Het verzorgen der Hop. Bericht aan de Hoptelers IM° 4 136 Wij laten het antwoord over aan onze leden en bepalen ons met hun te herinneren hoe men moet te werk gaan om goed te plukken en volledig te drogen. H. M. ’t Is voor de vereenigde Belgische hoppekweekers eene plechtige oogenblik... brouwer en handelaar houden de oogen gevestigd op onze vakvereenigingen en vragen zich af Mogen wij daar iels goeds aan verwachten Gaan de leden dier bonden beter doen dan de andere planters Zal hunne ware beter verzorgd, beter geplukt en vollediger gedroogd wezen? Het plukken der hop. Belang De hop is cone nijverhcidsplant, welke evenals koolzaad, vlas, ajuin, enz. uitsluitelijk gekweekt wordt voorden verkoop. Bijgevolg hebben de planters er het hoogste belang bij hunne hopbellen zoo voordeelig mogelijk te gelde te maken. Edoch om van eene koop waar den hoogslen prijs te mogen verhopen moet deze natuurlijk ook van allereerste kwaliteit wezen. Men vergeet al te gemakkelijk dat het niet alleenlijk de grond en hel klimaat zijn die aan de vreemde hop hare hooge prijzen verzekeren de verzorging en vooral het goed plukken en hel goed drogen der hop spelen er eenen voor namen rol bij. ’t Is ten grooten deele omdat er in ons land slecht gedroogd en slecht geplukt werd dat wij onzen uilvoer naar Enge land hebben zien vervallen en onze oude faam te niet gaan. 'I Is echter jammer van te moeten beslatigen dal liedendaags de Belgische hop op den achterlang geplaatst wordt als wanneer dezelfde vroeger wercldbefaamd was. le prijs 30 fr. 2e prijs 20 fr. 3" prijs 15 fr. 1° prijs 10 fr. 5e prijs 10 fr. 6e prijs 5 fr. De staken moeten ter plaats gebracht zijn ilaandag IS September. vóór 8 uren ’s morgens en maar na 4 uren namiddag weggehaald worden. F. Jaarlijksehe hopmarkten te Assche en te Aalst a) 7 hopmarkten le Assche. Zij beginnen op dijnsdag 13 Sep tember en worden achtereenvolgens alle veertien dagen voortgezet. Nadere inlichtingen te bekomen bij M. Felix Goossens, voorzitter van 't landbotiwcoraice en bij M. Van den Eynde Fl., secretaris van 'l cornice te Assche. B) Te Aalst hopmarkten. Bijzonderste schikkingen Datums 9, 16, 23. 30 September en 7 October, ten 10 uren. Premies van 20 fr.. lö. 10 en 5 volgens verdienste. Gewichtminstens 100 k. bekrachtigd door de Hopwaag. Voorwaarde de hop moet ter markt le koop gesteld en verkocht worden. II. M.

De Hopboer (1904-1984) | 1905 | | pagina 10