12 Beter drogen werd er op den regionalen prijskamp te Aalst herhaald uwe liop is goed, sommige balen overschoon maar... niet droog - Beter drogen zegt, op zijne beurt, de Heer VanLaer, bestuur der der Brouwerijschool te Gent, in zijn verslag over den nationalcn prijskamp aldaar gehouden 12 °/o water zou de hop moeten inhouden in plaats van 15 °/o, hel middencijfer der tentoongestelde hoppen Beter drogen roept soms woedend de handelaar uit op de livranciën terwijl hij den hopboer... en zijne waar wandelen zendt Beter drogen klaagt de brouwer, vooraleer ik er ooit aan denken zal van mij tol den planter te wenden Beter drogen schrijft do Engelsche courtier wil do Aalsters chc hop hare vroegere plaats innemen op onze markten Beter drogen zeggen de leden van de olllcieele hope nnmissie willen de hopplanlers hunnen toestand zien verbeteren. 'I Is dus al beter drogen wat de klok slaat. Inderdaad ’t is de eerste en voornaamste hervorming die zich opdringl. Ook mogen de vereenigde hopboeren niet onverschillig blijven tegenover dit gewichtig vraagstuk. Maar de groote zaak is van te welen hoe nien dient te werk te gaan. Om die kwestie op te lossen wordt de Studiekring bijeen geroe pen op Zondag, 15 Januari. Van nu af aan echter willen wij de aandacht der belanghebbenden inroepen op de volgende middels 1° De voornaamste veranderingen welke algemeen aan de hopas ten moeten toegebracht worden doen kennen bij middel van voor drachten, berichten en door den Hopboer 2° In alle gemeentelijke beroepsvercenigingen eenen hopast veranderen om te dienen als model 3° Eenen plaalselijken prijskamp op den volgenden voet inrichten a) eene jurij van twee of drie personen zou aan al de mededingers de wenschelijke verbeteringen aan hunnen ast doen kennen mits eenen eersten keer ter plaats te gaan in den loop van den winter 190-1-1905 b) vóór September aanslandc zou eene tweede bezoek aan de asten gebracht worden om te zien welke veranderingen uitgevoerd zijn eene premie zou verleend worden naar verhouding der ingevoerde verbeteringen. Wij onderwerpen dit gedacht aan de belanghebbenden en verzoe ken hen dringend hunne zienswijze te doen kennen. H. M.

De Hopboer (1904-1984) | 1905 | | pagina 14