Geduld met Duitschland. KRONQUELL EXPORT De Brouwerij DE KROON Poperinghe EEIN EEREPR1JS Een nieuw bier Een nieuw succes Proeft den Nieuwen abonnementen NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN GEBROEDERS DUPONT aankondigingen OM DEN OORLOG TE VOORKOMEN. verovert met haar op de Groote INTERNATIONALE BIERENWEDSTRIJD PRAAG (Tsjechoslowakije) 5-6 Juni 1938 LANDBOUWKRONIEK WETENSWAARDIGHEID. ALLE SCHILDERWERKEN emile den ut yperstraat, 42, poperinghe. PROEFT CASTAR BIER evenaart het beste Engelsch Fabrikaat REUZENWERKEN DE LUCHMACHTEN DRINKT KING STOUT MEUBELPAPIER em. denut yperstraat, 42, poperinghe. 18" JAAR. NUMMER 28. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 10 JULI 1938. I Jaar, per po«t16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk25 fr. Amerika30 fr. Losse Nummer* 0.25 fr. Men abonneert op alle belgiache postkantooren. De postabonnenten in Belgie, die ran woo ai t veranderen, moeten dit aangeven in 't poit- bureel dat hen bedient, en niet aan om. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. UitgeveTS-Eigenaars Yper straat, 2, POPERINGHE. Postcheck 484.59 Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Per regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen pe- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand ts betalen. DAGEN VAN SPANNING. ...OPDAT HET MAAR ZEKER NIET MEER VAN EEN OPGEDRONGEN OORLOG ZOU KUNNEN SPREKEN Een der redenen waarom de Duit- sche regeering van 1914 meende van den haar opgedrongen oorlog te kunnen spreken, was, dat sir Edward Grey, de toenmalige Britsche minister van buitenlandsche zaken, haar niet duidelijk had gewaarschuwd dat En geland tegen Duitschland de wapens opnemen zou, indien het de onzijdig heid van Belgie mocht schenden Hadden we dat op voorhand gewe ien, dan hadden we 't niet gedaan, zoo zei men te Berlijn, dan ware er mis schien heelemaal geen oorlog geweest, en... dus is van dezen oorlog eigenlijk Engeland de schuld. Gott strafe Enge land Zoo zou iedere inbreker kunnen zeg gen Hadde de gardevil mij gewaar schuwd dat hij in de buurt zou zijn en mij bij den kraag zou vatten, als ik m'n slag wou slaan, dan hadde ik dat wel zóó gelaten. Als ik met de politie moeten vechten heb, dan is dat dus de schuld van de politie. Indien de aardbeving welke in ons land gebeurde, in zekeren zin zou kun nen gelden als een verwittiging, dat we op een vulkaan leven, dan is het voor de historie nu reeds op niet tegen te spreken wijze uitgemaakt, dat allerwe- ge letterlijk tot het onmogelijke toe in het werk wordt gesteld om te beletten dat indien het toch nog eens tot een uitbarsting komen zou, de Duitsche re geering zou kunnen zeggen,' dat deze uitbarsting tegen haai zou zijn uitge lokt. Wij willen graag aannemen, dat zij nog steeds reden heeft om tegen Rus land op haar hoede te zijn, maar langs deze zijde van haar grens worden haar toch wel ALLE voorwendsels ontno men om zich nog eens op een staat van noodweer te beroepen. Het is van nu afaan aan Duitsch land volkomen onmogelijk gemaakt om zich in een eventueelen oorlog met de West-Europeesche staten nogmaals als de aangevallen partij te doen doorgaan. Integendeel worden door Engeland en door Frankrijk ïhans tegenover Duitschland een geduld, een toege vendheid aan den dag gelegd, die nau welijks nog aan het verwijt van schrik en lafheid ontsnappen. Tegenover Hitler, die, als een nieu we Brennus, bij ieder geschil, zijn zwaard in de schaal werpt, sturen de regeerders van Londen en Parijs steeds op minnelijke schikkingen aan, en elk daadwerkelijk