Hoe de Luchtoorlog in Europa voorbereid wordt. Slavenmarkten in de twintigste Eeuw. oïu kz itt e SPRUTOL B,jst 15 JAAR. NUMMER 28. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 14 JULI 1935. ABONNEMENTEN NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN. GEBROEDERS DUPONT ALLE FABRIEKEN IN VOLLE WERKING. DE BEVOLKINGEN DOOR ONTZETTENDE GEVAREN BEDREIGD. HET AANPLAKKEN DER HOTELPRIJZEN. weg, DE ELECTRICITEIT. MENSCHONTEERENDE TOESTANDEN. DRINKT HET VOLKSBIER UITZET Zomer sproeten verdwijnen spoedig door een pot In alle Apotheken. Stukloopen Zonneslag In Ethiopië. GAZET TAN EBINGHE Jaar, per post16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk25 fr. Amerika30 fr. Losse Nummers 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De poatabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't poat- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 48459'Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Beschermingsmaatregelen. Alle fabrieken van vliegtuigen in Europa werken nu met koortsachtigen spoed om de luchtvloten te versterken, die tegen het einde van dit jaar, naar men berekend heeft, tusschen de 1 5 duizend en 30.000 moderne oorlogs vliegtuigen zullen tellen. Het gevaar, dat de Europeesche vol ken uit de lucht bedreigt, bezit zoo tastbaren vorm, omdat er wel voor ge zorgd wordt, dat het hun geen enkel oogenblik uit de gedachte gaat. De re geeringen erkennen openlijk het lucht- gevaar en het is daarom niet meer dan natuurlijk, dat hun bezorgdheid over slaat op het volk. In geheel Europa worden de bevol kingen vertrouwd gemaakt met de ge volgen van den luchtoorlog. Zij wor den onderwezen in het gebruik van gasmaskers. Ten einde de bevolking bescherming te bieden tegen luchtbom- men, wordt Europa bezaaid met bom vrije kelders. Naar schatting bedraagt de vernie tigende kracht van de tegenwoordige luchtvloten 60 tot 73 meer, dan die van al de vliegtuigen van de centrale mogendheden en geallieerden te samen op het einde van den wereldoorlog. De j^estaande luchtvloten, verborgen in militaire loodsen pnder en boven den grond, geven niet§ meejr dan een Voorproefje yan Be reusachtige bom- bardemengt- ep gevechtsvliegtuigen, die thans in aanmaak zijn. Eenige Onthullingen. Een correspondent van de United Press i§ in de gelegenheid bijzonder heden te verstrekken over de bouw plannen, in weerwil van de betrachte geheimhouding op dat gebied en de uitgeoefende eensuur, Wanneet mep Europa doortrekt, yyordt rnen overal herinnerd aan den tpekpmstigen luchtoorlog, in de steden zoowel als op het platteland. Men be merkt krachtige sirenen, die door hun gelopi de nadering ven den vijand zul len aankpndigen op strategische pun tert zijn loisterposjen ingericht met zon derling uitziende toestellen, vaste en beweegbare afweerkanpnnen van ver schillende kaliber treft men overal aan. In Frankrijk wordt beweerd, dat 100Q wonderbaarlijke nieuwe vliegtui gen tegen bet einde van 1935 gereed zullen zijn om zoo noodig onmiddellijk in actie te treden. Engeland zal onge veer evenveel nieuwe vliegtuigen bou wen in Duitschland heeft de minister van Luchtvaart, h. Goering, verklaard dat Duitschland zijn luchtvloot zooda nig zal uitbreiden, dat zij voor geen enkele andere behoeft onder te doen In Italië ziet Musolini niet op, op de noodige millioenen lire om met spoed nieuwe vliegtuigen te laten bouwen en in Joego-Slavie, Polen, Tsjecho- Slowakije en een half dozijn andere landen, gaat het al evenzoo. Soviet-Rusland neemt natuurlijk, ook deel aan dezen luchtbewapenings- wedloop, al neemt het op het oogen blik de eerste plaats in met 3500 vlieg tuigen, of zelfs nog meer. Het heeft zich verbonden om met een luchtvloot Frankrijk ter hulp te snellen zoodra het een S.O.S. bericht