Bet Land wil geen Avonturen België s Internationale Politiek. LUXEMBURG 18* JAAR. NUMMER 44. NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN DUPONT GEBROEDERS DE ALKÖOLVERKOOP DRINKT KING STOUT LANDBOUWKRONIEK. VERHOOGING VAN DE SPOORWEGTARIEVEN DRINKT CASTAR BIER VERHOOGING VAN DE RADIOTAKS PROEFT CASTAR BIER WEEKBLAD 25 CENTIEMEN ZONDAG 30 OCTOBER 1938. SAZET YAH POPERIHCHE ABONNEMENTEN Jaar, per post16 fr. Congo 25 fr. .Frankrijk25 fr. Amerika30 fr. Losse Nummers 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. AANKONDIGINGEN Per De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. m Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 484.59 Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Handschriften worden in geen geval teruggegeven. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze artikels worden niet opgenomen. regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen. prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. DE LES UIT DE VERKIEZINGEN. De merkwaardigste conclusie, die wij uit de verkiezingen van 16 Octo ber getrokken zien, is deze, door den heer José Streel in Le Pays Réel José Streel is zoo iets als de vice- Fuhrer van Rex. Hij is aan 't woord, terwijl Degrelle ziek ligt. En zijn zede- les van den I 6n October luidt... dat «...Rex de partijen gered heeft» En Hoe dat dan wel Wel heel eenvoudig Door te be staan Zoolang de vrees voor Rex de par tijen tezamendrijft, ontneemt Rex haar den lust om haar krakeelen te herne men En omdat de partijen thans altijd uit vrees voor Rex zich wachten voor krakeelen als, waarvan ze vroe ger het schouwspel opleveren, hebben ze 't respect en het vertrouwen terug gewonnen van het publiek dat wars is van alle avonturen, en, liever dan voor Rex of de Dietsche Nazis te kiezen, maar in massa naar zijn traditioneele partijen is teruggekeerd. Zoo zien we Rex hier voorgesteld als een boeman, uit schrik voor wie de katholieken, de liberalen en de socia listen zich onthouden van alle ruzies, waardoor ze zichzelven slechts discre- diteeren kunnen, die hen dus dwingt hun respect voor het volk te bewaren en hun dan ook de overwinning be zorgd heeft op die nieuwe partijen welke hun eigen oude verkiezingsge- bruiken, met scheldpartijen, verdacht makingen, laster en grofheid van allen aard, hebben overgenomen. Dat wil dan zeggen, dat de heer José Streel Rex beschouwt als een soort dronken heloot, tot afschrikwekkend voorbeeld van de oude partijen, en in deze hoedanigheid mocht riex inder daad wel zijn uitgevonden worden, in dien hij nog niet hadde bestaan. Van regeeringswege wordt de uitslag dezer verkiezingen met voldoening be groet. Voor het binnen- als voor het buitenland mag hij inderdaad be schouwd worden als een bekrachtiging door het volk van haar politiek in het algemeen. Indien één gedachte heeft gezege vierd, dan is het de NATIONALE. Deze van de nationale solidariteit. Het Belgische volk heeft op de meest ondubbelzinnige wijze, zijn afkeer te kennen gegeven voor alle politiek van avonturen, voor het extremisme in al zijn vormen. En wat speciaal het Vlaamsche volk betreft, dat heeft een vernietigend von nis geveld over heel de gedachte aan zoogenaamde zelfstandigheid in- of buiten het Belgisch staatsverband en de nazistische ideologie verre van zich afgestooten. Alsook over de beschamende misluk king van de Concentratie te Mechelen, waar, onder de ramen van het aarts bisschoppelijk paleis, de groote, de afdoende proef tot redding van het Vlaamsche volk voor de vrijzinnigheid en het marxisme moest geleverd wor den Want daar hebben de katholieken de Vlaamsche Nationalisten en Rex te zamen thans minder stemmen behaald dan in 1932 de katholieken alléén, en is de «concentratie» in