I Hulde aan den handel. 180 Het is eene opmerkenswaardige daadzaak dat de hopbeweging dit jaar, van wegc den handel, min onverschillig, wij durven niet zeggen min vijandig, aanzien werd dan het, verleden jaar, 't geval scheen te zijn ja, wij mogen met genoegen vaststellen dat een zeker getal handelaars, en nog wel de voornaamste der stad Aalst, de beweging zoo niet rechtstreeks ondersteund, dan toch met belangstelling en welwillendheid gevolgd hebben. Zoo zien wij allengskens al de voorname middels door de hop- kommissie aangeduid, in voege treden. Hoe verheugend is zulks niet om bestatigen Immers hoogst belangrijk is de rol dien de handel te vervullen heeft Hij is hel die rechtstreeks dc verbeteringen in de cultuur moet mogelijk maken mits zijnen voorkeur te geven aan de vooruit- streverde planters Hij is het die de laatste overblijfsels van bedrog bij sommige per sonen nog bestaande, moet uitroeien Hij is het die do planters zou moeten richten in hun streven naar Tc Liedckcrkc en te Sint-Catha- rina-Lombcek. Te Strljthcrn en te Sehepdacl Te Assche cn te Opwijck. MM. Damiens, bestuurlid van den Brouwersbond. Heynderickx, oud-voorz. Van Roost, bestuurlid Wielemans, Van Reeth C. MM. Dubois Arm. Rollier Louis. Wodon Franz MM. Heerinckx, Van Calck Damiens, 5. De dagorde van elke vergadering bedraagt het volgende a) Lezing van het verslag van iedere tentoonstelling door den plaatselijken voorzitter of sekretaris. b) Uitreiking der prijzen, eeremetalen en diplomas. c) Lezing van het algemeen verslag der tentoonstelling. d) Aanspraak door eenen afgeveerdigden der Brouwerij. 6. De plaatselijke besturen worden verzocht aan vermelde verga deringen de gewenschte ruchtbaarheid te geven, en de noodige voetstappen te doen om hel welgelukken te verzekeren. H. M.

De Hopboer (1904-1984) | 1905 | | pagina 6