- 120 3<’e Bedri.IT DE NOODKREET. 4de Bedrijf DE BESCHULDIGING. (Denzel/den dag-, Jo Jimi, daags vóór Kermis Aalst). Hel volgend bericht werd naar de 38 belangrijkste hopgemeenlen van het Aalslersch en Brabanlsch kwartier gestuurd. - Dringend en beleefd verzoek aan den Heer Burgemeester, morgen zondag, door den veldwachter, het tegenwoordig bericht doen af te lezen en ruchtbaar te maken, liet is af te keuien de hopplanten te onlpluimen, 't is te zeggen de onderste bladeren tot op eene hoogte van twee meters xveg te nemen, zooals sommige landbouwers het doen zulke handelwijze is van aard de ziekte te vervorderen daar zij de plant nog meer verzwakt. De bla deren der planten zijn, als het ademhaling.stelsel en de maag ze wegnemen is het leven en den groei onmogelijk maken, kleine en min derwaardige opbrengsten bedreigen de kopplanters die hunne hop, in zulke ongunstige voorwaarden als nu. ontbladeren. - Sproeien moet men doen, nog sproeien en altijd sproeien. Aalst, den 30 Juni 1906. H. Miserez. (Den 2 Juli, of Kermis maandag, op de groolc markt, rechtover don kerker waar Jan De Lichte, opgesloten werd. De Meester treedt eene herberg binnen Onder de verbruikers zit eene voorname en gunstig gekende hophandelaar der stad Aalst). De Meester. Den goeden dag aan het eerlijk gezelschap. Benige stemmen. Goeden dag, Meester. De Hophandelaar. Eh wel, Meester, hoe staat het met de hop, man l De Meester. Niet al te goed, zooals Ued. zelf wel weet, Mijn heer. De Hophandelaar, Inderdaad hel zwart neemt toe. De Meester. Onze arme boerkens gebruiken alle middels, nooit zag men hen zooveel lever aan den dag leggen. De Hophandelaar. Heb ik niet gehoord of gelezen dat men het ontbladeren der ranken afraadt De Meester. Ja wel, Mijnheer, niet langer als gisteren, werd, door eenen omzendbrief aan de burgemeesters, de aandacht der belanghebbenden op hel ontbladeren ingeroepen hel bericht keurt het onlpluimen der ranken, in den tegenwoordigen toestand, stelsel matig af. De Hophandelaar. Mis is het, Meester. De Meester. Maar, Mijnheer, Ued. weel misschien niet dal,.. X. B. Men gelieve op te merken dat bovenstaande brief uil eigene beweg-ing- geschreven werd hij is des te verdienstelijker en het spreekt den schrijver die de belangen van ver verwijderde medebroeders zoo behertigl, tol eerc.

De Hopboer (1904-1984) | 1906 | | pagina 14