Levensherinneringen De vriendschappelijke betrekkingen van Burgemeester Nestor Lahaye met Frankrijk. L E U D A in de «GAZET VAN POPERINGHE GEMEENTERAADZITTING UIT HET LAND. HUIS OREEL-BATTHEU VERMAKELIJKHEDEN BURGERSTAND VAN WILLEMSFONDS KLEINE BERICHTEN. N EO DE ALLERBESTE BALSEM TEGEN gemeester bekleedt van die van onzen te vroeg afgestorven Burgervader en Eerevoor zitter Nestor Lahajre. Aan onzen nieuwen Burgemeester, aan de Jubilarissen, aan allen nog vele jaren, eene goede gezondheid en aan de jonge Philhar- monisten een goeden vooruitgang. Een goed glas werd gedronken op den groei en den bloei der Koninklijke Philhar monic 1 Den Maandag had de gebruikelijke bolling plaats voor de Dames. Niet minder dan 600 bolsters betwisten er de prachtige prij zen van. De eerste prijs bestond uit een prachtig radiotoestel, geschonken door den H. Lucien Depuydt, fabrikant der vermaarde BARCO-radiotoestellen, Gasthuisstraat. 4-6. te Poperinghe. wien we hierom hartelijk be danken. Deze werd gewonnen door M. Van- devoorde Nestor. De 2de prijs, een schouw- garnituur werd gewonnen door ML Vandoo- ren julien 3. armbandhorloge, M. Adrien Vancayseele 4. wollen deken, M. Joseph anbruwaene 5. keukenservies. Mej. Bertha Depoers 6. koffieservice, M. Justin Denut 7. 100 fr. M. Declercq Arthur 8. Lederen handtasch, M. Theophile Goussey 9. Zilve ren potten. M. Denys Sylvain 10. Tafel, M. Jules Rooze. Na de bolling had een bal plaats dat druk werd bijgewoond en in de meeste gulhartige geestdrift verliep. Kort na den wereldoorlog vertegenwoor digde de Heer Burgemeester meermalen ons Land onder meer te Cassel op 6 Nov. 1921. Volgenderwijze werd hij hiertoe uitge- noodigd Cassel, 27 octobre 1921. Le Maire de la Ville de Cassel, a Monsieur le Bourgmestre de Poperinghe, La Ville de Cassel procédera le Dimanche 6 novembre procham a l'inauguration du monument qu'elle érige en l'honneur de ses concitoyens morts pour la France. Nous serions trés honorés, Monsieur le Bourgmestre que vous vouliez bien représen- ter votre cher Pays, la Belgique, a cette émouvante cérémonie. Veuillez agréer, l'expression de mes sen timents trés distingués. Le Maire, X. Met genoegen aanvaardde Burgemeeste Lahaye deze vriendelijke uitnoodiging, en ging ons land op de plechtige inhuldigings feesten te Cassel vertegenwoordigen. Heer Nestor Lahaye, als waren Burger vader, was bekend als bezorgd zijnde voor zijne Poperingsche jeugd. Meermalen had hij ondervonden dat in een stad, zoo dicht bij Frankrijk gelegen de kennis der twee talen onmisbaar was Daarom knoopte hij vriendschapbetrekkin gen aan met Volksvertegenwoordiger-Burge meester Priester Lemire uit Hazebrouck. Deze laatste, met zelfde gevoelens bezield, (Kamerlid Lemire sprak heel duidelijk Vlaamsch) noodigde Burgemeester Lahaye uit de jongeren zijner stad tot het aanleeren der Fransche taal aan te wakkeren. In vol genden brief stelt Priester Lemire zijn scho len ten dienste van de Poperingsche Jeugd Paris, le 16 septembre 1921 Monsieur le Bourgmestre et cher Collègue, Je sais que vous êtes un ami de la France Je fonde a Hazebrouck un collége dont le programme d'enseignement est dans le Cri des Flandres que je vous envoie aujourd'hui Je crois pouvoir vous dire que si vous connaissez des jeunes gens de Belgique dési reux de profiter de eet enseignement et de préparer pour l'avenir des liens plus intimes entre nos deux chers pays, ces jeunes gens seront refus avec une particulière sympa thie et leur éducation fera l'objet de notre plu8 vive sollicitude. Je serais personnellement heureux de con- tribuer ainsi au bien de la jeunesse et a l'ave nir de nos Flandres. Burgemeester Lahaye en zijn collegas wer den op aandoenlijke wijze ontvangen door Volksvertegenwoordiger-Burgemeester Pries ter Lemire. Deze ontvangst greep plaats tij dens het jaar 1923. Burgemeester Lahaye. zeer ontroerd, be