verzet tegen de machts grepen en de verdragschennissen,waar aan hij zich reeds te buiten ging, is uitgebleven. Door zijn wapengerammel heeft Duitschland gesteund door Italië reeds zóóveel verkregen, dat het er wel naar begint te lijken, alsof Frank rijk en Engeland, tot het behoud van den vrede iederen prijs betalen willen. ...Zoodat de kanonnen van de as Berlijn-Rome dan feitelijk reeds hun doel getroffen zouden hebben, zon der te moeten afgaan. Wat de gouvernementen te Londen en te Parijs reeds aan den dag hebben gelegd als verduldigheid en toegevings gezindheid aan Berlijn en aan Rome, om te beletten, dat de Spaansche brand op heel Europa overslaan zou, dat is zonder voorgaande in de wereldhisto rie. Zonder voorgaande, als uitschake ling van vaderlandschen trots en na tionaal prestige. Men mag zeggen, dat tegenover een Rijk, hetwelk zich bij iedere gelegen heid juist op zijn eer. zijn waardigheid en zijn gezag beroept, Frankrijk en Engeland, de hunne stuk na stuk heb ben opgegeven en losgelaten, altijd maar om den lieven vredes wille. Zoo laat het zich wel voorstellen, dat de Engelschen van den ouden eed aan hun tegenwoordigen eersten minis ter Chamberlain, met bitterheid vragen zullen, wat er nog van hun eeuwen oude, trotsche leuze Great Britannia rule the waves overschiet, na zijn verklaringen over de beschieting van Engelsche schepen in de havens van het roode Spanje. Deze verklaring is zeer duidelijk hierop neergekomen dat de reede- rijen, gezagvoerders en bemanningen van Engelsche booten, die nog deze havens binnenloopen willen, zulks kun nen doen op eigen risico en op geen bescherming door de Britsche vloot be hoeven te rekenen. Deze bescherming blijft hun toege zegd op de vrije zee, buiten de Spaan sche territoriale wateren, maar Cham berlain deed opmerken, dat tot hier toe nog geen enkel Engelsch schip bin nen de driemijlsgrens aangevallen werd. Naar hij zeide, zou in deze zaak vanwege generaal Franco nu wel eeni- ge tegemoetkoming zijn ondervonden. Deze zou namelijk hebben voorgesteld dat bij gezamenlijk overleg tusschen hem, Engeland en zelfs de republikei nen, op het nog door deze laatsten be zette grondgebied een haven zou wor den aangeduid, zoover mogelijk buiten de zóne der krijgsverrichtingen, waar de Britsche schepen dan zonder gevaar zouden kunnen binnenloopen. Maar de toegevendheid van de zijde der Britsche regeering tegenover aan randers van haar vlag blijft toch wel weergaloos-grievend, voor den Engel schen trost, als zij generaal Franco nog steeds niet als regelmatig oorlog voerende erkend heeft, en zij hem dus in dit geval virtueel als zeeroover zou moeten beschouwen. Ook deed hij terloops, zeer terecht opmerken, dat elk accoord, als door Franco voorgesteld, door zijn erken ning als oorlogvoerende zou moeten worden voorafgegaan. Intusschen is het geduld, door de Westelijke groote democraten in de zaken van Tsjecho-Slowakije aan den dag gelegd, niet minder voorbeeldig, als poging tot bezwering van den oor- logsgeesel. Betoont de regeering te Praag zich iederen dag tot al méér toegevingen aan de eischen der Sudeten-Duitschers bereid, dan is zulks stellig even zeer onder den druk van Engeland en van Frankrijk als onder de dreigementen en chantage-practijken uit Berlijn. Nooit sprak een staatsman méér de zuivere waarheid, dan minister Benesj, toen hij vóór enkele dagen zeide, dat al deze onrust in zijn land van buiten- uit aangestoken en opgepookt wordt. Het is inderdaad wel zonderling, dat die Sudeten-Duitschers, met al hun verdrukking maar pas aan de orde van