Een moeilijke keus Sproeten komen vroeg Sprutol in alle Apotheken. DRINKT CASTAR BIER GEMEENTERAADZITTING I UIT HST LAND. STADSNIEUWS. UIT ADINKERKE VERMAKELIJKHEDEN DRINKT CASTAR BIER TOERISME-KRONIEK. ACCORDEON-KONCERT BURGERSTAND VAN WOONST-VERANDERING AANBESTEDING LANDGOED Zij was 18 jaar geworden en moeder had haar voor haar feestdag een nieuw kleed beloofd. Maar wat te kiezen tusschen al de verschillende kleurige stofjes Dat was werke lijk een moeilijke keus Van het grootste belang wordt ech ter een keus doen wanneer men een geneesmidel moet koopen. Dit moet U weer gezond maken en het pro duct waaraan U uw vertrouwen geeft moet het ook volkomen ver dienen. Aan deze voorwaarden vol doen de Aspirine tabletten die reeds 40 jaren lang steeds en altijd weer bewijzen hebben gegeven eener goede uitwerking en beste verdraag baarheid. STAD POPER1NGHE. VERSLAG DER OPENBARE VAN ZATERDAG 25 FEBRUARI 1939, OM 5 UUR 'S AVONDS. verkoop van een vervallen schuur met een perceel bouwgrond gelegen langs de Wes- j touterstraat, hebbende eene groote van 238 Vkifi. voor den prijs van 30 fr. de Vkm. j plus 3.000 fr. voor de vervallen schuur, aan M. Henri Vitse. Algemeen goedgekeurd, mits de onthou ding van de HH. Cassiers en Devos. om de zelfde redens als voor punt 5. 7. Machtiging door zelfde Kerkfabriek gevraagd om te mogen aan heer Emile CA- MERLYNCK, een perceel bouwgrond en be bouwden grond te Poperinghe verkoopen. Schepen Cassiers. Nu hebben we nog den verkoop van een perceel bouwgrond ge legen langs de Westouterstraat, hebbende eene groote van 140 Vkm., voor den prijs van 30 fr. de Vkm., aan M. E. Camerlynck Algemeen goedgekeurd, mits de onthou ding van de HH. Cassiers en Devos, om de zelfde redens als voor punt 5. 8. KREDIETOPENING aan te vragen over de inkomsten dienstjaar 1939. Schepen Cassiers. Den Schepen van Finanties zal hier eenigen uitleg geven. Schepen Sansen. Bij ons aanstellen als Schepen van Finanties, zijn we eens bij den Heer Gemeente-Ontvanger gegaan om na te gaan hoe het stond met den finantieelen toestand der Stadskas. Als actief hebben we daar gevonden in loopende geld 26.761.93 fr op postcheck 36.1 75.86 fr, Op het gestelde uur opent de Heer Julien Cassiers, Eerste Schepen d.d. Burgemeester, de zitting. Aanwezig de HH. Cassiers, Lefebvre en Sansen, Schepenen Van Walleghem, Devos Igodt, Bossaert, Vancayseele, Lebbe, BouC' kenooghe, Lahaye Nestor en Deschrijver, Raadsleden en Couttenier M., Secretaris. Een 30-tal toehoorders bevinden zich in de publieke omheining. Schepen Cassiers brengt in zeer gepaste woorden een welverdiende hulde aan de nagedachtenis van Z. H. Paus Pius XI., die onlangs overleden is. Hij bedankt tevens de Raadsleden die aanwezig waren in den Dienst gecelebreerd tot lafenis van den over leden Paus. H.H. Bossaert en Deschrijver in naam van hun wederzijdschen groep, sluiten zich aan bij deze verdiende hulde. H. Bossaert verontschuldigd Raadslid Ar thur Lahaye, die, wegens ongesteldheid, aan de tegenwoordige zitting geen deel kan ne men. Schepen Cassiers. Alvorens over te gaan tot de bespreking der dagorde, vraag ik aan al de Raadsleden dat de besprekingen zouden geschieden in een geest van eens gezindheid en dat iedereen, wars van alle kleingeestige politiek, de belangen van onze stad zal willen helpen behartigen. H. Deschrijver. Ik houd eraan hier en kelen uitleg te geven over een misverstand dat soms zou kunnen heerschen onder de tegenwoordige groepen die in den Gemeen teraad zetelen. Er bestaat hier geen enkel akkoord, noch tusschen K.V.V. en V.N.V., nog met nie mand. Onze handelwijze in de vorige zitting heeft er misschien wel velen verrast, doch ons niet het minst. Hier zijn drie verschil lende groepeeringen vertegenwoordigd, en waaronder er geen meerderheid bestaat, doch ook geen minderheid. Tijdens de gevoerde onderhandelingen heeft men niet begrepen waar wij naartoe wilden. Zoo weegt er dus eene groote verantwoor delijkheid op V.N.V. en ik vraag aan de we derzijdsche groepen dat zij deze verant woordelijkheid niet te zwaar op mij zullen laten