Opluchting en Ontspanning NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN GEBROEDERS DUPONT Yperstraat, 2, POPERINGHE. DRINKT CASTAR BIER GEMEENTELIJK BEHEER. HET TREINVERKEER YPER-ROESELAERE WORDT HERINGERICHT IDEEN EN DOCUMENTEN OPENBARE RECLAME. BELANGRIJK BERICHT 17' JAAR. NUMMER 43. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 24 OCTOBER 1937. SAZET YAH POPERIHGHE ABONNEMENTEN f Jaar, per post16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk25 fr. Amerika30 fr. Loss#* Nummers 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De poatabonnenten in Belgie, die van woonat veranderen, moeten dit aangeven in 't po«t- bureel dat ben bedient, en niet aan ona. Bij elk achrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een poatzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Poatcheck 484.59 Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikela worden in de scheurmand gegooid. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 3.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwïjla te herhalen pe- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. NA DE DUITSCHE VERKLARING. EN NU OOK WEG MET DE ONRUSTSTOKERS Terwijl de Duitsche verklaring in Belgie een algemeen gevoel van op luchting wekt, laat zich een weldoende ontspanning in den internationalen toe stand gewaar worden. Het is om te hopen, dat de gezonde rede eindelijk eens toegang krijgen zal tot de diplomatie. En dan mag hierbij wel plaats zijn voor de veronderstelling, dat de zoo ophefmakende rede van president Roo- vuur uitdooven moet en weer tot de koude assche van de «crisis» verkeeren wanneer de verschillende naties -zich zelve aan oorlogstuig zoo goed als to taal hebben doodgekocht. Opdat nijverheid en handel tot een normaal leven en een gezonden bloei kunnen komen, is noodig dat zij be staan kunnen op de natuurlijke behoef ten van de menschheid, door den aan maak en den verkoop van nuttige en volstrekt niet zou worden bedreigd. Tegenover dit ordewoord Trouw, aan den Volkenbond en Collectie ve Vrede van alle raddraaiers heeft het Belgisch gezond verstand de leuze te stellen Ons slechts bemoeien met onze ei gen zaken, en ieder ander volk zijn pot laten koken zooals het hem eten wil. R. sevelt er niet weinig toe bijgedragen 1 zelf weer vruchtdragende producten en heeft om den Europeeschen staatslie- niet van nietsopbrengend moordtuig, den zooveel wijsheid bij te brengen als Anders gezegd Leven kan de zij op 't oogenblik aan den dag leggen, j menschheid slechts, wanneer ze in vre- Want deze rede beteekende dan toch Als gijlie, daar in de Oude Wereld, weer eens den aardbol in brand zoudt willen steken, verwacht er u dan niet aan, dat wij, Amerikanen, dan werk loos zullen blijven toezien. Onder u al len zullen wij dan wel den verstoorder van den vrede weten te kiezen, en die zal dan met ons te doen krijgen, net weer als in 1917». En, als men deze waarschuwing voor al tot de zoogenaamde fascistische staten gericht h'eeft willen zien, dan zal ook Soviet-Rusland deze wel voor zijn rekening hebben mogen nemen, voor zooveel het nog aan een aanval op deze fascistische staten denken zou, en Frankrijk, voor zooveel het nog lust zou gevoelen om in zulk geval de Rus sen bij te staan. ...Terwijl deze Amerikaansche ver wittiging-zonder-kosten ook wel een plaats van beteekenis zal ingenomen hebben onder de overwegingen en mo tieven die Hitier tot het afleggen van deze belofte aan Belgie hebben geleid. Wat de internationale verhoudingen tegenover den Spaanschen oorlog be treft, schijnt zich andermaal de oude spreuk te willen bevestigen, dat als de nood het hoogst is, de redding is het naast bij Inderdaad, juist op het moment dat we vreezen mochten, heel den afzon deringsmuur, met zooveel moeite door het niet-inmengingscomiteit rond den Spaanschen brand opgetrokken, en die reeds zooveel scheuren en barsten ver toont, door de jongste verklaring van Italië te zien ineenstorten, Frankrijk zijn grens aan de Pyreneeën wagenwijd te zien openstellen voor