i Een Vrede is zoo duur als een Oorlog F. C. POPERIMGE IM FEEST I Kiezing der Gecoöpteerde Senatoren. NIEUWS- EN NOTARIEEL AANKONDIGINGSBLAD VOOR POPERINGHE EN OMSTREKEN DUPONT GEBROEDERS Wie voelt zich Hedreigd Een kijkje na de Ontvangst op het Stadhuis. DRINKT CASTAR BIER De h. Robert GILLON, Advokaat te Kortrijk, wordt tot Voorzitter van de Senaat gekozen. 16 JAAR. NUMMER 18. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 30 APRIL 1939. (JAZET VAK POPERIHGHE ABONNEMENTEN I Jaar, per post16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk25 fr. Amerika30 fr. Losse Nummers 0.25 fr. Men abonneert op alle belgische postkantooren. De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Uitgevers-Eigenaars Yperstraat, 2, POPERINGHE. Poatcheck 484.59 Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Handschriften worden in geen geval teruggegeven. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag middag. Kleine berichten tegen den Vrijdag middag. Naamlooze artikels wordep niet opgenomen. «Si vis pacem, para bellum» «Zoo gij vrede wilt, bereidt U ten oorlog Nooit werd deze overoude wijsheid zoozeer nageleefd. En..., nooit kostte ze aan de wereld ook zoo duur Laat ons maar zeggen zou duur als een oorlog. Op de menschenlevens en de verwoestingen na. Maar daar mogen we dan ook al wel wat tegen doen. Aan weinig of niets zullen alle lan den op 't oogenblik minder van hun middelen besteden dan aan wapenen van allen aard. Bij al de lasten, waar onder de Franschen reeds gebukt gaan, wordt hun thans nog een verdedigings belasting ten bedrage van vijftiendui zend millioen frank gevraagd. En... wie weet of ons, Belgen, in den eer sten tijd, zooveel minder te wachten staat, alle verhoudingen in acht ge nomen En dat allemaal, omdat de Duit- schers alle boter versmaden moeten voor kanonnen. Zóó paradoksaal is thans de toe stand inderdaad geworden, dat we 't gevaar voor een oorlog nog het best bezweren kunnen... door er ons altijd maar sterker toe uit te rusten De overmoed van de dictatoriale staten is geboren uit het bewustzijn der bewapening en dus op hun zooveel grootere kans op een overwinning in een oorlog, en nu spreekt het vanzelf dat deze overmoed moest verzwakken, naarmate de democratische staten de zen handicap inwonnen en de kan sen op een zegepraal méér en méér tegen elkaar deden opwegen. Maar... welk een inspanning, en wel ke ontzaglijke offers moet zulks kosten aan een land als Frankrijk dat, onder een jarenlang regiem van Front po pulaire heel zijn staatsmachine had ontredderd, heel zijn verdedigingsstel sel ontwricht, heel zijn vaderlandschen geest had laten ondermijnen door een misdadig bolsjewisme, terwijl Italië en Duitschland dag en nacht aan het smeden van hun harnas bezig waren Want, dat kan toch niet dikwijls ge- ioeg worden herhaald De aanvanke- ijke schuld van den toestand, waarin hans de wereld gesukkeld is, ligt bij Je bolsjewieken en ...bij sommige so- :ialisten in alle landen, die, uit domme iemagogie, den bolsjewieken overal n de hand hebben gewerkt. Het was niet noodig om Duitsch- ands straf te verlengen. De regeerin- ;en der ex-geallieerde landen hadden :eer goed, en vooral zeer oprecht, aan le Duitschers hun verzoeningsgezind- ieid kunnen betoonen, zeer goed kun- ïen streven naar het herstel van ge- :onde economische betrekkingen met ïen, hun zelfs de middelen kunnen be- :orgen Om zich van hun neerlaag te ïerstellen, zonder daarom zeiven hun vapens neer te leggen, terwijl ze toch /oor hun open oogen konden zien, dat :e juist daardoor de wraakzucht van iet overwonnen volk bevorderden. Waren de Franschen met het geweer lan den voet blijven staan, zoo iénsgezind vastberaden om hun va derland te