Bet Accoord van Nyon aangevuld. De Fransche eri Belgische Frank hebben een gelijke waarde 17e JAAR. NUMMER 39. weekblad 25 centiemen. zondag 26 september 1937. abonnementen NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN GEBROEDERS DUPONT aankondigingen IDEEN EN DOCUMENTEN m. TEGEN DE DICTATUUR EN OORLOGSBEDREIGING LANDBOUWKRONIEK. MEUBELPAPIER denut, DRINKT CASTAR BIER GAZET TAN POPERINGHE Jaar, per poat Congo Frankrijk Amerika 16 fr. 25 fr. 25 fr. 30 fr. Losse Nummer) 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De poatabonnenten in Belgie, die van woonat veranderen, moeten dit aangeven in 't poat- bureel dat hen bedient, en niet aan ona. Bij elk achrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een poatzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Poatcheck 484.59 Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. \«amloo7e ingezonden artikela worden in de acheurmand gegooid Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr Rouwbenchten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notariaaen en Deur- waardera. Voor dikwijla te herhalen pe- klamen, prijzen volgena overeenkomat. Alle aankondigingen zijn op voorband te betalen ITALIË IN AFWACHTENDE HOUDING. MUSSOLINI'S REIS naar DUITSCHLAND KRIJGT BIJZONDER BELANG Verleden week hebben wij erop ge wezen, dat we moeilijk begrijpen kon den, waarom de negen mogendheden, die te Nyon met zooveel doordrijvend- heid het eerste accoord tegen de zee- rooverij afsloten, ook niet ineens tegen de gewone piratenschepen en tegen de vliegtuigen tegelijkertijd waren opge treden. De heer Delbos heeft in zijn rede voor den Volkenbondsraad daarover gezegd, dat de vertegenwoordigers ver kozen hadden één punt door te voeren, uit schrik van niet tot een accoord te geraken, wanneer ze ineens te veel op den vork namen. ZOOALS... VOOR DEN OORLOG WELKE KUNNEN ER DE GEVOLGEN VAN ZIJN Het heeft zelfs een voorwaarde ge noemd, om deel te nemen aan de con-1 Sedert verschillende dagen reeds, trool de pariteit in de Middelland- brengt het beursbericht ons de bood- sche Zee. schap van voortdurende dalingen van Italië hoopt nu, dat men tenslotte in den Franschen Frank, die thans op on- zooverre de bepalingen van Nyon wij- ze beurzen, aan pari werd verhandeld zigen zal, dat het naast Frankrijk en I Een oogenblik daalde hij zelfs onder Engeland op gelijken voet optreden zal pari tegenover den Belgischen frank en tegen de zeerooverij. |zoo werd dan de officieele gemiddelde Tot hiertoe is die toegeving aan Ro-1 koers 100 fr. 40. me niet gedaan. En Italië zal zelf geen I Juist één jaar geleden, kwam ons het andere voorstellen doen... dan mis-1 bericht van een eerste devaluatie van schien na het bezoek van den Duce aan (den Franschen Frank. Hitier. Ondertusschen is, zooals men zien En inderdaad schijnt het bezoek van I kan, de toestand er niet beter op ge- Mussolini aan Berlijn grooter belang worden. Thans lijkt het er echter wel een wei-1 gekregen te hebben, dan voorheen. Een tweede devaluatie is spoedig op rug op, alsof men te Nyon en te Genève 1 Vooreerst zag men er slechts de beves- de eerste gevolgd en al werd er, door het antwoord van Italië heeft willen tiging in van wat men de as Rome- de Fransche regeering geen vaste koers afwachten in verband met het eerste Berlijn noemt. Thans echter gaan er vastgesteld, toch blijkt de geschiede- punt, om dan bij de bijgevoegde ac- stemmen op, die beweren, dat de Duce nis der jongste dagen te bewijzen, dat coorden ineens Rome te tellen onder met den Fuhrer over heel het interna- de Fransche regeering en de Banque hen, die medewerkten aan de voltooi-1 tionale vraagstuk, maar in het bijzon-] de France» niet bij machte zijn, hem ing van de overeenkomst. der over de Middellandsche Zeekwestie te behouden, op het peil, dat ze nu Toen men inderdaad eenmaal zeker-1 spreken zal. Iden frank zijn natuurlijk handelspeil la heid had, dat Italië weigeren bleef en I En op vele plaatsen hoort