Frankrijk's Financiën in Nieuwe, Bekwame Handen. NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN DUPONT GEBROEDERS I HET VERLIES VAN TSJECHO-SLOWAKIJE DE NIEUWE BAZEN BIJ REX WETENSWAARDIGHEID DE BINNENROEPING VAN DE KLAS 19S9 PROEFT GASTAR BIER DRINKT CASTAR BIER 18 JAAR. NUMMER 46. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN ZONDAG 13 NOVEMBER 1938. mi ABONNEMENTEN I Jaar, per post16 fr. 25 fr. 25 fr. 30 fr. AANKONDIGINGEN Congo Frankrijk Amerika Losse Numrtiers 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheck 484.59 Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor I zijne bijdragen. Handschriften worden in j geen geval teruggegeven. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Per Naamlooze artikels worden niet opgenomen. regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. WHAT IS IN A NAME WAT IS ER IN EEN NAAM PAUL REYNAUD ALS REDDER IN DEN NOOD. Het is raar, hoe de dingen zich in de wereld aanéénschakelen kunnen. On der den diepen indruk nog van de tra gische uren van het einde van Septem ber, gelukkig besloten met het accoord van Munchen, stemde de Fransche Ka mer met een overgroote meerderheid de volmacht voor Daladier, om te wer ken door middel van decreten aan het financieel herstel van Frankrijk. Nochtans beknotte het parlement de vraag der volmachten, wat den duur betreft, met anderhalve maand, het is te zeggen, dat de ministerpresident slechts tijd kreeg tot 1 5 dezer, inplaats van tot het einde van het jaar, zooals hij het gevraagd had. De eerste maand van de bekomen volmacht ging voorbij in raadplegin gen en onderhandelingen... en de de creet wetten kwamen niet klaar. Daar uit steeg het vermoeden op, dat er iets haperde in den schoot der regeering zelf. Toen kwam het radicaal-socialisti sche congres te Marseille en hier had een eerste stap plaats, niet wat de eco nomische decreet-wetten betreft, 'maar wat de politieke toestanden aangaat. De atmosfeer werd er na pathetische vergaderingen inééns gezuiverd en op ondubbelzinnige wijze. Met scherpe woorden laakte Daladier de schijnhei ligheid van de socialisten en met vette strepen onderlijnde hij de schandelijke maneuvers van de communisten, wier eenig doel het is, de sublieme verstand houding, die de Frantschen op het randje van den afgrond weer terugge vonden hadden, te vertroebelen en door lasterlijke aantijgingen het ver trouwen van de massa in den leider van het staatsschip aan het wankelen te brengen. Na dien eersten stap van omlijning der toekomstige politiek der radicalen, moesten nu de decreet-wet ten volgen. En iedereen was het er mede ééns, dat het nu snel gaan moest, want on- dertusschen waren we Novembe. ge raakt, en er bleven nog maar enkele dagen van de volmacht over. Een eer ste kabinetsraad had plaats, waar de heer Marchandeau zijn plannen uiteen zette. Die plannen echter kwamen neer, naar algemeen aangenomen wordt, op een heffing op het verwor ven fortuin en andere fiscale opoffe ringen, die scherpe maatregelen verg den, dicht den toestand van de con- trool op de wissel benaderende, wat inging tegen den wensch van het land en de verklaringen van h. Daladier. En dat moest niemand verwonderen als men Weet, dat sedert het aan het bewind komen van het kabinet-Dala- dier ongeveer 35 milliard frank aan kapitaal naar het land weerkeerden en men niet gaarne zien zou, dat de nieu we maatregelen die teruggekeerde ka pitalen weer op de vlucht zouden ja gen Enkele ministers stonden aan Mar- chandeau's zijde, maar het meerendeel stemde in met Daladier. De minister president wilde nochtans anderzijds niet weten van het verlies van één lid zijner ploeg, verkiezende in zoo'n ge val met gansch zijn kabinet af te tre den... Op tusschenkomst van den heer Sarraut kwam men dan tot de wisse ling van portefeuille's tusschen Mar chandeau en Paul