verdedigen als ze zich op t oogenblik betoonen dan hadden :e zich niet het honderdste deel moe- en getroosten van hun huidige opof- eringen, om de Duitschers in toom te ïouden. Dan ware misschien nooit een Hitier ;ekomen, en hadde het Reich-zelf niet J zijn aderen moeten opensnijden om lezen wedloop naar herbewapening in e zetten, en er de voorste in te blijven. En aan hoevele levensbehoeften die iet thans bevredigen wil, door andere jebieden in te palmen, hadde het dan :elf niet tegemoet kunnen komen, door niddel van de ontzettende sommen /an geld, van arbeid, van vernuft en /an energie, die bet reeds aan zijn liets-opbrengende krijgsuitrusting be- ;teed heeft Hel bange wachten van de wereld s thans op de rede die de Fuhrer uit- preken zal. Wat zal hij ditmaal vertellen We kunnen ons zeer gemakkelijk /oorstellen, dat hij zulks op 't oogen- ilik zelf nog niet zoo heel klaar weet. Zijn vragen tot de omringende klei ne staten, of zij zich door Duitschland bedieigd voelen, zijn natuurlijk be doeld om uit de antwoorden erop zijn repliek aan Roosevelt op te bouwen. Als hij toch verwachten mocht, dat geen enkele van deze kleine landen hem zou kunnen antwoorden met een formeel Ja, wij voelen ons door U bedreigd dan zal hij den president van de Vereenigde Staten wel iets heb ben willen zeggen in dezen stijl Wat komt gij mij, en mijn vriend Mussolini, vragen om den vrede voor tien jaar te verzekeren, alsof wij alléén een gevaar voor oorlog vorm den wanneer al de kleine landen van Europa, voor welker lot gij zoo zeer schijnt te beven, mij de verzeke ring geven dat ze zich door mij hoege naamd niet voelen bedreigd Maar hierop zou Roosevelt nu op zijn beurt wel kunnen antwoorden Uw vraag was onvolledig gesteld. Om een volkomen klaarheid te schep pen, hadde zij moeten luiden Als wij, Duitschland en Italië, de plechtige verzekering geven, dat wij ons niet bedreigd gevoelen, zoolang wijzelven niemand bedreigen, gelooft gij ons dan Gelooft gij dan dat we tegen u geen aanvals- of veroveringsoorlog zul len beginnen En dan hadden alle landen, wie gij deze vraag hebt toe- gericht, er met een volmondig Ja op kunnen antwoorden Nu hebben alle natuurlijk voorbe houd moeten maken. DIT voorbehoud dat zij zich door Duitschland niet rechtstreeks bedreigd gevoelen, maar dat ze wel beducht zijn voor het ge vaar om betrokken te worden in een oorlog, dien Duitschland en Italië aan Frankrijk, Engeland en Rusland zou den aandoen. Zoo heeft het duidelijkst Roemenie zijn antwoord aan Hitier geformuleerd. De andere landen hebben hem geant woord, dat zij niets liever willen dan hem te gelooven Belgie zei er zelfs speciaal bij, dat het blijft vertrouwen in Hitiers plechtige verbintenis om mede zijn onafhankelijkheid te be schermen maar allen hebben hem duidelijk te verstaan gegeven, dat zij zichzelven in staat stellen om zeiven deze onafhankelijkheid te verdedigen, tegen alwie haar de eerste schenden zou. En géén regeering heeft zulks zoo uitdrukkelijk gezegd als deze van Zwit serland. Nadat Mussolini reeds zulk een ster ke ontspanning heeft gewekt door zijn jongste toezegging, dat het Italiaansche volk thans zijn heele energie zal wij den aan de tentoonstelling te Rome, in 1943, waartoe het alle volken der we reld uitnoodigen zal, mogen we ons ook vanwege Hitier aan een heel wat milder-gestemde toespraak verwachten De tijd werkt thans tegen de as Berlijn-Rome. Iedere minuut, aan de bewapening van Frankrijk en Engeland besteed, vermindert den voorsprong van Italië en Duitschland en brengt ons nader bij een evenwicht, waarin de moordende en vernielende krachten elkaar ophef fen, en verhoogt dus de kans op het behoud van den vrede. N. G. - R. HOOGER ONDERWIJS