PBOïINCIflLE TMMWÏÏITMSIELUK DE TWEEDE TE POPERINGHE. ABONNEMENTEN NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN GEBROEDERS DUPONT TEGENOVER SPANJE. DE DUITSCHE KOLONIES. VERBROKKELT HET FRANSCHE VOLKSFRONT. LANDBOUWKRONIEK. 16» JAAR. NUMMER 37. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 13 SEPTEMBER 1936. 1 Jaar, per post 16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. Losse Nummers 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 484.59 Telefoon 180 DE HEER LEON BLUM BEPAALT ZIJN STANDPUNT. Ik zal nooit toegeven dat de oorlog onvermijdelijk is waarloozen, om de veiligheid van zijn verdediging te verzekeren. Ons land zal slechts zijn veiligheid vinden in den bijstand en de ontwape ning. Ik zal nooit het gevoelen van so lidariteit vergeten, maar ik zal nooit dulden, dat het vaderlandsch gevoelen opgehitst worde in het vooruitzicht van een conflict, dat men als noodlottig leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikel, worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Zondag avond sprak te Parijs, voor j t Dibeschouwt. Ik zal nooit toegeven, dat Het volksfront, de heer Léon Blum, een groote rede uit. Begroet door de Internationale zegde hij onder meer Er bestaat tusschen de regeering van het Volksfront, die ik vertegen woordig en een gedeelte van de massa van het volksfront, een misverstand dat ik niet wil laten voortbestaan. Ik wil u de redenen doen begrijpen van de houding der regeering. Ik weet zeer goed, in dit vreeselijk avontuur, in welke richting de overweging van ons nationaal belang alleen ons moest sturen. Ik ben verplicht hier mijn woor den te wikken. Ik weet, dat het be houd van de Spaansche republiek aan Frankrijk de veiligheid van zijn zuider- lijke grenzen en de veiligheid van de verbindingen met Noord-Afrika zou verzekeren, maar ik zeg er is van den eenen kant een veiligheid en aan den anderen kant blijft er een risico over. De Spaansche regeering is een regel matige regeering van een bevriende patie, een regeering voortgesproten uit het algemeen stemrecht en die goed den wil van het Spaansche volk weer geeft. Indien het de letter is van het internationale recht, die men inroept, laat mij u dan zeggen, dat dit recht toelaten zou morgen de regeering van Burgos te erkennen. Welk ander middel zoudt ge heb ben om het internationaal recht te doen eerbiedigen, dan het ultimatum Maar indien men het internationaal recht niet doet zegepralen door het geweld, voor welken toestand bevinden we ons dan Wie kan het winnen in een me dedinging van wapenleveringen aan de beide partijen De heer Blum zegt dat hij de volle verantwoordelijkheid neemt voor zijn daden Gij moet er u niet over verbazen, dat wij tot die gedachte gekomen zijn, die tegelijkertijd het heil van Spanje en dit van den vrede zou toelaten. Die gedachte een internationale over eenkomst,waarin de regeeringen er zich toe zouden verbinden den uitvoer van oorlogsmaterieel naar Spanje te ver bieden hebben wij gekozen, om in ternationale verwikkelingen te vermij den, waarvan de ernst en de nabijheid ons niet kon ontsnappen. Daaruit spruit voort, dat wij gedu rende een tijd met gebonden handen gebleven zijn, terwijl de anderen voort konden gaan met de bevoorrading der rebellen. Het is die onrechtvaardigheid die ongelijkheid, die heeft doen lijden, zooals ons zelf. Deze beslissing heeft misschien Eu ropa bewaard voor