i Voordrachten. Vergaderingen. Proefvelden. 2 M. Miserez zal tie volgende voordrachten geven Hofstade, Zondag. S Januari, om 3 1/2 uren, ter gemeenteschool. Wieze, Zondag, 15 Januari, om 3 1/2 uren. Ier gemeenteschool. Denderleeuw. Zondag. 22 Januari, om 3 1/2 uren, ter gemeenteschool. Neygem, Zondag, 29 Januari’, om 4 uren, ter gemeenteschool. Onderwerp Doel en nut der hopbonden. Liedekerke. Zondag, 5 Februari, om 3 12 uren, ter gemeenteschool. Onderwerp Hel bemesten der Hop. Het verbeteren der asten. De Hecren leden van den Studiekring voor de hopteelt worden verzocht do vergadering bij te wonen die zal gehouden worden te Aalst, ten lokale van 't landbouwcomiec, Keizerlijke Plaats, op Zondag, 15 Januai i, om 9 uren voor.middag. Dagorde 1. Onze deelneming aan de wereldtentoonstelling te Luik. 2 Verbeiering der hopasten. Voordracht en bespreking van een ontwei p van prijskamp. 3. De credietkassen en de hopteelt. Voordracht door M. Lod. Moens. Vergadering voor de Hecren afgeveerdigden der Aalsterscho Hopbonden Zondag 29 Januari, om 9 uren voormiddag in het gewoon lokaal. Dagorde 1. Voordrachten te geven aan de beroepsvereenigingen. 2. Plechtige inhuldiging van ons nieuw lokaal. 3. Verslag der bijzondere onderzoekscommissie ingesteld op de laatste vergadering. Het Ministerie van Landbouw heeft eeno aanzienlijke som uitgeschreven om in 1905 proefvelden aan te leggen in den zin van deze welke verleden jaar zooveel bijval bekwamen Naar alle waarschijnlijkheid zal iedere beroepsvereeniging cene vijfvoudige proef kunnen ondernemen. I. Nagaan welk, in 1905. de werking nog zou zijn der meststoffen welke verleden jaar op de proefvelden uilgeslrooid werden maar al hun uitwerksel niet hadden. H. Een nieuwe proef op bemesting. III. Een proefveld op ijzerdraad. IV. In vooi komend geval opzoeken welke de beste bestrijdingsmid delen zijn tegen de ziekten der hop. V. Vergelijkende proefnemingen ten einde vast te stellen welke da beste behandeling is om het verrotten der hopstaken legen Ie werken. De Hopbonden gelieven vóór 15 Januari eene vergadering te houden al ware 'l slech s der bestuurleden ten einde de personen aan te duiden die best schijnen in staal te zijn om de proeven vooral op ijzerdraad uit te voeren. De hopkweekers die voorgestelp worden om proef IV te ondernemen worden verzocht den 15 Januari, om 9 uren voormiddag, in 't lokaal van ’t landbouwcomiec te Aalst, Ie willen vergaderen. Alle verdere schikkingen zullen lalertijd mêegedecld worden. N. B. De hopbonden nemen zooveel mogelijk proefnemers welke persoonlijk kunnen tusschenkomen in do kosten zoo doende zullen wij de proefondernemingen kunnen vermenigvuldigen. II. M.

De Hopboer (1904-1984) | 1905 | | pagina 4