men de I ten zoeken, een afwachtende houding aannam, heb-1 hoop uitdrukken, dat Hitier het regee-1 Het is moeilijk nu reeds te zeggen ben de vertegenwoordigers van Frank- ringshoofd van Italië niet aanzetten zal lof dit natuurlijk peil nog lager zal zijn, rijk en Groot-Brittannie onmiddellijk om koppig op zijn standpunt te blijven, dan het nu bereikte. Rechtstreeks komt de teksten van de bijkomende overeen-1 maar veeleer bij te treden bij de con-1 het er voor ons Belgen, overigens min komsten aan de zeven andere mogend-1 trool in de Middellandsche Zee. (der op aan, of de pariteit van den heden voorgelegd. Men steunt die verklaring op het feit Franschen frank één of twee centiem Vrijdagnamiddag kwamen de negen dat de partijdagen van Nurenberg dit (lager of hooger zal zijn. mogendheden opnieuw bijeen. Zij ble-1 jaar volstrekt niet in een oorlogszuch-1 Wat ons wel rechtstreeks aangaat ven dezen keer te Genève zelf en keer- tigen toon hebben gestaan en dat enkel (en wat overigens vele Belgen zich dezer den niet meer naar Noyon terug. Men de aanvallen tegen het bolsjewisme dagen al hebben afgevraagd, is, of is van oordeel, dat de uitslagen van de hoogtij vierden. Duitschland, noch Ita- de daling, om niet te zeggen de val van eerste vergadering genoegzaam hebben lie willen een nieuw bolsjewistisch bol- den Franschen Frank, eenigen invloed aangeduid, dat men hier niet met een J werk aan den Westhoek van Europa, (kan hebben op den toestand ten on Volkenbondsaccoord te doen heeft. (dat is zeer juist. Maar het wegblijven Izent. Even hebben de vertegenwoordigers van Itajie uit de overeenkomsten van Wanneer we deze vraag willen be- dier staten in de wereld ontroering ver-1 Nyon zal toch de bolsjewistische pogin-1 antwoorden, moeten we het vraagstuk wekt, toen er namelijk een bericht gen niet verhinderen en langs den an-1 van twee zijden beschouwen de finan- toekwam dat er moeilijkheden opgere-1 deren kant, schaadt Italië door zijnjcieele en de economische, zen waren. halsstarige houding aan de sympathie, Financieel, het kan niet voldoen- Later bleek het echter, dat die moei-j die het op vele plaatsen als groote, her-(de herhaald en de heer De Man, mi- ijkheden niet het gevolg waren van oplevende natie verworven heeft. Men nister van Financies, heeft er in een mogelijke internationale wrijvingen, begrijpt de houding niet van een land, mededeeling aan de Pers nog den na maar dat ze eenvoudig van juridischen I Jat zich eenerzijds bereid verklaart tot I druk op gelegd, financieel heeft de aard waren. De heer Politis, vertegen-1 internationale medewerking, anderzijds j ze daling geen invloed op de vastheid woordigei van Griekenland en een be-1 wegens een geschil met één ander land, (van den Belgischen Frank en kan zij er roemdheid op het gebied van interna-1 die medewerking weigert. (ook geen invloed op hebben, tionaal recht, had namelijk in de tek-1 Trouwens mag Italië wel overwegen, Voor den oorlog, was de Belgische sten dubbelzinnigheden ontdekt die tot I Jat het nog op de bestendiging wacht (frank, door de Latijnsche Unie verbon misverstand konden leiden. (van groote verwezenlijkingen en dat den aan den Franschen en aan den Eenmaal die opstelfouten verbeterd het, zoo het op goeden wil van de an-Zwitserschen frank, ook aan de Itali werden de teksten goedgekeurd en on- deren rekent, het zelf dien goeden wil aansche lire en de Grieksche drachme, derteekend. (ook betoonen moet. Maar de oorlogstijden hebben een De negen vertegenwoordigers heb-1 Het is te hopen, dat de accoorden I einde gesteld aan deze overeengeko- ben trouwens hun best gedaan, om er- van Nyon met welslagen de zeerooverij (men pariteit. ger moeilijkheden te vermijden. Zij la-1 bestrijden mogen, om aldus toch reeds j Wat niet belette, dat de gelijkaar- ten in een mededeeling verklaren, dat dje wreedheden te doen ophouden. W. er eenvoudig niet over de nota van Ita lië gesproken is, en nog minder over het verzoek van den heer Negrin, mi nister-president van Valencia, om de Spaansche schepen onder republikein- sche vlag in te schakelen in de lijst der beschermde booten. Anderzijds werden door de technici de uiteindepunten van de dertien vei ligheidswegen vastgelegd Gibraltar of Marseille, zoodat de gedeelten der zee wegen, die eindigen in de Spaansche havens niet onder de bescherming op- 8eDeTcoZorndenvanNyon.