uit Parijs ont vangt, in geval van een aanval uit het Oosten. De positie van Duitschland. Inmiddels blijven de verschillende volken luchtpacten sluiten, Frankrijk en Italië zullen elkaar hulp verleenen, indien een van heiden wordt aangeval len. Engeland zal vermoedelijk deel nemen aan een vastelands-luchtpact. Indien Duitschland daaraan niet wenscht mgde te doen zal zijn lucht vloot ondanks zijn reusachtigen groei, toch in het niet verdwijnen tegenover de gezamenlijke armada's van de an dere mogendheden. Men schrijft de Duitsche regeering het voornemen toe, om, in geval er geen overeenkomst tot stand komt waarbij de respectieve luchtvloten tot een zeker aantal toestellen moeten wor den beperkt, te blijven voortgaan met het bouwen van vliegtuigen,tot Duitsch- land'a luchtvloot gelijk is aan die van Rusland en Frankrijk te zamen. Dit zou natuurlijk een reusachtige onderneming blijken te zijn. Als men de sterkte van Frankrijk's luchvloot begin 1936 schat op 3000 bombar- dementg- en gevechtsvliegtuigen en die Van Rusland OP 3500, zou dit niet meer pf minder beteekenen op 8000 vliegtuigen zon moeten brengen. Duitschland erkent, dat het nu over ongeveer 1 000 vliegtuigen beschikt en dat het zal voortgaan met het uitbrei den van zijn luchtvloot, tenzij de an dere mogendheden de hunne vermin deren. Maatregelen der Regeering. Volledige inlichtingen moeten goed zichtbaar aangeplakt in hotels en restaurants. Het Staatsblad van Vrijdag bevat het Koninklijk Besluit betreffende het aanplakken der prijzen in de hotels en de restaurants. Verhuren van karpers met of zonder ontbijt. 7). Het beloop, desgevallend, van de gemeentelijke verblijftaks. Volledig pensioen. Indien verblijfgelegenheid en eetge legenheid wordt aangeboden moeten, behalve de hoogergenoemde aandui dingen ook nog de volgende inlichtin gen in elke kamer worden aangeplakt. i. of de, cli^pt al of niet verplicht e maalfijden in de betrokken in richtingen te gebruiken 2. de prijsver schillen naarvqlgens de cliënt al of niet zijn maaltijdpn neemt in de inrichting. In ^1 dg inrichtingen zal een over- Vplgens dit besluit is iedereen die '-'chtsstaat yan deze mhchtingen en de yerblijfgelegenhpid tegen hetplipg vgr- aandu.d.ngen, worden aangeplakt op schaft, 't zij pndpr de benaming hpr- tafeel door de,n eigenaar, den be- berg, afspanning, hpteh familiepensioen drpfsleu er of den verantwoordelijken Ïogieshuis, enz., met of zonder eetge-bestuurder gedateerd en onderteekend legenheid, gehouden den prijs van zijn en voor het publiek ten toon gesteld plaatsverhuring, levering en dienstver- m de ontvangsthall, de voorplaats of schaffing aan te geven en aan te plak ken. Indien enkel verblijfgelegenheid aan geboden wordt met of zonder ontbijt, moeten de volgende aanduidingen en inlichtingen worden aangeplakt in elke kamer 1). Het nummer van de kamer of het appartement De prijs van de kamer of het ap partement per dag en ook per persoon indien de prijs verschilt naargelang de kamer verhuurd is aan een of meer personen 3). Efet cojpfort (jqiletgelegenheid, badgplegenheid pri koud en warm loo- pgrjd watfr) i 4). De bijkomende prij? voor het ontbijt i 5), De prijs der dienstverschaffing 6). Uur waarop de cliënt de kamer of het appartement dient op te zeggen, voor den volgenden nacht den ingang. Nadere bepalingen. De aanplakbrieven behelzende de inlichtingen in kwestie zullen gesteld zijn in vier talen in het Fransch, in het Nederlandsch, in het Engelsch en in het Duitsch. Ook de prijs en de samenstelling der eetmalen aan vasten prijs en de prijs der gerechten opgediend naar verkiezen van den cliënt zullen op een voor het publiek duidelijk^ wijze moe ten aangeplakt yrord^n. Ejij openbare lokalen moeten de prijzen aangeplakt