Twee Vingers breed van den Oorlog SPRUTOL NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN GEBROEDERS DUPONT GEZINSVERGOEDINGEN Zomersproeten TABAKPLANTERS VERNIETIGING BELASTINGBETALERS LANDBOUWKRONIEK HOOG BEZOEK TE PARIJS 126662 18 JAAR. NUMMER 26. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 26 JUNI 1938. ABONNEMENTEN Jaar. per post 16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. Loste Nummert 0.2S fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't pott- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 484.59 Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen pe- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. TSJECHO-SLOWAKIJE. BRANDPUNT. ONDERHANDELINGEN ZIJN BEZIG De hoofdtitel van dit artikel is een woord van den Franschen eersten mi nister Daladier. Drie weken geleden, zoo zeide hij voor de Fransche Kamercommissie van buitenlandsche zaken, stonden we op twee vingers breedte van een oorlog We worden het zoodanig gewoon, in spanning te leven, dat we de span ning niet meer gevoelen. Zoodanig ge woon op een vulkaan te dansen, dat het ons nog een verschrikkelijke ver rassing zou zijn, mocht hij toch nog eens uitbarsten. Voor iets in alle geval blijkt door dit gevaar Frankrijk wel gediend te zijn. Voor zijn nationale éénheid. Men mag er gerust in zijn, dat, alle schade ten spijt, welke enkele jaren Volks front-regiem in den geest en in de stof felijke waarden van onze naburen heb ben aangericht,zij op 't oogenblik méér weerbaar staan dan ze 't ooit geweest zijn. Duitschland kan er gerust van op- aan, dat de Fransche regeerders abso luut geen bluf verkoopen, wanneer zij verzekeren dat het leger op alle ge beurlijkheden voorbereid is. En dan zou dit leger ongetwijfeld ook een bur gerbevolking achter zich hebben, vast beradener dan ooit de Fransche Natie zich in tijden van gevaar en nood voor het Vaderland heeft betoond. En, indien de laatste dagen dezer maand, de Fransche Republiek den Koning van Engeland ontvangen zal met een luister, die de receptie van Mussolini in Duitschland en deze van Hitler in Italië zal evenaren dan zullen deze luister en de geestdrift van het Fransche volk het directe antwoord zijn van de democratie op de uitgelaten heid waarmee de twee groote fascisti sche volken eikaars dictatoren begroet hebben. Het antwoord van de as Parijs-Lon- den op de as Berlijn-Rome. Het punt waarop de wrijving tus- schen deze twee assen brand zou kun nen verwekken, ligt op 't oogenblik nog altijd in Tsjecho-Slowakije. De toestand is aldus dat Frankrijk en Engeland wel niet meer vooruittre den als beschermers van het 1 ractaat van Versailles, wat betreft de verhou dingen, die het in Tsjecho-Slowakije geschapen heeft, maar toch duidelijk te verstaan geven, dat zij deze repu bliek niet zullen laten overrompelen, met het doel om haar een strook grond gebied te ontrukken. Parijs en Londen zetten nog steeds de regeering te Praag tot de uiterste toegevendheid aan, verlangen van Be- nesj en Hodza dat zij aan de Duitsch- sprekende bewoners van hun land een recht en vrijheden schenken, volmaakt gelijk aan deze welke de Tsjechische staatsburgers genieten. Zelfs het recht om naar verhouding van hun electorale sterkte in de regeering vertegenwoor digd te zijn. Maar... als het gouvernement van Praag verklaart, dat het van geen ge- biedsafstand weten wil, dan mag het rekenen op den bijstand van Frankrijk en van Engeland. En van Rusland. Wil Duitschland dus tot den Ansch- uss van Sudetenland overgaan, dan zal dat geen Oostenrijksche paradewande ling worden. Dan zal het ervoor moe ten vechten. En de vraag welke Hitler en Musso lini zichzelven en elkaar op 't oogen blik stellen moeten, is of de verove ring van deze streek Tsjecho-Slowaaks gebied de moeite waard