den toevoer van wapens en «menschenmateriaal» voor de Marxisten en zelfs overgaan tot de bezetting van 't Balearen-eiland Minorca, op gevaar af, de Italiaansche kanonnen op Mallorca vanzelf te doen afgaan mogen we vernemen dat de I'ransche regeering en de Engelsche zijn ingegaan op het voorstel van Italië om de niet-inmengingscommissie op nieuw bijeen te roepen, teneinde een accoord te treffen aangaande de terug roeping van de vreemde vrijwilligers uit Spanje en zelfs aangaande de er kenning van Franco als oorlogvoerende partij. Intusschen zou de regeering te Pa rijs besloten hebben, in geen geval over te gaan tot de uitvoering van haar drei gement om de Spaansche grens open te stellen, zonder dat Engeland daarmee zijn instemming zou hebben betuigd. En... mocht de vergadering van het niet-inmengingscomiteit binnen de acht dagen nog niet tot een accoord heb ben kunnen leiden, dan zouden Frank rijk en Engeland nog DIT middel voorstellen om de uitbreiding van den Spaanschen brand tot Europa te ver- boeden Bezetting van de Balearen- eilanden, door Frankrijk, Engeland en Italië op voet van volstrekte gelijk heid. Waarmee dan ook de volstrekte gelijkheid van de Italiaansche belangen met de Fransche en de Britsche in de Middellandsche Zee erkend zou zijn. Al deze gunstige berichten deden reeds zeer sterk hun invloed op h^j internationaal zakenleven gevoelen. Blijven alzoo de onweerswolken aan den diplomatischen hemel afdrijven, dan zal zeer snel de groote factor weg genomen zijn voor alles wat ons in den longsten tijd met een terugkeer van de crisis bedreigde. De heropleving waarin we ons zoo Verheugden, blijkt thans slechts een stroovuur te zijn geweest, gevoed voor- al door de behoefte aan oorlogstuig voor den algemeenen nieuwen bewa peningswedloop. En dan spreekt het vanzelf dat dit de leeft, en bij den zoo weldoenden in vloed welke op dit oogenblik uitgaat van den vredeswil allerwege door de staatslieden betuigd, moet het wel tot den minst in politieke zaken ervarene doordringen, dat vrede voor iedereen in de eerste plaats brood beteekent. ...Uitgezonderd dan voor diegenen, welke hun brood zoeken in het aansto ken van ruzie, in het oppoken van alle kwade neigingen onder de menschen in het exploiteeren van tegenstellingen van nationaliteiten, van rassen en van klassen, in het uitlokken van revoluties en oorlogen. En van diegenen dan ook van de raddraaiers van alle slag, van alle soor ten van isten idealisten ex tremisten is 't, dat alle volken die in vrede hun brood verdienen wil len, zich zeiven thans met verstand en energie te bevrijden hebben. Laat ons gerust vooropstellen dat alle soort van politiek idealisme in den grond als een kostwinning is be doeld. En dat, indien de wereld, zoo lang als ze rond de zon draait, nog nooit zulk een schouwspel van ver deeldheid en verwarring heeft opgele verd, nog nooit zoozeer getrokken heeft op een mand met door elkaar krioe lende en zich in hun eigen pooten en scharen verstrikkende krabben, zulks vooral hieraan te wijten is dat zoo veel honderdduizenden meer dan vroe ger het beroep van politieker ge kozen hebben, en dan ook zooveel meer nieuwe behoeften, nieuwe grie ven, nieuwe eischen voor de mensch heid hebben moeten uitvinden, om er, ten behoeve van zichzelven, nieuwe programmas en nieuwe partijen mee te kunnen samenstellen. Zal de massa van de werkelijk ar beidende samenleving dan nooit eens willen begrijpen, dat alle politieke op hitsers en raddraaiers slechts parasieten zijn, die haar het beste bloed afzuigen, en de grootste beletters van den vrede, als vrede voor hen toch werkeloosheid beteekent, of juister noodzaak OM te gaan werken Ook is het aan hun zijde, dat we thans weer de Duitsche verklaring met het diepste sceptisme zien onthaald. Als we vroeger reeds zeiden, dat de raddraaiers onder socialisten en de communisten tegen deze verklaring meesmuilen zouden, omdat daardoor zoozeer kans voor hen verminderd wordt om Belgie in een oorlog tegen de fascistische staten mee te slepen, dan stellen