worden aan den buitenkant van het lokaal, nabij de ingangsdeur die bedopld lokaal in ver binding hrengt ïPet de** openbaren Bij lokalen, slechts toegankelijk voor de in de betrokken inrichting verblij vende personen, kan de aanplakking plaats hebben binnen het lokaal. Als we van vooruitgang spreken dan denken we onwillekeurig aan de elec tiriciteit De electriciteit mag voorze ker wel aan de spits gezet worden want in zake electriciteit is er al wat uitgevonden. Daar mede bedoelen we natuurlijk wel meest de toepassingen die de electriciteit moeten benuttigen, hetzij als kracht, als licht of als drijf kracht. En nog is het einde niet te voorzien van wat er zooal kan uitge vonden worden in zake electriciteit De toekomst zal het uitwijzen, maar alles laat voorzien dat er uitvindingen en toepassingen in zake electriciteit, zullen tot stand komen, die alle ge dacht te boven gaan Nu reeds slaat er soms een kluchti- gaard een spreuk door en zegt Het zal nog al met den elektriek gaan en inderdaad, we mogen daarop dade lijk aannemen dat er schrikkelijk veel zal verwezenlijkt worden door de elec triciteit waarvan men in den grond zelfs nog niet heel juist weet wat het is Slaan we een verklarend woorden boek open en daarin vinden wij no pens electriciteit onder meer electri citeit (komt van het Grieksch «elec tron dat wil zeggen barnsteen) is een natuurkracht die zich openbaart door het veroorzaken van schokken en vonken, het aantrekken of het afstoo- ten van lichamen. Een verklaring dus waarvan we mogen zeggen dat ze ons niet veel leert over electriciteit Barnsteen nu is een doorschijnend geel hars van een vroegere dennen soort vooral aan de Oostzeekusten op- gevischt. Het wordt meest gebruikt voor sieraden en ter bereiding van lak en vernis. De electriciteit heette vroeger barnsteenkracht. Reeds zes honderd jaar voor de ge boorte van Ons-Heer Jesus Christus, AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Zijn er ook veel schoone kanten aan het gebruik van de electriciteit, welnu er zijn soms wel gevaarlijke zfijden aan. Vergelijken we de electriciteit bij den bliksem (niet aan den donder want dat is het gerucht door den blik sem veroorzaakt). De bliksem is de sterkste electrische vonk die men kan inbeelden en ook de gevaarlijkste. De electriciteitsvonk of stroom, al is er geen zoo een geweldige kracht voor handen, is in zeer veel gevallen doo- delijk en iedere week hooren we nog van doodelijke ongevallen ten gevolge van de electriciteit en van de toepas sing er op. In veel van onze gemeenten liggen de electrische kabels nog boven den grond gespannen, ook de hoogspanning en de minste aanraking van die draden heeft den dood voor gevolg. Het men- schelijk lichaam is immers een zeer goede geleider Dit wil zeggen dat we in gewone omstandigheden gemakke lijk doodelijk kunnen getroffen wor den als we niet oppassen. Nemen we eens het geval dat er een van voornoemde kabels op den grond is gevallen ten gevolge van den storm en dat de centraal voor electriciteit den stroom niet heeft afgelegd. Welnu ie mand heeft den kabel willen verwij ren en dat is een zeer groote on voorzichtigheid als men dit ongeiso- leerd doet pf met de bloote handen. Die persoqn is dus vast en zeker doo- Menschonteerende Toestanden. Ondanks het feit, dat Abessynie zich onder de landen schaarde, die beslo ten, de slavernij uit te roeien, is het toch een feit, dat heden ten dage nog talrijke slavenmarkten in het rijk van den Negus bestaan.Ook in Arabie drijft men nog een winstgevende slavenhan del. de', '^getroffen en als een toeschouwer zijn en onbedacht ter hulp ■jbrdt hij eveneens getroffen en Z twee slachtoffers Bij electri- s c»e ongevallen in dien zin moet de biron eerst weggenomen worden, dus de