CENTRALE EXAMENCOMMISSIE r ZITTIJD 1939. De afgevaardigde van de regeering zal op het Provinciaal Bestuur (Bureel 12) te Brug ge, van 20 tot en met 30 Mei 1939, Zonda gen en Feestdagen uitgezonderd, tusschen 10 en I 2 uur, de inschrijvingen opnemen van de kandidaten die, gedurende den eersten zittijd 1939 Juli-Augustus) zich ten over staan van de door de Regeering ingestelde Centrale Examencommissie wenschen aan te melden, met het oog op het bekomen van een wettelijken academischen graad. Al de examens moeten volgens het stelsei der wet van 21 Mei 1929 worden afgelegd. De inschrijvingen moeten persoonlijk of door een gevolmachtigde genomen worden. Schriftelijke aanvragen om inschrijving wor den streng geweigerd. De kandidaten die, bij brief, den afgevaar digde om inlichtingen verzoeken, dienen er een postzegel voor het antwoord bij te. voe gen. Ter gelegenheid der ontmoeting met De Panne had Football-Club Poperinge verleden Zondag een reeks feestelijkheden ingericht die schitterend slaagden en getuigenis afleg den van de levenskracht en de populariteit van Rood en geel. De opstijging naar de II" A Klasse Werd gevierd en goed gevierd. Er dient meteen ook bijgevoegd dat de lokale voetbal-veree- niging t'allenkante de zoo noodige medewer king ondervond zonder dewelke elk feest kleurloos verloopen moet. Vanaf het Gemeentebestuur tot aan den nederigsten supporter, al over de lokale mu ziekmaatschappijen, de pers, en het stedelijk politiekorps, was eenieder op de bres om onze feesten den noodigen luister bij te zet ten. F. C. Poperinge is werkelijk diep getrof fen geweest door zooveel warme sympathie en zooveel gulle dienstvaardigheid. Doch dit is meteen een aansporing voor deze vereeni- ging om voortaan nog harder te werken, de naam en de faam van onze stad ten goede. I. Plechtige Ontvangst op het Stadhuis Vanaf 10 u. 30 geleek het lokaal een bie- korf. Spelers en Bestuur, Eere-Bestuur en trouwe supporters kwamen dapper binnen. Overal jolige gezichten. Een drietal ver dienstelijke juffrouwen hadden de handen vol om rood-gele bloempjes op te spelden. Ze haalden alle eer van hun werk. De laatste aanbevelingen werden gedaan. Daniël had het druk om de nieuwe vlag (gift van Mevr. Priem) in orde te brengen. De trein bracht den heer Van Doorne mee, die door het Pro vinciaal Komiteit afgevaardigd was om aan onze feesten deel te nemen. Kwart na elf rukte de volledige Harmonie Ste Cecilia aan, onder de leiding van den heer Claus. Het feest begon. Het Eere-Bestuur is op twee leden na (de HH. W. Gombert en S. Colaert, die zich tot hun spijt moesten ver ontschuldigen) volledig. Daar is de Eere- Voorzitter de heer H. Maes-Rommens samen met zijn medeleden de hh. Dr Langbeen, notaris Lahaye, Ger. Truant, André Fache en Fl. Dumortier. Ook voorzitter A. Masschelein en zijn staf trouwe medewerkers stellen zich in rang. Drie elftallen spelers met kapiteins Druant R., Nunn A. en Hauspie A. nemen hun plaats in achter de Harmonie. Dienstpersoneel en inesmen zijn insgelijks op post. De stoet begint. Doorheen de leperstraat en op de Groote Markt, die feestelijk bevlagd zijn, honderden sympathieke belangstellen den. Fotograaf Leeuwerck is op de bres om dit alles op de gevoelige plaat vast te leggen. Aan het Stadhuis vormen de spelers de haag voor hun Eere-Bestuur en hun Bestuur. In de raadszaal wacht het schier voltallige Gemeentebestuur ons op (De heer schepene Lefebvre was weerhouden en de heer M. De- vos stond in de rijen der muzikanten). Ook de heer Stadssecretaris en de heer Politie- kommissaris waren aanwezig. De dd. Burgemeester de heer Cassiers, verwelkomde de feestvierende maatschappij, sprak de vreugde uit van het stadsbestuur om het prachtige