46 mededeelingen. Algemeen Verbond der Poperingsche Hopplanters. Op Onze-Lievc-Vrouw Lichtmis, kwamen do afgevoordigden der Poperingsehe Hopbonden samen in het lokaal van den Poperingschen Bond. Vooreerst, gaf de algemeene schrijver lezing van het verslag over het dienstjaar 1905, hetwelk in dc voorgaande aflevering van 't maandschrift overgedrukt staat. Daarna verzoekt de Eerw. lieer Do Jaegher dc afgevoordigden te willen openhertig hunne opmerkingen nopens verschillende punten van ’t verslag voordragen. Nopens hot inrichten der hopkeuringen werd dc bespreking tot eene volgende zitting verdaagd. Over het opstellen van De Hopboer zette men allerhande gedachten vooruit er werd besloten dat de sekretarissen dor bonden meer nieuws zullen inzenden nopens do werkzaamheden der vakver- eenigingon en dat onze landbouwleeraars zullen zorgen voor praktische artikels nopens den boerenstiel. Nopens het uitdeolen van marktberichten, vroegen verscheidene afgevoordigden om dien inlichtingsdienst nog boter in te richten. Dc bestuurraad zal onderzoeken of het volgende voorstel uit voerbaar is In plaats van marktberichten naar elk lid te zenden, zou men tweemaal te week ('t donderdags on 's zondags), op verschei dene plaatsen in elke gemeente telefoonberichten aanplakken om den gang der hopmarkt te doen kennen. Do onkosten hier van zouden ten laste van 't Algemeen Verbond vallen Na die bespreking ging men over tot de verkiezing van een nieuw bestuurlid in vervanging van wijlen heer Victoria Boeraevc met algemeene stemmen werd M. Jules I<ingei van Krombeke als bestuurlid verkozen. In eene naaste vergadering zal men eene wijziging van de standrcgels voorstellen om de samenstelling van den bestuurraad te regelen. Daarna kwam hot aanleggen der proefvelden ter spraak. M. Vandenwouwcr. staatslandbouwkundige te leporen. gaf al de noodigo inlichtingen over het doel e.i het inrieliten der proef velden, die onder zijne waakzaamheid staan. Daarenboven zal de heer Knudde, landbouwlccraar te Watou ook proeven onder nemen op dc bemesting der hop met zwavelzure ammoniak en l’eru-guano. Ten slotte sprak de algemeene schrijver over het stichten van een studiekring voor hopteelt. Allen die belang stellen in den kweek en den Handel van hop kunnen dien kring bijtreden landbouwleeraars, landbouwers, brouwers en handelaars. De leden zullen maandelijks of om de twee maanden vergaderen om al de vraagstukken te bespreken die de landbouwers onzer streek aanbelangen. Nadat er nogeenige inlichtingen gegeven werden nopens het opstellen der ambtelijke stukken, voor ’t Ministerie van Nijver heid en Arbeid bestemd, sloot de Voorzitter de vergadering met een hartelijk woord van dank voor al de ieverige afge. veerdigden.

De Hopboer (1904-1984) | 1906 | | pagina 18