Reynaud, tusschen Financien en Rechtswezen. Na de breuk met den uitersten vleu gel van het Volksfront, krijgt die ver wisseling van portefeuilles nog een bij zondere kleur het is thans een man van rechts die de koorden der Fransche beurs in handen krijgt. Met dit rechts echter mag men in Frankrijk niet te ver wegloopen. Tot vóór een maand behoorde Paul Reynaud nog tot Flandin's Alliance Démocratique de politieke groep, die zijn leden naar de Kamer zendt onder den naam van linksche republikeinen»... Als we bem rechts betitelen is het eenvou dig, omdat Reynaud's plaats zich aan den anderen kant van de radicalen be vindt, dan die der socialisten. We moeten echter in de huidige om Handigheden oppassen met het plak ken van een politiek etiket op de leden van Daladier's kabinet. Het lijkt ons Veeleer toe en we kunnen dit een AAN BEVOLKING EN OPPERVLAKTE. geluk noemen voor Frankrijk dat Daladier, met zijn hoofdzakelijke ra dicale regeering, ernaar streeft een po litiek van nationale unie te voeren, zonder daarom al de partijen in zijn ploeg op te nemen. Men moet zich maar herinneren, dat hij in de com missie van algemeene politiek te Mar seille- verklaarde, een republikeinsch programma te willen opmaken, waar op zich in de Kamer een republikein- sche meerderheid vereenigen kan. Het is daarom, dat wij boven dit artikel plaatsten What is in an na me Wat schuilt er in een naam Want veeleer dan zijn politieke kleur, denken we zeker, dat het Paul Rey naud's naam is, die hem boven al de anderen heeft doen uitkiezen, om Frankrijk's financies in handen te ne- pnen. Hij heeft een naam, die vooreerst in Frankrijk-zelf een goeden klank heeft, en dien men ook in het buiten land niet vergeten is. Vanaf de vor ming der eerste Volksfrontregeering heeft Reynaud niet opgehouden te voorspellen, waarheen Frankrijk gaan zou, indien men niet met krachtige middelen den stier bij de horens pakte. Herhaaldelijk bracht hij onthullingen over de ergerlijke demagogie, waaraan men zich overgaf. Hij hekelde de wijze waarop sommige muntmanipulaties doorgevoerd werden en drong later aan op een nieuwe, krachtdadige door gevoerde devaluatie, omdat de Fran sche prijzen te hoog waren tegenover de vreemde. Dan trad hij in Daladier's regeering. Nu hij eindelijk zelf de leidsels van financies in handen krijgt, heeft hij heelgoed begrepen, dat die bewerin gen van vroeger, nauw den naam Rey naud met den klank devaluatie ver bonden hebben. Zijn eerste verklaring heeft daarover echter reeds ophelde ring gebracht er is nu geen oplossing meer te geven aan de financieele moei lijkheden door een muntverhandehng, Daarvoor is de benarde toestand te ver gekomen. Het vraagstuk is thans van economischen en financieelen aard zegde hij en we mogen er gerust bij voegen, ook van socialen. De nieuwe minister van Financies heeft door twee gebaren de gunst van het Fransche publiek weten te verwer ven vooreerst door de zware taak wel te willen op zich nemen en dan door zijn kranige verklaring, binnen vijf dagen, een balans op te maken van den financieelen en economischen toestand, waarna de daden zullen volgen. r In Frankrijk houdt men van kranige ïoudingen en nu stilaan er iedereen voor zichzelf van overtuigd is gewor den, dat het land niet anders meer te redden is dan door gemeenschappe- ijke opofferingen en krachtsinspannin gen, wenscht men den minister het aeste toe. Het is te hopen, dat zoowel Dala dier's plannen tot internationale toe nadering slagen mogen, als die thans nog onbekende van zijn nieu wen minister van Financies. Heeft M Chamberlain inderdaad in 't Lagerhuis niet verklaard, dat niemand er profijt Dij heeft, dat andere landen economi sche moeilijkheden te doorworstelen lebben En zoo hij daarbij op Duitschland zinspeelde, hoezeer geldt dat dan ook niet voor ons, om mede te wenschen, dat onze groote Zuider buur weldra betere tijden kennen mo ge, die niet anders kunnen, dan ons ten goede te komen. W. DE VERBROKKELING VAN TSJECHO-SLOWAKIJE. Vijf Millioen Inwoners naar andere Landen. 