13d8 V. T. B. S T E R R j T Voor Abessynië het Lot van Marokko 1 - VLAAMSCHE TOERISTENBOND - V. T. B. OP ZONDAG 33 JUNI ABONNEMENTEN fr 1 fr. I NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. GEBROEDERS DUPONT ARCHEOLOGISCHE OPGRAVINGEN IN HET DENDERMONDSCHE. den «UITZET» LANDBOUWKRONIEK. DE EENIGSTE VIJFLING TER WERELD. I VREESELIJK DRAMA 15« JAAR. NUMMER 25. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 23 JUNI 1935. FOmillGHE 1 6 Congo 25 Frankrijk 25 fr. 1 Amerika 30 fr. 1 Losse Nummers 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in *t post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 48459 Telefoon 180 OORLOGSGEVAAR IN ETHIOPHIE... Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Verleden week reeds durfden wij ons voorstellen, dat Het er Italië om te doen is, op dit Afrikaansche land de hand te leggen in denzelfden vorm als Frankrijk en Spanje het op Marokko hebben gedaan, en... op 't oogenblik zien we overal deze meening bevestigd. Bij de Italianen is het groote woord- zelf protectoraat er nog niet uit. De eisch die op 't oogenblik aan Mus solini toegeschreven wordt, luidt nog iets zachter den buit met een ander zal moeten deelen. Het ziet er inderdaad van nu af reeds naar uit, alsof Italië zooals krachtens het verdrag van Algesiras, Frankrijk een stuk van Marokko aan Spanje laten moest,zijn invloed over Ethiopië met Engeland en met Frank rijk zal moeten deelen. En dan behoort het als de natuurlijkste zaak van de wereld bij de algemeene koloniale po litiek, dat, zoodra een schikking in de Abessynie zou voorloopig nog zijn zen aard onder oogen genomen wordt souvereiniteit mogen behouden, doch een strook van zijn grondgebied moe ten afstaan aan Italië om er een spoor weg op aan te leggen, die de twee Italiaansche bezittingen, Erythrea aan de Roode Zee en Somaliland aan de golf van Aden, met elkaar verbinden zou. En als Italië hierbij den eisch zou stellen, dat het zichzelf met de militaire bewaking van deze spoorbaan op het gebied van den Negus zou mogen be lasten, dan wil het Abessynie in een toe stand brengen die zeer veel overeen komst vertoonen zou met dezen van China, nadat het gedwongen geweest was, toe te stemmen in den aanleg van den Russischen spoorweg dwars door Mandsjoerije. En wat dan het verder verloop van zulk een eerste toegeving aan den Eu ropeeschen ondernemingsgeest in zijn land wezen zal, dat zal de Negus ook het best in de Chineesche geschiedenis van den jongsten tijd kunnen leeren. Zooals het verlangen van Italië thans wordt voorgesteld, zou de reepel grond dien het uit Abessynie knippen zou, nog niet zoo n kleinigheid zijn. Een spoorweg van Massoeah, zijn haven in Erythrea, naar de haven van Magadosho, in de golf van Aden, zou, om den kortsten weg te volgen, onge veer parallel met de Oostgrens van Abgssypie aangelegd moeten worden, maar dan ZOU hij dwars over de spoor lijn moeten loopen, die de Franschen reeds van Djiboeti, de haven in hun Somaliland, naar de (hoofdistad van Abessynie, Addis-Abeba hebben aan gelegd, en deze kruising zouden de Ita lianen willen vermijden door hun spoor lijn met een boog Westwaarts van Ad- dis-Abeba te laten omloopen. Dat zou dan dezen spoorweg wel nagenoeg dubbel zoo lang maken,maar voor gevolg hebben dat de Italiaansche bewakingstroepen, tot in het diepste van Ethiopië zouden kunnen doordrin gen, en men bekijke maar de land- (igart op die manier feitelijk heel dit land onder een bestendige militaire controle van Italië vallen zou. En men moet al zeer weinig afweten van de koloniale politiek, om niet te kpnnen voorzien, dat, steeds onder het voorwendsel van noodzakelijkheid yppr