een algemeene ont ploffing. Indien men ons zegt, dat men het gevaar overdreven heeft, verzoek ik u te gelooven in het woord van een man, die u nooit bedrogen heeft. En voor welken toestand bevinden wij ons nu Ik heb een afvaardiging van een syndicaat ontvangen, die mij is komen vragen, mij uit te spreken ten voordee- le van een politiek van hulp aan Spanje Er bestaat volgens mijn meening geen enkel bewijs, noch vermoeden, dat se dert de aanvaarding van de interna tionale overeenkomst welke regeering ook haar woord geschonden heeft. Indien men mij vraagt weer te kee- ren op het standpunt van de regeering onze handteekening te verloochenen, zal ik vandaag zooals voorheen ant woorden Neen Draagt de internationale overeen komst van niet-inmenging de handtee- kens niet van Rusland Maar een partij en een groepeering, die aange sloten zijn bij het volksfront, en die in het parlement een noodzakelijke steun zijn voor de regeering, schijnen onze actie te beknibbelen. Indien deze par tij oordeelt, dat onze actie in tegen strijd is met de gemeenschappelijke verbintenis, dat zij het dan luidop zeg ge en wij zullen tezamen de gevolgen onderzoeken, welke men trekken moet uit die opzegging van een contract. Ik ben een Franschman, fier op zijn land, zoo fier als wie ook trots mijn ras, ik zal in niets toestemmen, dat de waardigheid van het republikeinsche de oorlog onvermijdelijk is. Tot aan de laatste minuut van mijn bewind, zal ik alles doen om hem te vermijden, Ik weiger te wanhopen aan den vrede en aan de actie van de Fransche natie, om hem te verstevigen. Deze rede miek grooten ophef en de heer Blum werd langdurig toege juicht. De socialisten schijnen tot bezinning te komen. Naar het schijnt, zou er sedert eeni- gen tijd oneenigheid ontstaan zijn in de rangen der verschillende partijen, die het volksfront in Frankrijk ge vormd hebben. In ieder geval is er thans reeds se dert eenigen tijd een polemiek ont staan tusschen linksche bladen van ver schillende schakeering. Het is voornamelijk bij de socialis ten dat men aantijgingen begint te ont moeten tegen de communisten. De Echo de Paris teekent zelfs aan, dat de laatste beslissingen die door de beheerscommissie van de so cialistische partij getroffen werden, in den grond aanvallen zijn tegen de communstische partij. Men weet namelijk, dat Thorez, aan wiens redevoeringen men stilaan in Frankrijk bij de linkschen zelf geen kop meer schijnt te krijgen, gezegd heeft Laat ons een Fransch front maken. Wij weigeren het vooruitzicht te aanvaarden van twee blokken, on verzoenbaar tegenover malkaar gericht en leidende tot een burgeroorlog in voorwaarden, die in ons land nog vree- elijker zouden zijn, dan voor Spanje.» De socialisten antwoorden echter Een Fransch front zou niets anders kunnen zijn, dan een poging tot na tionale unie... de socialistische partij heeft niet geaarzeld mede te werken aan de samenstelling en aan het succes van het Volksfront. De bestuurscom missie van de partij oordeelt, dar er gevaar in schuilen zou verbinding te zoeken met groepeeringen, die de De mocratie en den Vrede bevochten heb ben en nog bevechten. De socialisten willen dan ook al leen maar trouw aan het Volksfront en niets meer. Zij gaan echter verder en betichten de communisten ervan twee dracht te zaaien. Le Populaire schrijft het zeer duidelijk, dat de communisten het ac- coord niet naleven, dat bij de samen