den dag gesteld geworden zijn, na de overrompeling en den Anschluss van Oostenrijk. Hoeveel lezers van de Duitsche pers zelve zouden, tot vóór de «verlossing» van de Oostenrijksche broeders, goed geweten hebben, wat wel een «Sudeten Duitscher» was Ook en altijd maar om aan Duitsch land ieder voorwendsel tot het ontke tenen van een oorlog te ontnemen, zet ten Frankrijk en Engeland de regeering te. Praag aan tot een uiterste maximum van inschikkelijkheid ten opzichte van haar Duitsch-sprekende onderdanen, en van de toegevingen, welke zij in het vooruitzicht stelt, mag nu reeds gezegd dat alle redenen voor de Sudeten-Duit schers om zich nog als verdrukten te doen doorgaan, er door vervallen moeten. Maar.wat beleven we nu Dat hun leider Henlein, naar on derrichtingen van Berlijn natuurlijk thans eischt, dat aan de Sudetenduit- schers de vraag zou worden gesteld, of zij bij Duitschland wenschen ingelijfd te worden Dat wordt een tweede geschiedenis van Servie in 1914. Hoe méér de klei ne tegenpartij zich tot toegeven bereid toont, des te hooger de eischen aan schroeven... tot dat zij zich gesteld ziet vóór de keuze tusschen oorlog of zelfmoord. Maar het is goed, dat zulks, voor ieder geval in dezen tijd, zoo duidelijk op voorhand gezegd wordt en voor de geschiedenis vastgesteld. D. N. G. EEN REDE VAN NEVILLE CHAMBERLAIN. WIJ SPANNEN ONS IN De Britsche Eerste Minister Cham berlain, heeft zijn redevoering van Kettering ingezet met de verklaring dat, indien wij voortaan zeker moes ten zijn dat er geen ander middel is, dan den oorlog, om onze vrijheden te behouden, wij opnieuw ten strijde zou den trekken. Vooraf had de Eerste Minister ge zegd Ik gevoel het als mijn eersten plicht om iedere zenuw in te spannen, ten einde een herhaling van den groo- ten oorlog in Europa te voorkomen en ik kan niet aannemen, dat iemand, die niet verblind is door partijvooroordee- Ien, niet wenscht dat ik mijn pogingen voortzet Chamberlain bracht ook den burger oorlog in Spanje ter sprake en zeide onder meer Tenslotte is 't Britsche plan tot terugtrekking der vrijwilligers aangenomen en wij hebben goede hoop dat uiteindelijk het land aan de Span jaarden zal worden overgelaten. Wat betreft den handel der Britsche schepen met Spanje wees de eerste mi nister er op, dat deze schepen vier tot vijfmaal de gewone vrachtprijzen krij gen. Wij hebben een waarschuwing gegeven en wanneer ten spijt daarvan en teneinde de groote winsten te ma ken de reeders voortgaan schepen naar deze wateren te zenden en deze ge- ■KmnBHHHHHHi bombardeerd worden, is het dan re delijk, van ons te eischen, om op te treden zoodat niet alleen zij, de ree ders, maar ook gij in de oorlogsgru welen wordt betrokken Wat mij betreft ik ben er van over tuigd, dat wij door te luisteren naar ei schen van dat soort het vertrouwen van het Britsche volk schenden. Dit wil nog niet zeggen, dat wij de bom bardementen op de schepen goedkeu ren of dat wij de luchtblokade der ha vens erkennen. Na te hebben herin nerd aan Franco's verzekering dat de Britsche schepen niet opzettelijk wa ren uitgezocht voor het bombardement en dat bommen waren geworpen uit zeer hoogvliegende toestellen, die bij toeval Britsche schepen getroffen heb ben, zeide Chamberlain «Ik moet toegeven dat het mij moei lijk valt deze verklaring in overeen stemming te brengen met zekere feiten welke ons bekend zijn geworden, maar het is niet onmogelijk, dat Franco's vliegers niet altijd hun onderrichtingen nakomen». BERICHT VAN HET PROVINCIAAL BESTUUR. De belanghebbenden worden er attent op gemaakt