zijzelven ons heden al vol komen in het gelijk. Hun ordewoord voor alle demo cratische landen luidt Duitschland niet vertrouwen, het kruit droog hou den, en, voor Belgie speciaal Trouw blijven aan zijn verplichtingen als Vol kenbondslid En als wij schreven, dat dit lid maatschap voor Belgie steeds het ge vaar meebrengen zal, om zich te moe ten bemoeien met ruzies en conflicten, waarbij het zelfs niet betrokken is dan zien we deze meening niet slechts volmaakt bevestigd, maar nog sterker uitgedrukt door het Journal van Pa rijs, hetwelk schrijft dat door de Duitsche verklaring thans is uitgemaakt dat er in Westelijk Europa, vooral wat Belgie betreft, nog slechts één oorlogs bedreiging bestaat, namelijk die welke mocht voortspruiten uit de Volken bondsverplichtingen En op die manier verontschuldigt dit gezaghebbend Fransch blad dus reeds bij voorbaat Belgie, voor t geval dat het verstand genoeg mocht hebben, om te verklaren dat het bedankt voor ie- dere olkenbondsverplichting die het zou kunnen noodzaken tot het mee- doen aan een oorlog, waardoor het zelf In vele kringen wordt groote aan dacht gewijd aan den toestand waarin onze gemeentelijke besturen verkeeren. Het is een openbaar geheim, dat in vele gemeenten deze toestand erbarmelijk mag heeten. De belangen, die aan onze gemeen telijke besturen zijn toevertrouwd, zijn immers niet onaanzienlijk. De wijze waarop zij in vele gevallen worden be hartigd, kan niet altijd voorbeeldig worden genoemd. Wie de municipale besturen in Nederland en in Engeland kent, weet dat aldaar deze taak anders opgevat wordt zij komen er tot r sultaten, waarmede de onze geen ve gelijking hebben, noch in algemeene regel kunnen doorstaan. Niets is in dit verband meer lezens waardig, dan de schets van de gemeen telijke nalatigheden, door den heer Gouverneur van de Provincie Oost- Vlaanderen, in zijn toespraak bij de opening van den zittijd van den pro vincialen Raad geteekend. Als voorbeelden van deze nalatig- reden in het vervullen van het gemeen telijk mandaat, citeerde de heer Ingen- aleek de volgende cijfers gedurende zeven maanden, dit is van 1 Januari tot 31 Juli 193 7, heeft de Gouverneur overeenkomstig artikel 88 van de ge meentewet, aan de verschillende ge meentelijke besturen van Oost-Vlaan- eren, 2941 verwittigingen moeten sturen, gevolgd door 884 rappels. Daarenboven heeft hij in 207 ge vallen, een bijzonderen commissaris ter plaats moeten sturen. Zulke cijfers wijzen op zeer bedroe vende toestanden. Zij zullen indruk maken, en velen doen nadenken over de oorzaken van de verregaande nala- tighed en, waarvan zij blijk geven. Dit alles is slechts een zijde van het vraagstuk nalatigheid, slordigheid, wanbeheer, e.d.m. Maar, de andere zijde is niet minder selangwekkend. Deze geldt het posi tieve, dat niet gedaan wordt, omdat de sekwaamheid ontbreekt, omdat er geen voldoende vruchtbare gedachten zijn waaruit initiatief blijkt, en waarmede e vooruitgang ware gediend. Er kan natuurlijk geen spraak zijn, een nieu wen geest te scheppen, wanneer zelfs de meest elementaire verplichtingen in aepaalde gevallen verwaarloosd zijn. Het vraagstuk van de gemeentelijke aesturen staat aan de orde. Het is een selangrijk onderdeel van de Staatsher vorming. De heer Gouverneur Inge- aleek heeft den moed gehad groote ge- Dreken toe te lichten. Zijn lezing zal grooten weerklank hebben, en de noo- dige studie van het probleem der ge meentelijke administratie bespoedigen. VOOR DE INSTELLING VAN BURGEMEESTERS-AMBTENAARS. In verschillende bladen wordt de aandacht getrokken op de wenschen, door de woordvoerders van A. C. W. naar voren gebracht bij hun jongste onderhoud met M. Van Zeeland, no pens zekere wettelijke hervormingen aan het statuut van onze gemeentelijke Durgervaders 1- Onvereenigbaarheid tusschen het ambt van burgemeester en parlements- id 2. - Vooral de instelling van burge- meesters-ambtenaars.naar 't voorbeeld onzer Noorderburen. Beide voorstellen gaan uit van het onbetwistbaar feit, dat het hooger be stuur van een