Ill L V. ©pstel van het vakblad De Hopboer De opslelraad bestaal uil een tiental leden welke zooveel mogelijk twee maal ter maand den eersten en derden zaterdag, om 2 ure in liet lokaal vergaderen. Benevens dezen raad is er een briefwisse laar per gemeente die de belangrijkste feilen aan don opslelraad doel kennen. De mededeelir.gen moeten vóór den 20c" van iedere maand ingezonden wezen. De Hopboer wordt getrokken op 3000 exemplaren. De inschrij ving per jaar beloopt lol 2 franks de leden der hopbonden betalen enkel 0,50 fr. per jaar. V. De Studiekring voor hopteelt. Bestuurder M. Reyniers .1. Schrijver M. Van Overstraeten. schoolopziener. De studiekring is samengesteld uit een dertigtal vakmannen, land bouwers en onderwijzers loebehoorende aan de verschilligc gemeen ten van het Aalstersch en Brabandsch hopkwartier. Het is de voorpost en dc staf van hel leger der hopboeren. Zij vergaderen den tweeden zondag der maand nu te Aalst, dan te Ternath, dan nog te Assche, enz. Er wordt telken male eene of twee voordrachten gegeven vVat hier bijzonder dient aangestipt te worden is 1° dal het meestendeels landbouwers zijn die de voordracht geven 2° dal de voordracht onmiddellijk besproken wordt en 3° dal, na er desgevallend de noodige wijzigingen aangebracht te hebben, de inhoud het voor werp uitmaakt van een Bericht aan de hoptelers om het ter gelegenheid der bijeenkomsten aan de vakmannen uit te deelen. VI. Scheidsgerecht voor planters en koopers van hop. Ten einde al dc geschillen en de moeilijkheden de regelen die maar al te dikwijls tusschcn planters en koopmans oprijzen werd er. door de zorgen van het Aalstersch hopverbond, eene scheidskamer inge richt bestaande uit oenen afge.veerdigden der beide partijen en uit den vrederechter des cantons. Zie verslag van M. Reyniers. Verders heeft hel Verbond zich de medewerking verzekerd van de Hoeren Reyniers te Aalst, voor technische zaken Advokaat Gosijns te Mecrbeke, voor rechtszaken Prof. Van Buggcnhout, te Aarschol, voor de scheikundige ontledingen Scheirlinckx, scheikundige te Ophasselt voor de plantenziekten, en van tal verkleefde onderwijzers en vakmannen welke zich door speciidi-alie in een of ander punt dat de hopteelt aanbelangt zoeken te volmaken.

De Hopboer (1904-1984) | 1905 | | pagina 17