8 r Groene bel u Witte rank Carnau 18 13 12 11 9 6 2 3 5 I 2 2 2 2 1 19 17 16 13 11 H 5 5 5 3 2 2 o 2 2 22 balen waarvan 18 geprimeerd Zooals iedereen weet is de wedijver een machtig wapen om vooruitgang in te voeren. Ten einde dezen meeren meer te prikkelen kan men niet beter doen dan tentoonstellingen en prijskampen inrichten. Dit werd dan ookgedaan, in den loop der maand September, door al de plaatselijke hopbonden van Brabant en Vlaanderen. Edoch is de plaatselijke tentoonstelling goed, de regionale of gewestelijke expositie is het niet min, wanneer zij goed opgevat en uitgevoerd wordt. zij voltrekt het uitwerksel der plaatselijke prijskampen met er eene grootere ruchtbaarheid aan te geven maar meestal melden wedijver onder de bonden te doen ontstaan. Vit doel werd te Aalst bereikt men mag ronduit zeggen dat de regionale tentoonstelling der hopbonden te Aalst de bekroning was van een gansch jaar werken en zwoegen. Nooit zag men zulke schoone tentoonstelling. Nooit bemerkte men zooveel geestdrift en wedijver onder de landbouwers en hunne plaatselijke bonden. De tentoonstelling der vakvercenigingen was waarlijk welgelukt. .Tammer dat de medewerking van brouwer en handelaar ons om zoo te zeggen totaal ontbrak. De handelaar vooral scheen eene onverschillige zoo niet vijandige houding tegenover die grootsche beweging te tonen. Dit ging niet onopgemerkt door, bij de leden onzer bonden en mistroostte niet weinig degene die het met de hopkweslie goed meenen. Hel is te hopen dal de hophandel ons beter zal loeren kennen, immers de eerlijke handelaar is ons niet een vijand maar een vriend en een weldoener wiens medewerking ons van hol grootste nut zoude wezen in hel herwinnen van onze verloren faam. Buiten dit klein misverstand liep alles goed van staak. Niet min dan 141 tentoonstellens, allen leden van onlangs geslichte hopbonden, dongen naar de 1000 frank premien, welwillend door het Staatsbestuur geschonken. De tentoongestelde balen waren als volgt verdeeld 34 balen 10 balen 97 balen De aangebrachle balen hop behoorden aan de 17 volgende vakve renigingen. Meldert Aalst Hekelgem Moorse! Sl e-Calharina-Lombeek Erembodegem Sl-ühie-Capelle Opwijck Esschene Wambeek Liedekerko Borght Lombeek Maxenzele Molhem Goyck Herdorsem Wieze

De Hopboer (1904-1984) | 1904 | | pagina 10