dat de Provincie West-Vlaanderen voor de Muziekmaatschappijen (fanfare of harmonie) gevestigd in de gemeenten van de rechterlijke arrondissementen Brugge en le per, gedurende het jaar I 938, muziektor- nooien zal inrichten. De maatschappijen, welke hieraan wen schen deel te nemen, kunnen het reglement verkrijgen op het Provinciaal Bestuur te Brugge. De aanvragen tot deelneming moe ten in alle geval vóór 10 Juli aanstaande worden ingestuurd. BW Topina of aardperen dienen als vee voeder en als schuilplaats voor het wild In vruchtbare gronden kunnen de landbouwers voldoende groenvoeder winnen in arme gronden is dit dik wijls moeilijk. Daarom kweeken ze vooral in deze streken serradella, lu- pienen en topinamboers. De topinamboer wordt bijzonder ge kweekt om de knollen deze vormen een uitmuntend veevoeder met een en- engere voedende verhouding dan de aardappel. De knollen zijn vooral geschikt voor melkkoeien, schapen en varkens. Ze moeten met mate vervoederd worden; misbruik er van, kan teekens van dron kenschap verwekken. Buiten de knollen kunnen ook de topeinden der stengels vervoederd worden ook de heele stengels als ze eerst in stukken gehakt zijn. De harde deelen kunnen dienen als brandstof of als strooisel. In weinig beboschte streken, plant men soms topinamboer om schuilplaat sen te verschaffen aan de fezanten, maar ook voor ander wild. De topinamboer kan op alle gron den gekweekt worden behalve op gronden die standvastig te nat zijn. Om schoone opbrengsten te beko men zullen we den grond goed bemes ten. Bij den stalmest zullen we nog een mengsel onderwerken van 600 kg. metaalslakken en 400 kg. chloorpo- tasch.per Ha. Voor de planting strooit men nog 400 kg. ammoniaksulfaat uit. Men plant in de maand Maart, April en begin Mei, op rijen van 60 cm. afstand en op 40 tot 50 cm. in de rij. Per are heeft men 1 5 kg. pootgoed noodig het wordt geplant op 8 tot 1 0 cm. diepte. De knollen kunnen in t slecht seizoen geoogst worden deze die in den grond achterblijven leveren den volgenden oogst. Een veld topinamboers kan de beste uitslagen geven gedurende een tiental jaren op voorwaarde dat men jaarlijks bemest. Gustaaf Gillekens. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii EEN VLEKKENLIJSTJE. Wij geven hier eens een lijstje voor 't uitwrijven 'van vlekken. Dit lijstje kan men gemakkelijk bewaren door het uit te knippen en b.v. aan den bin nenkant van de kasdeur te plakken, zoo heeft men het altijd onder bereik als het noodig is. Koffievlekken. Dadelijk met schoon water afnemen, uitspoelen en zoo noodig droog wrijven met een schoonen doek. Oude vlekken moet men met 't geel van een ei besmeren, daarna goed uitwasschen. Roestvlekken. Op kachel of me taal een papje maken met wat roet en olijfolie, de vlek inwrijven en na een paar uur met een prop papier ver wijderen. Op gewone wijze met kachel of metaalglans opwrijven. Inktvlekken. Versche vlekken kan men met citroen verwijderen. Ou dere vlekken laat men in melk weeken, daarna wrijft men ze in met een in spi ritus gedrenkt lapje. Vetvlekken. Op wolle stoffen men legt het kleedingstuk op de strijk plank, neemt een stuk grauw pakpapier en strijkt met een niet te heet ijzer erover, telkens een schoon plekje van het papier nemend, tot het vet in het papier gedrongen is. Op kunstzijde met benzine of nafte. Men zorge dat er geen kringen ontstaan door steeds in het ronde te wrijven, zoo zacht moge lijk natuurlijk. Fruitvlekken. Op linnen of ka toenen stoffen, tafellakens, enz. Men kookt wat witte boonen, zeeft het sap en laat het goed daar