1 I Boekenkas der hopbonden. Houdt meer bijeenkomsten Dienst der Correspondenten. 1 I 3 I I Al onze bcroepsvereenigingen betrachten de verbetering der hopteelt. Een middel om daartoe te komen is het vakonderwijs. Om de noodige vakkennissen aan te lecren en zich te volmaken, mag men niet ééne voordracht, prijskamp of proefneming laten voorbijgaan zonder er bij te zijn. Edoch, de hopboer beschikt o>er voel tijd, vooral in den winter en hij zou graag een en ander willen lezen of grondig bestuderen. Ten einde hem zulks toe te laten moeten wij aan al de hopbonden eene kleine bibliotheek trachten te verschaffen waar de bijzonderste werken en schriften over het vak zullen te vinden zijn. De Heer Miserez houdt een zeker getal boekwerkjes ter beschikking der vakvereenigingen zij kunnen van nu af bij hem afgehaald worden, te zijnen bureele. Vrijheidstraat, t2. te Aalst. Deze boekwerken zijn en blijven natuurlijk den eigendom van de vakvereenigingen een of ander bestuurlid bibliothecaris zou er moeten verantwoordelijk over gesteld worden. H. M. Zeg mij met wie gij verkeert, zoo luidt een oud spreekwoord, en ik zog U wie gij zjjl Die spreuk toepassende aan onze hopbonden, kunnen wij met even veel reden zeggen Zeg. mij hoe dikwijls gij vergadert of bijeenkomt in uwen bond, en ik zeg U hoeveel nut deze sticht. De bijeenkomst is voor vele bonden het eenige teeken van leven en het voornaamste middel over hetwelke zij beschikken om de leden aan te wakkeren èn te onderrichten zij mogen dus dil middel niet verwaarloozen en nu bijzonder, in het winterseizoen. Ons dunkens. moet er ten minste alle maanden eene vergadering gehouden worden. Men zal zorgen dat er telkens een of ander nuttig punt op de dagorde staat. Zoo, bij voorbeeld, ware hel wenscholijk dat er alle eerste zondagen van de maand eene kleine bijeenkomst gehouden werd in de pta itselijko hopbonden ten einde over te gaan tot het uitdeelen van de.. Hopboer. Een der bestuurleden zou lezing geven aan de vergadering van hel voornaamste artikel van het maandschrift en overigens hol belangrijkst nieuws méedeclen dil artikel en dit vak nieuws zouden dienen als dan besproken lo worden en eindelijk trekt men de conclusie die steeds moest toegepast worden op den plaatselijke toe standen. Is er nu eene of andere opmerking te doen deze wordt op de vergader ing van den Studiekring of van hel ver bond voorgedragen in hunne eerstko mende zittingen voor’ do Aaltersche streek is het vergader ing voor de leden des Studiekrings alle tweede zondagen van de maand de afgeveerdig- den dor hopbonden vergaderingen allo eierde zondagen van iedere maand. Men vragc ook nu en dan naar eene voordracht, enz. II. M. Een vakblad, zooals De Hopboer, moet de trouwe weerspiegeling geven van het gildenleven Daarom ook is het wenscheiijk dat er in den schoot van iedere vakver eeniging een lid aangeduid worde ten einde alle belang wekkende feiten en gedachten, alle uitingen en wenschen. alle proeven en ondervindingen, zelfs die van plaatselijk belang, maandelijks samen te vatten en lei' opname aan den Hopboer Ie zenden, 't Is een doeltreffend middel om den wediever tusschen de beroepsvereenigingen slaande te houden en te pr ikkelen. Vr iéndelijk ver zoek dus aan de besturen onzer Hopbonden een of ander bestuurlid daarmöe te gelasten die correspon denten zullen zooveel nuttige medewerkers zijn van De Hopboer. II. M

De Hopboer (1904-1984) | 1905 | | pagina 5