den gemeen teraad feitelijk aan de genade van de liberalen overgeleverd. Intusschen mag de uitslag dezer volksraadpleging den Belgen-zelven en iedereen buiten het land de overtuiging geven, dat ons volk in 't algemeen nog gezond is. Gezonder waarschijnlijk dan de meeste andere. Het zaad van absolutisme, waarvan de atmosfeer rond heel den aardbol vol hangt, blijkt op de meeste en de bijzonderste plaatsen in Belgie op de rots te zijn gevallen. Voor zooveel het Belgische volk al door fascistische of nazistische besmet ting aangetast was, hebben de jongste 'nternationale gebeurtenissen het tot heilzame remedie gestrekt. Indien iets door deze volksstemming bewezen is geworden, dan is het wel. dat de Vlamingen desnoods alles lie ver willen zijn dan Sudeten, die door Hitier verlost moeten worden. R. NIEMAND WEET WAAR WIJ THANS HEEN GAAN. Verleden week heeft onze Kamer commissie voor Buitenlandsche Zaken den internationalen toestand bespro ken. Er is daar heel wat bombasterige taal gevoerd door leden van verschil lende partijen, die blijkbaar onze po litiek van zelfstandigheid nog steeds niet begrepen hebben, en nog met voorstellen komen aanzetten bijvoor beeld, dat als er een internationale conferentie moest plaats hebben, daar van Rusland dan als 't U blieft niet zou uitgesloten worden. Zulke taal voert men in een land met 8 millioen inwo ners, enkele weken nadat de heeren van de groote Mogendheden te Mun- chen een land van I 5 millioen inwo ners, dat zij dan nogal zelf hadden op gericht, zonder vorm van proces heb ben opgevouwen, onder het motto zelfbeschikkingsrecht der kleine vol ken en dit, terwijl de vertegenwoor digers van dit land-zelf netjes aan de deur mochten blijven staan En dat was ook een land, dat zich op raad van de groote mogendheden tot de tanden had gewapend, en zich voor zijn lands verdediging in zijn hemd had gezet, precies om dezelfde redenen als wij dat hebben gedaan, namelijk om ie- deren gebeurlijken invaller den lust te ontnemen onze grenzen te schenden Want daarover zal wel bij niemand twijfel bestaan Tsjecho-Slowakije moest enkel dienen om den Duitschen drang nach Osten in te dijken, om dat een Duitschland dat eenmaal mees ter zou zijn geworden in het Oosten, tevens een allergevaarlijkste nabuur zou worden in het Westen. Tsjecho- Slowakije was gedacht als een voor post ter verdediging van Rusland, een Rusland dat de geallieerden beslist an ders hebben gedacht dan dit van Stalin en waarvan men hoopte, dat het wel dra in staat zou zijn om Oekranie te verdedigen tegen den Duitschen land- honger, en vooral .graanhonger. Maar nu Rusland weer blijkt te zijn de reus op leemen voeten heeft niet Lord Winterton tot tweemaal toe ver klaard dat Rusland niet in staat bleek te zijn militaire hulp aan Tsjecho-Slo wakije te bieden, afgezien nog van de vraag of Engeland aan de zijde van een communistisch Rusland had willen strijden heeft men Tsjecho-Slo wakije doodkalm overgeleveiii aan zijn beul, en het in den vorm van een lee ning een fooi toegeworpen, waarmee het zich dan maar verder heeft uit den slag te trekken. Had men Tsjecho-Slowakije niet zoover tegen Duitschland in het harnas gejaagd, stellig zou Duitschland zich thans niet zoo ongenadig hebben ge toond tegenover een volk, waarvan reeds Bismarck zei dat de Sudeten toen noemde men hen in Duitschland de Bohemers zich met de Tsjechen maar moesten trachten te verstaan, want dat de vriendschap van de Tsje chen voor Duitschland van het groot ste belang was. Laat het waar zijn, wat de heer Hy- mans op deze vergadering zegde, na melijk dat op dit oogenblik kort nadat groote dingen gebeurd zijn, en wij aan den vooravond staan van nieu we misschien nog grootere gebeurte nissen heeft