is om er over heel Europa en in de eerste plaats over hun c'.gen landen de gruwelen van den oorlog voor te ontketenen. Frankrijk en Engeland bezweren bij alles wat hun maar heilig kan zijn, dat zij dezen oorlog niet willen en door elke hunner tusschenkomsten in het Duitsch-Tsjechisch geschil bewijzen ze het. En niet minder blijken van vredelie vendheid geeft de regeering te Praag. Onlangs nog legde de Tsjechische mi nister van landsverdediging Machnik de plechtige verklaring af, dat zelfs het leger afkeerig is van elk gebruik zijner wapens. Voor zichzelf is hij nog steeds I overtuigd, dat met goeden wil voor alle binnen- en buitenlandsche vraagstuk ken een minnelijke schikking te vinden is. Maar, indien men ons, ondanks al onze goeden wil, blijft bedreigen, zoo zei de heer Machnik, dan moeten wij het zwaard trekken En op het verwijt van Duitsche zijde, wat betreft de vriendschappelijke ver houding tusschen zijn land en de Rus sen, antwoordde de minister, dat de bondgenootschappen, welke Tsjecho- Slowakije gesloten heeft, niet voort vloeien uit sympathie en solidariteit met welk buitenlandsch regiem ook, maar alleen uit den wil van Tsjecho- Slowakije om zijn vrij bestaan te hand haven en dus den algemeenen vrede in Europa te dienen. En deze toespraak besloot de heer Machnick met een raad die ook voor ons, Belgen, gelden mag Het volstaat niet, den vrede te wenschen Men moet er voor werken, er zich offers voor getroosten. Laat ons onze vrienden eerbiedigen de heer Machnik sprak ook van onze bond- genooten maar vooral waken op onze eigen zedelijke en stoffelijke krachten. Niemand zal voor ons vech ten, indien wij niet bereid en bekwaam zijn, om het zelf voor onszelven te doen. En hoe ernstig het de Praagsche re geering met deze plechtige woorden gemeend is, heeft een gezelschap van Engelsche journalisten kunnen ervaren, dat dezer dagen Tsjecho-Slowakije be zocht, en, onder leiding van den gene- ralen staf, tot bezichtiging van de ver dedigingswerken langs Duitsche grens toegelaten werd. Zij hebben kunnen zien dat deze werken geheel opgevat zijn naar de princiepen van de Maginot-linie, die' Frankrijk langs zijn Oostgrens heeft opgetrokken. De Tsjecho-Slowaaksche Maginotli- nie bestaat, over een afstand van 1 600 kilometer, uit duizend stalen vestingen, die door tunnels aan elkaar zijn ver bonden, en die letterlijk een muur van ijzer en beton vormen, welke practisch door geen landleger te overschrijden is. Zoo kan de generale staf te Berlijn weten, dat langs den Tsjechischen kant een overval door middel van motor wagens en tanks al even moeilijk zal zijn als langs den Franschen, evenveel inspanning en tijd zal vragen, en dat hij langs dien kant ook voor zijn uit vallen in de eerste plaats op vliegtuigen zal aangewezen zijn. Maar... dan blijft altijd het ergste dat ook de tegenpartij over dit wapen beschikt en dat er thuis evenveel scha de van uit de lucht kan worden aan gericht, als men er zelf op een ander gaat toebrengen. Hiermee wil dan gezegd zijn, dat het voor Frankrijk en voor Engeland en voor Tsjecho-Slowakije zelf geraden is, hun betuigingen van liefde tot den vrede met niet minder sabelgerammel te begeleiden dan Duitschland het met zijn eischen en zijn ultimata doet. Door niets kan de appetijt van Hit- Ier om in Tsjecho-Slowakije te happen, méér worden gescherpt dan door ge loof in de militaire zwakheid van dit land en in weerzin bij Engeland, Frank rijk en Rusland om het ter hulp te snel len, indien hij toch eens tot een aanval ertegen overgaan mocht. Het risico dat voor zijn eigen land aan een nieuwe poging tot Anschluss langs dien kant verbonden is, kan den Duitschen Fuhrer en zijnen raadslieden niet zwaar genoeg worden voorgespie geld en door betoon van hun kracht en hun vastberadenheid