wegen. Ik hoop dus dat allen, in het belang der Stad, zullen willen helpen besturen en zoo de groep der Gemeentebelangers een gepast voorstel weet te doen zal deze groep op on zen steun mogen rekenen tegenover K V.V. verklaar ik hetzelfde, en hier heeft het verleden reeds bewezen dat wij onze katho lieke verantwoordelijkheid durven opnemen, Schepen Cassiers. We nemen akte van uwe verklaring. Daarna gaat men over tot de bespreking van het dagorde. I. Verslag der voorlaatste zitting en der aanstellingszitting. De Heer Secretaris Couttenier geeft lezing van het verslag der laatste zitting van 1938. Schepen Sansen. Werd er gevolg ge geven aan de beslissing om den Heer Ge meente-Ontvanger op eene vergadering van het Schepencollege bij te roepen H. Bossaert. Er werden geen verga deringen meer gehouden. H. Vancayseele Werd er nog geen beslissing genomen om keizei te beschikken voor de Switch Road. Schepen Lefebvre. Dat is in onderzoek. Dit verslag werd algemeen goedgekeurd mits de onthouding van de HH. Van Walle ghem en Cassiers. De h. Secretaris geeft nu lezing van het verslag der aanstellingszitting. Dit verslag wordt algemeen goedgekeurd. 2. Goedkeuring der begrooting van de Rijksmiddelbare school voor wat betreft het ingeschreven krediet voor het medisch schooltoezicht ten laste der stad. Schepen Cassiers. Ten laste van de Stad valt alleenlijk eene som van 780 fr. dit voor het houden van het Medisch Toe zicht in de Staatsmiddelbare School. Algemeene goedkeuring. 3. Afkondiging van den verkoopprijs der private electrische verlichting en drijf kracht voor het eerste kwartaal 1939. Deze verkoopprijs voor het Eerste Kwar taal 1939 beloopt voor de Verlichting I fr. 90 Drijfkracht I fr. 50 Vroeger waren deze prijzen respectieve lijk I fr. 88 en I fr. 48. Algemeene goedkeuring. 4. Machtiging door de Nationale Maat schappij van Buurtspoorwegen gevraagd tot uitbating van den markt-Autobusdienst PO- PERINGHE-OUDERDOM-DRANOUTRE. Schepen Cassiers. Het geldt hier de in richting van een bijgevoegde Dienst van den Vrijdagschen Autobusdienst van M. Bossaert loopende van Poperinge Markt naar Busse- boom, Ouderdom, Reningelst-Clytte, Locre en Dranoutre. Algemeene goedkeuring. 5. Machtiging gevraagd door de Kerk fabriek van O. L. Vrouw om aan heer HUYS Walther een perceel bouwgrond te Poperin ghe, Westouterstraat, te mogen verkoopen. Scheppen Cassiers. Er is hier spraak van den verkoop van een perceel bouwgrond gelegen langs de Westouterstraat, hebbende eene groote van 140 Vkm., voor den prijs van 30 fr. de Vkm. aan M. Walter Huys. Algemeen goedgekeurd, mits de onthou ding van H. Cassiers als instrumenteerende Notaris en H. Devos als lid dezer Kerkfabriek 6. Machtiging door zelfde Kerkfabriek gevraagd om te mogen aan H. Henri VF1SE- HAUSP1E, een vervallen schuur met grond te Poperinghe verkoopen. Schepen Cassiers. Het geldt hier den Totaal 62.937.79 fr Daartegenover vonden we te betalen ge teekende mandaten voor een bedrag van 155.999 fr. Nog terug te betalen aan het Gemeente krediet op Kredietopening voor I 938 de som van 75.01 7 fr. Ook nog terug te betalen aan het Ge meentekrediet op rekening B. de som van 57.246.60 fr. De toestand was dus Actief 62.937.79 fr. Passief I 55.999.00 fr. 75.017.00 fr. 57.246.60 fr. Er is intusschen ook geld toegekomen. We ontvingen als aandeel in de belastingen 1938 de som van 70.287 fr. Deze som werd afgehouden op onze schuld van het Ge meentekrediet 1938 en die schuld komt du van 75.017 fr. op 4.730 fr. Als eerste storting voor 't dienstjaar 1939 werd ons als aandeel in belastingen betaald 33.150 fr. die gestort werd op rekening B Die schuld vermindert dus van 57.246.60 fr op 24.096.60 fr. We hebben dus ontvangen 103.437 fr. dat bracht ons echter geen geld in kas maar verminderde onze schuld tegenover het Ge meentekrediet. Er blijft dus als schuld Geteekende mandaten I 55.999 fr Aan het Gemeentekrediet 28.826 fr Totaal I 84.825 fr In die mandaten is er een te betalen aan den Heer Aannemer Mahieu ten bedrage van 91.375.75 fr. dit voor de werken uit gevoerd in 193 7 en 