Duitschland niet pas op de formeelste wijze zijn Kolonies teruggeeischt Belgie nog geen be paalde orienteering aan zijn buiten landsche politiek geven kan, omdat wij niet weten welke de machtsverhoudin gen van morgen zullen zijn. Maar één ding kan men toch alvast wel zeggen, dat is, dat ons land, hoe de verhoudingen van morgen ook we zen kunnen, terug moet keeren naar een politiek van onthouding in het Europeesche concert. In dat opzicht al vast kunnen wij een lesje nemen bij onze Noorderburen, de Nederlanders. Ook zij hebben bij de laatste gebeur tenissen de maatregelen getroffen die noodzakelijk waren, maar zij hebben dit uit eigen beweging gedaan, en slechts nadat zij wel overwogen had den. welke maatregelen zij in hun eigen belang, en alléén in hun eigen belang, te treffen hadden. Men spreekt van het Britsche splendid isolement al weet iedereen dat die nog alleen maar bestaat in den mond van enkele Brit- j sche staatslieden, en trouwens is het 1 de vraag, of die wel ooit bestaan heeft, als wij toch weten dat lang vóór Jean ne d'Arc de Britten zich al actief met de gebeurtenissen in het vasteland van Europa hebben bezig gehouden. Zou men niet beter doen, als men van «splendid isolement» spreekt, even naar Nederland te kijken, dat sinds 1830 en dan nog geen oorlog meer gekend heeft, tenminste niet in Europa en steeds kalm zijn zaken is blijven voortdoen, en overigens weer alles gedaan had wat het mogelijker wijze kon doen of liever laten om bij een mogelijk en voor de deur staand Europeesch conflict weer, zoo als in 1914 te worden vergeten. Want dit is het typische bij deze eer ste vergadering van onze Kamercom missie van Buitenlandsche Zaken, na de geweldige gebeurtenissen van de laatste weken, dat wel minister Spaak kon verklaren, dat noch Duitschland, noch Frankrijk zinnens waren Belgie's grondgebied binnen te vallen, maar dat niemand den minister heeft ge vraagd wat de regeering in die dagen heeft gedaan, om toe te laten dat ons land een afzijdige houding zou aanne men, in denzelfden zin als Nederland, waar pas enkele dagen later, dan bij ons en dan nog veel minder zware mi litaire maatregelen werden getroffen dan wij noodig hebben geacht, of dan men ons heeft opgedrongen. Vragen als die van den heer Piérard die wilde weten wat de regeering dacht te doen, nu Duitschland zijn grenzen versterkt tot aan Aken, en daar dan de opmerking bijvoegde, dat ret wellicht nutteloos was, onze Zui dergrens te versterken, nu Frankrijk toch weer verklaard had, dat het ons grondgebied niet zou schenden zijn er, die wij wel in ons binnenste in over weging kunnen nemen, maar geen die in een zitting mogen gesteld worden, waar het belang van de Belgische natie den vóórrang hoorde te hebben. Want welke politiek ons ook morgen door het verder verloop van de gebeur tenissen moge gedicteerd worden, ze- cer is het dat wij niet meer zullen terug cunnen, daar de eenzijdige politiek, die tot vóór korten tijd de ons is ge weest, en waarachter Koning Leopold, eens door zijn bekende boodschap, en verleden week nog door zijn rede bij iet standbeeld van zijn doorluchtigen Vader te Parijs voor goed een punt leeft gezet. Door twee woorden dient onze bui tenlandsche politiek van Belgie be paald te worden Belgie's belang. Het mag niet zijn, dat morgen ook voor een stuk van ons land of van onze colonie een conferentie onder staats ieden worde gehouden, waarbij de üelgen aan de deur kunnen blijven staan. Alle vraagstukken, die Belgie en zijn kolonie betreffen, moet Belgie zelf kunnen oplossen, zonder dat de anderen er zich mee bemoeien. Pas dan zal Belgie over zijn eigen otsbestemming en in zijn eigen huis zuur en de potasch niet vergeten om evenwicht te brengen in de voeding der planten