen," Aan de konijnen liefhebbers deelen we mede dat het soms gevaarlijk is, gras te voederen, dat men afgesneden heeft langs den weg, dikwijls is dit voeder oorzaak van plotseling sterven, omdat het bevuild is geweest door urine, enz. Het is ge beurd dat sommige bladeren ziekten Voorkomen bij konijnen. We noemen linde, wilg, thym, geneverkruid, ab sinthe, anijs. Gustaaf Gillekens. Als de bouwnijverheid gaat, dan gaat het al. Niet altijd is dit spreek woord zoo waar als het Evangelie, i Het kan gebeuren dat de werkzaam heid in t bouwvak eerder abnormaal is en niet kan uitgelegd worden als zijnde een voordeelig teeken. 8 Niettemin blijft de grond van het spreekwoord waar er is geen alge- meene herneming, zonder dat de bouw nijverheid er bij is zij zal er zelfs het zichtbaarste teeken van zijn, zoo/als men in Engeland bespeuren kan. Het is niet slecht eens te onderzoe ken hoe te dien opzichte de zaken staan in ons land. En men moet er des te meer aandacht aan geven, daar men tot in deze laatste tijden niet al te veel vertrouwen mocht hebben, voor wat de bouwnijverheid betreft. Eenerzijds had men zichtbaar te veel bijzondere huizen gebouwt in 1932 en in 1933 anderzijds bewees het getal ledigstaan de huizen genoegzaam dat een strenge krisis woedde in de bouwnijverheid als elders. Ook was het bouwen in 1934 aanzienlijk vertraagd. Ziehier hoe het, in het verloop dei- laatste jaren ging met het bouwen van bijzondere huizen in Belgie 1931 (te naaste bij 23.000 1934 (geschat) 22.000 Het cijfer van 1931 is nabijkomend; de officieele statistiek gaat over vijftien maand ze moest dus verbeterd wor den. Het cijfer van 1934 is nog niec vastgesteld en dit van 1933 is nog niet officieel gekend. De opgegeven tabel doet een verschijnsel voorkomen waar over men zich min of meer rekenschap geeft zonder er de uitgestrektheid te i-'-^ien van meten. \oo"-H„2 en in 1 933 is er.in de kleine c-réitijVo.ïieid meer bedrijvigheid ge weest, welke de Belgische economie in groote maat ondersteunde. Maar in I 934 was die bedrijvigheid zwakker, iets wat bewezen werd door een toe nemen der werkloosheid in dit vak. De verbetering van 1932 en van 1933 spruit uit het feit dat het bouwen op dit oogenblik, het eenige middel was om zijn kapitaal met zekerheid te plaatsen. De tegenslagen ter beurs en de vrees voor muntverandering brach ten hun nadeeligen invloed samen en zetten de spaarders aan hun geld in het bouwen te steken. Maar in 1934 was er overvloed van huizen, iets waar aan men zich verwachten mocht. Voor de moeilijkheid staande huurders te vinden, bouwde men nu veel minder. Dit alles behoort tot het verleden, de huidige toestand, in aanwezen dei- politieke muntverandering is minder bekommernisvol het is evenwel niet gemakkelijk de gegevens van het pro- blema op te geven zooals zij heden zijn. Welk is onze jaarlijksche behoefte aan huizen Men heeft het soms met juistheid uitgerekend, maar toch niet wiskundig juist. Gewis, men kan steu nen op den aangroei van het getal huishoudens. Maar de vraag naar hui zen hangt hoofdzakelijk af van de prij zen waartegen zij aangeboden worden; de vraag is dus rekbaar. Zij hangt bij zonderlijk af van het inkomen der be volking. Indien het verminderen der werk loosheid dit inkomen verhoogt, dan zal de vraag naar huizen ook toenemen. Nog mag men dan nog niet zien naar het getal huizen. Ons gebied aan ge bouwen zal waarschijnlijk zoo ras niet meer stijgen aan hoeveelheid, als eer tijds, maar het zal stijgen aan hoeda nigheid, wat onder opzicht van bouw nijverheid hetzelfde is. Wat het getal huizen betreft het verminderen van het geboortecijfer gaat minder behoefte scheppen aan woningen. Maar die werking zal nood zakelijk traag zijn en men moet er geen rekening mede