zullen Tsje cho-Slowakije en zijn beschermers den vrede evenzeer dienen als door hun in schikkelijkheid en wellicht nog meer dan Hitier door ZIJN wapengekletter zijn oorlogszucht dient. N. G. VOOR DEN MIDDENSTAND. verdwijnen spoedig door 'n pot In alle Apotheken. De Wet van 10 Juni 1938. Hieronder volgen enkele inlichtin gen, die zeer nuttig zijn, daar het op vallend is hoe de nuttige wet van 10 Juni 1938 tenslotte weinig gekend is in de middenstandkringen, die tenslot te niets dan voordeel kunnen vinden in deze wet. Voor het verschijnen van deze wet, waren het alleen de werknemers die konden genieten van gezinstoelagen. Nu is dit veranderd en de wet van 1 0 Juni 1938 breidt deze voordeelen uit tot de onafhankelijke beroepen en de werknemers die ondanks hun dikwijls talrijke kinderen, hun zware lasten op gebied van taxe en belasting, tot op heden geen enkel voordeel vonden op gebied van gezinsvergoedingen. Daarom zullen we hier even de voor naamste punten van deze wet overzien. 1Welke personen vallen onder de- I ze wet, dat wil zeggen wie moeten zich laten inschrijven In het algemeen allen, die onder de bepaling middenstand vallen. Het is te zeggen de werkgevers en oud-werkge vers die gehouden zijn toelagen te ver zekeren aan hun personeel volgens de wet van 4 Augustus 1930. Zij zijn aan gesloten bij een kas voor hun perso neel. Heden ten dage moeten zij zich ook laten inschrijven voor zich zelf. Daarbij komen nog de boeren, de handelaars, de handwerklieden die niet van een baas afhangen, en al degenen die een vrij beroep uitoefenen zooals de dokters, apothekers, advokaten, enz. De helpers van deze aangeduiden moeten zich eveneens laten inschrijven het zijn de meerderjarige kinderen die bij hun ouders in het bedrijf zijn en bij hen inwonen. Het spreekt van zelf dat de weduwe van een der bovengenoemde personen zoo zij den handel of het bedrijf verder voortzet, zich ook moet la^en inschrij ven. Het komt er ten slotte niet op aan of men getrouwd is dan wel niet en ook de ouderdom doet niets ter zake, ook niet of het een vrouw dan wel een man is die het beroep uitoefent. 2. Is men verplicht zich te laten in schrijven Al degenen die onder de wet vallen zijn verplicht zich te laten inschrijven bij een kas die zij zelf kunnen kiezen. Zoo zij in gebreke zijn gebleven bij het uitzoeken van een kas, worden zij automatisch bij de Staatskas aangeslo ten. 3. De jaarlijksche bijdrage De werkgevers die aangesloten zijn bij een kas voor hun werklieden beta len 270 fr. Zij die geen bedienden of werklie den hebben, de boeren die maar een knecht als inwonend lid van het gezin hebben, moeten ee.i som stoiten die gaat van 20 tot 2 70 frank berekend volgens de inkomsten. De helpers of helpsters betalen 30 -]'< van de bijdrage die gestort wordt door de voornaamste ingeschrevenen van 't gezin. 4. De voordeelen De voordeelen zijn dezelfde als die in voege zijn voor de werknemers, en dit reeds vanaf het eerste kind. Deze vergoedingen zijn niet te onderschatten Ziehier b. v. c!e oude cijfers die sinds dien wat verhoog J zijn Voor 1 kind, per trimester 56.25 Voor 2 kind., per trimester 146.25 Voor 3 kina., per trimester 305.25 Voor 4 kind., per trimester 563.25 Voor 5 kind., per trimester 926.25 Voor 6 kind., per trin ester 1289 25 5. Wie kan deze vergoedingen be komen Al degenen die een of meer kinde ren ten hunnen laste hebben (dat wil zeggen dat de aangenomen kinderen ook onder deze bepaling vallen). Deze toelage wordt echter alleen verstrekt voor kinderen onder de 14 jaar. Zoo zij op studie zijn, of zoo zij een regelmatig leerlingcontract bezit ten, kan de vergoeding getrokken wor den tot l 8 jaar. Er bestaat echter geen grens voor kinderen die physisch on bekwaam zijn, gebrekkig of ziek. 6. Noodzaak om zich te