Het Ammoniaksulfaat Het Ammoniaksulfaat Het Ammoniaksulfaat Het Ammoniaksulfaat HET AMMONIAKSULFAAT •I De stikstof is onmisbaar tot het bekomen van schoone oogsten De stalmest alleen kan al de stikstof niet leveren noodig voor groote opbrengsten Men moet het te kort aanvullen door eene meer werkzame stik- stofvette, door welke eenen regelmatlgen en weelderigen wasdom verzekert door zijne langzame, aanhoudende en duurzame werking. tevens aanzet tot groote opbrengsten, de hoedanigheid der vruchten verbetert, de gevaren van roest, brand en legeren vermindert, de jonge planten beschut tegen de insekten, bijdraagt tot de volledige benuttiging der andere meststoffen. Zonder zwavelzuren ammoniak geven de fosfaten noch de potasehmesten het maximum van voortbrengst, noch het maximum van zuivere winst. Integendeel, deze meststoffen verhoogen de werking van het ammo niaksulfaat. Is de rijkste der stikstofmesten. Hij bevat 20'’/. opneembare stikstol. Hij is vrij van alle nadeellge zelfstandigheden. Hij wordt goed vastgehouden door den grond en zijgt niet naar den ondergrond, wat te vreezen is met hel sodanitraat Aldus is het de eenige stikstofmest die in den herfst mag toege diend worden. behoorlijk aangewend past op alle gronden. Men gebruikt voor de tabak van 150 tot 250 k. per hectare, als volgt aan te gebruiken 1/3 bij het vormen der scheorranken. 1/3 tijdens het opendoen, 1/3 als de plant 2-3 meters hoogte bereikt heeft. Bij deze twee aanwendingen zal men best de vette lichtjes inwerken. Op de weide brengt het de beste uitwerksels te weeg. In moes- en fruitteelt is het de verkiesbaarste meststof. is het stikstofmest dat het best voor de vervaardiging der samenge stelde meststoffen past. Het levert gewoonlijk do stikstof aan den laagsten prijs. Al de goede firma ’s, handel drijvende in scheikundigs meststoffen, verkoopen het ammoniaksulfaat.

De Hopboer (1904-1984) | 1908 | | pagina 6