houden, indien de op zoekingen beperkt worden tot in de naaste toekomst. Het gesteld problema is als volgt hoe kan de bouwkrisis opgeslorpt wor den Hoe kunnen de ledigstaande hui zen opnieuw bezet worden Is het een hersenschim dit te verhopen Men depkt het niet. De vraag naar huizen is rekbaar zij spruit uit de vergelijkenis tusschen de gevraagde prijzen en de inkomsten der bevolking. Welnu, de ekonomische evolutie die zich af teekent, schijnt, voordeelig te moeten werken op de twee termen der verevening. Men heeft eerst en vooral de huis huren. Zij hangen klaarblijkend van den prijs van het geld af, het is te zeggen, van het intrest percent, dat men als normaal beschouwt. Indien men het percent vermindert, dan zal men een groot resultaat bekomen heb ben. Bouwen met tegen 6 of 8 te ont- leenen, is eene dwaasheid begaan 5 netto inkomen van een verhuurd buis willen bekomen, is ook overdre ven. Maar de zaak verandert van aan schijn, indien de rentevoet, als normaal aanzien, naar 4 gaat. De vermindering der huur van het geld heeft krachtig medegeholpen tot het hernemen der bouwnijverheid in Engeland. Wat voren gaat, beteekent niet dat al de huishuren noodzakelijk moeten dalen er zijn er die redelijk, maar andere, die overdreven zijn. Dit zijn gevolgen van de devaluatie die een minder inkomen bezit, moet, om er te kunnen komen, voor minder uitgaven zorgen. In ekonomie, hangt dit alles onverbrekelijk aaneen de illogische kan geen veertien dagen bestaan het gezond verstand zegt het alleen. Het tweede bestanddeel der vereve ning bepaalde de vraag naar huizen, is het inkomen waarover de bevolking beschikt. Hier gaat alles afhangen van de opslorping der werkloosheid en van den terugkeer naar eene winstgevende bedrijvigheid. Het is wel waarschijn lijk dat de nieuwe inkomsten naar de woningen zullen gaan, eens dat er aan de behoefte der kleederen en huisves ting dat de grootste besparingen, on der de krisis, gedaan werden. Zoo als men zien kan, ligt eene ver betering der immobilaire markt en van de bouwnijverheid voor de hand zij is niet mogelijk. Het is echter noodig zich rekenschap te geven eener reeds gemelde evolutie, maar die de krisis merkelijk vertraagd had het is vooral door de hoedanigheid dat ons gebied der huizen zich ontwikkelen zal in de toekomst. De ledige woningen zullen komen. Zoo gaat een nieuwe klassee ring gebeuren. Alleen de krotten zullen nog onbewoond blijven. Dat men deze maar afbreke Het is de gunstige, de meest logische oplossing het is de nor male oplossing van al de immobilaire krisissen, die men niet dwarsboomt. De geschikste woningen zullen het eerst verhuurd zijn. De toekomst is aan de gemiddelde huizen (geen te groote maar geen te kleine). De eigenaars van oude huizen zullen weldoen dit niet uit het oog te verliezen. Het oogenblik is misschien gekomen al die oude, versle ten en vervallen huizen af te breken, om ze door gepaste, moderne woningen te vervangen. Men heeft overigens den indruk dat het bouwen van appartementen prak tisch al gegeven heeft wat het kon, ten minste voor een zekeren tijd. Dit bou wen richt zich vooral tot een beperkte klienteel. Moet de staat rechtstreeks tusschen- komen om het bouwen van huizen aan te moedigen. Het algemeen gevoelen is neen, tenzij in zeer buitengewone gevallen. Het ware eene uitzinnigheid met dit doel nog veel geld uit te geven. Het is zeker zeer goed dat de politiek der immobilaire leeningen tegen klein percent, op groote schaal, hernomen worde. De Spaarkas zou hare tradities moeten herinvoeren. Dit is de beste manier van tusschenkomen. Het is redelijk terug te keeren ge durende tien jaar, op de vrijstelling der grondbelasting van de nieuwe mid delbare woningen. Dit stelsel heeft be staan en gaf goede