-wezul-|HET LOON VAN DE MINISTERS. I len ze zoo blijven noemen, zijn Er wordt in den laatsten tijd veel thans volledig. De teksten van de bij- gesproken over de loonen van de Mi- gevoegde schikkingen werden nog niet nisters, die zeer laag zijn, te laag om openbaar gemaakt, omdat men ze nog- van bekwame mannen te kunnen ei- VERWOESTE GEWESTEN 1923. Trekking van 20 September 1937. Reeks 80.432 n. 2 wint 500.000 frank. Reeks 339.463 n. 3 wint 100.000 frank. Reeks 90.392 n. 2 wint 50.000 frank. Reeks 342.679 n. I wint 50.000 frank. Reeks 75.961 n. I wint 50.000 frank. De andere obligaties der bovenvermelde digheid van naam en de naburigheid der ligging van beide landen, in ver schillende vreemde Beurssteden, een verwarring te weeg brachten, die den Belgischen frank heel dikwijls met den Franschen frank deed assimileeren. Dit feit, misschien meer dan eenige andere verwantschap, had, tijdens den na-oorlogschen tijd, voor gevolg, dat schommelingen van den Franschen frank nog al regelmatig gepaard gin reeksen zijn uitkeerbaar met 5 75 frank of. 525 frank volgens dat zij al dan niet ber-|^>en met schommelingen van den onzen geweest vormd werden Wat er ook van zij, bij onze devalu atie in 1926 en ook bij deze van 1935 werd de waarde van onzen frank vast gelegd op basissen, die met den toe stand van Frankrijk, welke deze ook weze, geen het minste verband houden. Dat zouden alle Belgen, toch reeds mogen weten, meent de heer De Man. Inderdaad. Maar de financieele ge schiedenis van ons, en van andere lan den, na den oorlog, is er een geweest, met zulke geweldige schokken en de beurzen zijn zoo prikkelbaar en gevoe lig aan de minste gebeurtenis, dat me nig goede huisvader, die zijn centjes in 't een of ander belegd heeft, al is het op de spaarkas zich, ondanks alle officieele wetenschap en tegen het gezond verstand in, misschien toch afvragen kan, of er, bij ons, niets ge beuren zal. Hij weze dus hier gerustgesteld. De waarde van onzen frank hangt niet af van deze gebeurtenissen, maar veeleer van het al of niet behouden van een stevig evenwicht in 's Lands budgetten, wat zaak is van onze regeering en van ons Parlement. Wat nu den economischen kant van het vraagstuk betreft, daar kunnen we niet zoo rechtstreeks op antwoorden, dat de huidige val van den Franschen frank geen invloed zou hebben op den handel en de nijverheid in ons land. Zij, die, tijdens dit Zomerseizoen, een bezoek hebben gebracht aan de kust, hebben zich kunnen rekenschap geven, hoe toen reeds, voor de hotel industrie, een groo4 deel weer verloren ging van die clienteel, die ons, bijzon der gedurende de twee of drie laatste jaren, van over onze Zuidergrens was toegekomen, juist ter wille van de min derwaarde van onzen frank. Wat, in dezen tak der nijverheid, een geval is, dat elkeen gemakkelijk, met eigen oogen kan vaststellen, kan voor andere industriën een even erg geval worden, doch dat men slechts geleidelijk zal kunnen vaststellen, naar gelang er van een bepaalde waar, min der bestellingen uit den vreemde zul len komen. Maar hier hebben we, zooals de heer De Man het trouwens onderlijnde, één voordeel, n.L, dat door de overdreven maatschappelijke en andere wetten, die de Volksfront-regeering, nog vóór de devaluatie deed stemmen, de productie daar reeds duurder was geworden, zoo dat het voordeel van hun opvolgende devaluaties, bij onze Zuiderburen, voor een groot deel verloren ging. Des eenen dood is des anderen brood zegt het spreekwoord. In het huidig geval, zou werkelijk de nood van de Fransche industrie, economisch gespro ken, de redding