stelling van het Volksfront gesloten werd en dat zij oneenigheid willen stoken. In hetzelfde blad Le Populaire het blad van den Franschen minister president, schrijft echter een socialist nog De tactiek der communisten beoogt het Fransche volk warm te maken voor den aanval tegen een vij and, die van te voren aangeduid is. Dit was de beteekenis van 't Volks front niet. Dit moest enkel vechten te gen het kapitalisme in Frankrijk. De communisten willen nu het Fransche volk ophitsen tegen Duitschland en het fascisme. Wij socialisten zullen daaraan niet mede doen Zelfs in L'CEuvre dat nochtans den laatsten tijd zeer links stond, schrijft de heer Piot, hoofdopsteller, dat de communisten van het Volks front gebruik willen maken, om een voorbehoedenden oorlog tgeen het fascisme uit te lokken... Wat moeten thans de radicalen in Frankrijk, die in het centrum der par tijen staan, over dezen toestand den ken en over hun medewerking aan het Volksfront, wanneer zij hun collega's van dit front en die meer links staan, zoo over de communisten hooren spre ken Duitschland eischt slechts zijn oude Kolonies terug In een artikel verschenen in de Europanische Revue schrijft gene raal von Epp, Stadthalter van het Reich in Beieren, overste van het politiek koloniaal bureel der nationaal-socialis- tische partij, voorzitter van 't «Duitsch Koloniaal Verbond het volgende Duitschland eischt slechts de te ruggaaf zijner oude kolonies die het ontnomen werden door het verdrag van Versailles. Om zijn economie te herstellen, heeft Duitschland koloniale grondge bieden noodig die het de ontbrekende grondstoffen moet verschaffen. Generaal von Epp geeft alsdan een terechtwijzing van zekere in de buiten- landsche pers verschenen berichten als zou Duitschland dingen naar koloniën toehoorende aan andere landen als Frankrijk, Belgie en Portugal. Wanneer Duitschland kolomen eischt, aldus generaal von Epp, denkt Duitschland alleen aan zijn eigen ko lonies, die onder het mandaat van den Volkenbond geplaatst werden. De koloniale beweging in Duitsch land verlangt alleen de opschorsing van de inbeslagneming der Duitsche kolo nies en de teruggaaf van het recht over zijn eigen koloniale bezittingen te beschikken. Deze wettige verzuchting van Duitschland raakt dus geen enkelen anderen staat. Het zou gemakkelijk zijn deze verzuchting recht te laten wedervaren en de koloniale onrecht vaardigheid te herstellen begaan ten opzichte van Duitschland door artikel 9 van het verdrag van Versailles. De inbeslagneming der Duitsche kolonies stelde een zware onrechtvaar digheid daar omdat in het artikel LL van het Verdrag van Congo de mo gendheden onderling de plechtige ver bintenis hadden aangegaan den Euro- peeschen oorlog niet tot de kolonies uit te breiden. Het is Duitschland niet dat het Verdrag van Congo geschonden heeft. Het was een Engelsche kruiser, die den Augustus 1914 de vijandelijkheden in Duitsch Oost-Afrika opende. Het vijfde van de 1 4 punten van president Wilson voorzag een arbitra ge in de koloniale kwesties. Dit punt werd geschonden door het artikel I I 9 van het Verdrag van Versailles. De waarde der Duitsche ko lonies is niet in aanmerking gekomen in het bedrag der schadevergoedingen. Bijgevolg beschouwt Duitschland de teruggaaf van zijn oude kolonies als in rechte volkomen gegrond PLAATST UW AANKONDIGINGEN in de «GAZET VAN POPERINGHE» Om meer dan 8000 Kgr. Tarwe te oogsten per Ha. Enkele jaren geleden bekwam men in Italië opbrengsten die fabelachtig chenen. Hier volgen de regels van het Italiaansch Landbouwkundig Instituut om 8000 kgr. tarwe te bekomen per Ha. 1Diepe omwerking van den grond (50 tot 90 cm.) om een goed wortel gestel te bekomen en omdat de plan ten minder zouden te lijden hebben van droogte en vochtigheid gedurende den groei. 