8 f Dit werd gezegd en ook gedaan, Mijne I-Ieeren, niet door allen, zelfs niet door het groot getal,maar door de meest vooruitstrevende onzer planters, en zij doen dit sedert vier jaar. Zoodanig dat men althans, bij al onze bonden, eenige personen aantreft die waarlijk puike en verzorgde waar voortbrengen en deze ter tentoonstelling komen uitstallen met de zoete hoop aldaar brouwers en handelaars aan te treffen die aan bevredigende prijzen die waar naar hun gedacht gekweekt en bereid zullen aankoopen Bittere teleurstelling 1 er is nog brouwer nog handelaar te zien... Rn hetzelfde gebeurt daar zooals hier, het laatste even als het eerste jaar... Wat baat het te verbeteren vraagt zich de brave man af... Ongelukkige vraag 1 Nooit had men den planter de gelegenheid mogen geven zulke woorden uit te spreken die als de veroordeeling zijn van den vooruitgang op gebied van hopteelt. Men had ons nochtans laten verhopen,gaat hij voort, ja verze kerd, dat de brouwers... Betreurensweerdige overweging die de deur opent aan de ach terdocht, aan het wantrouwen zoo noodlottig in hunne gevolgen. Immers deze planter is, voor den vooruitgang, een verloren man en hij zal moedeloos en misnoegd tot den ouden slenter terug- keeren indien men zich zelven overlaat. Aan U, Mijne Heeren, dien man te achtervolgen en in te halen en hem op zijne voetstappen te doen terugkomen gij alleen zijt er toe bekwaam. Spreekt hem moed in 't herte, geeft hem ’t bewijs dat gij zijne pogingen waardeert en wilt ondersteunen. Hier kan de Algemeene Belgische Brouwersbond in uwen naam optreden: dat hij in zijnen schoot een afvaardiging, bestaande uit 3 of 4 goede ken ners d van hop, aanstelle, hun de ingezamelde gelden of nog beter de bestellingen toevertrouwe en last geve de plaatselijke en andere tentoonstellingen op te volgen en aldaar, onder de oogen der plan ters, de 5 of meer schoonste balen hop aan 5, 6, 10 frank boven den prijs van den dag, aan te schaffen. Zoo zal men goed werk verrich ten. Vooreerst de planters zullen er door aangeprikkeld worden om nog meer en nog beter hunne waar te verzorgen maar vooral onze Belgische brouwers zullen de gelegenheid vinden onze syndicaathop- pen te leeren kennen en te... beminnen. Thans heeft het stuk van 5 frank geen ander gevolg dan den planter iets of wat te behagen alsdan zal het hem eene ware aan moediging en U eene veropenbaring wezen van de deugdzaamheid onzer nationale producten. De Hopboer.

De Hopboer (1904-1984) | 1908 | | pagina 16