42.700 van de 140.500 vierkante Kilometer afgegeven. Tsjecho-Slowakije zal volgens de laatste berichten ongeveer een derde deel van zijn grondgebied en van zijn bevolking verliezen. Van de I 5 millioen inwoners gaan er 5 millioen naar andere landen over namelijk 3,6 millioen naar Duitschland 240.000 naar Polen, en meer dan een millioen naar Hongarie. I 14 millioen Tsjechen, Slowaken en Roethenen zullen als minderheden in het buitenland komen, namelijk 720.000 Tsjechen in Duitschland I 30.000 in Polen en 400.000 Slowa- cen en Roethenen in Hongarie. Van de 140.500 vierkante kilometer van het oude Tsjecho-Slowaaksche grondgebied zijn er 42.700 afgestaan namelijk 28.000 aan Duitschland, 2000 Polen en 12.700 aan Hongarie. De Poolsch-Tsjecho-Slowaaksche grens definitief vastgesteld. Naar van welingelichte Poolsche zij de wordt medegedeeld, is de Poolsch- sjecho-Slowaaksche grens definitief vastgesteld. Nadat men het reeds eenige dagen geleden in beginsel eens was geworden moesten nog slechts eenige kleine ver beteringen worden aangebracht. In het Jaworinagebied zijn nog eeni ge gemeenten op ethnografische gron den aan Polen toegewezen. Op 5 November heeft een gemengde oolsch - Tsjecho - Slowaaksche com- misssie een begin gemaakt met het uit zetten der nieuwe grenslijn. Op 30 No vember moet dit werk voltooid zijn. Hongarie heeft 12.700 vierkante Kilometer Terrein gekregen. Ook een millioen inwoners. Naar uit Praag wordt gemeld heeft Hongarie,ingevolge de beslissingen van Weenen, een stuk grondgebied bijge- cregen dat 12.700 vierkante kilometer groot is en door bijna een millioen per sonen bewoond is. In Slowakije hebben de Hongaren 11.000 vierkante kilometer in gebied gekregen, op de 12.000 vierkante ki- ometer die zij eischten en 800.000 in woners, waarvan 450.000 Magyar en, en 350.000 Slowaken en Tsjechen. In Karpatisch-Oekranie bekomen zij I 700 vierkante km. terrein op de 1 900 die zij eischten en 130.000 inwoners, waarvan 85.000 Magyaren zijn en 50.000 Slowaken. In de twee streken, die de vrucht baarste zijn,bevinden zich groote graan velden, die nu verloren zijn voor den Tsjecho-Slowaakschen staat,die slechts de bergen en de valleien behoudt. en laat ze in de oor druppelen laat Op 13 April het eerste deel van de het kind op het ander oor rusten tot gewone militianen van le, 2e en 3e het vocht goed ingedrongen is steek Ardensche Jagers het eerste deel van het regiment Overseiningstroepen. Op 1 Mei Het eerste deel van de gewone militianen van de comp Mi- een propje zuiver watte in het zieke oor. Raadpleeg een oormeester. Stuipen zijn dikwijls het begin van een ernstige ziekte. Maak de kleede ren los in afwachting dat de stuiptrek kingen gedaan zijn en buig het voor over om de slijm te kunnen verwijde ren. Duurt de aanval lang, geef dan een bad van 36" en leg koude com- pressen op het hoofd. Is er vrees voor verstikking, pas de kunstmatige ademhaling toe leg het kind op den rug, plaats er u achter, neem de voorarmen die ge regelmatig naar achteren en voren brengt (15a 16 maal per minuut), telkens op de borst drukkend. Een blindendarmontsteking (appen- citis) kan zich nog al plots voordoen heeft het kind buikpijn en braakt het, op uw hoede dan verwittig onmiddel lijk den geneesheer. In afwachting, maakt ge een ijsblaas gereed, gebruik ze nochtans niet alvorens de dokter het kind onderzocht heeft. Gewoon neusbloeden, alhoewel niet gevaarlijk, is toch onaangenaam. Laat niet het hoofd achterover houden zoo vloeit het bloed in de neuspijpen. Druk de neusholte waaruit men bloedt met een vinger dicht. Een prop watte gedrenkt in zuurstofwater er in stoppen is ook goed. Een