den goedpn dienst en de veiligheid van hun spoorbaar), dp Italianen lede ren dag den Negus een nieuw stuk var zijn spuvpreiniteit zouden weten af te dwingen, tot dat hij in zijn land nog precies evenveel zou te zeggen hebben als de sultan van Rabat in Marokko. Dat wil zeggen tot dat zijn vorste lijke rol nog slechts deze van een ma jesteit uit een sprookjes-operette zou zijn. In alle geval zien we op 't oogenblik het proces van Ethiopië zich heelemaal in dezelfde richting ontwikkelen als datgene hetwelk tot de instelling van het Fransch protectoraat over Marokko heeft geleid. Het eenig groot verschil is, dat thans vanwege Duitschland geen zet te ver- Wftchtpn y^lf, gpljjk deze, welke in de voorgeschiedenis van !t Marakkaangch protectoraat als de coup d'Agadir berucht is gebleven. Inderdaad zipt niemand vandaag nog goed een nieuwe <i Panther verschij nen in de straat van Bab-el-Mandeb, met Hitler in persoon aan boord en de zen zooals Keizer Wilhelm te Agadir op Marokkaanschen bodem deel de sporenrinkelende laars op Ethiopischen grond zetten, om te beduiden, dat hij, bij de verdeeling van dit laatste, nog onafhankelijk Afrikaansch gebied, ook zijn woord wenscht mee te spreken. Maar wat in dg afwikkeling van dit prgces pygr Abgssynig wel overegn zal komen met de historie van het protec toraat over Marokko, zal zijn dat hij die het eerst dit proces heeft aangepakt in de medepaartende landen alle ge voelens van ontzag en van medelijden voor de aldus te vierendeelen onafhan kelijke, en ditmaal zelfs christen Afri kaansche Natie, plotselings tot zwijgen worden gebracht. Zoodra Frankrijk en Engeland van Italië het aanbod zullen krijgen, om te praten s> over een verdeeling van de invloedssfeeren in Abessynie, zullen de regeeringen en de publieke opinie in deze landen het maar best vinden, dat men door Italië in dit land het spit laat afbijten De regeering te Londen doet nog wel officieus tegenspreken, dat haar tot hiertoe welk voorstel ook in dezen zin zou toegekomen zijn, maar het mag toch hoogstwaarschijnlijk worden ge acht, dat zij het tegen Italië tot geen oorlog om Ethiopië zou laten komen, indien zij er maar gerust in mocht zijn, dat de Italianen, eenmaal in Abessynie genesteld, niet zouden willen doordrin gen tot in Britsch Soedan en op die manier meester worden over de bron nen van den Nijl, dat wil zeggen de kraan in handen krijgen van het vat, waaruit heel Egypte zijn water tappen moet. En volgens dg inzichten, die thans aan Mussolini worden toegeschreven, zou hij geneigd en bereid zijn om aan Italië deze geruststelling te geven. Voor zoover hij een protectoraat over Abessynie ingesteld zou willen zien, zou hij het zich voorstellen als verdeeld onder zijn land, Engeland en Frankrijk. Italië zou de middenste strook krij gen, op zoo n manier dat het een recht- streeksche verbinding tot stand zou kunnen brengen tusschen zijn kolonie ten Noorden en deze ten Zuiden van het Ethiopisch gebied. De strook in het Westen, welke grenst aan Soedan, zou den Engelschen ten deel vallen en wat de Franschen betreft, die reeds over den spoorweg van Djiboeti naar Addis- Abeba beschikken, dezen zouden dan hun bescherming kunnen uit strekken, over het gebied jusschen de zen spoorweg en hun eigen Somaliland in het Oosten en de Italiaansche strook in het Westen. Een basis voor onderhandelingen tot dit doeleinde zou reeds gevonden zijn Het accoprd namelijk,dat reeds in 1 906 juist tusschen Italië, Frankrijk en En geland, betreffende Abessynie gesloten werd, Volgens dit accoord zou geen van deze drie staten iets in Abessynie mo gen ondernemen, zonder voorafgaande ruggespraak met de andere, en nu