45 In het land van Poperinge. De beweging tol verbe tering van de hopteelt wordt van langs oin levendiger. De vakvcrecnigipg van Poperinge-stad heeft, in gemeenzaam over- leg met den Boerenbond, een komileil voor verzekeringen tegen werkongevallen gesticht, 't Is immers eene belangrijke zaak voor onze hopplanters, die, tijdens den oogst, van 20 lot 80 vreemde werklieden moeten aannemen als plukkers. Binnen korten tijd zullen al de leden bericht ontvangen over do voorwaarden van verzekering, welke de Verzekeringskas der Belgische Landbouwcrsbonden, voor stele In hel naburig Vlamertingo gaal de hopbond opperbest vooruit dank zij do vlijtige zorg van de bestuurleden. Dijnsdag, 11 Februari zijn de hopplanters dezer gemeente nogmaals vergaderd. Vooreerst werd een reglement van inwendige orde besproken en aangenomen. Daarna heeft de Eerw. leeraar De Jaegher eene voordracht gehouden over de bemesting der hop en over het verbeteren der koeten of hopecsten. Al de aanhoorders waren eensgezind om uit de nuttige wenken van den voordrachtgever een praktisch besluit te trekken de eene zullen redemaliger te werk gaan in 'l bemesten de anderen zullen de inrichting hunner keeten wijzigen. Hel dorp Westouter, dat veel voorname hopboeren telt, zal weldra ook zijne vakverceniging hebben. Werkzame volksnamen houden zich daar melde zaak bezig. Wanneer roert men daaraan te Proven, Watou, Elverdinge, enz De Eerw. heer De Jaegher. leeraar aan het College te Poperinge, is voornemens een onderzoek in te stellen nopens de bemestings- wijze, die thans in onze streek gevolgd wordt, uitsluitelijk voor do hopteelt. Daartoe zal hij aan de kopplanters eene vragenlijst toe sturen, welke zij wel, lot gedienstigheid, zullen willen invullen. Dit moet dienen tol leiddsraad voor de aanslaande proeven op de be mesting der hop. achting maar wij zijn vooral verheugd omdat hot de eendracht en de verbroedering tusschen al de hopbonden van hel land bekrachtigt. Dank aan hel Bestuur van het Brabantse!) Verbond dank vooral aan de Hoeren Vossen en Mousse!, hare vrome inrichters en geleiders. l’hans verschijnen wij als Orgaan der Aalstersche, Brabant- xche en Poperingsche hopboeren en uakuereenigingen. -•

De Hopboer (1904-1984) | 1905 | | pagina 15