een nacht in weeken. Daarna wascht men het op de gewone manier. Op wollen en zijden stoffen men druppelt heet water op de vlek, waaronder men een vierdub bel gevouwen doek heeft geschoven. Telkens een schoon stukje van den doek nemen tot de vlek er gansch in gedrongen is. »*s »-*» s t* **-» »i' *r» »r* »-*■* *r* *a* Men is in Belgie thans bezig met de ondergrondsche verbinding te leggen tusschen Noord en Zuid te Brussel. Dit is een ontzaglijke onderneming die ja renlang besproken en ingestudeerd werd en die een macht van geld moet kosten. Nochtans werkt men hier op vasten grond, zonder geweldige natuurbelet- selen. Heel anders is het gesteld met andere reuzenwerken, waarop het menschelijk vernuft, zijn plannen heeft uitgewerkt, zooals het doorbooren van ontzaglijke bergen of het aanleggen van een onderzeeschen gang tusschen Frankrijk en Engeland. Dit laatste voorstel werd voor en kele weken weer opgehaald door een Engelsch Kamerlid, dat de vraag stel de wanneer met dit werk zou aange vangen worden Denk nu niet dat het een April- visch was neen. Sedert lang werd het plan gevormd om een auto- en treinverkeer mogelijk te maken op vasten grond, onder de Noordzee door, tusschen Engeland en Frankrijk. Zelfs werden daartoe al de plannen vervaardigd en de werken uit gerekend. En vóór 60 jaar kwam het reeds tot een begin van uitvoering. De zwaarste opwerping daartegen kwam vanwege Engeland, omdat het een ei land is. Een eiland immers kan ge makkelijk verdedigd worden door een sterke vloot, als er geen verbinding bestaat met het vaste land. Een ver binding met dit vaste land zou de ge varen grooter maken en de verdedi ging moeilijker. Op onze dagen volstaat het echter niet meer zich te kunnen verdedigen door een sterke vloot, omdat de lucht vloot er over heen gaat en alles kan gaan stuk schieten zonder dat de oor logsschepen dit zouden kunnen verhin deren. Daarom komt men heden weer met dit plan voor den dag. Deze onderzeesche verbindingsweg zou uitloopen van Kaap Gris-Nez en uitkomen tusschen Doever en Folke stone. Daar heeft de zee een breedte van ongeveer 40 km. Nochtans ter oor- zake der kustgesteltenis in Engeland (rotsen) en de glijdende helling die aan de baan moet gegeven worden, zou deze tunnel 50 km. lang worden. Dit zou dan de langste der wereld zijn. Dit werk hoe ontzaglijk ook zou niet zoo moeilijk zijn als het door boren der groote bergen, omdat de ondergrond kalkachtig is en gemak kelijk te bewerken. De kosten van dit kunstgewrocht zouden tot ongeveer 1 miljard frank beloopen, te verdeelen tusschen beide landen. Het grootste bezwaar dat men vroeger ontmoette, was de luchtverversching, doch thans zijn daartoe machienen uitgevonden, die deze moeilijkheid uit den weg rui men. In 1880 reeds heeft men het werk willen uitvoeren en aan beide zijden had men reeds diepe putten gegraven, doch de uitvoering ging niet door we gens bezwaren eenerzijds van Enge land zelf en anderzijds van Duitschland Het is wel mogelijk dat men deze reuzentaak weer aanvatte binnen af- zienbaren tijd. Om toe te laten een beter vergelij king te maken zullen we even aanstip pen wat vroeger in dien aard reeds ge daan werd. De voornaamste dezer geboorde doorgangen is deze van den Simplon, dwars door den Cennisberg, die Euro pa rechtstreeks verbindt met het N.