stroom uit den draad, kan dit niet seffens dan moet een bevoegd persoon optreden bij voorbeeld met caoutchouc handschoenen, of met een stuk glas den kabel wegduwen. Glas en caout chouc zijn immers slechte geleiders, zij was het al bekend dat barnsteen, door "lafên de electrische stroom er niet door. wrijving met andere lichamen in een nieuwen toestand komt, bij voorbeeld papiersnippers kan aantrekken. Dat ook andere lichamen als glas, lak, hars, bij wrijving die eigenschap verkrijgen, werd in 1600 door een Engelschman aangetoond die ook eerst den naam van electriciteit gegeven heeft. In groote trekken gebruikt men elec triciteit voor verlichting, drijfkracht, verwarming, telegrafie en radio, voor galvanoplastie en in de geneeskunde waar ze vooral groote diensten bewijst aan het menschdom. Denken we bij voorbeeld aan de X stralen. We zouden waarlijk nooit ten einde zijn, moesten we opzoeken waarin overal electriciteit te pas komt. Noe men we enkele zaken electrische tram en treinen, huisverlichting, radio, elec trische bellen, zaklampen, ijskassen, onduleeren van haar, verwarming, elec- trisch strijkijzer, cinema, theatereffec ten, stofzuigers, enz., enz. Het is voorwaar buitengewoon inte ressant eens een tentoonstelling van electriciteit te bezoeken. We zouden onze oogen uitkijken op al die zaken die betrek hebben op de electriciteit Moeder de vrouw, zoowel als de man op het werk, zullen meer en meer kun nen gebruik maken yan de electriciteit en dit tot het vergemakkelijken van hun werk Laatst pp een tentoonstel ling van electriciteit yrerd het volgen de gehoord Straks zal onze vrouw, net gelijk op de reclameplaten, van in een diepen clubzetel al haar werk kun nen doen, ze zal maar hoeven de hand uit te steken, om ergens een prise in te schakelen en daar zal het werk in orde komen Daarmede wordt natuurlijk weer be doeld dat er van de electriciteit enorm veel is te verwachten in de toekomst en dat er nu nog niet bij te vergelijken is Spijtig dat dit langs den anderen kant de gemakzucht en de luiheid zou kunnen bevorderen, want als alles zoo gemakkelijk zal gaan, dan zullen onze spieren wel kunnen weten van een ver lamming Hoorden we daar straks niet dat de keuken die wil rpQclern en electrisch ingc.richt zijrj, ju het bezit moet zijn van een koffiemolen die maalt met de electriciteit In enkele seconden is dat klaar en dat kost maar een centiem per keer Ja er bestaat zelfs nu al een electrisch wafelb.akijzer En het schijnt dat de wafels zelfs niet meer moeten gekeerd worden met dat nieuw wafel- bakjjzer en dat men er gemakkelijk veertig per uur kan bakken. Ja de keukens zoowel als de fabrie ken genieten van het groote voorrecht I der electriciteit. Andere ongevallen komen nog a! voor in het huishouden, door het breken of bloot komen van den draad, die aan het electrisch strijkijzer verbonden is. De aanraking is in vele gevallen doo delijk of brengt verlamming teweeg. Zelfs bij het indraaien van een lamp kan men een geweldigen schok krijgen en hoorden we onlangs niet hier in het ronde van een landbouwer die in zijr stal met een mes kotterde in een elec trische lamp die nog verbonden wat met den stroom en, daar hij op zeei vochtigen bodem stond, heeft dit zijn leven gekost Onbeschermde draden en draden die bloot gekomen zijn moet men zwichten want ze kunnen in veel gevallen doo delijk zijn Ook de kinderen moet men voor zichtigheid leeren bijzonderlijk waar het geldt de kabels en de hoogspan ning langs den openbaren weg. Neemt men de veiligheidsmaatrege len in acht, dan mag men gerust zeg gen dat de electriciteit geen gevaar kan uitmaken, maar integendeel om grooten dienst bewijzen DE HUISKOLEN. De Regeering bestudeert thans de maatregelen te nemen tot bestijding der