1938 langs den Abeele steenweg. Sedert hebben wij eenige mandaten ge teekend voor dringende betalingen (loonen wedden, vervoer per spoor der bestelde wa gons keizeis) en nu is er nog in de Stadska ongeveer 7.000 fr. Met den laatsten der maand is er te be talen voor loonen werklieden, wedden be dienden, onkosten vervoer van keizeis, daar omtrent 36.000 fr. De toelage aan het Ziekenfonds voor 1938 (7000 fr.) moet ook nog betaald worden. Er moet echter ook nog geld binnenkomen De rol der gemeentelijke straatbelasting van 1938 zal weldra uitgezonden worden ert we verwachten daarvan ongeveer 120.000.00 als achterstel op aandeel der grondbelasting 1938 5.000.00 als achterstel op aandeel van de bedrijfsbelasting 1938 35.000.00 de toegestane toelaag voor verbe tering voetpaden Bruggestraat I 2.493.90 id. voor de Casselstraat 30.865.00 id. bevloering Koer der School van Abeele 8.284.00 Totaal 211.642.90 De rioolwerken der Ieperstraat hebben 300.590.82 fr. gekost. Toezichter en aannemer zijn op 8.000 fr. na, op betaald, maar geen enkelen Ingenieur wil dat werk overnemen. Ik ken de reden niet. Is het misschien omdat het werk geen voldoening geeft. De Goudenhoofdstraat, die in erbarmelijken staat is, moest de aanne mer in orde brengen, doch hij is bijna op betaald en ziet niet meer om. Voor dat werk waren 258.810 fr. als toelaag door het vroeger Schepencollege voorzien. Die werd gevraagd, maar van hoo gerhand werd daaraan nog geen gevolg ge geven. In de begrooting 1939 is ook nog voorzien Uitbreiding Hangaar en Bouwen Turnzaal in de Gemeenteschool met een Bestek van 68.038.62 fr.,de voorziene toelagen zijn 46.491 fr. Besteeniging der Landbouwwegen Nrs 49 en 5 I (Groeningestraat en Kraaistraat) Be stek 237.819.80 fr. Daarop wordt eene toe lage voorzien van 47.50 Op 7 September 1938 werd een leening aangevraagd om bovengemelde werken uit te voeren, doch tot nu toe is die leening niet toegestaan. Het Bestek der rioolwerken in de Gast huis-, Noord-, Cassel- en Boeschepestraat, beloopt tot 547.302.82 fr. Die werken zijn reeds ver gevorderd, daarvan is nog niets betaald om reden dat die betaling moet ge schieden bij middel van eene leening bij het Gemeentekrediet, welk organisme tot heden nog geep voldoening kon geven. Daarop is 332.979 fr. voorzien als toelaag. Dan hebben we nog in ontwerp de kwestie van de Electriciteit te Lande. Dit is ook een zware zaak en waaraan niet kan begonnen worden vooraleer we zien hoe wij aan geld zullen geraken om die werken te betalen. Mijnheeren, dat is de toestand zooals we hem vonden. We trekken er geen besluiten uit en wat we mededeelen is als inlichting en niet als blaam voor onze voorgangers. Het blijkt dus dat er dringend geld moet inkomen en we vragen dus aan al de Raads leden dit punt van de dagorde te willen goedkeuren. Schepen Cassiers. Wij stellen dus voor eene Kredietopening te vragen van 500.000 fr., aan het Gemeentekrediet van Belgie. Algemeen goedgekeurd. BIJGEVOEGD PUNT. Schepen Cassiers. De Commissie van Openbaren Onderstand vraagt ons om eene wijziging aan hare Begrooting 1938 te wil len goedkeuren in deze zitting. Zoo de 2/3 daarmee akkoord gaan, kun nen wij dit bij hoogdringendheid op het dag orde brengen. Algemeene instemming. De h. Secretaris geeft dan lezing van deze wijzigingen. Deze worden algemeen goedgekeurd. Al- een Schepen Lefebevre onthoudt. Schepen Cassiers vraagt naar de reden de zer onthouding en Schepen Lefebvre ant woord dat het steeds dezelfde reden is als vroeger. 