-W. van Italië en 19.728 m. lang is. Dan volgen deze van St. Gothard 14.920 m. Loetsberg 14.605 m. Ariberg 10.257 m. en Ronco in Italië 8.260 m. Hier had men niet met water en kalk te doen. maar met massieve berg- massas die moesten doorboord wor den. Y. IN EUROPA EN ELDERS. Volgens een militair vakman, die zich op officieele gegevens steunt, telt Duitschland 2.600 vliegtuigen, I 30.000 manschappen waaronder 5.500 officie ren Engeland telt 2000 vliegtuigen 65.000 manschappen waaronder 5500 officieren Frankrijk 1 500 vliegtuigen 50.000 manschappen waaronder 3000 officieren Japan 1670 vliegtuigen (vóór het konflikt), 21.000 mannen waaronder 6000 officieren Polen 500 vliegtuigen, 10.000 man waaronder 1200 officieren Roemenie 280 vlieg tuigen, 10.000 man waaronder 1100 officieren Sovjet-Rusland 4500 vlieg tuigen, 100.000 man officieren inbe grepen Tsjechoslovakije 500 vlieg tuigen, 8500 man waaronder 900 of ficieren Turkije 160 vliegtuigen 2700 man waaronder 400 officieren Zwit serland 200 vliegtuigen, 31 officieren als opleidingspersoneel. INTERNATIONALE HANDELSFOOR. Bir.nen enkele weken zal te Brugge de 4de Handelsbeurs plaats grijpen. Deze jaarbeurs zal tl.ans een internationaal karakter ver- toonen. Inderdaad, de vreemde deelneming is uiterst belangrijk. Frankrijk, Engeland, Nederland, zijn flink vertegenwoordigd. De Brugsche Handelsbeurs gaat door in de ruime zalen van de Stadshalle, Groote Markt, vanaf 15 tot 25 Juli. Een demonstra tie-salon zal ter beschikking staan van de tentoonstellers. Deze Internationale Handels foor van Brugge, zal dit jaar buitengewoon belangrijk zijn. Onze lezers zullen niet nala ten er een bezoek aan te brengen. 4e PROVINCIALE HANDELSFOOR TE RUMBEKE VAN 10 TOT 21 JULI 1938. Programma der Feestelijkheden 10 Juli 10 uur Athletische Wedstrijden. 14.30 u. Officieele opening der foor. 1 7 uur Concerto door de Koninklijke Wie- Ierfanfare van Swevegem. 18 uur Concerto door de Muziekmaat schappij «Orde en Vlijt» Beveren-Roeselare. I 1 Juli 8.30 uur Groote Vinkenstelling, vrije ingang tot de foor voor alle deelnemers. 10 uur Athletische Wedstrijden. I 5 uur Ballonuitdeeling door Chicorei Van- tieghem-Dupont, tegen afgifte van 3 ijdele chicoreizakjes. 1 2 Juli 19 uur Concerto door de Har monie «St. Cecilia» van Rumbeke. 1 4 Juli 1 1 uur Concerto door de Zang- vereeniging van Zandvoorde. 17 Juli 10 uur Finale Athl. Wedstrijden. 1 6 uur Concerto door het Muziek van Rol- Iegem-Capelle. 1 8 uur Concerto door Harmonie Roeselare 18 Juli 19 uur Concerto door de Stads- fanfare van Izegem. 19 Juli vanaf 15 uur Jaarlijksch Kinder feest voor al de kleintjes van Westvlaanderen Eenige toegangsprijs voor alle schoolplichti- ke kinderen 1 fr. recht gevende op een be zoek aan de foor en de feestelijkheden. Groote Ballonwedstrijd door «De Mandel» Uitdeeling van kleurvlaggetjes door de fir ma Soubry, en van Chocoladeblokjes door de firma Joveneau en Kwatta. Trottinettewedstrijd voor kinderen. Corso Fleuri van «Het Nieuwsblad». 21 Juli 14.30 uur Ping Pong Tournooi. 15.30 uur Zwemfeest van den Zwemclub Roeselare. 19 uur Concerto door de Muziekmaat schappij «St. Cecilia» van Rumbeke. Alle dagen Zwemgelegenheid, Tennisspe len, WaLerspel, Muziek, enz., vanaf 16.30 u. Thé Dansant in de feestzaal Jazz Bakhie vanaf 21 uur verlichting van Park en Molen. Zondag 10 juli NACHTFEEST door de turnmaatsckappij La Libre Wervicquoise van Wervick, in de tuinen van het Park. PROGRAMMA 1. Opening door het orkest. 2. Dans der Vlinders. 3. Ballet der bloeiende hoepels. 4. Schermoefeningen. 5. Zomerballet. 6. Dans der Hindous. 7. Groot Ballet c Vals der Blauwen Het feest vangt aan rond 9 ure. 70 Uitvoerders, nieuwe kleurrijke costu mes verlichting met schijnwerpers van het huis Philips.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1938 | | pagina 1