resultaat van het jongste seizoen en eindigde onder algemeen applaus met F. C. Poperinge den weg naar Promotie toe te wenschen. Hierop overhandigde hij aan Kapitein Hauspie een prachtigen Beker als aandenken van de stad. De heer Voorzitter A. Masschelein dankte overtuigend het stedelijk magistraat om zijn buitengewone inschikkelijkheid tegenover de lokale voetbalvereeniging. Na hem herinnerde de onder-Voorzitter aan wat het stadsbestuur voor rood en geel gedaan had een toelage voor de feestelijk heden, een verhooging der jaarlijksche toe lage, een beker en een plechtige ontvangst op het stadhuis. Ook werd er met dankbaar heid gewezen op de tegemoetkoming der vroegere stadsbesturen. Na een bondig over zicht der prestaties van de club eindi gde de onder-Voorzitter met de raadsleden tot een groepsfoto uit te noodigen. Terwijl de eerewijn gedronken werd, drukte de heer Van Doorne zijn hooge vreug de uit voor de belangstelling van ons stads bestuur tegenover de voetbalclub. Hij stelde ons magistraat tot voorbeeld van vele groote gemeentebesturen die maar al te dikwijls onverschillig blijven. Tot slot ontpopte de kapitein van ons eerte elftal zich tot een waardevol redenaar toen hij de gepaste termen vond om de raads leden den dank der spelers over te maken. Op de pui van het stadhuis werd een groepfoto genomen van den Gemeenteraad omgeven door de feestvierende vereeniging Daarna had een flinke propagandatocht plaats in de stad en bracht de Harmonie de voetbalspelers terug naar hun lokaal. Het officieel gedeelte was schitterend verloopen. II. De ontmoeting De Panne-Poperinge Te 2 u. was het lokaal opnieuw stampvol. De Harmonie Ste Cecilia was voltallig op post. Te 2 u. 15 viel De Panne binnen, om mee in den optocht te stappen. Dit gebaar werd door het rood-gele legertje zeer ge waardeerd. Spijts het dreigend weder stak de fut erin. Het was een vrij flinke stoet met montere gezichten in feeststemming. Door heen de Ieperstraat naar de Markt, de G. Gezellestraat en de Komstraat naar ons ter rein. Overal vriendelijke gezichten en drum- trien sportliefhebbers. Maar wat een verrassing op 't terrein. De wakkere harmonika-spelers, onder de leiding van den Heer M. D'Heere, omgeven door een massapubliek, hielden er den moed in. Te 2 u. 15 uit hun lokaal vertrokken, wekten ze- vanaf 2 u. 30 de bewondering van het publiek. Spijts de regen hielden ze een op tocht rondom het terrein en oogstten veel en verdiend sukses. Spijtig dat het weer het ontworpen tochtje tijdens de rust verijdelde. Maar na de ontmoeting hebben ze dubbel gespeeld. De harmonika-vereeniging heeft ingeslagen bij het publiek en ze verdient dit ten volle. Er was een macht van volk om de ontmoe ting De Panne-Poperingé bij te wonen. Wat zou het geweest zijn bij prettig lenteweer Te 3 u. riep scheidsrechter Versyp, bijge staan door de grenswachters Letienne en Ro giers de twee kapiteins bijeen. Kapitein Hauspie overhandigde zijn collega een mooi- en ruiker en won den toss. Doch ook de re gen begon zijn woord mee te spreken en stuwde de partij in de war. De spelers wa ren weldra kletsnat, het terrein glibberig, genoeg om iedereen te ontmoedigen. Maar niemand liet zich ontmoedigen het publiek trotseerde dapper de regen en leefde deze spannende partij volledig mee. Aan de rust was de stand nog immer 0-0. Alhoewel ons elftal reeds merkelijk beter speelde dan acht dagen vroeger, slaagde het er toch niet in de scoor te openen. En ook de gevaarlijke doorbraken van De Panne brachten niets op. Na de citroenen kwam er zwier in ons elftal. Het combineerde netjes, de wil tot winnen teekende zich af. En onze kapitein joeg rusteloos zijn mannen ten aan val. De bezoekers hebben zware momenten