zonder deze elementen blijft de stikstof zonder uitwerksel. Daarom zullen we per Ha. een meng sel onderwerken van 1 000 kgr. metaal slakken en 800 kgr. Sylviniet-Kainiet een tiental dagen vóór het zaaien zul len we 200 kgr. ammoniaksulfaat on dereggen. De overige stikstofmesten zullen we als dekmest uitstrooien in de Lente. Gustaaf Gillekens. baas zijn. D. R. Om de opbrengst van de Tarwe te verhoogen. Voor de landbouwers breekt de tijd aan om hun zaaizaad voor wintergra nen aan te koopen. Sedert een paar jaren stelt men vast dat de naakten steenbrand weer toe neemt bij de tarwe. Deze ziekte ver nietigt de aar en vermindert de op brengst in zeer sterke mate. Sommige variëteiten zijn bijna vrij van deze ziek te de meest weerstandbiedende zijn Hybride du Jubilé (afkomstig uit het zaadveredelingsstation van den Staat te Gembloers), Hybride de Joncquois en Hybride Vilmoria 23. De heeren Agronooms bevelen de variëteiten Jubilé en Joncquois meest aan. We deelen volkomen hün ziens wijze, maar het is ook noodig den grond degelijk te bemesten. Vooral de stikstof speelt een zeer voorname rol ze bepaalt de gTOOtte van den oogst ze geeft de grootste zekerheid en moet dan ook de basis vormen van de be mesting. We mogen ook het fosfoor- De voorgenomen maatregelen moeten nog door de Regeering goedgekeurd worden. De beheerraad van de Nationale Maatschappij van Belgische Spoorwe gen heeft een vergadering gehouden tijdens dewelke een grondige hervor ming der huidige tarieven besproken werd. Het tekort der maatschappij stijgt met één millioen per dag en deze toe stand zou niet langer meer houdbaar blijken, indien geen nieuwe maatrege len worden getroffen. Indien de nieuwe tarieven worden goedgekeurd, zullen zij den I Decem ber, misschien reeds den 1 November, eerstkomend in voege treden. Hun in voering zou de ontvangsten der maat schappij met 100 millioen frank per jaar doen stijgen. Voor de Reizigers. De enkele billetten zouden met 18 l/( verhoogd worden. De heen-en-weer billetten zouden daartegen met 20 worden verlaagd op den totalen prijs. Daar 80 '/c der reizigers deze billetten gebruiken, zouden deze het minst door de verhooging lijden, maar de 20 vermindering zou niet worden toege staan op de talrijke reeksen reizigers die met verminderingskaarten rijden, (oud-strijders, betaalde verlofdagen, congressisten, enz. Deze zouden dus uitsluitend enkelbilletten moeten ge bruiken, waarop hun kaart natuur lijk haar voordeelen blijft uitoefenen. De week-endbilletten blijven onge wijzigd, maar de reisgoedtarieven zou den met 10 c/c worden verhoogd. De Abonnenten. De gansche instelling van het abon nementenstelsel zou grondig worden gewijzigd. De prijs der algemeene abonnementen zou niet worden gewij zigd. De abonnementen op een bepaal de lijn zouden met 1 0 r/< worden ver hoogd. Een nieuwe reeks werkabonnemen- ten zou tot stand komen. Zij zouden slechts op gewone werk dagen mogen gebruikt worden en niet op treinen, die tusschen 11 en 14 uur rijden, 's Zaterdags uitgezonderd. Zij zouden méér kosten dan de gewone werkabonnementen, daar zij toegang verleenen tot alle treinen binnen de uren van hun geldigheid. De gewone werkabonnementen zou den te beginnen van de eerste 23 of 30 kilometer alleen gevoelig worden verhoogd. De abonnementen voor één reis per week zullen vooral verhoogd worden over afstanden die kleiner zijn dan voornoemde cijfers. Zonder het nauwkeurig te kunnen bepalen, zou het werkabonnement voor zes reizen met ongeveer 1.73 frank worden verhoogd over een afstand van 25 kilometer en met 6 frank voor een afstand van 100 kilometer. Het Goederenverkeer. De tarieven voor de groote snelheid kleine paketten en de eerste reeksen der kleine snelheid, zouden niet gewij