dankte de Bevolking van Hazebrouck in vol gende bewoordingen Je remercie de grand cceur mon cher coliégue et ami M. l'Abbé Lemire de ses belles paroles. Je remercie Monsieur le Dé- puté-maire. Messieurs les adjoints, tous ces Messieurs ici présent, en un mot toute Votre chére population de l'accueil charmant et grandiose que nous recevons ici. Nous sommes trés sensibles a cette gran de manifestation de sympathie et je crois que le grand nombre de mes concitoyens, accourus pour saluer et vos chers concitoy ens et la noble France, Vous disent suffisa ment la grande amitié, la profonde recon naissance que nous ressentons pour Votre bonne population et pour la grande France. C'est a nous, Messieurs, chers amis, a nos villes Frontiéres Hazebrouck-Poperinghe, que revient l'honneur, qu'incombe le devoir sacrc de conserver, de serrer toujours d'avan- tage les liens solides de la belle alliance, de la grande amitié, qui unissent et nos deux villes et nos deux chers pays, la France et la Belgique. Je profite de l'occasion pour Vous redire la vive reconnaissance que nous conservons envers votre population pour son beau geste pendant la derniére guerre. Notre population en détresse a re£u chez vous l'hospitalité fraternelle que seule un fran£ais peut donner. Encore merci. Que de fois je revois dans mes souvenirs l'apparition de vos généreux et braves soldats sur notre territoire. Que de scènes émouvan- tes et quel contraste avec le soldat ennemi qui ne considérait nos femmes, nos enfants, nos vieillards que comme des blocs de chair encombrants et inutiles, alors que votre sol dat merveilleux apportait a nos civils la con- fiance, la consolation et un rempart de sa fiére poitrine. Ce que Vous étiez pendant la guerre, Vous le restez dans la paix, toujours le plus grand peuple du monde. C'est avec honneur, avec émotion que je bois au président de la grande république Fran^aise, a mon cher collègue, a tous ces Messieurs, a toute votre chére population, a la prospérité, au bonheur de votre chére cité, a la grandeur et a l'avenir de la noble France. Een der schoonste dagen uit de loopbaan van Burgemeester Lahaye, was wel de over handiging van het Fransch Oorlogskruis aan zijne geliefde Stad. Zijne ontroering was onbeschrijflijk bij het ontvangen van beide hieropvolgende brie ven Paris, 3 Mai 1923. t Tous mes compliments mon cher col lègue et ami. J'apprends que par décret du 21 avril 1923 Poperinghe a la Croix de Guerre. Le texte paraitra incessamment a l'officiel. Je m en réjouis avec vous. Votre dévoué J. Lemire. Burgemeester Lahaye antwoordde dadelijk met volgend telegram M. Lemire, député-maire, Hazebrouck. Le Bourgmestre de Poperinghe vous adres- se avec ses sentiments les meilleurs, la recon naissance émue de toute sa chére Popula tion. N. Lahaye.» 30 mai 1923. Sous-Préfecture d'Hazebrouck. Monsieur le Bourgmestre, t J ai l'honneur de vous faire connaitre que votre ville est citée a l'ordre de l'Armée Fran^aise dans les termes suivants La Ville de Poperinghe soumise fréquem- ment en raison de la présence des troupes alliées aux bombardements de I'artillerie et de l'aviation allemandes, n'a cessé de faire preuve malgré les pertes et les destructions subies, des plus belles qualités d'endurance donnant ainsi un trés bel exemple d'énergie aux autres villes du front allié exposées au feu de l'ennemi. Je ne puis que vous dire a nouveau ma satisfaction de cette décision justifiée et que vous en exprimer mes chaleureuses felicita tions. Veuillez agréer, Monsieur le Bourgmestre, l'assurance de ma haute considération, avec mon cordial et dévoué souvenir. Le Sous-Préfet, X. vée a osé sacrifier. Cette union dans la mort créa pour tou jours la belle alliance, la grande amitié en tre nos deux chers pays, la France, la Bel gique. Nous avons connu toutes les souffran- ces après avoir pratiqué tous