doorgebeten. Slechts af en toe konden ze zich losmaken om enkele gevaarlijke tochten naar ons kamp te ondernemen. Wanneer rood en geel nummer 1 aantee- kende was dit ruim verdiend. De Panne oor deelde hierover anders en doelde dadelijk tegen. Doch de druk van onze spelers hield aan en ten slotte is De Panne bezweken. Met 3 tegen i werden ze geklopt. Rood en geel mag op een goede partij terugzien. De Panne moet gewis tot beter dingen in staat zijn. Poperinge verving A Debacker in Beverloo weerhouden en ook de bezoekers konden zich niet volledig in lijn stellen. Na deze heuglijke ontmoeting werden spe lers en Bestuur en Eere-Bestuur opnieuw door de Harmonie Ste Cecilia opgepikt en triomfantelijk naar het lokaal teruggebracht. III. De Avond-Uitstap Wie gemeend had dat de avonduitstap zou lijden onder de drukte van den geheelen dag, had het mis voor. Het programma voorzag de lange en lastige tocht voor 7 uur. Welnu te 7 uur was iedereen op post. De 25 muzi kanten der Kon. Philharmonie, frisch en verlangend, brandden van ongeduld om, on der leiding van den Heer Omer Legrand, leven en geestdrift in het rood-gele kamp te brengen. Met amper 10 minuten vertraging rukte het geestdriftige legertje uit. Een paar op gewekte stapliederen volstonden om de tem peratuur op het gepaste peil te zetten. Zestien Bestuurs- en spelende leden kre gen aldus het bezoek van geestdriftige mu zikanten, blije bestuursleden, vroolijke spe lers en opgewekte supporters. De muzikanten bepaalden zich niet enkel bij het spelen van populaire deunljes langs de slraat. In menig café speelden ze nog een extra nummertje dat telkenmale flink suc ces had. Zonder buitensporigheden maar jolig en uitgelaten, vierde rood en geel hoogtij. Er was maar een spijtige kant aan dezen uitstap dat hij... ook een eind kreeg. Maar hij had op waardige en feestelijke manier dezen schitterenden Zondag bekroond. Onze Eere-Voorzitter, blij verrast door de buitengewone toewijding van alle muzikan ten zonder onderscheid, had er aan gehou den, als blijk van dank, eiken muzikant per soonlijk met een smakelijk geschenk merk DE WERKENDE BIE te begiftigen. En zoo verliep dezen schoonen dag die in Per AANKONDIGINGEN regel 1.00 fr. (minimum 3.00 fr.) Rouwberichten minimum 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dikwijls te herhalen re- klamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. de kronieken van F. C. Poperinge nog lange jaren levendig zal herinnerd worden. Tot slot werden de Dames van onzen Eere-Voorzitter en onzen Voorzitter met bloemen bedacht tijdens de Bestuursverga dering van verleden Dinsdag, als blijk van waardeerende sympathie. IV. Een woord van Dank F. C. Poperinge betuigt zijn hartelijksten dank aan al dezen die in groote of in kleine mate, naar vermogen," het sukses van dezen dag hielpen verzekeren aan het stedelijk magistraat. aan de lokale pers, De Poperingenaar en de Gazet van Poperinge die ons een mil de gift schonken. aan de lokale muziekmaatschappijen en hun Bestuur. aan het Politiekorps. aan den heer Ger. Rabaut om zijn milde bloemengift. aan de bevolking om Kaar sympathie Mocht iemand vergeten zijn, hij veront schuldige de club.' Na een sukses als verleden Zondag, waaraan zoovelen meehielpen, is het moeilijk alles perfekt te doen, en nie mand te vergeten. V. 3° schok Poperinge-De Panne op Zondag 30 April te Izegem We werden verkeerd ingelicht toen we meenden dat het doelgemiddelte in aanmer- j king kwam. Er is een derde ontmoeting te spelen. En deze gaat heden door op het veld van F. C. Isegem. Wij hebben reeds dikwijls beroep gedaan op de supporters. En toch zouden we voor heden nogmaals bij hen willen aankloppen. Gij allen die rood en geel in 't