uitslagen. Het is spijtig dat men, vier jaar geleden, dit stelsel niet vernieuwd heeft. Dit alles geeft maar het bouwen van woningen. Groote ondernemingen ge hoorzamen aan eene verschillende evo lutie, die men niet beinvloeden kan, tenzij door groote openbare werken. D. L. LEENING 1922 DER VERWOESTE GEWESTEN. Trekking van 8 Juni. Zaterdag had de I 5 7e trekking plaats der Leening van de Verwoeste Gewes ten 1922. Reeks 108499 nr 9 wint 1 miljoen frank. Reeks 59779 nr 11 wint 100.000 frank. De andere nummers dezer reeksen zijn uitkeerbaar met 312.50 fr. of 300 frank, naar gelang de obligaties al of niet omgezet werden luidens het ko ninklijk besluit van 1 1 Mei 1935, Zooals we verleden week nog meld den is het Kabinet Laval tot stand ga- komen. Het Nieuw Ministerie. M. Laval, Voorzitter van den Raad en Buitenlandsche Zaken. M. M. Herriot, Marin en Flandin, Staatsministers. M. Berard, Justicie. M. Paganon, Binnenlandsche Zaken. M. Fabri, Oorlog. M. Piétri, Zeewezen. Generaal Denain, Luchtvaart. M. Bonnet, Koophandel. M. Regnier, Financies. M.Marcombes, Nationale Opvoeding M. Eynac, Openbare Werken. M. Rollin, Kolonies. M. Roustan, Koopvaardijvloot. M. Frossard, Arbeid. M. Maupoil, Pensioenen. M. Cathala, Landbouw. M. Lafont, Volksgezondheid. M. Mandel, P. T. T. Het kabinet Laval is Het 99e van d« Derde Republiek. Het is het derde, dat door M. Laval wordt voorgezeten .en bestaat uit vier senators, 1 5 volksver- tegenwoodigers en generaal Denain die geen lid is van bet parlement. Voor de Kamer. Nog denzelfden Vrijdag avond wilde M. Laval voor Kamer en Senaat ver schijnen.. M. Laval sprak er de regee- ringsverklaring uit. Het Ontwerp der Volmachtsverleening. Toelichting De ministerieele ver klaring waarvan lezing werd gegeven, schijnt de beste rechtvaardiging te zijn van het wetsontwerp, dat aan uw goed keuring wordt onderworpen. Zonder te raken aan de parlementai re instellingen kent het aan.de R'egee- ring voor een bepaalden tijd de noo dige volmachten toe. Bijgevolg legt de regeering aan uw beraadslaging het hierbij bepaalde wets ontwerp voor Het Westontwerp. De President der Fransche Republiek kondigt af Het volgend wetsvoorstel zal aan de Kamerleden worden voorgelegd door den minister-president, die belast werd de redenen ervan uiteen te zetten en de bespreking te leiden. Eenig Artikel Ten einde de devalu atie der munt te voorkomen, geven de Senaat en de Kamer aan de Regeering de macht om tot 31 October 1935 alle schikkingen met kracht van de wet te treffen om de speculatie te keer te gaan en den frank te verdedigen. Deze be slissingen, door den Ministerraad ge troffen, zullen aan de goedkeuring der Kamer worden onderworpen vóór 1 nuari 1936. Het Ontwerp naar de Dit ontwerp wordt naar de Commis sie van Financies verzonden en aan stonds besproken. Hef wordt er; aan-" genomen met 1 9 stemmen tegen 1 4. Door de Kamer gestemd. Nadat de Kamer vooreerst M. Bouis- son tot voorzitter der Kamer verkozen had, werd het ontwerp in de Kamer besproken. Den verslaggever begint het debat over de volmachten me't hef bekend maken dat deze enkel bestemd zijn om», te strijden tegen de speculanten en om den frank te verdedigen. Na de bespreking voor en tegen, dan wordt er tot de stemming overgegaan- De uitslag bewijst dat de Kamer de volmacht aan het kabinet -Laval ver leend heeft met 324 stemmen tegem 1 60. Er werden 1 07 onthoudingen vast gesteld en er waren 1 9 députés afwezig De Senaat stemt de Volmachten op zijne beurt. Met eenparigheid van stemmen, min één, en vier onthoudingen, heeft de commissie van financies van den Senaat het wetsontwerp, dat aan de regeering Laval bijzondere volmachten moet toe staan, aangenomen. LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1935 | | pagina 1