De Beweging ler veröelerino van de Dopleell teen rond Ei>4&fiB6<3£a^a;B<2. Onze Reis naar Poperinge. 14 L De achtbare en ieverige burgemeester van Watou bij Pope ringa, M. Ch. Brutsaert, gaat ook denzclfden weg inslaan. Tel gelegenheid van de algemeene vergadering van zijnen boeren bond, op 1 December aanstaande, zal er over liet stichten eenet beroepsvereeniging, onder de hommelboeren van Wntou.gehan deld worden. Proficiat lieer Burgemeester. Moge uw voor beeld overal nagevolgd worden in ’t Poperingsche Als gevolg van de open bare zi tting van de exl ra pa riem en t:i i re hopcoinmissie, had het Stadsbestuur eenen studiekring samen geroepen, die uit voorname landbouwers van de versehillige wijken en uit. bevorderaars van de koppekweck bestond. Sedert het begin van Augusti heeft deze studiekring meer maals vergaderd om de inrichting van eene beroepsvereeniging van hoppekweekers te bestudeeren en te bespreken. Daar werd er besloten eene vereeniging van hoppekweekers voor l’opc- ringhe-stad in te richten. Op dezen oogenblik is dit eene afgewerkte zaak de stand- regels werden reeds goedgekeurd (Staatsblad van 13 november 1.1.). Een honderdtal poperingsche hopboeren waaronder al de bijzonderste van Popcringhc-stad, zijn alreeds ingeschreven. Op 23 november 1.1. werd er eene eerste vergadering gebon den in het lokaal West-Vliuinclercn Onder de inrichters der beroepsvereeniging mogen vermeld worden de lleeren I’. van Morris, Maurice Lebbe, Henri Qua- ghebeur, L. Dequekei', I’. Van ('aoyscele, E. Dcsmyter, A. De Jaegher. Oji Zondag 1 September 1001, ondernamen de leden van den Aalsterschen studiekring voor hopteelt, vergezeld van leden uit schier al de vak vereen igingen van Vlaanderen en Brabant eene studiereis naar het hopkwartier van Poperinge in ’t West- Vlaamsehe. Ten getalle van <>7 vertrokken wij ’s morgens vroeg uit Denderleeuw, welgezind en blij in ’t vooruitzicht eener aan gename en tevens leerrijke reis. Dat wij vier volle uren op den trein zouden te blijven hebben, daarin vond niemand bezwaar immers, onder het rijden zou er veel te zien en te bespreken vallen, en onder gezellig kouten vervliegt do tijd toch zoo ras En zóó was het ook wij waren haast het land van Oudenaarde door en in West-Vlaanderen. Dit kondigden ons de rood-bruine

De Hopboer (1904-1984) | 1904 | | pagina 16