9. MEDEDEEUNGEN. H. Lahaye Nestor. Schepen Sansen gaf ons daar zoo even een breedvoerigen uitleg over den finantieelen toestand onzer stad-, en sprak nogal veel over schulden en mij dunkt niet genoeg over het bedrag der nog te ontvangen belastingen en toelagen. Dezen uitleg vindt ik niet klaar genoeg en vele menschen zouden wel denken dat de stad meer schulden heeft dan inkomsten. Schepen Sanson. Ik deed den tegen- woordigen locstand ui'een, die geheel nor maal is en ik mag er bijvoegen in goeden staat is. Ik herhaal het, onze bedoeling is niet het vorig bestuur te kritikeeren. Het bedrag der te ontvangen belastingen en toelagen beloopt hooger dan het bedrag der te beta- ,en rekeningen. Doch de kwestie is natuurlijk van de toe gestane of beloofde toelagen van hoogerhand zoo rap mogelijk te kunnen ontvangen. H. Lahaye Nestor. Dezen bijgevoegden uitleg voldoet mij. KEIZELS. Schepen Lefebvre. De 84 wagons kei zei, door het vorig bestuur besteld, komen thans regelmatig binnen en zullen vanaf Dinsdag kunnen uitgestrooid worden. De kosten hiervoor zijn de volgende 84 wagons keizei aan 215 fr. 18.060.00 Yzerwegvervoerkosten 19.782.00 Afvoerkosten (J. Verhaeghe) 6.300.00 Totaal 44.142.00 Hierop kunnen wij eene toelage bekomen van 80 (/c op de Yzerwegvervoerkosten. NIEUWE BORDUREN. Schepen Lefebvre. In de stad zullen er vele nieuwe borduren tioodig zijn. Binnen kort zal er aan dit werk begonnen worden Deze kosten thans 61 fr. de meter en toelage krijgen we daarvoor 25 fr. de meter terug. De noodige aanvraag tot het bekomen van die toelage werd reeds gedaan. HERSTEL DER TROTTOIRS. Schepen Lefebvre. Zooals men weet zijn onze trottoirs tengevolge de menigvul dige groote werken aan de Staatsbanen ift Stad gedaan, in een zeer triestigen toestand Wij hadden gehoopt, voor het herstel de zer voetpaden, eene toelage van Staat en Provincie te kunnen bekomen. Hiervoor wer den de noodige voetstappen gedaan, doch wij hebben thans een nadeelig antwoord ont vangen. Deze kosten zullen dus gansch ten laste der Stad vallen, 't Is spijtig, doch er is niets aan te doen. BOOMEN-AANPLANTING. Schepen Lefebvre. Weldra zal men overgaan tot de herplanting van nieuwe boo men langs de Deken De Bolaan en de Kerk hofstraat. Daar zullen 83 nieuwe boompjes geplant worden, dewelke 1 I fr. 't stuk kos ten. Ik zou vragen aan de bevolking dat ze dit versieringswerk zou willen eerbiedigen. H. Lahaye Nestor. Wat voor soort van boomen zal men daar plaatsen Schepen Cassiers. Het zullen zilveren linden zijn. ALLERHANDE GESTELDE VRAGEN. H. Deschrijver. Er zijn ook werken te doen langs de Groeningestraat en Kraaistraat Schepen Sansen. Die twee wegen zullen gansch herlegd worden, ten anderen deze werken werden reeds door het vorig bestuur in de Begrooting 1939 ingeschreven en de aanvraag voor het bekomen van leening en toelage werden gedaan in September 1938 doch deze zijn op heden nog niet toegestaan Van zoohaast dit toegestaan wordt, zullen de aanbestedingen uitgegeven worden. H. Bossaert. Zou het niet mogelijk zijn van een afschrift der Begrooting 1939 te bekomen voor onze groep. Schepen Cassiers. Wij zullen daarvoor zorgen. H. Bossac Bij 't Huis Derycke, langs de Elverdingesteenweg, hadden wij beloofd van een voetpad aan te leggen we hopen dat Schepen Lefebvre thans wel onze be lofte zal willen doen uitvoeren. Schepen Lefebvre. Wij zullen dat werk zoohaast mogelijk doen uitvoeren. Schepen Cassiers. Binnen kort zullen wij de verschillende Commissies aanstellen De verschillende groepen zullen alsdan wel hunne kandidaten willen aanduiden. Daar M Deschrijver maar alleen is, zal hij voorzeker kunnen deel maken van al de Commissies. Sdhepen Lefebvre. Verschillende aan vragen werden gedaan tot het bekomen van electrische lampen. Ik( hoop dat we weldra een goed gevolg zullen kunnen geven aan deze aanvragen. H. Deschrijver. Hoe staat het met de electriciteit te lande. Schepen Sansen. Tot heden hebben wij geen verder nieuws. Doch wij zullen dit punt op de dagorde van een aanstaande zit ting brengen. H. Lahaye Nestor. Ik houd eraan hier persoonlijk den tegenwoordigen Schepen van Openbare Werken te bedanken voor de uit voering van de werken aan de voetpaden gelegen langs de Abeelesteenweg. Deze wer ken waren vroeger, bij enkele particulieren, uitzonderlijk achtergelaten om een reden die ons gansch onbekend was. Den huidigen Schepen van Openbare Werken heeft thans deze ongegronde nalatigheid hersteld, waar voor nogmaals mijnen dank, Schepen Sansen. Het Bestuur der Pom piers vroeg ons, voor iederen Pompier, een lederen vest en een paar botten. Wij hebben dat niet toegestaan. Wij zullen hun 1 2 lede ren