zou heel deze operatie tot bevrijding van het Afrikaansche vasteland van zijn eenig - overgebleven onafhankelijken staat, worden voorgesteld als slechts... een herziening, een aanpassing aan de behoeften van de nieuwe tijden van dit accoord van 1906. Al deze nieuwe bijzonderheden over e kwestie van Ethiopië kunnen ons niet doen wijken van het standpunt, dat wij reeds in ons artikel van verleden week hebben ingenpmen. Als we zoo goed hebben kunnen zien wat een zegen het protectoraat der Franschen en zelfs dat van de Span aards over Marokko voor de bewo ners van dit land geworden is, dan wil iet er bij ons niet in, dat de Abessy- niers niet minstens evenveel bij hun onderwerping aan... we zullen nu maar niet zeggen den beschavingsarbeid, maar dan toch aan de exploitatie van hun nog wild land door Europeanen te winnen zouden hebben, en wij stel len ons dan ook zonder moeite voor, dat ze, na weinige jaren zeiven een Standbeeld aan Mussolini, of aan den gouverneur-generaal flign hij hun zen den zal, oprichten zullen, zooals de Araben in Marokko het voor maar schalk Lyautey hebben gedaan. N.G, Sinds eenige dagen worden er op de gronden van het oude Zwyvickklooster, opdelvingen gedaan op eenen akker, toebehoorende aan landbouwer B. Ver- cammen, en ontdekte men een twaalftal graven uit het Frankisch tijdperk. Dit klooster dagteekent van de jaren 1 600, is verschillende malen door de Fran schen verwoest en platgebrand, enkel een oud kappelletje, dat heden nog bestaat, blijft er van over, waarin nog een mirakuleus beeld van O. L. Vrouw ongeschonden uit eenen brand rond 1667 is overgebleven, blijkens een op schrift dat op het kapelletje voorkomt «Ongehindert beeldt in feilen brand gesteecken 1667 De opdelvingen worden geleid door den Heer Breuer, penningmeester van het Jubelparkmuseum, die welwillend nopens de gedane opgravingen, vol gende inlichtingen verstrekte. In elk graf, zegt hij, vinden we nagenoeg de zelfde voorwerpen, t.t.z. een vaas of pot, eene lans bij de mannen en eenige kralen bij de vrouwen. De vaas of pot staat altijd rechts aan de voeten en het wapen bevindt zich rechts naast het hoofd De graven meten 2 m. tot 2 m. 30. Ze liggen op 1 m. 50 tot 2 m. diepte en zijn meestal afgezonderd, de een na de andere. Soms liggen ze in groepen. De graven zijn van frankischen oor sprong en dagteekenen uit de 3e en 5e eeuw. De parels zijn gemaakt uit barn steen, teelaarde, steen en soms in glas. Ze zijn allen van verschillenden vorm, geen enkel pot of vaas die glijkvormig is aan een andere. De bijzonderste voorwerpen die er gevonden zijn smuk t.t.z. een groote gouden of bronzen plaat, versierd met allerhande inprentingen, die dienstig moet geweesf zijn om eenen mantel samen te houden; een gouden ring (de vierde die in Bel gië gevonden werd uit het Frankische tijdperk) een bronzen kruisje met ruwe diamanten ingelegd (het eenigste kruisje dat uit dergelijke graven is te voorschijn gekomen) kist in eiken hout. De graven zijn zoo goed bewaard, omdat zij in kleiaarde liggen. Deze laag klei heeft eene doorsnede van 1 m. 50 en erg waterig, het is daaraan ook te danken dat alles zoo goed be waard is gebleven. H. R. B. DRINKT 'T ZWIJNLANDS BIER Om het volgende Jaar schoone Asperges te Oogsten zal men niet meer steken na Half Juni. De Asperge zooals ze verbruikt wordt is niet anders dan een scheut. Door een te langdurig oogsten vertraagt men de vorming van het gebladerte en daar door de vorming van nieuwe wortels die den oogst van het volgende jaar moeten verzekeren. Steekt men te lang Asperges dan worden de klauwen te zeer uitgeput en men loopt gevaar de Aspergerij te vernietigen. Wat men