2. Veelvuldig gebruik van chemi sche meststoffen, behalye wanneer tar we volgt op een vlinderbloemige plant (klavers-luzerne) en ook als men 60 80 kubieke meter welverteerde stal mest per Ha. kan toedienen. Als schei kundige meststoffen kan men gebrui ken 300-600 kgr. Stikstof mesten (ammoniaksulfaat of een andere), 000-1500 kgr. Superfosfaat, 150 a 200 kgr. potaschzouten(Chloorpotasch of potaschsulfaat 50 3. Vroege kleurvarieteiten gebrui ken, en zaaien op rijen, 3 rijen per 60 cm. breedte. 4. Tarwe beschouwen als een hak- vrucht en veel oppervlakkige bewer kingen toepassen (hakken, rijven, enz) 5. Voor zaaitarwe enkel oogsten bij volledige rijpheid voor den handel zal men eer oogsten. De praktijk van deze teelt heeft be wezen dat de uitgaven merkelijk hoo- ger zijn, maar ruimschoots vergoed worden door de hoogere opbrengst, vooral als men slechts veredelde va riëteiten gebruikt. Gustaaf Gillekens. Op Zaterdag 5, Zondag 6 en Maandag 7 September, hield de Tuinbouwbond onzer Stad, zijn Tweede Groote Provinciale Tuin bouwtentoonstelling in de lokalen der Ge meenteschool. Na gansch de week druk in de weer ge weest te zijn, was Zaterdag namiddag alles klaar en kon de Jury zijne werkzaamheden aanvangen. De Jury was samengesteld uit de Heeren Cumps J. Brugge Verhoustraete R., Beer- nem Doom J., Paschendale Lagast A., St. Andries-Brugge Devloo R., Poperinghe en Courtens R., Oostvleteren. Voorwaar een Zeer lastige taak welke deze Heeren opgelegd werd, want alle ten- toonstellers hadden hun uiterste best gedaan ook drukten de Heeren Juryleden er op dat de Vereeniging Tuinbouwbond van Pope ringhe met zijn wakker bestuur, een har telijk proficiat verdiende, om het welslagen van hun Tweede Tentoonstelling. Rond 5 uur werd de Tentoonstelling ge opend door de leden van het Stadsbestuur en de Eereleden van den Tuinbouwbond. Deze Heeren drukten hunne bewondering uit om al het schoons dat tentoongesteld werd en het Inrichtingscomiteit werd dan ook hartelijk geluk gewenscht. Hieronder geven wij de Uitslagen van den Prijskamp UITSLAGEN DER PRIJSKAMPEN 1 Afdeeling. Bloementeelt. (Sieraad en Bloeiende Planten) Eereprijs 9/10. Niet bloeiende kamer planten Rabaut Gérard, Poperinghe, 1 Prijs 8/10. Bloeiende kamerplan ten Rabaut Gerard, Poperinghe Idem. Cactussen Rabaut Gérard, Pop. Idem. Bloeiende potplanten Beau- prez Roger, Poperinghe. 3 Prijs 6/10. Niet bloeiende kamer planten Suffys Valeer, Poperinghe. Idem. Niet bloeiende kamerplanten Beauprez Roger, Poperinghe. 2 Afdeeling. Afgesneden Bloemen. Eereprijs 9/10. Rozen Rabaut Gérad Poperinghe. Idem. Cactussen Hantsoght, Brugge. 1 Prijs 8/10. Rozen Beauprez Ro ger, Poperinghe. Idem. Dalhias Rabaut G, Pop. Idem. Gladiolen Vailaeys A, Pop. Idem. Dianthus Vailaeys A. Pop. 2 Prijs7/10. Dalhias Vailaeys Abel Poperinghe. Dalhias Suffys Valeer, Poperinghe. Gladiolen Rabaut Gérard, Poperinghe. Een-jarige bloemen Beaprez R. Pop. Rozen Vailaeys Abel, Poperinghe. 