overdreven prijsstijging der huis kolen, die gevaarlijk op het indexcijfer zou kunnen inwerken. Het schijn immers dat onze kolen mijnen op eeng aanzienlijke prijsver- hooging der kolen, voor binnen kort zouden aansturen. Een der middelen waarover de re geering beschikt om de prijsverhooging in te toometi, zou bestaan in eene aan passing der geinde taksen op den in- yoer yan vreemde brandstof. Doos 4 en 7'/2 frank. In alle Apotheken. Een Slavenmarkt in Marokko. De schrijver van dit artikel heeft persoonlijk een slavenmarkt bijge woond, nog voor de Fransche bezet ting. Het was in Marrakech. De slaven mannen en vrouwen, jongens en meis jes, stonden met de handen geboeid op banken, steeds maar smeekende om hulp en medelijden. Daarbuiten stonden de paarden en kameelen van de kooplieden en van de geldmagnaten uit het heele land ge duldig te wachten, terwijl de knechtjes het zilveren tuig poetsten en met een lange stok bezig waren de vliegen weg te jagen. Het was ontzaggelijk druk op de markt. De eene zat gehurkt toe te zien, de andere liep schreeuwend rond. Daartusschen door bewogen zich de caids bijbelsche patriarchen met lange baarden en tabberden, maar ge wapend tot de tanden. Anderen lazen den Koran in de schaduw van de roode muren. Maar zij sloegen toch de oogen op, wanneer een koopman een jonge krachtige neger of een aardig meisje te koop aanbood. Een ernstig toeschouwer geeft een teeken met de hand, de koopman ziet hem aan. Het jonge meisje maakt een buiging, de kooper beziet haar en de handelaar stelt hem voor, om haar in z'n dienst te nemen. Maar de kooper beslist onmiddellijk drie honderd dol lar voor den neger en het meisje. De handelaar ziet rond, toont het publiek de twee jonge menschen en roept Wie biedt er meer voor deze edele parel De schrijvers noteeren den verkoop. Slavenhandel in vijftien Landen. Dit is niet de eenige slavenmarkt, er zijn er nog veel meer. In onze dagen bestaat de slavenhandel nog in vijftien landen, en de meeste van deze naties zijn lid van den Volkenbond. De republiek Liberia is lid van den Volkenbond vanaf het tijdstip dat deze in Genève werd opgericht, doch het is een publiek geheim, dat de regeering van dat land speciale troepen erop uit zendt, om razzia's te houden, en de treurige opbrengst wordt dan ten bate van 's lands schatkist verkocht aan de exploitanten van de Portugeesche cacao-plantages in Sao-Thomé. Princi pe en Fernando. Deze gruwelijke men- schenhandel levert den staat jaarlijks aardige inkomsten. In Abessynie, dat ook lid van den Volkenbond is, bestaat een uitgebrei de slavenhandel. In dat land, dat een oppervlakte telt van 1.240.000 vier kante kilometer, leven niet minder dan twee millioen slaven. Zijn souverein is de zeer moderne en verlichte Ko ning der Koningen van Ethiopië de leeuwveroveraar van Juda en de uit verkorene van God. Maar in het rijk van Heila Selassie wonen feodale heeren en machtige op perhoofden. Met hun gewapende ben den, die vaak twee tot drie duizend man sterk zijn, overvallen deze edel lieden de dorpen, bij voorkeur des nachts, en brengen daar een groote pa niek teweeg, de hutten worden in brand gestoken, de grijsaards gedood en de overige bewoners weggevoerd in lange karavanen. Vergeefsche pogingen van den Negus. De menschenjachten die vaak op Brits.ch gebied plaats vinden, worden georganiseerd door de Ethiopiers, zoo als zij dat ook doen in Somaliland en Keuya. De Kohing der Koningen heeft reeds herhaalde malen edicten uitgegeven, waarbij strenge straffen op dergelijken menschenroof werden ge steld, maar zij bleven steeds zonder uitwerking. De keizer riep toen zelfs een nieuw ministerie tegen de slaver nij in Het leven, dat bestuurd wordt door de oud-gezant te Rome, Liqua- maq was Mangesha. De