10 J school van Genl, een verslag voorgedragen, waaruit wij hier het bijzonderste willen samenvatten, omdat hel voor onze hopboeren voordeelig wezen kan daarvan kennis le hebben. Naar het oordeel van den heer Van Laer heeft de uitslag onder alle opzichten de verwachting der inrichters overtroffen niet alleen onder opzicht van het getal ingezonden loten, maar ook onder oog punt van de voordeelen, welke de deelnemende hoptelers en de brouwers er hebben uitgetrokken. Het doel der inrichters was vooreerstte bewijzen, dat ons land hop van eerste hoedanigheid kan vóórtbrengen, die wel is waar de fijne allereerste soorten van Saaz en Spall niet kan evenaren, maar toch onberispelijk heeten mag voor het brouwen van fijne bieren die tegenwoordig zoo zeer gezocht woiden. Ten tweede kwam het er op aan het bewijs le leveren dat de Belgische brouwerij de prijzen wil besteden die zij aan de vreemde hoppen betaalt, mits de inlandsche hop aan hare rechtmatige eischen voldoet. Hel bewijs van het eerste oogwit is geleverd geworden door de schoone loten van M. Van de Voordo van Erlvelde en M. De Schrij ver van Hekclgem. M. Van Laer is van gedacht dat het met zulke hop mogelijk is fijne bieren voort te brengen. Hij drukt dus ook den wensch uit dal toekomende jaar in dien aard belangrijke hoeveelhe den tol verkoop zouden ingezonden worden. Hel is in T belang van den kweeker die goede soorten bij voorkeur le kweekon en goed te bereiden zij zullen hem steeds voor zijne moeite beloonen. Op de 170 tentoongestelde loten waren er 77, waarvan de eigenaars geene hop meer te verkoopen hadden. Van 18 loten konden de eige naars niet verzekeren dat de beschikbare hoeveelheid in alles zou overeenstemmen met het ingezonden staal. Van de 93 beschikbare loten waren er minstens 64 op 15 Oktober verkocht aan prijzen boven den prijs op de verschillige markten betaald. De eerste prijs is verkoeld geworden den 1 October aan 275 frank welnu, de allereerste Duitsche hop stond denzelfden dag niet hooger. Voor de goede soorten ging de prijs dus op gemelden dag van 150 lot 275 frank, terwijl te Aalst en te Poperingc denzelf den dag de hoogste prijs 130 tol 140 frank was. Minder goede soor ten werden den 7 October verkocht aan 150 tot 180 frank terwijl de marktprijzen 140 tot 145 fr. bereikten. Dat is derhalve een bewijs dat er reeds brouwers gevonden wor den, die genegen zijn do goede hoedanigheid, die onder alle opzichten wel verzorgde hop naar weerde te betalen. M. Van Laer verzekert zelfs dat een groot getal brouwers besloten hebben toekomende jaar enkel hoppen te koopen die op de tentoonstelling van Gent als verdienstelijk zullen gerangschikt staan. Moesten al de brouwers dien gedragsregel aannemen, het ware voorzeker een groote prikkel voor den verslandigen hoplcler onbe rispelijke waar voort le brengen. De brouwers van hunnen kant zouden daardoor bewijzen dal zij geen vooroordeel tegen de Belgi sche hop koesteren en maar alleenlijk wenschen een goed produkl te bekomen, waarmede zij lekkere bieren zullen kunnen brouwen.

De Hopboer (1904-1984) | 1905 | | pagina 12