i I De Zwavelzure Ammoniak Den Zwavelzuren Ammoniak De Zwavelzure Ammoniak De Zwavelzure Ammoniak DE ZWAVELZURE AMMONIAK langzaam werkende, biedt dezelfde gevaren niet aan als het soda- nitiaat, dat te veel tot groei ophitst. -'I De stikstof is onmisbaar tot het bekomen van schoone oogsten De stalmest alleen kan al de stikstof niet leveren noodig voor groote opbrengsten Men moet het te kort aanvullen door eene meer werkzame stik- stofvette, door welke eenen regelmallgen en weelderigen wasdom verzekert door zijne langzame, aanhoudende en duurzame werking. tevens aanret totgroole opbrengsten, de hoedanigheid der vruchten verbetert. de gevaren van roest, brand en legeren vermindert, de jonge planten beschut tegen de insekten, bijdraagi tot de volledige benuttiging der andere meststoffen. Zonder zwavelzuren ammoniak geven de fosfaten noch de potaschmesten het maximum van voortbrengst, noch het maximum van zuivere winst. Integendeel, deze meststoffen verhoogen de werking van het ammo- niaksulfaat. Is de rijkste der stikstofmesten. Hij bevat 20 opneembare stikstof. Hij is vrij van alle nadeelige zelfstandigheden. Hij wordt goed vastgehouden door den grond en zijgt niet naar den ondergrond, zoat te vreezen is met hel sodanilraal. Aldus is het de eenige stikstofmest die in den herfst mag toege- iend worden. behoorlijk aangewend past op alle gronden. Men gebruikt van 150 tot 250 k. per hectare, 14 dagen of drij weken voor het zaaien of planten en wordt door eene gewone beploeging ingewerkt ofwel door eene kruisgewijze egging, of wordt ook als dekvette gebruikt in de lente. Hij is wonderwel geschikt voor gronden wier vruchtbaarheid grootelijks verminderd is door deze laatste meststof. Hij levert gewoonlijk de stikstof aan den laagsten prijs. Al de goede handelshuizen in meststoffen, verknopen zwavel zuren ammoniak.

De Hopboer (1904-1984) | 1906 | | pagina 2