15 De Syndicaatiioppe. Witte rank Coiffneau 30 Witte rank 31 Buvrinnes 35 Poperingsche hoppe. Aalstersche hoppe. Groene bel bevatte Zaden Slelen Graten Onnuttige stoffen Zaden Stelen Graten 9 8 - 14 15% 7 13% Onnuttige stoffen Zaden Stelen Graten S’/» 5 13 7% 9 14 - 23 5% 8 14 Onnuttige stoffen Zaden I Stelen 1 Graten I Onnuttige sloffen 1 Zaden jStelen Graten 1 Onnuttige sloffen Het vochtigheidsgelialto wordt niet in aanmerking genomen, omdat dees punt nog niet opgelost is. Doch de planters, waarvan we hoo- ger spraken, waarborgen ook does punt zoowel als al de andere, wel te verstaan, als men hun bevrediging verleent, bolrekkelijk hel nemen van stalen, dezer bewaring, enz. Verklaren we ons Een hop- boer verkoopt aan een handelaar Syndicaat-Groenc Bel Hij verbindt zich cene hoppe Ie leveren, zuiver als variëteit, bevattende ten hoogste 2:1 onnuttige stollen en hebbende bekomen ter keuring 80 punten op de 100. De handelaar verkoopt hetzelfde voortbrengsel 27 Er is dus hoppe en hoppe. Er zou pochtans niets anders mogen zijn dan goede hoppe. Tot daar zal men komen, als de brouwer zulks verlangt of wil, 't is te zeggen als hij meereischend zal geworden zijn. Van hunne kant zoeken de hopbonden dal ideaal te bereiken. In ieder syndicaat vindt men een groep uitgelezen planters, die men als echte syndicaatmanncn mag aanzien. Hunne hoppe, is echte syndicaalhoppe, welke oen maximum van 80 punten verzekert. Meer nog, die bondsleden verbinden zich, ongemengde en volgens de variëteiten zuivere hoppe te leveren hoppe, die in onnuttige bcslanddeclen hel middcngehalte der hopbeurs van Gcnl niel overschrijdt. Ziehier, voor de twee eerste tentoonstellingen van Gent, het beko men middeleijfer

De Hopboer (1904-1984) | 1908 | | pagina 23