dit jaar te veel oogst, moet men het volgend jaar dubbel missen. Door het opschieten der stengels te vertragen belemmert men de ontwikkeling der planten, waaronder de vorming van nieuwe wortels meest te lijden heeft. Hoogstens mag men asperges steken tot 20 Juni, somtijds steekc men wat langer bij de variëteit van Argenteuil. Na den oogst legt men de barmen gelijk met den riek. Vooraf zal men den grond tusschen de barmen om spitten en bemesten met een goede dosis stalmest daarbij voegt men een mengsel van 6 kgr. Supra en 6 kgr. chloorpotasch per are daarna rijft men 5 kgr. ammoniaksulfaat onder. Veelvuldige proeven hebben bewe zen, dat het best is asperges te bemes ten onmiddellijk na den oogst. De jonge stengels en bladeren wor den soms aangevreten door insecten. Deze kunnen gedood worden door een yao d$ talrijke insectendoodende stgf- fen die in den handel voorkomen. Men kap ze opk vangen door te schudden met de stengels boven een kom zeep water. Dit werk moet 's morgens zeer vroeg geschieden. Gustaaf Gillekens. Bij den eersten verjaardag der Vijf Jonge Kanadeesche Zusjes. Dezer dagen was het een jaar gele den, dat bij het Fransch Kanadeesch echtpaar Oliva Dionne vijf kinderen geboren werden, allen meisjes. De man, Oliva Dionne, een arme landarbeider, was toen 31 jaar oud zijn vrouw Elvire 24 jaar, die haar man bijstond in het verdienen van het dagelijksch brood, want het arme echt paar had reeds voor zes kinderen te zorgen. Op dien bewusten 28 Mei werd de dokter Alan Roy Dafoe draadloos naar de verre blokhut van Dionne geroepen, om geneeskundigen bijstand te verlee- bij deze zoo talrijke geboorten, die zeer zelden voorkomen. Vijf leven de kinderen werden in een tijdruimte van een half uur ter wereld gebracht. De kleinste babys, die ik ooit heb zien leven, zei de arts vol bewondering. Al deze vijf menschelijke popjes wo gen tesamen nog niet heelemaal elf pond. Begrijpelijk waren zij zoo zwak, dat dokter Dafoe hen uit nood doopte; de eigenlijke doopceremoniën hadden later plaats, waarbij de kleine de namen ontvingen van Marie-Helene-Alma, Emelie-Marie-J eanne, Cecïle-Marie-E- milda, Annetta-Liliana-Marie en Yvon- ne-Edoniella-Marie. Zullen ze in leven blijven was de vraag die iedereen zich stelde. De biologische jaarboeken wijzen in de tijdruimte van 1694 tot 1923 slechts 32 bewezen geboorten van vijf- lingen uit de beschaafde wereld. Onder deze stierf een groep binnen de 50 mi nuten en alle overigen leefden niet lan ger dan 50 dagen. Dokter Dafoe wendde zich tot de regeering van Ontario om hulp bij dit geval. Men zond hem drie kundige ver pleegsters en de bescheiden blokhut veranderde nu in een tooneel van een verbitterden strijd om het behoud der kleinen. De overige zes kinderen van het echtpaar Dionne werden zoo lang ergens anders ondergebracht en nieuws gierigen en reporters verre gehouden. In den aanvang had dokter Dafoe slechts geringe hoop overrompeld met draadlooze telegrams en de ongehoord- ste aanbiedingen van diensten en me- dikamenten, geraakte hij in steeds groo- ter zorgen. Zij zijn nog in leven, luidde zijn laconisch antwoord, dit is alles wat ik zeggen kan. Zoo dikwijls als ik ze zie, schijnen ze steeds kleiner te worden. Hij, zoo wel als de vader Oliva Di onne, werd door verscheidene onderne mers, met voordeelige kontrakten be legerd 20 Engelsche ponden per week zouden worden betaald, totdat de ba bys tentoongesteld konden worden, daarop 50 pond per week en 30 pro cent der entrees. Alleen dokter Dafoe maakte aan dezen onzin een energiek einde. Hij was besloten zijn bescher melingen in het leven te houden, hoe wel hun gewicht regelmatig vermin derde. Toen