vesten en 1 2 paar botten geven. In ge val van brand kunnen de eersiaangekomenen deze aantrekken. H. Lahaye Nestor. Dat is een zeer goeden maatregel. Doch moeten die vesten en botten niet op maat gemaakt worden En wie zal er zorg moeten voor dragen Ik meen dat al de pompiers dat zeer goed zouden kunnen gebruiken en dat alzoo elk voor de zijne zorg zou kunnen dragen. Schepen Sansen. We zouden ze groot genoeg kunnen doen maken. H. Lahaye Nestor. Ik zou vragen aan het Schepencollege dat het een projekt voor Autobusdienst, uitgaande van H. Elie De- crock, loopende van Boesinge-Elverdinge-Po- peringe-Abeele-Watou, degelijk zou steu nen. Naar ik vernomen heb, is er slechts een enkele tegenkanting vanwege het Bestuur van den Yzerweg, omdat er een trein loopt langs den weg van Abeele. Er zou hiertegen kunnen aangehaald wor den dat Abeele-Statie zich op een grooten afstand bevind van Abeele-plaats. Schepen Sansen. Wij zullen dat eens goed onderzoeken en de noodige voetstap pen aanwenden. GEHEIME ZITTING. Naar we vernomen hebben werd in ge heime zitting de Hopkwestie besproken. Al de Raadsleden namen aan deze bespre king deel en men besloot van een Motie op te stellen, en deze op de dagorde van een aanstaande zitting te brengen. De openbare zitting eindigt om 6 uur 30. ZONDAGRUST. Alle Apotheken open iot i m.ddags heden Zondag nanoen alleen Apotheek INGHELRAM, Yperstraat. DAAR ZIJN ER NOG die aan Hoofd pijn, Migraine, Rhumatiek en Griep willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinge, in doozen van 7.00 en 12.00 fr. WERKLOOSHEID. De stand der werk loosheid in onze stad was, voor de vorige week Mannen Vrouwen Totaal Maandag 438 10 448 Dinsdag 442 10 452 Woensdag 435 12 447 Donderdag 427 12 439 Vrijdag 444 10 454 Zaterdag 443 I 1 454 2629 65 2694 PiNG PONG CLUB POPERINGE. Za terdag laatst deed de lokale ploeg van P.P.P. de verplaatsing naar Yper. De kansen waren wat ongelijk en de Yperlingen behaalden een oververdiende zege met 18 overwinningen tegen 2 voor Poperinge. Vooraleer de laatste verplaatsing te doen naar ROESELAERE, heeft het bestuur van P.P.P. besloten twee trainingsmatchen in te richten tegen P.P. St. OMER. Zondag aanstaande 5 Maart, ontvangt P. P.P. het bezoek van St. Omer. Aanvang der matchen om 16 uur. Het Bestuur. STATIEKERMIS 1939. ln overleg met de belanghebbende maatschappijen en het Stadsbestuur er geen bezwaar in vindende, zal van af dit jaar. Statiekermis plaats heb ben op den lsten Zondag van September en niet meer den vierden. Het Feestbestuur Statiekermis VERVOER VAN ALE EN MEST. Het Schepenkollege der stad Poperinghe brengt ter kentiis der inwoners dat, bij af wijking aan het gemeentereglement, het zal toegelaten zijn op DINSDAG 7 en WOENS DAG 8 MAART, ale en mest te vervoeren gedurende den ganschen dag. MASKERS. Zondag waren er slechts 226 maskers, tegen 439 verleden jaar. ONGEVAL. Woensdag morgen, terwijl Alb. Verclyte, de trappen aan 't bedekken was in zijn in opbouw zijnde Meubelmagazijn in de Noordstraat, viel hij achterover in d trapcage, waar nog geen leuning is aange bracht. Hij viel van ruim acht meter hoogt en stuikte in zijn val met het hoofd tegen een zwaren balk, waardoor de val eenigzins werd gebroken, alhoewel hij een gapende wonde aan het hoofd opliep. Hij kloeg verde van inwendige pijnen en bekwam ook nog een breuk aan den rechterknoezel. Na ge neeskundig onderzoek bleek zijn toestand geen vrees te moeten inboezemen. Gezien d groote hoogte van den val, kon de ongeluk kige op den slag dood gebleven zijn. DRONKENSCHAP. Vrijdag namidda lag zekere Philips van Langemarck te slapen op het voetpad in het begin der Gasthuis straat. De politie werd verwittigd en sloot den man op in den amigo. Proces-verbaal werd opgemaakt. GEVONDEN. Een bril. YPER. HET OORLOGSMARRAINTJE Ek wel ja een aangename verrassing Het Oorlogsmarraintje komt terug op de planke. Op algemeene aanvraag zal het ver maarde stuk terug opgevoerd worden in den Stadsschouwburg van Yper op Zondag 19 Maart 1939, te 3 uur s namiddags, en er lijdt geen twijfel dat de zaal wederom vol