les dévouements toujours la main dans la main avec la Fran ce, notre caur contre son cceur. Aujourd'hui Vous placez dans nos armoi- ries la croix de guerre. Au nom de toute la population, je Vous remercie. C'est un honneur immortel que vous faites a notre humble cité nos descendants s'en souriendront a jamais, et comme nous, en regardant cette croix, ils sentiront leur coeur déborder d'amour pour la France, et avec Elle ils serviront le droit et l'humanité.» STAD POPERINGHE. VAN ZATERDAG 16 JANUARI 1937, om 5 uur 's avonds. Op het ges.elde uur opent de Heer Bur gemeester Vandooren de vergadering. Afwezig de heeren Raadsleden Brutsaert, Desmytter en Devos. Vooraleer tot de bespreking van het dag orde over te gaan, verklaart de Heer Burge meester, zijn ambt van toewijding aan de belangen der bevolking, gewetensvol te zul len vervullen, en Hij hoopt daarvoor op de medehulp van al de Raadsleden te mogen rekenen. Raadslid Lefebvre, in naam der minder heid, wenscht de Heer Burgemeester Van dooren geluk om zijne benoeming, en be loofd, in gepaste woorden, de medehulp door den Burgemeester aangevraagd. Daarna gaat men over tot de bespreking van het dagorde. 1. Proces-Verbaal der laatste zitting De h. Secretaris Couttenier geeft lezing van dit verslag, hetwelk zonder opmerkingen aangenomen wordt. 2. Driemaandelijksch onderzoek der Kas van den Gemeente-Ontvanger. Op 3 I December 1.1. bedroegen de Ontvangsten 944.794.67 en de Uitgaven 830.751.16 Tijdens de grootsche Plechtigheid der Overhandiging van het Fransch Oorlogskruis sprak Volksvriend Lahaye, volgende onver getelijke rede uit Le coeur débordant de reconnaissance et d une fierté hautement justifiée, je souhaite au nom de la ville de Poperinghe, a Monsieur le Ministre de la guerre de France, trés digne Représentant ici de la grande et noble na tion voisine et amie, Ia bienvenue dans notre humble cité. La ville de Poperinghe avait au début de la guerre 12000 habitants. Elle avait avec Ia France, pays voisin oü la culture et l'in dustrie, les coutumes et les mceurs et les lan- gues sont les mêmes, oü l'on parle les deux langues avec le même coeur patriotique, les rapports les plus sympathiques. La guerre éclate. La Belgique est traitreusement envahie par un ennemi sans crupules. Poperinghe étant intacte, tous ses enfants sont mobilisé8. Deux cents resteront sur le champ de bataille. Le front de guerre s'approche de nous il se tiendra pendant quatre ans a huit kilo- mètres de nos foyers, de nos amours. Les évènement8 qui précédent l'arrivée de Votre merveilleux soldat se succèdent avec des al ternatives de crainte et d'espoir. L'apparition de Votre brave et généreux soldat ranime chez nous la confiance et il présente face a l'ennemi un rempart infran- chissable de sa fiére poitrine. Que de fois il me revient dans le plus in- time de mes souvenirs ces scènes émouvantes La spontanéité avec laquelle ces deux peu- ples, la France, la Belgique, se sentirent si prés l'un de l'autre, cette douce communion d'idées et de sentiments, cette harmonie des coeurs. Vos belles troupes furent revues a bras ouverts dans nos families oü l'accueil frater nel atténuait pour ces braves, dans la mesure du possible, la séparation, l'éloignement de tout ce qui leur était cher, amours que tant de ces nobles guerriers ne devaient plus ja mais revoir. Dans la suite nos maisons se transformè- rent en hopitaux oü nos religieuses, nos fem mes, soignèrent avec un dévouement, une tendresse de mère. Vos nombreux et chers blessés. Le bombardement ininterrompu de notre ville. par avions et canons de tous calibres, sema Ia mort dans nos rangs, la destruction en grande partie de nos foyers. Cinq cents de nos civils trouvèTent la mort dans cette catastrophe. Trois cents immeubles furent complètement détruits. deux cents fortement endommagés, et aucune maison ne sortit in