gemeente, een veelom vattende, belangrijke taak is geworden, waarvoor een reeks kennissen vereischt zijn, en die ook tijdroovend is. Be grijpen van bestuursrecht, sociaal recht financieel recht, urbanisme, hygiene, enz., zijn onmisbaar geworden. Het is een openbaar geheim, dat in zeer vele gemeenten, deze taak niet op behoor lijke wijze kan vervuld worden, en tot erbarmelijke toestanden aanleiding geeft. en Ingaande op een voorstel der Direc tie der Nationale Maatschappij, nam de Raad van Beheer, de verheugende beslissing Het Treinverkeer zal terug ingericht worden tusschen Yper Roeselare Iedereen zal gelukkig zijn om deze kunstige oplossing, omdat er een einde gesteld wordt aan een toestand welke eenig was in ons land. Laat ons zeer tevreden zijn dat de Administratie van Verkeer terugkwam op haar vroeger beslissing er werd ingezien dat het systeem toegepast op de lijn Yper-Roeselare niet geschikt was om bestaande spoorlijnen te ver vangen. Bij de afschaffing der treinen in Mei 1932 werd in ons gewest protest aange- teekend. In 1933 werd er een cam pagne gevoerd voor de herinrichting der treinen. Dan hebben we enkele ja ren geduld gehad en afgewacht naar het resultaat der proefneming. Gezien de totale mislukking op fi nancieel gebied en de herhaalde klach ten der reizigers werd de zaak opnieuw aangepakt in Juli 1936. Gelijk wie zal moeten erkennen dat de reizigers tusschen Yper en Roeselare in 1934 tot 1936 soms op een onmen- schelijke wijze vervoerd werden. Wat al klachten hebben we niet gehoord Er moest verandering komen... zoo is het dan ook geschied. De Invoegetreding Wanneer komen de treinen in voege, hoeveel verbindingen zullen er zijn Volgens goed ingelichte bron verne men we dat het spoorverkeer terug in voege komt met 1 Februari 1938, dus met de nieuwe treingids. Er zullen mi nimum 7 lichte treinen, heen en terug, in dienst gesteld worden. We veronderstellen dat de lichte TT. treinen maar een overgangsperiode zul len zijn en dat deze over enkele maan den zullen vervangen worden door spoorautos. We wenschen dat, nu de beslissing definitief is, alles zal bewerk stelligd worden om het spoorverkeer zoo aangenaam en praktisch mogelijk te maken. De overwegen zullen ook onbewaakt zijn, het ware wenschelijk dat de Open bare Besturen alle maatregelen zouden treffen om voldoende aanwijzigingen en verwittigingssignalen te plaatsen. De autobusdienst zal op privaat ini tiatief uitgebaat worden, net zooals in 1931, er wordt gesproken van 5 a 6 heen- en terugreizen. Voor wat de ta rieven betreft, deze in voege in 1931, zouden toegepast worden met de en kele verminderingen voorgehouden door het lastenboek dezer vergunning. In het belang der bevolking der tus schen gelegen gemeenten Moorslede en Passchendaele durven we verhopen dat het Ministerie van Verkeer zal voorzien in een gunsttarief of minstens facilitei ten geven aan de abonnenten hetzij werklieden of scholieren. Er moet tusschen het hersteld spoor verkeer en de autobuslijnen een samen werking tot stand komen. Dit kan En tot slot een woord van dank. We hebben ons treinverkeer terug Dank aan onze Senatoren en Volks vertegenwoordigers der beide arrondis sementen door samenwerking, onver poosd werk en taaie wilskracht kwam men tot dit eindresultaat. Dank aan de Bestendige Deputatie, aan onze Stadsbesturen en Gemeente besturen. Dank vooral aan de Han dels- en Nijverheidskamers zoowel van Yper of Roeselare. Dank aan den Heer Thelismar, wel ke steeds zoo bereidwillig onze verte genwoordigers en senatoren ontving, ook aan den Weledelen Heer Mi nister Marcel-Henri Jaspar de her inrichting van het spoorverkeer boeken we graag op het actief zijner ministe- rieele loopbaan Het pleit is dus gewonnen Nu voor uit voor de praktische regeling... Y. Deze rubriek it bestemd tot het opnemen der argumenten welke wij aan verschillende bevoegdheden vragen uit te leggen aan de lezers van de Gazet van Poperinghe ten titel van documentatie. Deze artikels verplichten geenszins de gedragslijn van het blad en wij