zal zijn. De opbrengst komt dees maal ten goede aan de maatschappij die jaarlijks zijne beste krachten inspant om veel volk naar de stad te lokken door het inrichten van den karnavalstoet. Dit feest, eene der bijzonder ste van het jaar, strekt ten bate van alle middenstanders die dan ook de opvoering van 't Oorlogsmarraintje zullen gelieven aan te bevelen en te ondersteunen. In het welgelukken ligt hun eigen belang. Dat allen een weinig medehelpen en voor den heer Emile Gesquière, de tooneelschrijver van het stuk, en zijn knappe bende zal het opnieuw een welverdiend succes wezen. Burgerlijke Stand GEBOORTEN Kockentoo Jacqueline, d. v. Arthur en Martens Eugenie. Decroos Ludgarde, d.v. Urbain en Harteel Magdalena. HUWELIJKEN Bridoux Roger, brieven besteller, en Hoorelbeke Fernande, z.b. b.v. Adinkerke.Demeulenaere Alexandre, ge- pensionneerde te Veurne, en Rooryck Maria, z'o. te Adinkerke. OVERLIJDENS Bouche Karei, 64 j., wed. Dujardin Leontine. Hoste Bernard, 74 j., Wybo Hector, 73 j., wed. Vandamme irma, echtg. Carna Romanie. ZONDAG 5 MAART 1939. EERSTEN TAP Café De Switch Road bij Baudrez Al- bert, Westvleterensteenweg. EERSTEN TAP Au Lion de Flandre bij Lucien Vande- voorde-Dave, Ypersteeiiweg, Poperinghe. COMBATBOLLING In den Transvaal bij Julien Lermyte Bruggestraat. Tegen de Concorde. Begin om 3 J/2 ure. GROOTE SCHIETING Aan de liggende pers bij Emile Decrock Oppervogel 60 fr., 2 Zijdvogels elk 30 fr. 2 Kallen elk 20 fr., 4 Hoekvogels elk I 5 fr. 35 kleine vogels eik 10 fr. Verder al primes van 12 fr. Inleg 13.50 fr. Inschrijving tot 2 u. Begin om 2.15 u. Einde rond 6.30 uur HEDEN ZONDAG 5 MAART 1939 door de Accordeonisten Victor Vanbrabant en Julien Houwen, bij CAMILLE BOSSAERT, CAFE DES ALLIES Yperstraat, 3, Poperinghe. BEGIN OM 6 UUR UITSLAG DER STIERENKEURING EN PRIJSKAMP gehouden te Poperinge op 2 Maart 3 7 stieren werden voorgesteld, waarvan 21 aanvaard, 15 geweigerd en 1 uitgesteld. De eigenaars der gekeurde stieren zijn Deschuyfter Kinders, Heninghelst Ma hieu Jerome, Poperinge (2) Tilly Jules, Poperinge Dessein Henri, Poperinge Kesteman Robert, Poperinge Top Prosper, Poperinge Vanhaecke Charles, Reningelst Melis Jerome, Poperinge Notebaert Jerome, Poperinge Plancke Camiel, Watou Van- cayzeele Hector, Poperinge Monkerhey Je rome, Vlamertinge Fonteyne Romain, West- oeter Pil Jules, Reningelst Dessein Henri, Poperinge Adriaan Jerome, Poperinge Vandtoemme Gaston, Watou Delaleau Wwe Remi, Poperinge Lammerant Gaston, Re ningelst Synd. (Coene Maur.) Poperinge. De prijswinnaars zijn als volgt A. Stieren zonder tand van volassene. e pr. Synd- (Dehouck Cam.) St Jan-Wat. 2e pr. Dejonghe Georges, Watou. 3e pr. i Bellynck Marcel, Watou. 4e pr. Vancayzeele Hector, Poperinge. 5e pr. Top Prosper, Poperinge. B. Stieren met 1 of 2 tanden van volw. lepr. Delaleau Wwe Remi, Poperinge. 2e pr. Lammerant Gaston, Reningelst. C. Stieren met minstens 3 tanden van vol. lepr. Synd. (Coene Maur.) Poperinge. 2e pr. Dessein Henri, Poperinge. D. Ie Annuiteit van Bewaringspremie. Dambre Jerome, Watou. Vandroemme Gaston, Watou. Accessieten. I e Acc. Synd. (Coene Maur.) Poperinge. Melkkoeien (11 mededingsters), e pr. Vandroemme Gaston, Watou, 2e pr. Vandroemme Gaston. Watou. 3e pr. Dehouck Gerard, St Jan-Watou. 4e pr. Vandroemme Gaston, Watou. 5e pr. Pil Jules, Reningelst. 6e pr. Coene Maurice, Poperinge. Ie Annuiteit van Bewaringspremie. Huyghe Jerome, Poperinge. DE LANGE JAN VAN MIDDELBURG MOET HERSTELD WORDEN. De Abdij-toren van Middelburg, die 88 meter hoog is, en in den volksmond den naam van LANGE JAN draagt, is een merkwaardig historisch gebouw, dat ver groeid is met de folklore en het uitzicht van de streek. Men kan zich de Zeeuwsche hoofd stad en Walcheren, werkelijk niet voorstel len zonder Lange Jan die vele kilometers ver zichtbaar is. Hij werd een eerste maal hersteld in 1590 en nadat het houten bovengedeelte afgebrand was, een tweede maal in 1712. Ruim 200 jaar heeft het werk stand ge houden zonder nieuwe herstellingen. Nu ech ter heeft een grondig onderzoek aan het licht gebracht, dat