tacte de la tourmente. Le sang si précieux, si pur, de Vos innom- brables héros a trempé notre terre natale, devenue sacrée par tant de glorieux sacri- fiés. Ce sang généreux s'est mêlé au sang de mes concitoyens femmes, enfants, vieillards, victimes innocentes, inoffensives qu'un enne mi dans sa barbaric universellement réprou- Er was dus in Kas 114.043.16 H. Burgemeester. Ik moet hier doen opmerken dat sedert het begin van het jaar reeds belangrijke rekeningen betaald werden H. Denys. Hoe staat het met de ver achterde straatbelastingen H. Burgemeester. Er zijn maar geheel weinig taksen meer te ontvangen. Ik heb de h. Deurwaarder verzocht de inning bij de nalatigen te bespoedigen. Algemeene goedkeuring. 3. Vaststelling van den prijs der Elec- trische Verlichting en drijfkracht voor het eerste kwartaal 1937. H. Burgemeester. De verkoopprijs per kilow. private verlichting, zal bedragen 1.65 fr., inbegrepen eene regeeringstaks van 0.04 fr. De maximum verkoopprijs per kilow. drijf kracht zal bedragen 1.26 fr. inbegrepen een regeeringstaks van 0.03 fr. Voor het 4e kwartaal 1936 waren deze cijfers respectievelijk 1.61 en 1.21 fr. Algemeene goedkeuring. 4. Advies over de stichting van eene afzonderlijke klasse van den 2n graad voor meisjes bij de voorbereidende afdeeling, ver bonden aan de Rijksmiddelbare Jongens school. H. Burgemeester. Ziehier waarvan er spraak is. De H_ Minister van Openbaar On derwijs laat ons weten dat hij besloten heeft eene afzonderlijke klas van den Tweeden Graad te stichten voor Meisjes (derde en vierde jaar) die de lessen volgen van de Voorbereidende Afdeeling verbonden aan de Rijksmiddelbare Jongensschool. Hij vraagt ons advies daarover. Deze klas voorloopig ingericht telt 33 leer lingen. Ik stel voor een gunstig advies uit te brengen. Stemmen ja de zeven leden der meerder heid de drie leden der minderheid onthou den zich. 5. Tusschenkomst der gemeente in de onkosten van de vernieuwing der gazleiding onder de staatsbanen. H. Burgemeester. In eene voorgaande vergadering van den Raad, ging onze voor keur tot het voorstel van tusschenkomst in de kosten der vernieuwde leiding, onder vorm van verhoog van prijs per kubieke meter gas Verlenging van kontrakt bleef uitgesloten alsook alle geldelijke tusschenkomst. De Maatschappij komt ons volgende wij ziging voor te stellen Als vergoeding aan de Maatschappij voor de aanzienlijke uitgaven voor wijzigin gen aan de gasleidingen, genoodzaakt door de wegeniswerken uitgevoerd, of uit te voe ren, door den Staat, op het grondgebied der stad, namenlijk langs de banen Yper-Rous- brugge, Poperinghe-Cassel en Poperinghe- Elverdinghe. op een maximum lengte van 3000 m., mag het coefficient 1.12 bepaald op bladzijde 3 van het 2e bijvoegsel aan het kontrakt van 4-5-1902, op 1.15 fr. gebracht worden vanaf I Augustus 1937. Wanneer de totale lengte der wegenis werken, door den Staat uitgevoerd, de 3000 meters zullen overschrijden, kan de zaak nogmaals voor verdere overeenkomst onder zocht worden. Volgens bekomene inlichtingen, zou die verhooging van coefficient een verhoog van prijs van I centiem en eene breuk per kubm. gas veroorzaken. 'k Geloof dat wij dit voorstel als voordee- !ig mogen aanvaarden en ik vraag dat er aan het Schepencollege volmacht zou gegeven worden om een bijvoegsel in dezen zin te onderteekenen. H. Denys. Zouden de kosten van leg gen ten laste der aanpaalders niet kunnen vallen Schepen Bossaert. Er kan maar een en kelen prijs der gaz bepaald worden. Gansch de stad moet tusschenkomen naar gelang de werken uitgevoerd worden. H. Burgemeester. Men belooft aan deze werken binnen enkele dagen te beginnen. Algemeene bijtreding. De gevraagde vol macht wordt verleend. 