zij een week oud waren, wogen zij nog slechts 1 0 pond en 3 1/2 ons. Elk der kleine had haar broed- kastje, zoodat het gevaar van eenige besmetting voorkomen werd. De do'k- ter en de verpleegsters droegen mas kers, terwijl zij dag en nacht hun reeds wereldberoemd geworden bescherme lingen verzorgden. Er moesten verder hulpkrachten worden aangesteld, die zich met tal- looze bezoekers kabeltelegrgmtO^n en brieven moesten bezighouden. Deze laatste stroomden ononderbroken in ontzaglijke massa's toe on droegen on bekende postzegels van China tot Peru. De regeering van den Staat Ontario, welke Staat viermaal groöter is dan Groot-Britanje, moest besluiten wacht posten rond het huis van Dionne te plaatsen. Vier kloeke mannen moesten de massa lastige bezoekers terugzen den en de giften aanne!t\e8, die in la wines het armzalige, yroeger volkomen onbekende, te midden van de einde- looze wouden van Kanada liggende blokhuis, bereikten. ,i Daar was een kist met honing die door de Oostelijke luchtschiponderne ming tot Buffajp ?n YaP daar per ex- press,ttyin en later per pssewagen ver der gezonden werd deze bleek voor de kleine zeer voedzaam te zijn. Daar op kwam een eiken koffer met massief zilveren tassen voor de wonderkinde ren, geschonken door President Tripil- bo, van San Domingo, in de Caraibi- sche zee. Deze gave eener republiek STAD POPERINGE u' BEZOEK der ratgodins of castorkweekerij van den H. Jerome Delbaere. 13-14 u. AANKOMST van de fietsers op de speel plaats van de Gemeenteschool. 14 u. FEESTELIJKE FIETSSTOET door de stra ten van de stad. 15 u. - 3eV. T. B. FIETSERSCONGRES in de feest zaal van het Stadhuis. 16 u. OPENLUCHT KUNST- EN VARIETEITS- FEEST op de Groote Markt. Sterdanse resjes Kunstzangers Jongleurs. 17.30 OPENLUCHT DANSFEEST op de speel- tot plaats van de Staats-Middelbare School. Kos- 21.30 u. teloos voor alle leden van de V. T. B. u- UITREIKING der Premies - Diploma's en pracht-tombola voor de deelnemers aan de Sterrit. 21.30 u. OPENLUCHT KINEMAVERTOONING op de Groote Markt. De prachtfilm DE GELE TOCHT moest een betuiging van dank betee- kenen voor de hulp, die in 1 930 tijdens het woeden van een orkaan door een Engelsch oorlogsschip werd bewezen. De regeering van San Domingo noem de de door een man der wetenschap zoo opofferend verpleegde wereldbe roemde vijflingen de waardigste en interessantste ontvangers van dit ge schenk. De aangewende moeite bleef niet zonder vrucht.De babys gedijden tegen alle verwachting in, voortreffelijk. In zes maanden hadden zij het voorkomen van geheel normale, frissche, levens lustige kinderen. Nu konden zij een gemeenschappelijken maaltijd gebrui ken, die bestond uit vijf ons koemelk, vermengd met kindermeel en suiker, bovendien twee theelepeltjes pruimen- sap als dessert. De vaderlijke zorgende regeering achtte nu den tijd gekomen, de kleinen een eigen tehuis te bezorgen. Dit werd in de nabijheid van hun geboorteplaats voor 1 300 pond sterling gebouwen en ingericht. Flet is een huis met centrale verwarming, geïsoleerde muren en een stereliseervertrek.Slaapvertrekken voor de verpleegsters, een elektrische was- scherij en keuken vervolledigen dit Dafoe-kinder-hospitaaltje. De verhuizing der babys van uit hun nieuw tehuis bracht nieuwe zorgen. Marie en Emilie, de lichtsten onder de vijf gezusters verloren regelmatig aan gewicht terwijl de andere toenamen. Gelukkig werd dit verlies aan gewicht weer spoedig ingehaald. Dat ze den 28 Mei hun verjaardag hebben kunnen vieren, is een volkomen alleenstaand feit in de geschiedenis der menschheid. Hoeveel geboortedagen zullen zij nog vieren De geleerden interesseeren zich ten zeerste voor de