doen in schrijven voor 1 Juli 1938. De wet is gestemd. Zij gaat in voege treden, men moet dus niet meer wach ten. Om een goede kas te vinden, kan men het best inlichtingen nemen bij bevoegde personen die in de beweging staan en die ondervinding hebben op sociaal gebied. G. v. B. VOORSCHRIFTEN VOOR DE Elke tabakplanter is, krachtens de wet, verplicht een teeltaangifte, vol gens voorgeschreven model, ten kan tore of ten hulpkantore der accijnzen, in te dienen vóór 1 Juli of binnen de acht dagen na het planten indien dit later geschiedt. Formulieren van aangifte zijn op de kantoren of de hulpkantoren der ac cijnzen te verkrijgen. De aangifte mag per post verzonden worden. Bovendien moet de planter van meer dan 1.000 planten, uiterlijk op 30 April van het jaar na de teelt, ten kan tore of ten hulpkantore der accijnzen aangifte doen van de werkelijk inge- oogste hoeveelheid droge tabak. Het bestuur der accijnzen zal, als telken jare, de te velde staande tabaks planten, nauwkeurig natellen. De accijnsplichtige die verzuimen zou de teelaangifte in te dienen, zoo mede degene die onjuiste aangiften zou doen, zullen de bij de wet voorziene straffen oploopen. Indien de teelt beschadigd is door hagelslag, overstrooming of andere ge vallen van overmacht, of indien zij klaarblijkelijk mislukt is, d.w.z. dat de opbrengst van droge tabak geen kilo gram per 24 planten bereikt, kan de planter geheele of gedeeltelijke vrij stelling der rechten bekomen. Daartoe moet hij een aangifte invullen en de tabak te velde laten staan totdat de accijnsbeambten de schade zijn komen vaststellen. VAN STEDEN OP AFSTAND. Een Amerikaansche artillerieofficier met een Schotschen naam Andrew Malcolm zou een uitvinding hebben gedaan, welke het mogelijk maakt oor logsschepen, legerpatrouilles en zelfs geheele steden, op een afstand van 1 50 km. door ontploffing en vuur geheel te vernietigen. Een commissie van deskundigen is opgedragen deze sensationeele uitvin ding te onderzoeken, waaruit dan de juistheid van Malcolm's bewering zal blijken. Reeds herhaalde malen hebben er soortgelijke mededeelingen in de we reldpers gecirculeerd en zooals te be grijpen is, zeer veel aandacht getrok ken. Dergelijke uitvindingen toch zouden de oorlogen der toekomst een geheel ander massaler karakter geven.Tot nog toe bleken deze massa-vernietigende projecten van een fantastischen geest te zijn geweest, die in werkelijkheid in het geheel niet levensvatbaar waren. De laatste ons bekende uitvinding op dit gebied, die van den Amerikaan- schen ingenieur Parlow, was van 1932 waarvan verder niets meer werd ver nomen. De meest opzienbarende mislukking van dezen aard was van den Engel- schen ingenieur Grindell Matthews, de zgn. doodende stralen Ongeveer 0 jaar geleden trokken ze de alge- meene aandacht, zelfs wekten zij de belangstelling van het Engelsche minis terie van Oorlog. De uitvinder weiger de echter zijn vinding door een proef van deskundigen te doen controleeren. Hij trachtte zijn geheim vervolgens aan het Fransche departement van Oorlog en aan het Amerikaansche ministerie van Marine te verkoopen. Na langdu rige onderhandelingen vond de groote test in een electrotechnisch labo ratorium te New-York plaats, in aan wezigheid van vertegenwoordigers van het ministerie van Marine. Toen bleek, dat deze beruchte stralen op een af stand van 10 km. nog niet eens een muis konden dooden De sleutel van het probleem is het nog steeds onopgeloste technische vraagstuk de geleiding van electrische kracht op verren afstand. Wel zijn wij in staat door middel van een radio zender op een afstand van 10.000 km. (en zelfs nog veel grootere) electrische kracht uit te zenden, maar de verzon den kracht in bruikbare kwantiteiten op verren afstand te geleiden, is voor- loopig