kunnen worden van de onze, die anders, tegen deze daling tot op de helft, op één jaar tijd, op vele gebieden, niet bestand zou zijn Deze rubriek is bestemd tot het opnemen der argumenten welke wij aan verschillende bevoegdheden vragen uit te leggen aan de lezers van de Gazet van Poperinghe ten titel van documentatie. Deze artikels verplichten geenszins de gedragslijn van het blad en wij weerhouden ons het recht deze desnoods in onze kolommen te kritikeeren. De Korrespondenten van «Ideën en Documenten worden vriendelijk verzocht hun bijdragen in te dienen bij den Heer Hilaire LAHAYE. DE LIBERALE PARTIJ EN HET REGEERINGSBELEID. door den heer Jean Rey liberaal leider uit Luik. (Vervolg) ten in dienst te stellen van de regeering, aan De liberale partij verwacht van haar po- het land de economische heropbeuring en litieke leiders, van haar mandatarissen in het j den socialen vrede heeft bezor gd Parlement en in de Regeering, alle noodige j 3 Bevestigt evenwel dat het behoud van energie om haar leerstelling en persoonlijk- de medewerking der liberale partij aan deze heid te doen eerbiedigen. Zoo zij geen vol- politiek dient ondergeschikt aan de eerbie- doening bekomt, hoeft zij geen oogenblik te j d <;ing harer politieke leerstelling en persoon- aarzelen om uit de regeering te treden eer- l'jkheid en aan het behoud van een redelijk der dan er te blijven in een zede luk en poli- evenwicht in den schoot van de en pc tiek vernederenden toestand, en waaruit, per slot van rekening, het land in 't algemeen niet het minste nut trekt. Het bestaan van een sterke en geëerbiedig de liberale partij is een noodwendigheid die vaak door onze tegenstrevers zelf wordt ver kond. Dit is, voor de stabiliteit op regeerings en grondwettelijk gebied, een hooger en blij vend belang dat niet zonder gevaar en ver antwoordelijkheid in het gedrang mag wor den gebracht om tijdelijke en bijzondere toe standen te verhelpen. Als besluiten op dit verslag, stellen wij dus aan het Congres de aanneming voor van volgende motie De Nationale Federatie der Liberale Jeugd van Belgie, in Congres vereenigd te Dinant, op 16 Mei 193 7 Beraadslaagd hebbende over den politieken toestand I Verheugt zich over het succes van den heer van Zeeland bij de verkiezingen van I I April 11., en over de zege door de grondwet telijke vrijheden behaald op de pogingen tot invoering eener dictatuur 2) Verklaart dat de liberaJe partij elke vorming van een blok van rechts moet van de hand wijzen en dat zij getrouw dient te blijven aan de huidige regeeringscombinatie die, door de werkende en economische krach- regeering Stelt vast dat door de jongste wijziging in de samenstelling van de regeering dit even wicht werd verstoord en dat het noodig is, zonder verwijl, de liberale linkerzijden van Kamer en Senaat opnieuw vertegenwoordigd te zien in de regeering onder dezelfde voor waarden als de andere partijen Teekent protest aan tegen de inlassching in het regeeringaprogramma van ontwerpen vreemd aan de regeeringsverklaring en in strijd met de eigenlijke beginselen van het liberalisme, zooals de amnestie voor de ver raders en de verbreking van het status quo op schoolgebied door het verleenen van nieu we Rijkstoelagen aan het confessioneel on derwijs 4) Herinnert er aan dat de liberale partij aan de algemeene politiek van de regeering een volstrekt belanglooze medewerking heeft verleend doch dat zij niét het slachtoffer wil worden van de eischen der andere meerder- heidsgroepen Verklaart derhalve dat indien de liberale partij zonder uitstel vanwege de andere par tijen en vanwege het hoofd der regeering de eerbiedige bejegening niet bekomt die aan hare zedelijke persoonlijkheid is verschul digd, alsook de consideratie verdiend door nare medewerking, zij zonder aarzelen naar de oppositie dient over te gaan. GROOTE REDE VAN ROOSEVELT van de hand gewezen, die nog altijd vertrouwen in de democratie stellen, dat wil zeggen door de overweldigende meerderheid