6. Verordening over de aansluiting aan de riooleering door de aanpalende eigenaars. H. Burgemeester. Om alle ongelukken te vermijden in de Yperstraat, had ik reeds over eenige dagen Het Bestuur der Tram maatschappij verwittigd, dat de Stad alle verantwoordelijkheid van zich afwende, in dien er ongelukken gebeurden. Daar ik Vrijdag laatst zag, dat door de inzakkingen, ten gevolge het slecht weder, het gevaar grooter werd, zoo heb ik boven gemelde Bestuur per telegram verwittigd dat ik het tramverkeer, vanaf Maandag, verbood aan den hoek der Rekhofstraat. 's Namiddags reeds kwamen de Ingenieurs der Maatschappij van de Buurtspoorwegen ter plaats. Zij bekenden het dreigend gevaar van in- s'orting en besloten tot de stopzetting van den dtenst, te beginnen van den Maandag tot den Donderdag avond. Voor den Vrijdag, de Marktdag zijnde, mag de aannemer den doortocht van den tram niet meer beletten. lntusschen zal het vervoer der reizigers bij overzetting aan den hoek der Kc^hofstraat geschieden. Schepen Gombert geeft daarop eenigen uitleg over de manier waarop de aanpalende eigenaars zich zullen moeten gedragen in kwestie aansluiting. Er werd hun reeds daarover schriftelijke onderrichtingen gezonden. Hij raad hun aan zich te wenden tot den Heer Architekt Carpentier, die met het toe zicht der werken door de Stad belast is. Schepen Bossaert. Die eene aanvraag doet is toch niet verplicht van zich seffens aan te sluiten. ScFcpen Gombert. Neen. H. Liétaert. De inwoners verstaan de zaak niet goed, de weekbladen zouden hun misschien beter kunnen inlichten. H. Burgemeester. Daar ieder aanleiding een bijzonder geval is, dienen de inwoners zich te wenden tot den Heer Carpentier, die op de hoogte is der zaak. Schepen Bossaert. Met al dat werk van plaatsen der riolen, aansluiting en de ver nieuwing der gasleiding, zal de aannemer van de herstelling der bekalsijding op drogen beton, thans voorzeker geen goed werk kun nen verrichten 1 Schepen Gombert. Voorzeker niet. En daar, bij den aanleg door de Staat der ring baan loopende van den Steenweg van Yper langs de Switch Road tot aan de Melkerij, de Yperstraat onder ander door de Staat aan de Stad afgestaan wordt in ruiling van de Switch Road, zoo zouden wij aldaar binnen korten tijd groote herstellingskosten te be talen hebben. Dat dient vermeden te worden. H. Burgemeester. Laat ons vragen aan den Heer Hoofdingenieur Claeys, het plaat sen der nieuwe kalsijdesteenen op drogen beton, uit te stellen voor eenige maanden. Na nog eenige opmerkingen door verschei dene raadsleden, onder ander wegens de ver lenging van het tijdstip van aanvraag door de aanpalende eigenaars te doen, wordt deze bespreking gesloten. GEHEIME ZITTING. 7. Bijkomende vergoeding aan de on derwijzers der lagere stadsscholen voor de Jaren 1936 en 1937. Een bijkomende vergoeding van 250 fr. voor de onderwijzers der gemeenteschool en 125 fr. voor deze van de tusschengemeente lijke school van Abeele wordt voor 1936 toegestaan. Deze som is verdubbeld voor 1937. Algemeene bijtreding. OPENBARE ZITTING. 8. MEDEDEELINGEN. HERSTEL VAN KEIZELS. Schepen Gombert. Voor F.et herstel der keizeis zullen er dit jaar 99 wagons gravier noodig zijn. Wij zullen zorgen dat de onder houdswerken zoo gauw mogelijk uitgevoerd worden. De verdeeling dezer wagons gravier zou geschieden als volgt ln de Nieuwe Militair Kerkhofstraat en de Jagerstraat In de St. Sixtusstraat In de Beleedstraat In de Bethunestraat Langs de Casseldreef Groote O. H. en Statie van Abeele Langs de Kapellestraat Langs de Werfstraat. Dit zou een totaal uitmaken van 1.070.000 kgr. gravier. H. Burgemeester. Verleden jaar werden er 70 wagons steen gebezigd voor de helft van zulke wegen, dit jaar zullen dus de an dere verbeterd worden. Schepen Bossaert. Ik vind dat er zou moeten voor sommige wegen groever mate riaal gebezigd worden. H. Vancayseele. Ik ook. Ware er geen middel om in de Koeistraat op een afstand van 50 meters de keizei uit te breiden opdat de voertuigen zouden kunnen kruisen. Schepen