nog niet mogelijk. Dit feit is schijnbaar in tegenspraak met de bui tengewoon interessante proeven van wijlen Marconi, acht jaar geleden ge nomen. Zooals men zich misschien nog nische tentoonstelling te Sydney ont stoken. Op een afstand van vele dui zenden kilometer, reageerden de lam pen van het industriepaleis dezer Au stralische wereldstad dus, op een draadlooze hand Men heeft deze proef destijds opge vat alsof het gelukt zou zijn, electrische kracht draadloos te geleiden, en also Marconi den stroom, die deze lampen voedde, naar Australië heeft verzon den. Indien dit het geval zou zijn ge weest, dan had Marconi, door midde van dezen draadloozen stroom, even goed alle munitie-depots te Sydney en omgeving in de lucht kunnen laten vliegen en zouden de doodende stra len van ingenieur Parlow, niets nieuws zijn geweest. In werkelijkheid heeft Marconi s draadloos verzonden kracht te Sydney alleen maar een klein relais in werking gesteld, hetwelk dan verder de stroom- verwekkende installaties der tentoon stelling aan den gang heeft gebracht De hiervoor vereischte electrische kracht was buitengewoon gering. Zoo vermag ook deze proefneming niets aan het feit te veranderen, dat het tech nisch voorloopig onmogelijk is, om zelfs zoo weinig kracht draadloos over te brengen, als voor het in beweging stellen van een electrische locomotief noodig is. DE VERLENGING VAN DEN LEERPLICHT. DE BETEUGELING VAN DE BELASTING-ONTDUIKING DOOR Wat het Wetsontwerp zal bepalen. Het wetsontwerp op de belasting ontduiking zal, naar bericht wordt, de aenaming krijgen wetsontwerp er toe strekkende de juiste inning der belas tingen te verzekeren. Naar wij vernemen bepaalt het ont werp, hetwelk bij de Kamer werd in gediend, dat de diensten van den Staat van de provincies en van de gemeen ten, gehouden zijn alle nuttige inlich tingen te verschaffen die hun zouden cunnen gevraagd worden door de ambtenaars, belast met de vaststelling der belastingen. Deze bepalingen maken geen in- Dreuk op de onschendbaarheid der wo ning, zij verschaffen den Staat geen nieuwe middelen van opzoeking bij den lastenbetaler, maar strekken er toe ter beschikking van den fiscus de in- ichtingen te stellen waarover de open bare diensten beschikken. De minister van Financies zal bij Con. Besluit de inlichtingen bepalen, waarvan geen gebruik mag worden ge maakt, zooals b.v. deze waarover de -'ostcheckdienst beschikt. Het ontwerp breidt uit tot het zegel de controolbepalingen die reeds van toepassing zijn op de rechten gelijkge steld met het zegel, namelijk de mede- deeling der registers, boeken, acten en andere documenten. Wat de grondlasten aangaat, wordt bepaald, dat een aanvullende belasting zal worden geheven wanneer het wer- celijk inkomen der onroerende goede ren, gebruikt tot uitvoering van het be roep, het kadastraal inkomen over schrijdt met 15 Wat de vaststelling van de belasting op het inkomen betreft, zal de aftrek van commissieloonen, honoraria, enz., slechts kunnen in aanmerking komen indien degenen aan wie deze loonen werden toegekend zullen bekend zijn gemaakt. Zooniet zullen de sommen gevoegd worden bij de winsten van dengene die ze uitbetaald heeft en ge- takseerd worden met de eenvormige belasting van 10 t.h. voor de persoon- ijke aanvullende belasting. Het ontwerp voorziet maatregelen om te vermijden dat buitenlandsche ondernemingen een gedeelte ontduiken van de winsten verwezenlijkt door hun bijhuizen in Belgie. Tot dusver beschikte de fiscus slechts over beperkte inlichtingsmiddelen ten opzichte van de lastenbetalers die niet behooren tot de reeks der loontrek- kenden en bezoldigden. Het ontwerp laat aan de administratie toe de lasten betalers te ondervragen en hun boek houding na te gaan. In geval van wei gering. Degenen die op een