der naties van de wereld en de meerderheid van 't menschdom. De mannen en vrouwen van onzen De mannen en vrouwen van onzen tijd zullen niet lijdelijk aan één man tijd zullen niet lijdelijk aan één man of aan één groep der bevolking het bestuur van hun land afstaan De nieuwe Bewindsvormen bedreigen de Wereldbeschaving We moeten Zaad gebruiken vdn goede kwaliteit. In een vorige kroniek vernoemden maals eerst aan Rome onderwerpen wil schen, dat zij al hun krachten uitslui-1 we de tarwevarieteit Jubilé als een Italië kan niet zeggen, dat de confe- tend aan den dienst van het land zou-(der beste. We moeten echter rekening rentie van Nyon niet alles gedaan heeft den wijden. (houden met den aard van den grond en Wat mogelijk was, om het in de over- Een minister verdient 100.000 frank (het klimaat, die verschillen van streek eenkomsten te betrekken Berlijn 's jaars, hij ontvangt verder een ver- J tot streek daarom is het aan te beve- werd uitgenoodigd de eerste schikkin-1 goeding van 40.000 frank voor zijn len elke variëteit te onderzoeken op een gen werden niet onderteekend, voora- auto. Indien hij volksvertegenwoordi-1 kleiner perceel. De bemesting blijft leer Italië al den tijd had om ze te ger of senator is geniet hij een vergoe-1 echter dezelfde voor alle variëteiten onderzoeken; de laatste bepalingen ding van 40.000 frank of 28.000 frank J hoe meer opneembare voedende be- vverden wel onderteekend, maar wor-J Verder geniet hij vrij woning, verwar-1 standdeelen de grond bevat, hoe groo- den niet openbaar gemaakt, alvorens ming, verlichting en wasch. Hij mag ter de opbrengst zal zijn, als de andere Italië er kennis van genomen zal heb-(verder, op kosten van den Staat, een kultuurvoorwaarden in acht genomen hen. knecht houden en een huishouden als worden. Om den grond vruchtbaar te En Italië verroert niet... Wel om concierge. (maken zal men bij den stalmest nog aanvallen te doen op Groot-Brittanie, De socialisten stellen voor de ver-(een mengsel onderwerken van 1000 om de accoorden van Nyon slechts een J goeding te brengen op 300.000 frank, kgr. sylviniet-kainiet en 800 kgT. super- masker te noemen, waarachter de ware met behoud van al de aangehaalde fosfaat per Ha. Voor het zaaien egt bedoeling schuil gaat. Franco's over-1 voordeelen. men nog 200 kgr. ammoniaksulfaat on- winning te vertragen. Zou het niet logischer zijn de minis- der. In februari zal men nog 200 kgr. En welke uitleg geeft Italië aan die ters een vaste vergoeding te geven, ammoniaksulfaat uitstrooien en lichtjes houding Het zegt eenvoudig, dat Ro- zonder bijkomstigheden, huisvesting, onderwerken. me. een voorstel heeft gedaan, en dat verwarming en verlichting daargelaten. Een goede variëteit en doelmatige bet nu verder de gebeurtenissen af- en indien de ministers senator of volks- j bemesting zijn noodzakelijk om een Wacht. vertegenwoordigers zijn, niet toe te la- hooge opbrengst te bekomen. We moe- En inderdaad is het weigerend ant- ten, dat zij de vergoedingen voor deze ten echter ook gezond zaaizaad gebrui- Woord van Italië niet formeel geweest. mandaten zouden cumuleeren ken. We hebben vooal af te rekenen met brandziekten. De korrels zijn ge vuld met sporen, hebben een haring reuk en zijn donkerder van kleur. Eertijds werd aanbevolen deze za den te behandelen met een kopersul- faatoplossing. De behandeling (droog) met kopercarbonaat 200 gr. per Hec toliter zaad is veel doelmatiger. De ont smetting mag lang op voorhand ge schieden en is niet schadelijk voor de tieming. Het nadeel van deze methode is, dat aangetaste korrels niet afgeschuimd worden zooals dit gebeurt bij de ont smetting (nat) met kopersulfaat, ge volgd door een bepoedering met kalk. Het zaad wordt gedurende een uur in een kopersulfaatoplossing 1 ge dompeld. Daarna wordt het zaad op een zui veren vloer uiteengespreid en met kalk bepoederd. Men mag het zaad ook dompelen in kalkmelk (5 en d massa gedurende enkele minuten goêc omroeren. Voor