Beter Drogen -- 11 14,53 per honderd. 7,81 - 4,66 Beter drogen dit hebben onze; voordrachtgevers gezegd en herhaald van overlang en met eenen nieuwen lever binst hel laatst hopseizoen Beter drogen spraken de jurijleden op onze plaalselijke prijskampen tot do lenloonslellers er is vooruitgang maar gij kunt en moet nog beter Uil de gedane ontledingen blijkt, dal er onder opzicht van pluk en vooral van drogen nog voortgang kan worden gedaan. Inderdaad, hel gemiddeld getal van 93 tentoongestelde loten gaf Water. Stelen Zaad terwijl men onderstaanden uitslag zou dienen te betrachten Water12 per honderd. Stelen3 Zaad3,5 Op de 93 vermelde loten waren er 12 die minder dan 12 per honderd water bevatten 4 3 stelen Integendeel waren er 40 die meer dan 15 per honderd water bevatten 33 10 stelen ’t Is te hopen dat toekomende jaar onder dat opzicht een ernstige voortgang zal vast te stellen zijn. De heer verslaggever bestatigt de onverschilligheid door den handel geloond ten opzichte van de beurs-tentoonstelling. Het is spijtig dat in de gewichtige zaak van de verbetering der hop en de opbeuring der hopteelt, ieders goedkeuring en medewerking niet verwerft. ’I Is te hopen dat die onredelijke wederstand op onge gronde veronderstellingen gesteund jegens de vakvereenigingen enz., welhaast zal verdwenen zijn en dat, allen planters, hande laars en brouwers zullen samenwerken om onze Belgische hop eene nooit gekende faam te doen verkrijgen. De heer Van Laer kondigt eene reeks voordrachten aan, die zullen gegeven worden in de verschillige brouwersmaatschappijen van ’l land, ten einde de brouwers volkomen in te lichten en de hopbours van toekomende jaar een volledigen uitslag te verzekeren. Het is bijgevolg te verwachten dat de moeite der vooruitstrevende hopboeren zal beloond worden door hel verschil van prijs volgens hoedanigheid. Het zal dus wijs zijn zich van in het begin toe te leggen door oordeelkundige bemesting, enz., eene onberispelijke waar voort te brengen.

De Hopboer (1904-1984) | 1905 | | pagina 13