I 10 8. ■1. a. 0. Werktuigen dienende om hel watergehalto te bepalen. Werktuigen dienende om den solfer op te zoeken. Teems met bijhoorigheden voor de lupulinc te scheiden. Reukonderzoekor. Allerhande réactifs, enz. X.-B. De hopkweekers kunnen zich tot het laboratorium richten om ter kennis te komen van den aard der vijanden en der ziekten welke hunne hopvelden aanlasten, om de samenstelling der hop te lecrcn kennen enz., de vereenigingen kunnen er ook ingelicht wor den. Het laboratorium is open alle zaterdagen (marktdagen) van 8 1/2 lol9 1 2 ure voormiddag. De verzendingen moeten gedaan worden op adres van M. Miserez. III. Boekenkas en dienst der tijdschriften. Hestuiir M. Van Overstraeten, Kantonale schoolopziener. De boekenkas bevat een vijfhonderdlal boekwerken meest hande lende over hopteelt en landbouw. Deze werken kunnen ter plaats geraadpleegd worden of op aanvraag en mits zich te schikken naai' de voorschriften van het reglement, ten huize meegenomen. Renevens deze boekdoelen zijn de volgende vakbladen en tijdschrif ten ter beschikking der belanghebbenden gesteld De Hopboer. Petit Journal du Brasseur. Het Bier. Progrès brassicole. Le Monileur de la Brasserie. Le Conseilleur. Le Nord brasseur. Le Bulletin de l’Ecole de Brasserie de Louvain. Le id. id. Gand. La Bourgogne agricole. Elsasicher Hopfenzcitiing. Brau-und Hopfenzcitung. De Landbode. La Croix des syndicats. De Boer. De boekenkas en de zaal der tijdschriften zijn open alle zaterdagen van 8 1/2 tot 9 1/2 ure voormiddag. IV. Dienst der kostelonze inlichtingen. De Heer Miserez, Staatslandbouwkundigc te Aalst is van ambtswe ge met dezen dienst gelast. Voor schriftelijke raadplegingen mogen de leden der landbouwcomices vrachtvrij onder band met hem correspondceren. Mondelingsche inlichtingen zijn te bekomen, te zijnen huize, Vrijheidstraat, Nr 12, ofwel, alle zaterdagen, in hét lokaal van het verbond, Keizerlijke pinals, le Aalst, van 8 1/2 lot 9 1/2 ure.

De Hopboer (1904-1984) | 1905 | | pagina 16