hart draagt, en ge zijt zoo talrijk, tracht vandaag onze jongens te vergezellen. Na een schitterende dag a!s verleden Zon dag hoeven onze spelers opnieuw die warme aanmoedigingen te voelen. F. C. Poperinge rekent op U. Te dien ein de bedraagt de prijs slechts 5 fr. De club past de rest bij. Inschrijving in de 3 gekende lokalen. KEIKOP. HEDEN ZONDAG 30 APRIL te 3 uur te ISEGEM R. C. DE PANNE F. C. POPERINGE 1 Afreis te I uur. Prijs 5 fr. Naschrift. Te midden van den feestroes vergaten we schier dat het Bestuurslid Raf. Vandenberghe verleden week in 't huwelijk trad. Onze laattijdige gelukwenschen zijn er niet minder hartelijk om. K. DE SENATOREN KIEZEN HUN GECOÖPTEERDE SENATOREN Dinsdag werd door de Senatoren overgegaan tot de verkiezing van 22 gecoöpteerde Senatoren, die met de 1 01 rechtstreeksche gekozenen en de 44 provinciale senatoren de Senaat zullen uitmaken. Een na één begaven de senatoren zich naar de stembus. Da stemming nam een halfuur in be slag. Na afloop werd de vergadering geschorst en werd overgegaan tot het tellen van de stemmen. De katholieke en socialistische lijs ten bekwamen elk 33 stemmen, de li berale lijst 22 en de Vlaarnsch-Natio- nalistische lijst I 1 stemmen. Er waren I 44 uitgebrachte stemmen. De Rexisten hebben zich onthouden wat de aanduiding mogelijk maakte van den negenden katholiek in plaats van graaf van der Burch (liberaal). DE GEKOZENEN. Bij de hervatting der zitting werd de benoeming aangekondigd van 9 katholieken, 9 socialisten, 3 liberalen en I Vlaamsch nationalist. Katholieken Mej. Baers, Z.E.H. Kanunn. Broeckx, E. P. Rutten, MM. Moyersoen, Pholien, Limage, De Bruy- ne, David en Pierre De Smet. Socialisten Mad. Spaak, MM. Di- riken, Jauniaux, De Man, Robin. Mer- tens, Bologne, Francois André en prof. Vermeylen. Liberalen MM. Coulonvaux. Gillon en Olyff. Vlaamsch-Nationalist M. Borginon. DE NIEUWE SENATORS. De gekozen senators zijn meest allen gewezen senatoren, slechts vier zijn nieuwelingen. De nieuwe senators zijn M. De Bruyne, professor aan de Hoogeschool te Gent M. David, oud-kamerlid M. Francois André, voorzitter van den Provincieraad van Henegouwer. M. Coulonvaux, voorzitter der Li berale Partij. DE NIEUWE SENAAT Tengevolge de kiezing van de gecoöpteerde Senatoren, is de Senaat thans volledig, en ziet er uit als volgt Gekozen op Provinciale Gecoopt. 2 April Senators Senators Totaal Katholieken 38 15 9 62 Liberalen 16 6 3 25 Socialisten 35 17 9 61 Vlaamsch Nationalisten 8 3 1 12 Rexisten 1 3 0 4 Communisten 3 0 0 3 Totaal 101 44 22 167 De Hooge Vergadering, die thans, voltallig is, gaat over tot de samenstel ling van haar vast bureel. Door een eerste stemming zal de Voorzitter worden aangeduid. Zooals vroeger gemeld, werd door de liberale groep de kandidatuur van M. Robert Gillon, Advocaat te Kor trijk, voorgedragen. De katholieke groep verklaart deze kandidatuur te zullen steunen. De socialisten dragen de kandidatuur voor van M. Vinck. Hierop vangt de stemming aan. De uitslag luidde Er waren 166 stemmen. M. Gillon bekwam 80 stemmen, en M. Vinck eveneens 80. Er moet tot balloteer ng wor 'e-> overgegaan. M. Gillon behaalde a's.Ian 83 stemmen en M. Vinck 80. M. Robert Gillon is dus tot Voor zitter verkozen. Wanneer M. Giljon plats neemt voor den voorzitterszetel wordt bijna op alle banken toegejuicht. Daarna houdt de nieuwe voorzitter een gelegenheidsre de, bedankt de vergadering om de eer welke hem ten deel valt en doet vervolgens een oproep tot waardige debatten. M. ROBERT GILLON, DE NIEUWE VOORZITTER VAN DE SENAAT. De Senaat vergaderde Woensdag na middag onder het voorzitterschap van M. Lallemand, ouderdomsdeken.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1939 | | pagina 1