3 Prijs 6/10. Dalhias Lesap Mau rice, Poperinghe. Gladiolen Lesap Maurice, Poperinghe. Z. E. M. Dalhias Beauprez R. Pop. Rozen L.esap Maurice, Pop. Rozen Lesap Maurice, Poperinghe. E. M. Gladiolen Beauprez R. Pop. 3 Afdeeling. Bloemenkunst. Eereprijs 9 10. Bloemwerken Ra baut Gérard, Poperinghe, Idem. Tafelversiering Laconte Léon Poperinghe. 4 Tuinaanleg. Alpentuin Rabaut Afdeeling. Eereprijs 9/10. - Gérard, Poperinghe. 1 Prijs 8/10. Schoonste bloemperk Beauprez Roger, Poperinghe. Z. E. M. Bloemperk Lesap Maurice, Poperinghe. 5/10. 8 Afdeeling. Fruitwijnen. Eereprijs met gelukwenschen van de Jury 10/10. Opgelegd fruit en groenten De zeure Kamiel, Poperinghe. 9 Afdeeling. Groenten. (Beroepskweekers) Eereprijs 9/10. Groenten in 't alge meen Lesap-Druant, Poperinghe. 11 Afdeeling. Hofbouwkunst-Nijverheid Eereprijs met gelukwenschen van de Jury 10/10. Plantaardappelen Covemaeker en Pauwels, Poperinghe. 1 Prijs 8/10. Produkten en werkui- gen lot het bestrijden van Insecten en plan tenziekten Delfosse Adrien, Poperinghe. 15' Afdeeling. Bloementeelt, (Liefhebbers) 2' Prijs 7/10. Dalhias Clabau Ben jamin, Poperinghe, Idem. Dalhias Wheaton Harold, Pop. 16' Afdeeling. Groenten. (Liefhebbers) 2 Prijs 7/10. Groenten Whaeton Harold, Poperinghe, 7.5/10. Idem. Groenten Vanderlinden Jozef Poperinghe, en Beddeleem, Watou. 17' Afdeeling. Fruitteelt. Liefhebbers Eereprijs 9/10. Peren Hebben Hen ri Yper Perziken Hebben H. Yper Per ziken Six J. Reninghelst Pruimen Heb- en Henri, Yper Druiven Hebben Henri Yper Appels Hebben Henri, Yper. Algemeen uitzicht Hebben H. Yper. 1 Prijs 8/10. Peren Vandromme Cyriel, Pop., 8.5/10 Peren Six J. Renin ghelst Peren Beke Etienne, Pop., Pruimen Six J. Reninghelst Pruimen Goudenhoofd Kamiel, Pop. Druiven Vanderlinden Jös. Pop. Appels Six J. Reninghelst. 2 Prijs 7/10. Peren Vanderlinden Jos. Pop. Peren Dezeure Kamiel, Pop. Appels Beke Etienne, Pop. Appels Van dromme Cyriel, Westouter. 3 Prijs 3/10. Druiven Goudenhoofd Kamiel, Poperinghe. Z. E. M. 5/10. Peren Brlliet Silver e Poperinghe Appels Goudenhoofd Kamiel, Pop. Appels Doom Bruno, Poperinghe. E. M. Appels Vapderlinden Jozef, Pop. Peren Doom Bruno Poperinghe. Beroepskweekers. 1 Prijs 8/10. Druiven Lesap Mau rice, Poperinghe. 2 Prijs 7/10. Peren Beauprez Ro ger, Pop. Appels Beauprez R. Pop. Ap pels Lesap Maurice, Pop. Pruimen L sap M. Pop. Meloenen Lesap M. Pop. 3 Prijs 6/10. Peren Lesap M. Pop 18 Afdeeling. Voorbehouden aan het Werk van den Akker Eereprijs met gelukwenschen van de Jury 10/10, aan Werk van den Akker Zand voorde. Afgesneden Bloemen. 1 Prijs 8/10. Afgesneden bloemen Wheaton Harold, Poperinghe. 19 Afdeeling. Neerhofdieren Parketten Eereprijs 9/10. Kuikjes, Hollandsche Blauwe Wils Hector, Poperinghe. Idem. Hoenders, Witte Leghorn Wil Hector, Pop. Canadeesche Ganzen Del baere Jerome, Pop. Japansche Ganzen Delbaere Jerome, Pop. ;Italiaansche Ganzen Romania Delbare Jerome Poperinghe. 1 Prijs 8/10. Trio Duiven, Gentsche Kroppers Celis Robert Hollandsche blau we Hoenders Wils Hector, Pop. Water vogels Vandenbruwaene Julien, Pop. Par ket-Pauwen Vandenbruwaene Julien Pop. Witte Konijnen, Dendermondse Dusselie J. Kortrijk. 