MEDEDEEUNGEN. 16 Nog over de Hopbeurs^tentoonstelling te Gent. I Proeven op hop met Peru-guano. Evenals in 1906 en in 1907 zullen erdit jaar proeven aangelegd worden met guano. De landbouwers, die voornemens zijn een proefveld in te richten, worden verzocht er vóór den 15 Februari aanslaande kennis van le geven aan den heer Van Overslraelen, landbouwleeraar le Aalst, Ésplanadestraal, n. 5. Nopens de tabelle der prima- hoppen, welke de Hopboer inliet November nummer afkondigde, behoort een woordje uitlegging gegeven te worden. In de zitting van 11 October, heeft de keurraad besloten in 1907 08, als Belgische prinia-hop (ll’ kwaliteit) te aanzien, alle hop. die niet besmet is met zwart en schimmel i>) die ten hoogste 14 °/o water en 5 °/o stelen bevat, en c) die op de 4’ Gentsche hep- beurs van 500 lot 600 punten behaald heeft. Belgische hop van f?c kwaliteit.' Alle hop, die a) niet besmet is met zwart en schimmel, b) die meer dans 14 water en 5 stelen bevat, c) die toch van 500 tot 600 punten behaald heeft. Belgische hop van 3' kwaliteit. Alle hop die a) niet besmet is met zwart en schimmel, bjdie 15 vochtigheid en 5 stelen bevat, en c) die 400 tot 500 punten behaald heeft. De toegekende premiën zullen aan de prijswinnaars gezonden worden nadat een getuigschrift van verkoop loegezonden is aan den heer. Van Laer, bestuurder der Brouwerijschóol, Meerstege 2. te Gent. Voorde leden van de Federatie der Poperingsche hopbonden houdt de E. II. De Jaegher gedrukte tormulen te hunner beschik king. Aanmerking In de tabelle der prirna-boppen is er een drukfout geslopen Brocket Hendrik van Poperinge behaalde met zijn Buvrinsche hop, niet 501,70 punten, maar 561,70 punten. onder dezelfde waarborgen aan den brouwer. Deze mag, in geval van twijfel, er een staal van doen ontleden. i We zijn zoo vrij dit gedacht aan de belanghebbenden te onderwer pen. Het wordt enkel en alleen vooruitgezet in ieders belang, gepaard met het levendigste verlangen, dal we koesteren, zoohaast mogelijk de algemeene verbetering der Belgische hoppe le bekomen. Evenwel, zijn wc vast overtuigd, dat die verbetering maar bedrieg lijk zijn zal, als de belooning ze niet stap voor slap volgt. Dal de brouwers niet ten achter blijven, zij kunnen... veel, zij kunnen... alles H. M.

De Hopboer (1904-1984) | 1908 | | pagina 24