breederen voet leven dan het door hun aangegeven in komen toelaat en verklaren geld te Zooals gemeld, heeft de minister van Openbaar Onderwijs, h. Dierckx bij de Kamer een wetsontwerp inge diend waarbij de verlengde school plicht van kracht blijft tot September 1939. De bestaande wet verviel in Juli aanstaande en de ekonomische omstan digheden zijn van dien aard, dat de handhaving van den maatregel- in af wachting van een vaste regeling ge- wenscht blijkt. De verlengde schoolplicht geldt voor 332 gemeenten. Er werden 92 bijzon dere afdeelingen ingericht, die bezocht werden door ongeveer 2.000 leerlin gen. Sinds 1937 neemt de schoolbevol king uitbreiding. De dienst voor het technisch onderwijs kreeg 500 aanvra gen tot ontdubbeling van klassen en leergangen en tot uitbreiding van leer gangen te onderzoeken. Het aantal leerlingen in de beroepsscholen nam toe met ongeveer 10.000. herinneren zal, heeft Marconi toen- ontvangen van bloedverwanten of geld maals door middel van één enkelen te hebben ontleend, zullen moeten het druk, op een electrischen knop, de elec- bewijs leveren van hetgeen zij voor- trische booglampen van de groote tech- houden. 1 De meest gebruikte Houtsoorten voor het vormen van hagen. Hagen zijn eenvoudig, schoon en vormen een goede afsluiting als er eeni- ge draden doorgespannen zijn. In de ïoven geven ze minder lommer dan muren en laten een goede luchtcircu- atie toe wat zeer goed is voor de vruchtbaarheid der boomen. De beste afsluiting wordt gevormd door een doornhaag ze groeit in alle gronden behalve in deze die te nat of turfachtig zijn. Om goed te groeien werkt men den grond om op 50 cm. diepte. Voor het planten werkt men een mengsel onder van 1 00 gr. metaalslak- ten en 100 gr. sylviniet-kainiet per m2 na de planting werkt men nog 50 gr. ammoniaksulfaat onder. We gebruiken poten van 2 a 3 jaar oud, voorzien van een goed wortelge stel deze zet men in een tamelijk bree- de groeve, zoodat de wortels goed kun nen uiteengespreid worden. Tusschen de planten laat men 18 a 20 cm. afstand één jaar na de plan ting zal men de planten inkorten tot dicht bij den grond. Niet gemeene ha gen worden geplant op 50 cm. afstand van den eigendom van den gebuur of wel op een afstand die gebruikelijk is in de streek de hoogte is 1.30 m. Na de doornhaag wordt de haag- beuk meest gebruikt ze laat zich voor al leiden en vervormen zooals de kwee- ker het verlangt. Ze groeit in alle gronden en klimaten. In den zomer geeft ze veel lommer en in den winter beschermen de bladeren, die eerst laat afvallen, tegen de koude winden. De haagbeuk wordt minder door in secten aangevreten dan de hagedoorn. De meikevers alleen vinden er liefst hunne schuilplaats dit is echter een voordeel, want dan weet men waar de schadelijke gasten zich schuil houden. De Ligustrum vormt schoone, dichte hagen die zomer en winter groen blij ven. Deze houtsoort groeit in alle gron den, dus ook de zaadgronden. Om te beletten dat men er te gemakkelijk door kruipt kan men er enkele prikkel draden door spannen. Men plant de Lugustrum in April-Mei. BELGISCHE LOTENLEENING 5 1933. Trekking van 18 Juni 1938. De reeks 222.01 3 wint I millioen fr. De 70 volgende reeksen winnen elk 25.000 frank 284125 321227 207321 126519 369220 134513 103469 156512 I17864 150320 294242 138278 355363 151674 302840 277557 329031 234460 267159 335102 248313 163747 391211 176003 123374 158532 155196 120082 216903 363995 213549 303968 290120 146976 277976 322011 306074 117251 195758 296465 238498 130578 205203 330670 289643 152958 354735 375273 237590 318417 367126 170551 343114 228865 146897 302123 172885 246765 142272 207656 396561 291601 171772 355443 143093 364190 238637 389038 215453

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1938 | | pagina 1