wonde, hoe klein ook, moet ver zorgd worden, wasch ze uit met ge kookt water en strijk er dan wat iodi- umtinctuur (teinture d'iote) aan. Ou de idiumtinctuur veroorzaakt brand wonden Pas dus op, dat ge de kwaal die ge genezen wilt niet verergert. Bloedt de wonde voort, doe er een zuivere windel aan. Is een slagarder doorgesneden, dan gulpt het bloed er uit stop het bloeden met een nood verband breng boven de wonde een band die ge toeknoopt steek tusschen het verwonde deel en den band een stevig stuk hout (potlood b. v.en draai rond de band zal meer en meer aanspannen en 't bloeden ophouden. Ontspan nu en dan om verwikkelingen door bloedopstopping te vermijden. Bij groote brandwonden weet men soms niet wat aanvangen. Probeer niet de kleeren er over te trekken, snij ze onmiddellijk open. Doe op de wonde gesteriliseerde vaseline, en een verband in afwachting dat de dokter beter ver zorgt. Het is dus goed altijd zekere pro ducten en voorwerpen bij de hand te hebben, als zuurstofwater (eau oxy- génée), iodiumtinctuur, vaseline, wat ten, windels en sluitspelden. G.v.B. Al meer en meer komt het voor als of de rexisten Degrelle opzij zetten, traillers van het tuigenbataillon van het We hebben gemeld dat de Leider 9e linie en de Grenadiers. Het tweede een weinig gezondheid gaan zoeken is deel van het Spoorwegbataillon. aan de Azuren Kust. Op 15 Mei de gewone militianen Nu vernemen we dat van de voetvolkbataillons van 1 e, 7e, I e, 12e, I 3e en 14e linie, van de comp. kanonnen 47 van het tuigenba taillon dier regimenten en van de comp Mont, Bodson, Daems en Moulaert, mitrailleurs van het tuigenbataillon graaf de Grunne, Pierre Daye, Paul van 1 e, 12e en 13e linie. Het eerste Collet, Wyns en José Streel. deel van het 2 e Genie. Op 31 Mei de gewone militianen van 1 e, 2e en I 3e Artillerie en van de comp. mortiers 76 van het tuigenba taillon van 2e, 3e, 4e, 5e, 6e en 8e inie. Het eerste deel van het 3e en 4e Genie, het 2e, 3e en 4e Geneeskundig vertegenwoordigt. Corps het 2e, 3e en 4e Intendance corps. Op 29 Juni het tweede deel van de Artillerie der Ardensche Jagers. Op 13 Juli De gewone militianen van het reg. geschut van het Ruiterij corps. Het tweede deel van het 2e Ge nie en de Overseiningstroepen. De ge wone militianen van het 1 e, 2e en 3e ^uchtvaartregiment. Op 31 Juli de candidaten reserve- gegradeerden der voetvolkbataillons en van het tuigenbataillon van 1 e, 7e, 1 e, I 2e, 1 3e en I 4e linie, van de mo- torijdersreg. en het geschut van het densche Jagers, van het le en 2e Le- gergeschut, van het I e, 2e en 3e Ar-1 densche Jagers, van het vestingregi-1 ment van Luik, van 2e, 3e en 4e Ge nie, van Genie van het Ruiterijkorps, BESTUUR DER POSTERIJEN De verkooptermijn in de postkantoren der bijzondere postzegels Nationale Basiliek van Koekelberg is verlengd tot 30 November 1938. Ter gelegenheid van de Internationale Ten toonstelling van het Water - Luik 1939, wor den er bijzondere postzegels van 35 ct.. 1 fr., I fr. 50 en 1 fr. 75 uigegeven, op de welke merkwaardige zichten van genoemde tentoonstelling of van het omliggende afge- beeld staan. L^?e zegels zulten .n de postkanioren ge durende het tijdperk van 31 October 1938 tot 30 September 19 39 worden verkocht, in de plaats van de gewone zegels met overeen stemmend bedrag. Zij blijven geldig tot 30 September 1940. ONZE KLEINE IS ZIEK Uw kindje, gewoonlijk springlevend, blozend van gezondheid, zit nu treurig te kijken, met wateroogjes het ziet er koortsig uit, plots ziek. Pas op Overdrijf niet roekeloos zoo n toe stand kan het begin zijn van allerhan de kinderziekten. V raag den genees heer en in afwachting, doe het noodige om verdere verwikkelingen te voorko men zie na hoeveel koorts het heeft 38 a 39°, ernstig dan De keel van binnen, is ze rood en doet ze zeer bij 't zwelgen Geef uw kind iets warms