J De hoptentoonstellingen in 1906. h 1 6fi De Hopboer. De hoptentoonstellingen in het Land van Poperinge. Iedereen verlangt naar den uitslag der hoptentoonstellingen, 't Is De Hopboer Ónmogelijk allen te zelver tijd te bevredigen, doch wij hopen er toe te komen als onze lezers wat geduld willen hebben. Wij nemen eerst die uitslagen welke tot nu toe minst gekend zijn. In het Decembernummer dat binnen enkele dagen zal ver schijnen zullen wij de reeks uitslagen voortzclten. Graaf de Smedl de Navet’, toen hij afscheid nam. zegde tot het inrichtend comitoit Moed en volherding, mijne Herren Dit zeggen wij met hen. Van den 23 tot den 27 September hadden onze Bonden plaatselijke tentoonstellingen van hop ingericht, waar talrijke balen goede waar aangebracht werden. Doeh ieders aandacht en nieuwsgierigheid was gericht naar den gowestelijken prijs kamp, die 't Algemeen Verbond te Poperinge liicld op Vrijdag 27 September. Hoe hadden onze vooruitstrevende hopboeren gewedijverd om jdaar 11(> balen puike waar aan te brengen Allen moesten vooruit 1 De stalen mochten door den tentoon stellen zelf niet meer geleverd worden een daartoe aangestelde commissie had de zakjes van 10 kilogr. gevuld op den zolder der leden, en had zich verzekerd over de vercischte beschikbare hoeveelheid. Handelaars, brouwers on landbouwers, iedereen moest bekennen dat onze Poperingsche hopsoorten reeds veel ver beterd waren uit opzicht van kleur en pluk dit is te danken aan den taaien ijver die de leden onzer vakvereenigingen bezielt

De Hopboer (1904-1984) | 1906 | | pagina 12