zen Kanadeeschen vijfling. Waarschijnlijk zal het Dionne geval als hoogste uitzonderinggeval alleen in de wetenschappelijke geschiedenis blij ven bestaan. GIFTGASSEN DIE ONTPLOFFEN NA HET TE REINSDORF. LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE DE VROUWELIJKE BEVOLKING IN BELGIE. Er zijn meer vrouwen dan mannen in ons land, maar de verhouding tot iet getal mannen neemt af. In 1920 waren hier 124 vrouwen te gen 100 mannen, doch in 1930 waren er maar 1 1 5 vrouwen meer tegen I 00 mannen. Voor den leeftijd tusschen 20 en 35 jaar is het verschil nog sterker afge nomen, immers in 1920 waren er aldus 1 30 vrouwen, in 1930 nog maar I 1 0 vrouwen tegen 1 00 mannen. Aan te stippen valt nog dat de vrou wen langer leven dan de mannen, een verschijnsel dat ook in andere landen waargenomen wordt. In 1930 waren er tegenover 100 mannen van meer dan 80 jaar, 267 vrouwen van dien ouderdom. Tusschen 65 en 80 jaar is er even eens een grooter aantal vrouwen, al is de verhouding iets geringer dan boven de 80. MEENING VAN EEN BELGISCH SCHEIKUNDIGE. Over de Duitsche ramp van Reins- dorf heeft een Belgisch scheikundige de volgende belangrijke verklaringen afgelegd Sedert zes maand trachten wij een nieuw gas te vereenzelvigen dat in Duitschland vervaardigd wordt en dat geroepen is om in tijd van oorlog vree- selijke verwoestingen aan te richten. Dit gas heeft een dubbele eigenschap het is verstikkend en ontploffend, 't is te zeggen dat het, op verren afstand weggeslingerd, dood en vernieling kan zaaien. Het vervaardigen van deze soorten bommen levert nochtans groot gevaar op. Het gas in kwestie is ge makkelijk ontvlambaar. Reeds in de maand Maart eindigde een proefne ming op tragische wijze te Velzig. Het ging toen nochtans slechts om een.ge ringe hoeveelheid. Bij die ontploffing werden zestien ingenieurs en werklie den gedood. Heeft men te Reinsdorf de proef neming van Velzig in 't groot willen herhalen Men zal er misschien over verwon derd zijn dat dergelijke proefnemingen; gedaan werden in de nabijheid der ont zaglijke hoeveelheden dynamiet, welke te Reinsdorf lagen opgestapeld.Hierop antwoord ik dat de belangrijke poeder- fabriek van Reinsdorf de eenige is, wel ke toegelaten is door het verdrag van Versailles. Met daar dit nieuwe gas te beproeven, liep men geen gevaar op» de aandacht te trekken op ander plaat sen. Ik zal et bijvoegen dat de fabriek Westfalische ontzaglijk is. Er zijn> anderzijds in gansch den omtrek van Wittenberg fabrieken van ontpl^ffings- stoffen, munitiefabrieken eniz^Ei fa brieken der Leuna, waarvan men bij helder weder de dertien monumentale schouwen ziet oprijzen; Het laboratorium, waarvan het be-' staan reeds herhaaldelijk onthuld werd» was volkomen onafhankelijk van de buskruutfabriek. Ongetwijfeld heteft eeri weggesprongen vonk brand gestièht jjx de fabriek van ontploffingstoffen. Öe verschillende berichten hebben van een reeks achtereenvolgende ontploffingen gewaagd. <»•?>- - Er zou ook spraak, yan zijn,dat de gendarmen en redders voorzien wa ren van gasmaskers. Woobi Men heeft anderszij ds geëlgróÈhè rookkolonnen zien opstijgen ,dit is juist de eigenschappen der giftige gassen. - r Tk weet, dat ik uif 'DuïtscMancF formeel zal tegengesproken"worden. Ik blijf nochtans bij mijn gedachte. Duitschland betaalt zijn voorbe=' reiding tot den scheikundigen""oorlóg uiterst duur... WYFFELS BLIJFT VEROORDEELD. Het verbrekingshof heeft de vraag voor herziening van 't proces Wyffyls die tot 10 jaar dwangarbeid, veroor deeld werd voor den moord op Marg.' Cheyns te Oostende in de duinen, ver worpen.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1935 | | pagina 1