de tpren door instorting bedreigd was. Onmiddellijk is voor de her stellingswerken door gemeente, provincie en s^aat, een krediet uitgetrokken van 37000 gulden, ongeveer 592.000 fr. in Belgisch geld, en reeds is om het hoofd van den Lan gen Jan een stalen steiger gebouwd, die samengesteld is uit bijna 3 kilometer buis. EEN ULTRA-MODERNEN SNF.LVERKEERSWEG TE ROTTERDAM De gemeenteraad van Rotterdam heeft een beslissing genomen, die van het grootste be lang zal worden, zoowel voor het interna tionaal, als voor het plaatselijk autoverkeer Op voorstel van het Kollege van Burge meester van Wethouders is namelijk beslo len tot den bouw van een grootsch opgevatte zoogenaamde tunnel-traverse door Rotterdam namelijk een modernen snelverkeersweg, met viadukten over de stadsstraten, ten einde alle wegenkruispunten te vermijden. Deze tunnel traverse is beslemd om een ideale verbinding te vormen tusschen de autowegen Amster dam-Den Haag-Rotterdam en den grooten Maastunnel, die terzelfdertijde zal voltooid z'jn. Het grootsche plan, welks volledige af werking voorzien is tegen 1941, en dat ook rekening houdt met de eischen van het ste deschoon, zal een bedrag vergen van 4 J/J millioen gulden. G. C. AFSTERVEN VAN H. J. LOBEAU, sedert 59 jaar lid der Kon. Tooneelkr. Roeysdhe-Barbaristen Op Maandag 11., 27 dezer, had de plech tige begrafenis plaats van den Heer JULES LOBEAU, sedert negen-en-vijftig jaren lid en eerelid der Koninklijke Tooneeimaatschappij ROEYSCHE-BARBARISTEN Bij zijn graf werd door Heer J. VANDERMEULEN, de volgende lijkrede uitgesproken Geachte Familie, Heeren Medebroeders, Het is met een innig gevoel van smart, dat ik hier te midden van dit akelig doodenveld, een laatsten blijk van hulde, een laatsten blijk van genegenheid kom brengen, aan het stoffelijk overschot van den man, die in ons aller achting hoog geprezen stond die, se dert negen-en-vijftig jaren, ja, meer dan een halve eeuw, onverpoosd zijn steun, zijn wils kracht aan ons geliefd tooneel ten beste gaf, en waarbij wij, Roeysche Barbaristen een onzer beste voorstaanders verliezen. De onverbiddelijke dood echter, die blind en wreed haar zeis zwaait in al tfe middens, in al de rangen der maatschappij, en die noch vriendschap noch liefde kent, heeft thans uit ons midden, dien hooggeachten vriend en gildebroeder gerukt, en droefge- stemd staan wij, zijne makkers, hier rond zijn graf. In dezen verheven stond rijst voor onze oogen, het eerlijke beeld van onzen diepbe- treurden afgestorvene, getooid en beladen met de ruime en onuitschatbare verdiensten welke hij heeft in den bloei en de goede faam onzer maatschappij. Helaas Jules leeft bij ons nog slechts door het dierbaar aandenken, dat wij van hem in onze harten bewaren. En dit aanden ken zal duurzaam en onuitwischbaar zijn, want wie Jules kende moest bem lief hebben en hoog schatten. Voor ons was hij meer dan een gewoon vriend, hij was een verdienstelijke mede werker, een allertrouwste gildebroeder. Daar om houden wij eeuwig zijn aandenken in eer. Achtbare familie, Jules beweent gij, een braven vader, een waren broeder, een goed familielid wij betreuren in hem een ver kleefden Medebroeder. Geachte Medebroeders, dat onze rouw hier J bij dit geopend graf geen ijdele droefheids- betuiging zij, houden wij integendeel in ons gel. ugen het beeld van hem, dien wij heden aan de gewijde aarde toevertrouwen, en spie gelen wij ons aan zijn wakker voorbeeld. i In naam der Koninklijke Tooneeimaat schappij Roeysche Barbaristen bied ik hier de geachte familie onze innige deelneming aan van rouw, in de droefheid en het wreede verlies dat zij komt te ondergaan, en, aan den dierbaren afgestorvene zeg ik, in naam van al onze medebroeders Vaarwel Jules, neen, geen vaarwel, maar tot weerziens hier boven. Rust in Vrede. POPERINGE, VAN 24 FEB. TOT 3 MAART GEBOORTEN Ruyssen Jeannine, d. v. Gaston en Laheye Maria, Pottestraat. Hauwen Jacques, z.v. Sy'va'n en Truwant Marie-Thérèse, Wjestvleterensteenweg. Carbon Simonne, d.v. Maurice en Verdonck Maria, Westouter. Meyvaert Virginia, d.v. Marcel en