DE HOPBOER Maart 1908. 4° Jaargang Maandelijksch Tijdschrift der Poperingsche, Brabandsche en Aalstersche Hopbonden. a/ onze hopstreken. Bericht 1. Hel Aprilnummer van De Hopboer - zal mogelüks rond 15 Maart verschijnen. Bericht aan onze briefwisselaars die een of ander zonden willen nieédeelen. Bericht 2. Belangrijke proeven zullen dit jaar genomen worden met Duitsche hopplantsoeuen wie ons diensaangaande inlichtingen kan verschaffen of iels nuttigs aanwijzen, zooals uitslagen in vroeger tijden verkregen en ervaring ter gelegenheid van dusdanige proefnemingen opge daan, gelieve zich met den Opstelraad in betrekking te stellen. Bericht 3. Wij roepen de aandacht der hopbonden op den volgenden ministerieelen omzendbrief. Aan de Hferen Landbouwkundigen van den Staat, Luiden» artikel 30 van het koninklijk besluit van 18 Oktober 1889, zijn de provinciale landbouwmaatschappijen verplicht ieder jaar, hunne begroetingen in den loop van .Januari op te maken en van ze onmiddellijk daarna tot den Gouverneur der provincie te sturen, die gelast is ze binnen de tien dagen naar het Ministerie te zenden. Tot hiertoe, werden de vragen voor toelagen door de vrije maatschap pijen op alle tijdstippen des jaars ingediend. Oio handelwijze brengt stoornis mede in het beheer der voorziene uitgaven van mijn departement, en stelt dikwijls mijn bestuur in de onmogelijkheid de vragen tot hulpgeld behoorlijk Ie onderzoeken en rekening te houden van gegronde opmer kingen door de landbouwkundigen gedaan. Om hierin te voorzien, zal er voortaan enkel gevolg gegeven worden aan dj vragen voor toelagen door de vrije landbouwmaatschappijen inge diend vóór den l'lcn Maart van ieder jaar. Voor 1908, zullen do vragen aangenomen worden tol Is1'11 April. De Opstelraad bestaat uit vertegenwoordigers van Alle briefwisselingen betrekkelijk het Maandschrift moeten gezonden worden aan den Hoofdopsteller van De Hopboer Keizerlijke Plaats, te Aalst. De Opstelraad van De Hopboer - is niet verantwoordelijk voor den vorm of den inhoud der annoncen. INHOUD 1. Berichten. Kostelooze raadplegingen. Voordrachten. Proefvelden. 2. ’t Is de moeite niet meer.... 3. De bemesting der hop. ■1. De Hopwaag Ie Poperingo. 5. Hopkroniek. 6. Aanbod van hopplantsoen.

De Hopboer (1904-1984) | 1908 | | pagina 7