zigd worden. Te beginnen van de 6e reeks, zou den de tarieven met i 0 r« worden ver hoogd. Dit geldt voor het vervoer der zware goederen (grondstoffen, kolen, ertsen, steenen. enz. De Nijveraars, die zich verbinden al hun vervoer, ook de kleine verzendin gen, door middel van het spoor te ver zekeren, zouden voor de verhooging niet in aanmerking komen. Binnen een bepaalden afstand rond hun instellingen, zou het aan deze soort Nijveraars wel toegelaten zijn. hun eigen vervoer te verzekeren, terwijl zij de verhooging niet zouden betalen. Het Ontwerp voor de Herziening van de Alkoolwet is klaar. Men zal zich herinneren, dat eerste- minister Spaak als zijn meening had te kennen gegeven dat, volgens hem de oplossing van het Alkoolvraagstuk ge legen is in een progressieven terugkeer tot de volledige vrijheid, mits natuur lijk afdoende waarborgen Men kan niet zeggen dat de heer Pholien met deze meening bepaald heeft rekening gehouden in het ont werp dat weldra in de Kamer ter tafel zal worden gelegd, vermits in princiep het schenken van den alkooi verboden blijft, tenzij mits een bijzonder ver gunning. Het verbod de borrel te schen ken in de café s blijft dus gehandhaafd. Alleen zij, die een bijzondere vergun ning hebben, zullen volgens bepaalde voorschriften in hun lokaal alkool mo gen schenken. Een nieuwigheid in de wet is, dat voortaan ook de private clubs een vergunning zullen moeten be zitten. Die vergunningen kunnen alleen wor den toegekend aan beroepsherbergiers, hotelhouders en restauratiehouders in begrepen. Ze zullen dus worden ge weigerd aan dezen, die daarbij nog een bijkomend beroep uitoefenen. Uitzon deringen zouden voorzien zijn voor den gelijktijdigen verkoop van tabak en levensmiddelen. Het toekennen zelf der vergunnin gen steunt op 1Het bedrag van de openingstaks 2. Op het aantal inwoners der ge meente. Voor steden van méér dan 10.000 zielen b.v. zal één vergunning per 500 inwoners worden toegekend. Een uitzondering voorziet dat voor bepaalde toeristencentra, gedurende t toeristenseizoen meer vergunningen cunnen worden toegekend. Het ontwerp bevat verder tal van bepalingen. Zoo kunnen b.v. de bur gemeesters zich verzetten tegen het toe- cennen der vergunningen, b.v. wegens de ligging der lokalen (omgeving van scholen, kazernen, fabrieken, enz.) 's Zaterdags zou in geen geval al- cool mogen worden geschonken. Het schenken zal ook maar mogen gebeu ren op bepaalde uren deze zullen ver schillen van streek tot streek. Geduren de de uren dat niet mag worden ge schonken, zal zich geen alkool mogen aevinden in de openbare lokalen, of onmiddellijk daaraan palend. In tegen stelling met wat thans bestaat, zal de rerbergier dus wel alkool in huis mo gen bezitten. Het ontwerp vermeldt niet hoe de verdeeling der vergunningen zal ge- aeuren. Voor het overtreden der wet zijn er zeer zware geldboeten en gevangenis straffen voorzien. Ook de wet op de dronkenschap wordt verscherpt. BELGISCHE LOTENLEENING 1932 Door de socialistische radioluiste- raarsvereeniging werden te Brussel, plakkaarten opgehangen, die protest aanteekenen tegen de verhooging der radio-taks, zooals zij in bet regeerings- ontwerp is opgenomen. Te beginnen van Nieuwjaar, zou de radio-taks van 60 op 78 frank per iaar worden gebracht. De voornoemde vereeniging ver klaart, dat ook de liberale en katho lieke vereenigingen zich tegen de ver- ïooging verzetten die volstrekt over bodig wordt genoemd. De wet op den omroep in Belgie zegt duidelijk, dat de radio-taks moet be taald worden, om de kosten van den nationalen omroep te dekken, maar het wetsontwerp kent aan het N. I.R. nog niet de helft toe, van wat de radio-tak sen zullen opbrengen. Dus wordt zij een gewone belasting, wat door het statuut