Ras-Heilu en Sultan Aba Jifar, hebben reeds duizen den van hun slaven de vrijheid gege ven. Enkelen van hen hebben zich reeds gevestigd op het platteland. Maar hoe moeten de anderen onder houden worden Dit is een niet ge makkelijk probleem. Ondanks alle be vrijdingen blijft de slavenarbeid toch zeer gezocht. Zij het dan onder een anderen vorm van verplichten dienst of dwangarbeid. Van dit laatste maakt men ook zeer druk gebruik in Zuid- Amerika en de Portugeesche kolonies. In China kent men het Muttsaisy- steem in dit land is een menschen- leven overigens van geen waarde en ook daar bestaat nog steeds de slaver nij. Millioenen Chineezen leven nog in slavernij, vooral in die provincie's die buiten de controle staan van Nanking. Almachtige Slavenhandelaars. De bewaking die door de Britsche Marine wordt uitgeoefend, vraagt vooral in de warme streken groote gel delijke offers. Vier slagschepen pa- troulleeren in de Perzische Golf en trachten er de slavenstransporten te beletten. Vaak zien de slaven kans, van het vasteland naar het eiland Bahrein te vluchten. Daar worden ze met open armen ontvangen door den Sjeik Ha- med Ben Isa, die hen vrij verklaart en vaak bij zijn politiekorps inlijft. Mus- car is een andere Europeesche wacht post, maar de slavenhandelaars bren gen hun transporten, dwars over de Roode Zee tusschen Suakin en Judda, waar zij slechts 300 kilometer breed is. Twee Britsche schepen, ieder van 025 ton, met vier kanonnen gewa pend, bewaken deze zee, waarbij zij terzijde worden gestaan door twee Ita- iiaansche kanonneerbooten. Deze be- wakingsvloot is nog met enkele Fran sche schepen aangevuld. En toch be reiken ze niet het doel, dat beoogd wordt. Een officier verklaarde Deze han delaars varen te snel. Daarbij hebben zij hun spionnagedienst en varen zij door smalle geulen waar wij hen niet kunnen volgen. En terwijl wij een boot overmeesteren, bereiken twaalf andere schepen Arabie, waar zij hun lading aan wal brengen. Deze handel is zeer winstgevend en goed georganiseerd. Daarbij heeft men de gewoonte om de menschelijke lading van de groote dhows over te laden op de kleine samboeks een operatie die zeer veel succes heeft. De "i., arte Eysahs bezitten een geheele vloot, waarmee zij bij Bab el Mandeb oversteken. Deze zeelieden zijn zeer stoutmoedig. Zij va ren des nachts geheel zonder licht en werpen te midden tusschen de rotsen want geen schip durft hen hier volgen, hun anker uit. Zij zijn daar veilig. Valt het dus te verwonderen dat de slaven handel nog steeds welig tiert Een oud officier van het Britsche leger verklaarde, dat men ieder jaar ongeveer 5000 mannen, vrouwen en kinderen van Afrika naar Arabie ver voert. Slaven in Arabie. De slaven, die het transport overle ven worden op de markten van koning Ibn Saoed verkocht. Vele vrome Mu zelmannen koopen slaven op en behan delen hen dan zeer goed. De Arabie ren zijn niet wreed ten opzichte van hun slaven. Vaak huwelijken zij hun slaven uit en nemen dan hun kinderen aan, die daardoor volgens een gods dienstige wet het eigendom van de moeder worden. Voortdurend worden slaventransporten aan wal gebracht. Ibn Saoed is door het verdrag van Jidda (1927) verplicht om met Groot Britannie samen te werken tot afschaf fing van den slavenhandel. Maar de toestanden veranderen niet. De gods dienst van Mahommed staat zijn ge- loovigen toe, slaven te bezitten. Mekka is de H. Stad van den Islam en men vindt hier tallooze winkels,waar menschelijke waar wordt verkocht.Het meest gezocht zijn de jonge meisjes, en rijke personen koopen haar voor hooge sommen. Voor een meisje wordt gemiddeld 1200 gulden betaald. En dat in de modqrne twintigste eeuw D. G.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1935 | | pagina 1