weerhouden ons het recht deze desnoods in onze kolommen te kritikeeren. De (Correspondenten van «Ideën en Documenten worden vriendelijk verzocht hun bijdragen in te dienen bij den Heer Hilaire LAHAYE. INRICHTING DER LIBERALE ARBEIDSJEUGD. In een reeks van artikels gewijd aan het liberaal-solodaristische programma, werd reeds voor een groot jaar gewezen door ons op de noodzakelijkheid onze jeugd te veree nigen van kindsbeen af ze op te leiden, ver maak en sport te bezorgen, ten einde hui geest en lichaamsvermogen te ontwikkelen. De gedachte heeft haar weg gevolgd en gedijt stilaan tot een besliste werkelijkheid. Tijdens het laatste congres der Liberaal Solidaristische jeugd te Oostende, werd door den Heer Hofman, met klem op de noodza kelijkheid gewezen tot de uitvoering van het ontworpen programma dienaangaande over te gaan.- Zijne woorden vonden bij alle toehoorde ingang en overal wordt de hand aan het werk geslagen. Met moed gaan de pionniers van deze nieu we bedrijvigheid aan den arbeid. Hun taak zal dubbel zijn De geest en het hart van onze jongens en meisjes vormen en opleiden naar de liberaal- solidaristische gedachte. Dit beteekent dat ze aan ieder lid zullen eren dat hij een vrij en zelfstandig mensch is, die zich niet mag laten verknechten of tot een speelbal worden in gelijk wiens han den of in dienst van gelijk welke dweep zieke groepen. Maar daarnaast hen ook wijzen op hunne plichten tegenover de medeleden van hun groep en op de leden van andere groepen en vereenigingen, die onze of gelijksoortige be langen verdedigen dit beduidt dat ze hun verantwoordelijkheidsgevoel zullen ontwikke len in de richting der solidariteit onder leden en onder groepen. Wanneer ze dit eerste vormingsstadium zullen doorgetrokken hebben, zal men hen kunnen onderhouden over al wat op gebied van maatschappelijke wetgeving ouder domspensioen, werkloosheidsbestrijding, ver- minktenpensioen, arbeidsongevallen, gezins toelagen, enz., verwezenlijkt werd en er vooral op wijzen hoe de eerste gedachte en verwezenlijkingen van de liberalen zijn uit gegaan en hoe zij nog steeds aan de spits staan van een gezonde, evenrichtige maat schappelijke politiek, die de waardigheid van het individu alsmede het algemeen landsbe lang eerbiedigt. Ten slotte zal hun geestelijke vorming vol- ledigd worden door het aankweeken van het gevoel der solidaristische offervaardigheid. Tezelvertijd alsdat geest en hart gevormd werd, moet het lichaam gedrild en gestaald worden. Dit is de tweede zijde van de dub bele taak. Lichaamsoefeningen, groepsuitstappen met banier en trom, spel en sport zullen daarvoor het best geschikt zijn. Deelname aan de jaarlijksche Liberaal-So lidaristische kampeerdagen te Oostduinkerke en aan alle gezamentlijke liberaal-solidaris tische congressen en groepsuitingen, wordt een algemeene plicht. Alle inspanningen moeten er op samenge pakt worden om onze verzamelingen tot machtsontplooiingen te doen uitgroeien. Dit kan alleen bereikt worden door besten digen en geleidelijken arbeid en vorming. Dit is de taak op dewelke alle groepslei ders hun geest hun lichaam, hun wil en hun spieren zullen samentrekken. Het is nu dat het moet gebeuren omdat de jeugd naar een plichtbewust en geordende vooruitstrevende partij verlangt, het goed meent met het algemeen belang. Die jeugd bestaat en werkt Die partij wij bieden ze u aan Komt talrijk tot ons. Ouders stuurt uwe kinderen. We maken volledige burgers van. V. Sabbe. Ad. Van Glabbeke. V. Tahon. A. Lahaye. KONINKLIJK BESLUIT INZAKE Wij geven hierna de voornaamste gedeelten uit het Koninklijk Besluit dat in het Staatsblad van 1 4 October ver scheen in verband met de advertenties en reclame. Het is verboden aanplakbilletten aan te brengen of elk ander middel voor zichtbare reclames of advertenties aan te wenden namelijk op borden, zijge vels, voorgevels, muren afsluitingen en andere steunvlakken In de landschap pen en op de monumenten of gebou wen, die geklasseerd zijn krachten de wet binnen een zekeren omtrek, welke in elk