De Brouwerijpremien in 1908. VOORDRACHTEN. I Vergaderingen. 2 1150 i Te zainen In den loop der maanden Februari en Maart zal er, in den schoot der hopbonden, eene voordracht gehouden woiden aangaande 1. Het creosoteeren der hoppestaken. 2. Het benuttigen van klein staaksel. 3. De tusschenplantingen. 4. De ijzerdraadvelden, enz. Afzonderlijke berichten zullen de voordrachten op tijds aankon digen. 1. 2. 3. b i van Poperinghe Darenboven ontving het landbouwcomice van Assche Staatslandbouwkundigen hunner omschrijving en. voor het Aalstersch- Brabandsch hopkwartier, lol M. MISEREZ, Slaatslandbouwkundigen te Aalst, ten einde alle inlichtingen te bekomen belrekkelijk die teelt. Mondelingsehe raadplegingen. Alle Zaterdagen, in het lokaal van het hopverbond, te Aalst, houdt de Heer Miserez zicli ter beschikking der hoplelers, van 8 1/2 tot 9 1/2 ure 's voormiddags. Poperingsch Verbond. De hopboercn uit het land van Poperingc mogen zich altijd wenden voor raadplegingen en inlichtingen tot de volgende heeren M. Vandenwouwer, Staatslandbouwkundige te leperen (Oude Houtmarkt, 22) en E. H. De Jaegher. algemeene schrijver van 't Verbond, Gasthuisstraat, 7, te Poperinghe. Het laboratorium en 't hopmuseum, in het Volkshuis ingericht, zullen open zijn 's Vrijdags (9 tot 12 ure) en 's Zondags (11 tot 12 ure). Zooals vroeger heeft, dit jaar, de Belgische Brouwersbond eene zekere som uitgeschreven om aan de hopplanters die zich, ter plaatselijke tentoonstellingen onderscheidden, uit te deelen. Wij willen diensaangaande eenige nadere inlichtingen geven. Hoeveel bedraagt de uitgeschrevene som? Hoe werd zij verza meld en verdeel 1 Voor het hopkwartier van Aalst-Assche werd er verleend 700 fr. 350 b 100 Studiekring ter bevordering van de hopteelt. Vriéndelijk verzoek aan de leden van den Studiekring de vergadering te willen bijwonen die op Zondag 9 Februari, om 3 ure, zal plaats grijpen te Aalst, in hel lokaal dei’ Keizerlijke Plaats. DAGORDE De werkzaamheden in 1908. Modolvoordrachten. Medodeelingen.

De Hopboer (1904-1984) | 1908 | | pagina 8