Gombert. Wij zullen dat eens nazien. OUDERDOMSTEEN WEG. H. Liétaert. Er is hier eene aanvraag toegekomen van de aanpalende eigenaars die verbetering vragen langs hunne huizen. Schepen Gombert. Ik zal die zaak on derzoeken. De steenen die uitvallen van de trottoirs in de Maurice De Wulfstraat zouden kunnen dienen om de zijwegen te verbeteren. POLITIEDIENST OP MARKTDAGEN. H. Liétaert. Op den Vrijdagmarkt staat er een vreemden koopman in visch, waarom niet op de vischmarkt? Dit brengt opspraak men heeft mij verzekerd dat zulks op andere markten niet toegelaten is. H. Burgemeester. Wij zullen dat eens onderzoeken, "t Schijnt dat het maar droog of ingelegd visch is. H. Liétaert. In eene voorgaande zitting werd er besloten aan de autovoerders die wekelijks de markt bezoeken een jaarlijks abonnement te verleenen om hun ongemak kelijkheden te vermijden. Daarbij vragen de garagisten eene vermindering van standgeld. Kan er aan deze twee vragen geen oplossing gegeven worden. Schepen Gombert. Deze oplossing komt binnen korte dagen. SUBSIDIE AAN DEN AUTOBUSDIENST VAN M. DECROCK. H. Liétaert. De H. Decrock heeft eene aanvraag ingediend om eene toelage te be komen om de onkosten van zijnen dienst op Dixmude te kunnen dekken. Werd er reeds eene beslissing daarover genomen Men heeft mij verzekerd dat sommige gemeenten toelagen verleenen. H. Burgemeester. Deze zaak zal op de toekomende zitting besproken worden. De gemeenten die hem reeds iets toestonden heb ben geen andere verkeerdienst. Dixmude en nog andere gemeenten schijnen onze beslis sing af te wachten. Vijf centiemen per in woner of 600 fr. ware misschien een aan neembaar voorstel welk het Schepencollege U zou kunnen voorleggen. De vergadering gaat uiteen om 7.30 uur. HJiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiii!' IN DE COMMISSIE VAN DEN OPENBAREN ONDERSTAND. Maandag laatst hebben de nieuwe aange stelde Leden der Commissie van den Open baren Onderstand onzer Stad, in handen van Heer Burgemeester Vandooren, hunnen eed afgelegd. Daarna werd overgegaan tot de Aanstel ling van eenen Voorzitter. De Heer Oscar Bataille, uittredend Voor zitter, werd met algemeene stemmen herko zen tot de Nieuwe Voorzitter. Onze hartelijkste gelukwenschen aan den H. Osc. Bataille. die door eenieder aanzien wordt als de rechte man op de rechte plaats. STADHUIS. De bureelen zijn slechts 'S VOORMIDDAGS toegankelijk voor het publiek. BOND DER VERMINKTEN VAN ARBEID EN VREDE. Afdeeling Poperinghe en Omliggende Heden Zondag 24 Januari, Groote Verga dering voor al de leden van den Bond. DAG-ORDE I. Groote Tombola. Ieder lid ontvangt een prijs. 2. Toestand der wetten ten voordeele der Verminkten. 3. Hernieuwing der Lidkaart. Het nummer van de lidkaart telt voor de Tombola. Het Bestuur. ST SEBASTIAAN. Heden Zondag viert de aloude Schuttersgilde «St Sebastiaan» F.aar patroon. Om I I uur bezoek aan den Hoofd man en om I uur Banket in het lokaal. WERKLOOSHEID. De stand der werk loosheid in onze stad was, voor de vorige week Maandag 320 Dinsdag 327 Woens dag 346 Donderdag 322 Vrijdag 309 Zaterdag 3 I 4. III III 11 lllll li II I VERWOESTE GEWESTEN 1923. Woensdag had de 164e trekking plaats van de Verwoeste Gewesten 1923. Zijn betaalbaar elk met 100.000 fr. De Reeksen 327.016 nr 4 en 383.064 nr 5. Uitbetaalbaar ieder met 50.000 fr Reeks 72.136 nr 4 Reeks 192.561 nr 3 en Reeks 201.080 nr 4. De volgende Reeksen zijn uitbetaalbaar met ieder 10.000 frank 5.359 nr 4 19.788 nr 2 32.813 nr 5 33.976 nr 5 41.455 nr 2 61.874 nr I 145.990 nr I 216.953 nr 3 282.278 nr 3 302.600 nr 3 314.691 nr 2 353.668 nr 5 363.246 nr 5 377.058 nr 5 397.363 nr 2 De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar met 575 fr. of 550 fr. al naar zij al dan niet werden omgevormd. STAD POPERINGHE. STADSNIEUWS. ZONDAGRUST. Alle Apotheken ope.i tot 's middags heden Zondag nanoen alleen