De Zwavelzure Amm©nosk L; Den Zwavelzuren Ammoniak De Zwavelzure Ammoniak De Zwavelzure Ammoniak DE ZWAVELZURE AMMONIAK langzaam werkende, biedt dezelfde gevaren niet aan als sodanitraat, die te veel lot groei ophitst. Zwavelzure Ammoniak, 20 °/0 stikstof De stikstof is onmisbaar tot het bekomen van schoone oogsten De stalmest alleen kan al de stikstof niet leveren noodig voor groote opbrengsten Men moet het te kort aanvullen door eene meer werkzame stik- stofvette, door welke eenen regelmaiigen en weelderigen wasdom verzekert door zijne langzame, aanhoudende en duurzame werking. tevens aanrei tot groote opbrengsten, de hoedanigheid der vruchten verbetert. de gevaren van roest, brand en legeren vermindert. de jonge planten beschut legen de insekten, bijdraagl tot de volledige benuttiging der andere meststoffen. Zonder zwavelzuren ammoniak geven de fosfaten noeh de potaschmesten het maximum van voortbrengst, noch het maximum van netto winst. Integendeeldeze meststoffen verhoogen de werking van hel ammo- niaksulfaat. Is de rijkste slikstofmest. Hij bevat ‘20 7» opneembare stikstof. Hij is vrij van alle nadeelige zelfstandigheden. Hij wordt goed uaslgehouden door den grond en zijgt niet naar den ondergrond, wat te vreezen is met sodanitraat. Alzoo is het de eenige stikstofmest die in den herfst mag toege diend worden. behoorlijk aangewend past op alle gronden. Men gebruikt van 150 tol 250 k. per hectare, 11 dagen of <1 rij weken voor het zaaien of planten en wordt donr eene gewone beploeging ingewerkt ofwel door eene kruisgewijze egging, wordt ook als dekvette gebruikt in de lente. Hij is wonderwel geschikt voor gronden wier vruchtbaarheid grootelijks verminderd is door deze laatste meststof. Hij levert gewoonlijk de stikstof aan den laagsten prijs. AI de goede handelshuizen in meststoffen, verkoopen zwavel- zur jn ammoniak. De lijkste stikstofmest, die voordeelig sodanitraat en organische meststoffen vervangt. Aanhoudende en duurzame werking. Geen verlies door doorzjjging. foor de aankoopen zich te wenden aan alle goede firma's welke handel drijven in scheikundige vetten.

De Hopboer (1904-1984) | 1905 | | pagina 2