geval bij Kon. Besluit bepaald zal worden Langs wegen, spoorwegen en water- loopen, geheel of gedeeltelijk te be palen bij Kon. Besluit. Dit verbod is van toepassing op strooken van 500 meter breedte aan weerszijden van be doelde verkeerswegen, tenzij het Kon. Besluit daar anders over beschikt. Het is niet van toepassing op de gedeelten dier wegen, welke loopen door den bebouwden grond der stadscentra. De lijst dier stadscentra en der grenzen van hun bebouwden grond word; vast gesteld bij ministerieele besluiten. Vallen niet onder toepassing van den eersten paragraaf I. De uithangborden 2. De aan plakbiljetten van allen aard, vastge maakt of aangebracht binnen een ge bouw 3. De aanplakbilletten op pa pier, waarvan de dikte '/4 millimeter niet overschrijdt en dat geen verande ring of toebereiding heeft ondergaan om de duurzaamheid ervan te verze keren en voor zoover de aanplakbil letten niet aangebracht zijn op speciaal te dien einde geschiktgemaakte toe stellen, welke in of op den grond steu nen 4. Alle aanplakbilletten en alle middelen voor zichtbare reclames of advertenties, welke aan de volgende voorwaarden voldoen a) dat zij niet aangebracht zijn op speciaal geschiktgemaakte toestellen, welke op of in den grond steunen b) dat zij kunnen ingeschreven wor den in een rechthoek, waarvan de ge- heele oppervlakte de vijf en zeventig decimeter niet overschrijdt c) dat zij niet naast mekaar ge plaatst of in dier voege aangebracht zijn, dat zij een geheel vormen, hetzij door de herhaling van een onderdeel, hetzij door de samenstelling van een tekst of van een beeld d) dat zij noch geheel, noch gedeel telijk geen der lichtopeningen bedek ken in de buitenmuren van een ge bouw. Il.ii.ii;ii;i!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lllilllllllllll!illlllillllllllll DE NEGEN-MOGENDHEDEN- CONFERENTIE TE BRUSSEL. De Italiaansche regeering heeft be sloten deel te nemen aan de 9-mogend- heden conferentie te Brussel, dit meldt de t Evening Standard DE MILITAIRE VERGOEDINGEN voor gehuwde en andere dienstplichtigen, voor de jaarklassen 1937 tot en met 1941. De gehuwde militairen die tot de militieklassen 193 7 tot en met 1941 behooren en die in vredestijd wederop- geroepen worden onder de wapens, ontvangen zoo zij zulks aanvragen, een dagelijksche vergoeding van I 4 frank, verhoogd met den wettelijken kinder bijslag. De dagelijksche vergoeding van 14 fr., wordt verhoogd met den wettelij ken kinderbijslag, toegekend in al de standen welke recht geven op de ge wone soldij of op de hospitaalsoldij. De vergoeding is niet verschuldigd voor de diensten van militairen die bij tuchtmaatregel in aktieven dienst ge handhaafd of daartoe wederopgeroe- pen worden. Om de uitbetaling der vergoeding te bekomen moet de gehuwde wederop- geroepenen een schriftelijke aanvraag indienen, uiterlijk den dag waarop de belanghebbende terug onder de wa pens treedt. De militairen die binnen den voor- zienen termijn hun verlangen hebben te kennen gegeven om 1 7 maanden dienst te volbrengen en die aangewezen werden voor een der eenheden met verlengden dienst, hebben van de 1 3e maand af, recht op een maandelijksche vergoeding van 500 frank. Zij die meer dan 1 2 maanden dienst moeten volbrengen, hebben van de 1 3e maand af, zoo zij zulks aanvragen, het recht op eene maandelijksche vergoe ding van 300 fr. De vergoeding van 500 of 300 fr. is toegekend in al de standen die recht geven op de soldij, welke deze ook moge wezen. De militairen waarvan sprake in het begin, hebben, zonder nieuwe aanvraag recht op de maandelijksche vergoeding van 500 fr. Om de uitbetaling te bekomen van de maandelijksche vergoeding van 300 frank moet de betrokkene een schrif telijke aanvraag indienen. Hij die, zoo hij niet had aangevraagd om I 7 maanden dienst te doen, slechts tot 12 maanden dienst zou gehouden zijn, ontvangt zelf, iedere maand, het bedrag van 200 fr. Deze maatregelen gelden voor de klassen 1937 tot en met 1941.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1937 | | pagina 1