zaden met kafjes als gerst, haver en spelt is de kopercarbonaat behandeling niet doelmatig, daarvoor is de natontsmetting noodig. G. Gillekens. Tegen de Dictatuur, Staande aan den voet van het Geor ge Washington monument heeft presi dent Roosevelt, ter gelegenheid van 't I 50-jarig bestaan der Amerikaansche grondwet, een rede gehouden, waarin hij, in krachtige bewoordingen waar schuwde tegen de toenemende be dreiging, die de dictatuur vormt Het gevaar, dat wij in een oorlog verwikkeld zouden worden een ge vaar, dat wij kennen en waarvan wij de grootte kunnen bepalen aldus de president zien wij rustig onder het oog. Doch in veel grooter mate zijn vooruitzien, verstand en geduld ver- eischt, om ons te kunnen verweren te gen den aanval, die door de groeiende dictatuur-beweging op het moreel van een democratie gedaan wordt. Hoe Amerika zichzelf in 1 787 be stuurde, toen onze grondwet tot stand cwam, had voor Europa geen groote aeteekenis. In onzen tijd echter is het aeeld volkomen veranderd. Wat wij thans doen, is niet slechts op de Euro- peesche naties, doch ook op die Amerika en het Verre Oosten van groo- ten en onmiddellijken invloed. Wij ontkennen niet, dat de metho des der dictatuur onverschillig of zij zich communistisch, dictatoriaal of mi- itair noemt voor velen in de betref ende landen materieele voordeelen lebben opgeleverd, welke zij niet had den kunnen verkrijgen onder de demo cratische bewindsvormen, die zij tot mislukking hebben gebracht. De werkloosheid is er afgenomen, maar de oorzaak hiervan is de krank zinnige voortbrengst van oorlogsmate riaal. of aan één groep der bevolking het be stuur van hun land overlaten. Zij zul len op een gegeven oogenblik staan op hun recht, niet slechts om te kiezen, wie hen zal besturen, doch tevens zul len zij eischen, dat periodiek door vrije verkiezingen deze keuze opnieuw aan het oordeel van het volk onderworpen wordt. De nieuwe bewindsvormen hebben de wereld op een punt gebracht, waar op de beschaving wordt bedreigd. Be wapeningen en begrootingstekorten ne men hand over hand toe. De handels- aelemmeringen worden steeds grooter in aantal en koopvaardijschepen wor den in volle zee bedreigd. Vrees voor aanvallen, voor inval en revolutie heerscht in de geheele we reld. Het Amerikaansche volk zal dit groeiende gevaar echter verre van zijn custen weten te houden YPERSTRAAT, 42, POPERINGHE. EEN PAS VOOR FRANKRIJK Naar aanleiding van de verklaringen van den heer Chautemps over het sta tuut der vreemdelingen in Frankrijk, wordt vernomen dat in de toekomst een pas zou vereischt worden van al de onderdanen, die de Fransche grens zouden overschrijden. Het Parijzer blad, dat deze geruch ten meedeelt, verzekert dat deze visa's gemakkelijk en met weinig kosten zul len te verkrijgen zijn. BELGISCHE LOTENLEENING 1933 Orde door Vrees. Er heerscht orde, maar zij wordt ge handhaafd door vrees, en ten koste van de vrijheid en de individueele rechten. De leiders dezer dictaturen lachen om alle grondwetten. Zij verklaren, dat men hun methodes zal overnemen en Trekking van 18 September 1937, De Reeks 246.908 wint één millioen frank. De 70 volgende reeksen winnen elk 25.000 frank. 286.015 213.425 224.336 197.142 111.684 365.319 383.363 223.904 269.762 255.727 308.600 167.365 319.676 238.462 277.927 161.105 224 428 246.796 387.540 349.243 372.317 105 005 136.547 234.031 244.644 252 238 345.361 284 110 356.297 323.885 259 494 117.739 166.656 327.871 167.305 167.919 394 331 235.923 316.096 124.225 127.106 359.559 153.181 295.697 148.857 voorspellen een spoedig einde der de- 307.363 148.634 327.684 142.045 272.580 morratie ,n de oeheele wereld 242.689 251.373 863.503 293.390 179.165 VI J geh"le %ere,d 292.794 364.077 277.973 252.119 376.858 Maar deze opvattingen en voorspel- ,83 066 337.436 292.219 261.721 264.331 ling worden door diegenen onder ons 280.932 306.618 179.006 200.748 257.449

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1937 | | pagina 1