te drinken suikerwater met sinaasappelsap of thee en dek het warm in zijn bed. De dok ter zal zeggen wat ge verder moet doen. Bij het begin van elke ziekte, is het goed het zieke kind van broertjes en zusjes te verwijderen, in een afzonder lijke kamer vermijd de overzetting en spaar u zelve meer last en kommer. De valsche kroep ziet er angstwek kend uit bij kinderen die aanwassen hebben in neus of keel slaapt het kind dan wordt het plots wakker, de ademhaling is lastig, de luchtpijpen piepen, pijnlijke hoestbuien komen op. Warme dranken en warme compres- sen op de keel doen goed. Klaagt het kind over oorpijn maak wat glycerine lauw in een koffielepeltje we dat een Direc- Rex tot stand gekomen torium van is. Dit zou bestaan uit de heeren Pol de Gelieve op te merken dat de graaf zonder hoofd geen ex-rexist meer is, en zelfs beschouwd wordt als de voornaamste man van den Senaat, daar hij de rexistische groep van de Hoogere Kamer in het Directorium Zou het leider-systeem afgedaan hebben D. R. DE ALKOOLVERKOOP EEN CHINEESCHE ALKOOLWET. In ons nummer van verleden Zondag heeft de lezer kennis kunnen nemen het nieuwe wetsontwerp op den Ivan Huiterijkorps, van de Art. van de Ar-1 alkoolverkoop, zooals het door den heer Pholien, minister van Rechtswe zen, op een bijeenkomst voor de pers vertegenwoordigers werd toegelicht. Het eerste wat we over dit ontwerp te zeggen hebben, is dat het méér dan van de pontonniers, van het Spoorweg-1 waardig is van de faam van ingewik- Dat., van de Overseiningstroepen, van I keldheid, die de wetten in China 3teeds iet I e, 2e en 13e Art. van den Vee-jhebben gehad en daarom past het ei- artsenijkundigen Dienst, van le en 2e|genlijk ook méér in de bevoegdheid regiment Grondverweer tegen Lucht-1 van den minister van Justitie dan in aanvallen. deze van den minister van financies. Het eerste deel van de Genie van I Wij denken er zeifs van, dat de eer iet Ruiterijkorps. Het tweede deel vanjste er allicht méér recette mee zal ma- e en 4e Genie. Het derde deel van I ken dan de tweede, want tot overtre- ïet bataillon van het Spoorwegbatail-1dingen en proces-verbalen zal 't op on. Het schwadron van de Koninklij-1 enorme schaal aanleiding geven, en zoo ce Militaire School. I kan de Regeering méér verwachten aan Op 16 Augustus het eerste deel I boeten vanwege de zondaars tegen de- van het Opleidingscentrum van bran-|ze wet, dan aan taksen van degenen cardiers-verplegers. Op 31 Augustus De candidaten re-1 serve gegradeerden van de Luchtvaart, van het vestingregiment van Namen, de gewone militianen van de comp. die er zich in regel mee zullen stellen. In Belgie zijn 104.000 «gelegen heden waar drank geschonken wordt om het met den achtbaren heer Pho- ien te zeggen. Daarvan zullen er acht- mortiers 76 van het tuigenbataillon der I tien- tot twintigduizend vergunning voetvolkreg. van het 1 e Legerkorps. De candidaten reserve gegradeerden en de gewone militianen van het 6e, I 1 e en 14e Art. Het tweede deel van de Pontonniers. Op 14 September van het 2e Genie. Op 28 September tianen van le en 2e artillerie. De candidaten reserve gegra deerden van het 3e, 8e en 1 5e Art. kunnen ontvangen om borrels te schen ken. Maar... wie zullen nu die uitver koren kasteleins zijn Natuurlijk kon de heer Pholien dat nog niet zeggen maar wel wist hij te Het derde deel vertellen, wie er niet bij zullen zijn Vooreerst al die herbergiers die er nog een ander beroep bij uitoefenen. De vergunningen zullen worden toegestaan in elke gemeente in verhouding van haar inwonerstal Ge ziet al van hier, van den Meetdienst van het Ge-I we]ke rol de plaatselijke politiek en de schut. Het tweede deel van de Genie I persoonlijke kwesties overal weeral van het Ruiterijkorps. Het derde HeellSpejen zullen bij het favoritisme dat de gewone mili- regiment Leger- De Datums voor de