Apotheek LEUR1DAN, Bertenplaats. DAAR ZIJN ER NOG die aan hoofd pijn, Migraine, Rhumatiek en Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt. Poperinghe. in doozen van 7.00 en 12.00 fr. MEVROUW, MEJUFFER, Koopt uw hoed in DE LAATSTE MODE Alle model-, rouw- en fantasiehoeden Veurnestraat, POPERINGHE. de aangenaamste pastiei om purgeeren. Te verkrijgen in de Apotheek, ge legen Bertenplaats, 8, Poperinge. ACHTBARE MEDEBURGERS, Bij besluit van 6" dezer maand heeft Zijne Majesteit de Koning Zich ge- waardigd mij aan te stellen tot het ver heven ambt van Burgemester der Stad Poperinghe. Ik besef maar al te goed dat deze kiesche taak van Burgemeester menig vuldige lasten en kommernissen bij brengt en dat het in deze tijdsomstan digheden zeer moeilijk is de gansche bevolking te voldoen. Deze taak zal voor mij nog gewich tiger zijn daar ik een Burgemeester op volg die, om zijne groote goedheid, zijn wijs beleid, zijne openhertigheid en volstrekte onpartijdigheid, nooit on der zijne Medeburgers zal vergeten worden. Ik houd er nochtans aan mijne Ge- achte Medeburgers mede te deelen dat ik al het mogelijke doen zal om de voetstappen van den diepbetreurden Burgemeester Heer Nestor Lahaye na te volgen. Mijne beste krachten zullen gebruikt worden om de bevolking over mijne aanstelling als Burgemeester der Stad niet te leur te stellen. Nu nog meer dan vroeger, en ook met meer verantwoordelijkheid, zal ik streven tot den voortdurenden bloei onzer stad en tot het welzijn der gansche bevol king. Ik bedank miine Achtbare Medebur gers voor het vertrouwen dat zij in mij stellen en ik koester de hoop dat eenieder het zijne zal bijbrengen om den zwaren last van Burgemeester zooveel mogelijk te verlichten. Zoo doende streven wij samen tot het wel zijn onzer geliefde Stad en hare Be volking. Poperinghe den 20 Januari 1937. De Burgemeester, J. VANDOOREN. ZONDAG 24 JANUARI 1937. HERBERGKERMIS In de Valk bij Jules Chaerle, Veurne straat, 32. HERBERGKERMIS In Het Uurwerk bij Hubert Keignaert Priesterstraat. Maandag Kandeel. HERBERGKERM'S. A la Ville de Dunkerque bij Julien Debyser, W'atoustraat. HERBERGKERM'S. Au Faucon bij MicFiel Bonduwelle, Yperstraat. HERBERGKERM'S. In de Gouden Arend bij Alphonse Despeghei, Groote Markt. Muziek van den vermaarden accordeonist Benoit Verstraete. TE VERBOLLEN DOOR DEN UIL SCHOON KONIJN VAN 5 KGR. In den Lustigen Bolder bij Camiel TF.eeten, Pottestraat. Gegeven door Lucien Bouthez. CROOTEN PRIJSKAMP IN DE GAA1BOLTRA Au Café Bristol bij Georges Hauspie, Rekhofstraat, Poperinghe. ie Prijs Een Schoonen Beker. 2e Prijs 30 fr. 3e Prijs 20 fr. Inle g I fr. per man. Het spel geschiedt man tegen man met optelling van punten, en wordt gespeeld op twee Zondagen 't is zeggen op 31 Januari Bolling en op 7 Fe- bruari de Bekorting. Aangifte der Bolders ten laatste 26 dezer. Lo :ng op Woensdag 27 Januari 1937. MAANDEL1JKSCHE SCHIETING Aan de Liggende Pers De Lelie bij Hector Benoot, Veurnestraat. Oppervogel 70 fr. 2 Zijdvogels elk 30 fr. 2 Kallen elk 18 fr. Boven de 50 schutters al primés van I 3 fr. Zooveel vogels als schutters. Inleg 13.50 fr. Terug 10 fr. Begin om 2.15 u. Einde rond 6 uur. POPERINGHE, VAN 15 TOT 22 JAN. 1937 GEBOORTEN Taveirne Ethel, d.v. Ca- mille, en Goethals Genevieve, St. Jan, Yper. Gesquiere Cecile, d.v. Medard, en Tem- perville Yvonne, Provensteenweg. Soe- nens Raphael, z.v., Marcel, en Bekaert Re- gina, Rousbrugge. Ghyselen Maria, d.v. Paulus, en Vandenberghe Martha, Westvle- teren. Bequoye Joseph, z.v. Prosper, en Cambie Gabrielle, Boesinghe. OVERL1JDENS Inion Helena, 64 j., echtg. v. Cayzeele Henri, Gapardstraat. Lefever Eleonora, 79 j., wed. v. Verhaeghe Julianus, Priesterstraat. HUWELIJKEN Desomer Adrien, landb. en Dumeez Adrienne, z.b. beiden v. Pop. Legrand Omer, werktuigkundige, en Doom Augusta, z.b., beiden van Poperinghe. HUWELIJKSBELOFTEN Beun