5 NEMO. i-iet weze echter een reeds bejaarde hoppebroeder toegelaten hier nog eenige welgemeende wenschen bij te voegen. Vader lief, draag wel zorg voor het geliefkoosde kind. Geef, als onze medeburgers, aan uwen duurbaren afstammeling eene opvoeding overeenkomstig zijnen roep en stand in de maatschappij leid hem van jongs af met u mee naar de onverbelerlijkc school der onder vinding kweek hem op lot een zelfstandig, denkend en zoekend man vorm er eenen knappen, vooruitstrevenden en ervaren hopkweeker van, die in zijne grenzeloozo liefde voor die hoofdzaak den moed en het geduld blijve putten om zijne talrijke vakbroeders, tot steun, tot gids en leidsman, tot licht en baken te dienen in den lastigen en mocitcvollen strijd voor hel leven Schrijf hem altijd eene strenge onpartijdigheid, eene uiterste bezadigdheid voor in de jammerlijke betwistingen tusschen planters, koopers en verbruikers. Cuique suum elk hel zijne, zoo luide steeds zijne leuze. Geone eenzijdigheid, geene partijzucht, eenieders recht, eenieders belangen wele hij op - tijd en stond warm te verde digen. Hel recht, hel ware en hel goede alleen weze hem heilig Ja moge, Vaderlief, uw langverwachte tolk, al onze hoptelers eens voor goed overtuigen, dal in de eendrachtige samenwerking de redding ligt, de herhoring van onzen nationalcn hopperoem. En wanneer soms wat in den koophandel onvermijdelijk is hier of daar geschillen oprijzen, wees dan, weerde Hopboer een kalme, ieverige, vredelievende bemiddelaar tusschen vakbroeders en handelaars. Eindelijk op uwe krachtdadige medewerking ook durven wij rekenen, om aan onze achtbare Wetgevers de belangen der hoptelers te doen kennen en hunne lusschenkomst in te roepen, telken male er spraak zou wezen van de heropbeuring van onzen nationalen hoppekweek. O ja, beste Hopboer, voeg dikwijls uwe stem bij de onze om aan die hoeren te herinneren dal de ontvolking van den buiten, de overbevolking der steden on nijverheidscentrums hel natuurlijke gevolgen zijn van de overdrevene bescherming der nijverheid ten koste van den landbouw welke hier on elders zoo vreeselijk dreigen het maatschappelijk evenwicht te verbreken. Daarmee, Hopboer liefste telg onzer droomen, nemen wij afscheid. Ga en stap moedig en onverschrokken de wijde wereld in, weldoende zonder omzien, stilaan zaaiende om al uwe trouwe volge lingen rijke en overvloedige oogsten te laten binnenschuren, en dat de goede God altijd met U zij Ten slotte nog eens heil den Vader, geluk en zogen aan het geliefde en welgekomen kroost 1

De Hopboer (1904-1984) | 1905 | | pagina 7