verschillende Korpsen en Diensten. De binnenroeping voor den actieven dienst van de militianen van 1939 zal plaats hebben op de volgende datums Op 3 Januari 1939 de candidaten reserve gegradeerden en de gewone militianen van de voetvolkbataillons van 2e, 3e, 4e, 5e, 6e en 8e linie en de comp. van kanonnen 47 van het oorlogstuigenbataillon dier regimenten De candidaten reserve gegradeerden de comp. mitrailleurs en van de comp. mortiers 76, van diezelfde regi menten. Het grens-wielrijdersregiment van Luik. Op 31 Januari de gewone militia nen der vestingsregimenten van Luik en Namen. Op 15 Februari De candidaten re serve gegradeerden en de gewone mili tianen van het 1 e en 2 e carabiniers wielrijders. De gewone militianen van motorijders-reg. van het Ruiterij- korps. Op 28 Februari het eerste deel van de gewone mil. van de comp. mitrail leurs van het tuigenbataillon van 2e. 3e, 4e. 5e. 6e, 7e, 8e, I 1 e en 14e linie, de art. der Ardensche Jagers. Het Spoorwegbataillon. de pontonniers, het 1 e en 2e Reg. Grondverweer tegen de militianen van de comp. mitrailleurs Luchtaanvallen. j van het tuigenbat. van 9e linie en 1 e Op 30 Maart de candidaten reserve Grenadiers gegTadeerden en de gewone militianen Op 15 Januari de Remonte-depot van 1 e. 2e en 3e Jagers te Voet. de van het Leger. Het tweede deel van Carabiniers Prins Baudouin, de Grena- het 2e, 3e en 4e Vervoerkorps en van diers en het 9e linie, met uitzondering het Auto-Vervoerkorps. van de gewone militianen van de comp De telefonisten-seiners van de voei- mortiers 76 van die regimenten en de volkbat. en tuigenbat. worden onder comp. Mitrailleurs van het tuigenba- de wapens geroepen, tegelijkertijd met taillon der Grenadiers en van het 9e het voetvolk van de overeenstemmen- linie. de legerkorpsen. van 3e en 4e Genie. Op 16 October de candidaten re serve gegradeerden van den Gezond heidsdienst, de gewone militianen van de comp. mortiers 76 der tuigenbat., van ie, 7e, 11e, 12e, 1 3e en 1 4e linie van 3e, 8e en I 5e Art., van den meet dienst der Art. (Het eerste deel van het 2e, 3e en 4e Vervoerkorps en Autovervoerkorps. Het tweede deel van het le en 2e regiment Grondverweer en van 1 e, 2e en 3e Ardensche Jagers. Het derde deel van de Overseiningstroepen Op 30 October het tweede deel van de gewone militianen van de comp mitrailleurs van het tuigenbat. van 2e, 3e, 4e. 5e, 6e, 7e, 8e, 1 1 e en 14e linie Het derde deel van het art. der Ar densche Jagers. Het vierde deel van het Spoorwegbat, Op 30 November de Artillerie- school. Op 3 Januari 1940 Het tweede deel van het Opleidingscentrum voor brancardiers-verplegers en de gewone noodzakelijk heel de toepassing van dit systeem zal moeten beheerschen 1 Wat dat betreft zal het toezicht van de wet niet zoo bijzonderlijk moeilijk zijn, maar wat een leger van contro leurs, om niet direct spionnen te zeggen zal niet de toepassing vergen van de voorwaarden, waaraan de uitoefening van de schenkvergun- ning zal onderworpen zijn Zooals reeds deze dat slechts op door de wet bepaalde uren borrels ge-, schonken zullen mogen worden. Die schenktijd zal ook alweer verschillen van plaats tot plaats, maar in t al gemeen niet de zeven-en-een-half uur per dag mogen overschrijden. Maar dan zal er één dag in de week zijri een droge dag waarop weer alle jeneverflesschen gestopt zullen móeten" blijven We zien den lezer al naar z'n kop grijpen en hooren hem ons toeschreeu wen Hou op En we zullen dan ook maar niet verder ons best doen.' om deze super-Chineezerij nog nader bij te brengen. Dit wetsontwerp is weer zoo'n re sultaat van een inspanning om de geit en de kool te sparen, om iedereen con tent te stellen en zijn vader, zooals de Franschen dat zeggen. En ...waardoor tenslotte niemand content wórdt ge steld. R.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1938 | | pagina 1