Livinus, douanier van Moeskroen, en Vandenberghe Agnes, z.b., v. Pop. Willem Leonard, stoelmaker v. Bonheiden, en Logie Jeanne z.b. v. Mechelen. Beleefde uitnoodiging aan Familie. Vrien den en Kennissen tot het bijwonen der SO- LEMNEELE MIS die zal gezongen worden op Zondag 24 Januari, te 8 '/2 uur in Sint Janskerk voor Heer en Vrouw Henri DECORTE-DE JONCKHEERE. Vrouw Weduwe Gustave DE BYSER- MA- H1EU, Kinders en Kleinkinders, bedanken de talrijke vrienden en kennissen om de blijken van genegenheid betoond door hun aanwe zigheid op den Lijkdienst en Begraving van Heer GUSTAVE DE BYSER echtgenoot van Vrouw EUGENIE MAHIEU. De Familie Vandamme-Verhille bedankt de talrijke Vrienden en Kennissen om hunne tegenwoordigheid op het Solemneele Jaar getijde dat opgedragen werd voor Heer MARCEL BECK. Vrouw Weduwe CYRIEL BONDUELLE- HUYGHE, Kinders en Kleinkinders, bedan ken de talrijke vrienden en kennissen om de blijken van genegenheid betoond door hun aanwezigheid op den Lijkdienst en Begraving van Heer CYRIEL BONDUELLE, echtgenoot van Vrouw EUGENIE HUYGHE. Degenen welke bij vergetelheid geen rouw brief mochten ontvangen hebben, gelieven de Familie te verontschuldigen, en dit bericht als dusdanig te aanzien. AFDEELING POPERINGE. Op Zondag, 31 Januari, 1937, om I 7 uur, in ONS HUIS Yperstraat. FILMAVOND GEGEVEN DOOR HET HUIS FOTO LEEUWERCK, met eigen filmen. PROGRAMMA 1. Paardenwedrennen 1936 Poperinge. 2. Landelijk Leven (gedeeltelijk kleuren). 3. De Velokoers in de L°vie met S. Maes. 4. Poperinge stad. 5. Castorkweekerij van den H. Delbaere J. 6. Zwitserland Winter (gedeelt. kleuren). 7. Klucht. 8. De Abdij van St Sixtus. 9. De Hopteelt (gedeeltelijk kleuren). -«»- Ingang vrij en kosteloos voor alle leden van het Willems-fonds en hun inwonende familie. Niet-leden 2 frank. Bezoekt de Willems-fonds bibliotheek Lokaal Ons Huis Yperstraat. Prachtige catalogus 2.25 fr. Ik laat het publiek weten dat ik alle slach van KOSTUMEN voor KARNA VAL verhuur aan zeer genadige prij zen. Ook te verkrijgen alle slach van MASKERS en toebehoorten, bij Eme- ric DECROCK-DERCK, schoenmaker, Doornstraat, 60, Au Faubourg DEN HOEST. Te verkrijgen in de Apotheek, gelegen Bertenplaats, 8, te Poperinge. VLAAMSCHE TOERISTENBOND AFDEELING POPERINGE. Zaterdag 30 Januari in autocar naar Oost ende, alwaar we het groot V.T.B. Galafeest bijwonen dat zal doorgaan in de Gezanten zaal van het Casino-Kursaal. Avondkleedij gewenscht doch niet verplichtend. Vertrek van de Groote Markt om 18 u. Deelnemingsprijs 25 fr. ingang Kursaal in begrepen. De persoonlijke lidmaatschapskaart zal bij den ingang moeten vertoond worden. Onmiddellijk inschrijven. Op Woensdag 27 Januari zal de groep Staf Brugge Kinderen van ons Volk op voeren in de feestzaal van Palace. Op ver toon der lidkaart hebben de leden van V.T.B. vermindering op de prijzen der plaatsen. POSTMUSEUM. Het Postmuseum wordt opengesteld, voor 't publiek, den Zondag, Donderdag en Za terdag van 14 tot 17 uur. Daarenboven is het toegankelijk van 10 tot 12 uur op de eerste Zon-, Donder- en Zaterdagen van elke maand deze drie da gen worden aan de geleide bezoeken, met conferenties en demonstraties van de toe stellen gewijd. De aanvragen om deelneming, aan soort- ge'ijke bezoeken dienen, minstens 15 dagen voor datum, aan de Directie van het Mu seum, 162, Rogierlaan, Brussel 3, gericht. De toegang tot het Museum is kosteloos. TER VERLICHTING VAN PIJN. Indien gij lijdt aan Rheumatiek, Heupjicht rekkingen. Kneuzingen en alle Spierpijnen, Rugpijn, Verkoudheden op de Borst, Ver ziet de aankondiging van Liniment Sloan op de 4' pagina van dit blad. Nadat gij deze gelezen hebt, zult gij niet aarzelen om Lini ment Sloan te gebruiken, het middel dat aan duizenden menschen verlichting heeft ge bracht. PLAATST UW AANKONDIGINGEN

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1937 | | pagina 2