2 Prijs 7/10.Konijnen, Inlandsch Ras Dezeure Kamiel, Poperinghe. HANDELSFOOR. Standen Radio's. Eereprijs met diploma Firma Barco Eereprijs met diploma Point Bleu Declercq Charles. Eereprijs rnet diploma Aristona Devos Octaaf. Stand Confectie». Eereprijs met diploma Huis Gerber. Stand Pelsen. Eereprijs met diploma V. Battheu-Jerome Standen Naaimachienen. Eereprijs met diploma Cie Singer Verdoene Arthur. Eereprijs met diploma Pfaff Rou- seré Alfons. Stand Schoenen. Eereprijs met diploma Huis Ingelaere A. Stand Rijwielen. Eereprijs met diploma Devos Maurice. Stand Stoven Surdiac Eereprijs met diploma J. Gouwy-Deco- ninck. Stand Gastoestellen. Eereprijs met diploma Cie Gas Standen Landbouwmachienen en -Gerief. Eereprijs met diploma Cleenewerck H. Eereprijs met diploma Stevens Gebr. Eereprijs met diploma Dezeure Kamiel. Eereprijs met diploma Milleville-Top. Prijzen Algemeen Uitzicht en meest verscheidenheden. 1 Prijs Rabaut, Gérard, Poperinghe, Zilveren Eeremetaal. 2 Prijs Vailaeys Abel, Poperinghe, Schaal Kamiel Dezeure 3 Prijs Beauprez Roger, Poperinghe, Schaal Covemaeker en Pauwels 4 Prijs Hebben Henri, Yper. Vaas. 5 Prijs Werk van den Akker Zand voorde, Vaas. 6' Prijs Landsoght P., Brugge, Vaas. 7 Prijs Lesap Maurice, Pop., Vaas. 8' Prijs SufFis Valere, Pop., Vaas. Schaal van den Tuinbouwbond Cove maeker en Pauwels, Poperinghe, voor het schoonste Lot Plantaardappelen. Gansch den dag trokken de talrijke be zoekers naar de Komstraat, aan wier ingang eene prachtige praalboog opgesteld werd oor de Stedelijke Radiofabriek BARCO van den heer Lucien Depuydt. Een groote luidspreker, aan de praalboog opgehangen, riep met zijn machtige stem de bevolking naar de tentoonstelling toe. Om 7 uur hadden wij op de Groote Markt een, Prachtig Concert, gegeven door het mu ziek van de Katholieke Kring, dat flink uit gevoerd werd en door de aanhoorders ver diend werd toegejuicht. s Avonds om 8 /i uur, werd het feest loten met een Prachtig Concert op de Groote Markt, gegeven door de Koninklijke Philharmonie en het Muziek St. Cecilia uit Veurne, vereenigd. Spijtig dat het weder niet van de partij was, doch de toehoorders zullen het zich voorwaar geen minuut be klaagd hebben, want zoo een Concert heb ben we sedert vele jaren niet meer kunnen aanhooren, dat mag nu een echt Kunstcon cert genoemd worden, met als primus de kundige uitvoering van Symphonie Inache- vée van Schubert. Hier toonde de heer C. Moreau tot welk hoogtepeil hij een muziek met zijn meesterlijk talent kan opvoeren. De menigvuldige en krachtige toejuichingen toehoorders waren ten volle verdiend en deden dan ook een groot genoegen aan de muzikanten en hunnen chef. Den Maandag werd c^e Tentoonstelling nog druk bezpcht $n in de zalen en op den koer werden prachtige radioconcerten ge geven die de feeststemming nog verhoogden. s Avonds sloot de Tentoonstelling met een kosteloos Openlucht-Bal op de ruim© speel plaats der Gemeenteschool. £>,e bijval was, niettegenstaande het ongunstig weder, groot; op zekere oogepblikken, telden wij een 100 tal dansende koppels. De prachtige tombola, gehouden tijdens het bal, had een even groot succes. Het prachtig Radiotoestel, geschonken door de stedelijke Radiofabriek Barco werd ge wonnen door h. Ch. Declercq. Wij mogen dus besluiten dat de Tweede Tuinbouwtentoonstelling, ingericht door den Tuinbouwbond van Poperinghe, niettegen staande het ongunstig weder, een waren bijval genoten heeft en ten volle geslaagd is. Een woord van dank verdienen allen die hebben meegeholpen, en in de eerste plaats, ons Stadsbestuur, dat, met zulke breede vrij- gevigheid, zijnen finantieelen steun verleend heeft aan de inrichtende vereeniging. Er mag dus op den ingeslagen weg voort gegaan