van onzen om roep niet voorzien is. Ten andere, treft de taksverhooging in hoofdzaak de meerderheid der ne derige gezinnen, daar de helft van de Belgische bevolking over een radio toestel beschikt. Naar verluidt stijgt het verzet tegen de verhooging met den dag in het land 1- Trekking van 25 October 1938. De reeks 258.70 wint 250.000 fr. De 25 volgende reeksen winnen elk 25.000 frank 259.790 101.281 165.484 199.937 239.742 273.116 283.528 294.455 104.676 157.300 120.921 132.160 183.310 213.687 245.199 291.864 153.675 178.375 185.928 144.471 1 I 1.518 289.140 1 I 7.093 I 79.379 274.541 Elke obligatie van deze reeksen is uitkeerbaar met het tiende van het lot toegekend aan de reeks waartoe zij be hoort. HET GROOT HERTOGDOM door Alexis Dobbels. Het Groot Hertogdom Luxemburg is een vrij en onzijdig land met 300.000 inwoners, gelegen te midden van West- Europa en op het kruispunt van de groote internationale verkeerswegen, waarvan Luxemburg de hoofdstad is. De afwisseling van de ligging is er scherp uiteenloopend de vele histo rische herinneringen, de aantrek van de warme badplaatsen, het model en goed onderhouden wegennet, de ge schikte hotels van verschillende kate- gorien en aan matige prijzen, maken van dit land een ideaal vacantieverblijf uit. Men vindt er alle genoegensde Hoofdstad met een bevolking vah- 6.5' duizend inwoners, was vroeger een dé'r" voornaamste versterkte steden van Eu ropa. Zij is ontmanteld geweest in 1867, maar men bemerkt er nog de logge torens waarvan Vauban de her stelde vesting omringde. Onder de te vermelden merkwaar digheden zijn de onderaardsche gan gen der vesting de kazematten van Luxemburg genoemd. ECHTERNACH met 3.100 inwo ners, terecht Het midden van Luxem- burgsch Zwitserland genoemd, is ver maard voor hare eigenaardige dansen de processie van den Dinsdag na Pink- steren, dewelke telkenjare een ontzag lijke menigte bedevaarders en toeris ten aanlokt. Deze stad van zeer ouden oorsprong is gebouwd aan de boorden van de Sure. De H. Willebrordus richt te er in de 7e eeuw een abdij op. Men vindt er talrijke historische monumen ten. In de Zomer ontbreekt er geens zins aan de meest verscheidene aan trekkelijkheden o.a. wandelingen, lijnvisschen, rivierbaden,roeisport, enz. Er zijn insgelijks verschillende minerale bronnen. V1ANDEN mooie kleine stad, ver maard om de puinen van het oud kas teel. De kerk der Trimitairen, gebouwd in 1248 in gothische stijl, is van groote kunstwaarde. Het kasteel van Oranje van Nassauwen, dagteekend van de 9e eeuw, is een uitgestrekt en grootsch riddergoed. MERSCH gelegen te midden van het land geeft rechtstreeksche verbin ding tot de Eischvallei met hare eigen aardige rotsen en hare zeven kasteelen. Men vindt er de puinen van een ro- meinsche statie. Het Belfort opge bouwd in 1707 valt er ook nog op te merken. MONDORF-BADEN badplaats met haar weelderig Casino is gebouwd in de nabijheid van de Moselvallei.Het park van Mondorf heeft eene opper vlakte van 36 hectaren en maakt het genot uit van alle bezoekers. TROIS V IERGES de zeer merk waardige oude kerk gebouwd in de XVIIe eeuw is er vooral op te merken. Men visch er forel.Rivierbaden. De zeer vischrijke Moselrivier door loopt het Groot Hertogdom van het Noorden tot t Zuiden. De vischvangst is er overal zeer vruchtbaar en men be komt er een vischverlof mits 10 fr. Zelfs vele hotelhouders beschikken er over private vischvangsten en stellen ze dienstwillig ter beschikking hunner klanten. Het voorleggen van een eenvoudig eenzelvigheidsstuk met foto volstaat voor de Belgen voor hun verblijf in het land. Ons geld staat er aan de koers van 1 Fr. Luxemburgsch voor 1.25 fr. Bel gisch.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1938 | | pagina 1