Casal Andrée, Ypersteenweg. Lava Jacques, z.v. Jules en Lowyck Mercel. line, Elverdinge. Deprey Simonne, d.v. Maurice en Pacco Maria, Proven. Pittel. lioen Hendrik, z.v. Aloise en Vergeylen Ga- brielle, Boeschepestraat. Ghesquière An dre, z.v. Emile en Dugardin Angèle, Neer. Waasten. Szafranski Christian, z.v. Mat- wiey en De Ganck Georgetta, Westouter straat. »Vercruysse Denise, d.v. Norbert en Vercruysse Maria, Dasdreef. OVERLIJDENS Spotbeen Arthur, 74 j,, echt. Wydock Leonia, Casselstraat. Ver donck Silvia, 75 j., wed. Vitse Julianus, Abee- lesteenweg. Carbon Simonne, 1 d., West- outer. Deniere Regina, 73 j., echt. Ges- quiere Theophile, Watousteenweg. Tant Norbert, 9 dagen, Rousbrugge-Haringe. Gesquière André, I I jaar, Watousteenweg. Beleefde uitnood,ging aan Familie, Vrien- den en Kennissen tot bet bijwonen der GE. ZONGENE JAARMIS op Maandag 6 Maart, om 9 ure in St. Bertinuskerk, voor Heer MARCEL LEEUWERCK, Echtgenoot van Vrouw AGNES LACONTE. Familie, Vrienden en Kennissen worden vriendelijk uitgenoodigd tot het bijwonen der JAARMIS op Maandag, 6 Maart 1939, te 9 uur in O. L. Vrouwkerk, voor Jufvrouw OLIVA DENYS, Dochter van EDMOND en NESTORINE QUESTROY, die danken op voorhand. Beleefde uitnoodiging aan Familie, Vrien den en Kennissen tot het bijwonen van het SOLEMNEEL JAARGETIJDE, dat zal gezon- gen worden op Maandag, 6 Maart 1939, om 9 l/2 uur in St. Bertinuskerk, voor H .en Vr. ELIE COSSEY-VANDROMME. Van wege de Kinders en Kleinkinders. Gij wordt vriendelijk uitgenoodigd op de LIJKDIENST en BEGRAVING, op Maandag, 6 Maart 1939, om 9 l/2 uur in de parochiale kerk van O. L. Vrouw, van Heer ANDRE GESQUIERE, zoon van H. JEROME en Vr. LEONTINE DEROO. BEDANKING. De Kinders, Kleinkinders en Familie JULES LOBEAU-SOH1ER, bedanken de talrijke Vrienden en Kennissen om de blijken van deelneming betoond door hun aanwezigheid op den Lijkdienst en Begraving van Heor JULES LOBEAU, weduwnaar van Vrouw JUSTINE SOHIER, en noodigen Ued. tevens uit op de EERSTE ZESWEKENMIS welke zal opgedragen wor den op Dinsdag, 7 Maart 1939, om 9 l/2 uur, in de parochiale kerk van St. Jan. BEDANKING. Vrouw Elector GOUWY-LOGIE en Kinders bedanken Familie, Vrienden en Kennissen om de blijken van genegenheid betoond door hun tegenwoordigheid tijdens de lijkplechtig- heden van hun diepbetreurden Echtgenoot en Vader Heer HECTOR GOUWY, echtgenoot van Vrouw GABRIELLE LOGIE. BEDANKING. Wwe Arthur SPOTBEEN en Familie, be danken de talrijke Vrienden en Kennissen om de blijken van deelneming betoond door hun aanwezigheid op de lijkdienst en begra ving van hun teergeliefden Echtgenoot, Va der, Schoonvader, Grootvader en Familielid Heer ARTHUR SPOTBEEN, echtgenoot van Vrouw LEONIA WYDOCK, en noodigen Ued. tevens uit op de EERSTE ZESWEKENMIS, welke zal opgedragen wor den op Maandag, 13 Maart 1939, om 9 '/i uur, in de kerk van O. L. Vrouw. Op Zaterdag 4 Maart, opening der BEENHOUWERIJ-CHARCUTERIE Lucien Vandevoorde-Dave, Ypersteenweg, 3, Poperinghe. in het voorjaar, koop tijdig een pot GEMEENTE PROVEN Op Zaterdag 18 Maart 1939, te 10 uur, in het Gemeentehuis te Proven, vóór het College van Burgemeester en Sche penen, openbare voor Bouwen van nieuwe klassen, speelplaats en uitvoeren van aanpassingswerken bij de Gemeentelijke Jongensschool. Stukken ter inzage in het Gemeentehuis en te koop bij Bouwmeester H. Omer Car- pentier, Iepersteenweg, te Poperinge, tegen 50 fr. COMMISSIE VAN OPENBAREN ONDERSTAND VAN POPERINGHE OPENBARE VERPACHTING per schriftelijk aanbod van 't volgende STAD POPERINGHE. Eenig Lot. LAND, laatst gebruikt door Carton Arthur, Sie A, Nr 94 a, groot 94 A- I 0 Centiaren. PachttermiJn Negen naeenvolgende jaren '"gegaan den eersten October 1938. Aanbiedingen ter post AANBEVOLEN ten laatste den 6 Maart 1939 op 't adres van den Heer Voorzitter der Commissie van Open baren Onderstand Poperinghe. Opening der aanbiedingen den 8 Maart 1939, in een der zalen van het Stadhuis. Bijzondere voorwaarden Zie plakbrief. Stadhuis, Poperinghe. Het Bestuur.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1939 | | pagina 2