worden en wat een spoorslag is voor de toekomst, is wel dat de Tentoonstelling niet alleen bezocht werd door de stadsgenoo- ten, maar ook door veel inwoners der aan palende gemeenten en wie weet of dit nu misschien de leden van het Bestuur van Tuinbouwbond Poperinghe niet zal aan wakkeren om hun wensch uit te voeren,voor aanstaande jaar... «Eene Handelsfoor ta Poperinghe» in te richten. TUINBOUWBOND. POPERINGHE. Voor de Tombola van Maandag 7 dezer, in de Provinciale Tentoonstelling, bestaande uit 150 prijzen, werden volgende prijzen tot nu toe niet afgehaald. Hieronder de nummers Roode Nummers 825 687 488 1450 174 307 41 1426 157 1067 697 1224 566 922 790 607 244 477 277 961 1322 16 901 1262 973 755 971 709 1341 Bleek Groene Nummers. 304 1 152 605 660 23 1114 461 1064 582 207 1667 77 449 661 540 1508 739 1252 3 10 1310 9 299 233 939 69 685 337 617 1268 Seffe ns afhalen bij A. Ostyn Casselstraat, Het Inrichtingskomiteit drukt zijnen besten dank uit aan de bezoekers, de liefhebbers en vaklieden Tentoonstellers, aan de Muziek maatschappijen, aan de Eere- en Bescherm- leden, om hunne milde giften en aan allen ie ons geholpen hebben tot het welgeluk- .en van deze schoone Provinciale Tuin bouwtentoonstelling. Het Bestuur. TUINBOUWBOND. POPERINGHE. Zondag 13 September 1936, geen Alge meene Vergadering, uitgesteld tot den Tweei den Zondag van October. Het Bestuur. TELLING EN OPEISCHING VAN DE MOTORVOERTUIGEN. Uitgebreider Vrijstelling voor Oorlogsinvaliden. De vrijstelling inzake telling en op- eisching van de motorvoertuigen is tot heden verleend geworden voor de rei zigersauto s der zwaar-verminkten en invaliden die vrijgesteld zijn van de en weeldebelastingen en die hou der zijn hetzij van de prioriteitskaart Nr 1 of 2, hetzij van de officieele kaart voor oorlogsgeamputeerde. Het voordeel van deze vrijstelling zal voortaan eveneens toegepast wor den op de reizigersauto's van al de oorlogsinvaliden met ten minste 50 nvaliditeit, op voorwaarde dat zij vrij gesteld wezen van de weeldebelasting. De belanghebbende die verlangen in 't bezit te worden gesteld van een fficieel bewijs van vrijstelling van de jaarlijksche telling alsmede van de mi litaire opeisching in oorlogstijd, wor den verzocht zich aan te melden in het bureel van den Commandant van het rijkswachtdistrict tot welk gebied hun ne woonplaats behoort en er een schrif telijke aanvraag over te leggen waarin volgende inlichtingen worden opgege ven 1. Familienaam en voornamen. 2. Plaats en datum van geboorte. 3. Woonplaats en adres. 4. Invaliditeitspercentage. Tot staving van hunne aanvraag moeten de belanghebbenden het be wijs van hunne identiteit en van hunne rechten leveren, daartoe moeten zij den Commandant van het rijkswachtdistrict volgende stukken voorleggen 1Hunne identiteitskaart. 2. Hun tot rijbewijs dienend ge tuigschrift. 3. Hunne attestatie van ten minste 5 0 invaliditeit. 4. Het fiscaal onderscheidingsteeken waaruit de vrijstelling van de weelde belasting blijkt. De officieele bewijzen van vrijstel ling, afgeleverd door den Generalen Staf van het Leger, zullen gezonden worden aan de Districtcommandanten, die ze per post zullen laten geworden aan de rechthebbenden. Laatstgenoem den moeten het bij hun bewijs gevoegd ontvangbewijs onderteekenen en, per post, aan de Districtcommandanten terugsturen.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1936 | | pagina 1